Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1111214161726

Komentarz

  • Maz mi wczoraj ze stypy przywiozl zapakowane slaskie przysmaki: rolade( mmmmmmmm pycha), z kluskami slaskimi w formie kuleczek z dziurka( jakie doooobre), no bez modrej kapusty niestety no :) Ale zjadlabym taka kapuche, ze hej!
  • Robię do mini pucharków panna cotte z galaretką:) kupiłam takie mini pucharki za grosze na allegro. Ja robię babeczki Brownie. Smakują obłędnie. Rozpływają się w buzi bo mają pełno czekolady. Wszyscy chcą przepis:)
  • Łyżeczki kupiłam plastikowe. Drewniane trochę za drogie i bałam się że nie będą pasować. Nie znam się po prostu. Zrobię te mini deserki wcześniej że 4 dni. Mam druga lodówkę w pomieszczeniu gospodarczym to będą czekać:)
    Strasznie lubię robić słodkości!
  • To daj ten przepis na brownie. Zobaczę czy mogę go zmodyfikować dla bezmlecznych  ;) A deserki tez chyba zrobię- w kubeczkach pudding z kaszy jaglanej a na wierzch pulpa mango.
    Podziękowali 1aga---p
  • @annabe, albo mus truskawkowy + jaglanka :).
  • uJa a umiesz robić takie dwukolorowe galaretki? Moi synowie by mnie ozlocili :smile: 
    Może im zrobię tylko zastanawiam się jak. Lody domowe na patyku też zrobię, u nas czesto są bo mam samych lodozercow 
  • Dwukolorowe robi sie tak, ze jak zastygnie jeden kolor - dopiero wlewasz drugi i wsjo.
    Podziękowali 1agatak
  • @MonikaN jeszcze sezonu na truskawki nie będzie a ja mrożonych bardzo nie lubię, nie smakują mi. Najlepszy byłby z tych pysznych czerwcowych   :)

    Cake popsy kiedyś robiłam, duzo roboty choć wyglądają fajnie.
  • edytowano kwiecień 2018
    Tak podejrzewałam, że trzeba czekać z tym drugim kolorem. No zobaczę bo to żadne cudo tylko radocha dla dzieci.

    I też myślę w czym tego rosołu nagotowac?  Balia  by się przydała
  • fajnym bajerem w galaretkach są np 3 kolorowe z czego środkowa przeżroczysta

    albo jak zastygasz pierwszą warstwę to układasz pojemniczki pod skosem i jest taka krzywa galaretka

    ta wierzchnia musi być zimna, bo jak wlejesz gorącą to rozpuści już tą zastygnietą,
    ale ale jak wlejesz bardzo gorącą ostrym strumieniem to będzie taki kolorowy galaretkkowy wulkan

    a jak masz dużo czasu możesz się pobawić igłą i strzykawką i zrobić galaretkowy kwiat:


  • uJa ałć piękne ale do tych musiałabym rok potrenować
  • takie zrobisz bez trudu a dzieciakom bardzo się podobają
  • Wooooow!!! Galaretkowe dziela sztuki :)
  • Jeszcze mozna zrobic taki myk, ze zastygla galaretke( np.czerwona) pokroic w grubsza kostke i wsypac ja do zimnej juz ale jeszcze nie scietej galaretki np.zoltej. 
  • @aga---p podasz przepis na brownie ?  :)
  • Annabe uwielbiam to. Robimy czasem to
  • edytowano kwiecień 2018
    Rejczel powiedział(a):
    Jeszcze mozna zrobic taki myk, ze zastygla galaretke( np.czerwona) pokroic w grubsza kostke i wsypac ja do zimnej juz ale jeszcze nie scietej galaretki np.zoltej. 
    Uwielbiam galaretki
    Zawsze daje dużo mniej wody niż zalecana na opakowaniu-szybciej zastyga a i ja lubie najbardziej taka dość sztywną 
    Na 3 opakowania 1 l wody.
    Często dodaje do galaretki migdaly, rodzynki wcześniej namoczone
    Lubie tez szybki "sernik na zimno dla leniwych" -jedna warstwa to galaretka wymieszane z jogurtem, mgdalami i rodzynkami a na górę sama galaretka
    No i żeby przyspieszyć zastyganie rozpuszczam w małej ilości wody i uzupełniam zimna przegotowaną, mieszam szybko i do lodówki 
    Podziękowali 1aga---p
  • Nie daje malin ale czasem konfiturę do środka
  • Dziękuje! Użyje tego przepisu zamiast mojego.
  • edytowano kwiecień 2018
    Podczytuje ten wątek  i chce się podzielić przepisem ciasta z rabarbarem . Dzisiaj robiłam bo pierwszy raz w tym sezonie rabarbar dorwałam w lokalnym sklepie . Ciasto jest rewelacyjne . Połączenie dżemu z czarnej porzeczki , rabarbaru , kruszonki - niesamowite. 

    W przepisie ciasto sie trze na tarce . Mi się nie chciało. Zamiast dżemu truskawkowego dałam porzeczkowy , duzo lepszy . 
    https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-kruche-z-rabarbarem-i-kruszonka

    Robię  je na komunię !!!!! 

    Podziękowali 1ewaklara
  • @kociara - chętnie bym u Ciebie coś zjadła :)
    taką mam refleksję po Twoich  wisach o jedzeniu...
    Podziękowali 2kociara kluska
  • @kociara a w jakich proporcjach jest jogurt do galaretki? 


  • Leli powiedział(a):
    @kociara a w jakich proporcjach jest jogurt do galaretki? 


    Ja daje 1 mały kubeczek na 1 galaretke rozpuszczonà w 1 szklance wody
    Podziękowali 2aga---p Leli
  • Te babeczki czekoladowe baaaardzo polecam :sunglasses: 
    Podziękowali 1aga---p
  • kociara powiedział(a):
    Leli powiedział(a):
    @kociara a w jakich proporcjach jest jogurt do galaretki? 


    Ja daje 1 mały kubeczek na 1 galaretke rozpuszczonà w 1 szklance wody
    Autocytat najwyższą formą cytatu :/
    Przepraszam
    Zapomniałam dodać że może nie pasować struktura.  Bywa że staje się jakby lekko "zwarzona". Trzeba dobrze mieszać 
  • Jeszcze można zrobić takie na ukos. Trzeba postawić pucharki w formie blaszanej na muffiny i jak zastygną to dolać resztę.
  • Sliczne! Az mi sie przypomnialy moje ukochane galaretki w cukrze, taki oblesny rarytas z lat 80-tych, jak sa - trzeba przede mna chowac :p
  • dziewczyny - obłędne te galaretki, a ten tęczowiec!!!! i ta przeźroczysta - dobra kupię te plastikowe kieliszki jednorazowe i pokombinuję - może uda mi się zostać najwspanialszą matką świata choć na chwilę ;)


    Rejczel - uwielbiam galaretki w cukrze, czasem sobie kupuję i szybko zjadam, żeby dzieci nie musiały tego syfu jeść ;)

    Podziękowali 1Rejczel
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.