Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NOWA afera podsluchowa

245

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2014
    w Warszawie liderzy Ruchu Narodowego spędzili noc w areszcie za „przechodzenie na czerwonym świetle” - czujecie klimat? i "naruszanie nietykalności cielesnej policjantów" (dowodów brak) O 15.00 rozpocząła się ekspresowa rozprawa a sądzie w tej sprawie. Nawet kiboli tak szybko się nie sądzi.  Chcą zdusić w zarodku ew. protesty. Pokazówka. Policja działała szybko i skutecznie. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
  • Za argumentem wcześniejszych wyborów przemawia, że jak teraz odwołają rząd to przez wakacje niewiele osób zajmuje się polityką. Na jesieni razem z lokalnymi wyborami można wybory do Sejmu zrobić. Mam wrażenie, że ktoś zadecydował o wcześniejszych wyborach. Dziwi ta jednomyślność wszystkich partii oprócz PO. Kto wie może to przeciek kontrolowany ?

    Dziwne jakoś nie mogę się dowiedzieć kto tych polityków nagrywał ? Jak to robił czy to było legalne
    Żaden dziennikarz nie zadaje takich pytań.

    Znowu z ludzi robią stado baranów które ma głosować. Ci którzy chcą króla to pewnie głosowali na JKM on przynajmniej szczerze dąży do tego by zostać królem w sposób demokratyczny. A potem już demokracji nie będzie :-) :-) :-)
    JKM - królem Polski !!!
  • firma która ma restaurację ma siedzibę (jest zarejestrowana) w opuszczonym budynku w Warszawie, który należy formalnie do - uwaga - ambasady rosyjskiej.
  • Manifestują narodowcy - reszta czeka.
    Mnie ta mizeria polskiej demokracji i polskiego narodu przyprawia o depresję.
  • no właśnie  nie wiem czy te manifestacje  to dobry ruch czy zly, ale zdaje się że  wyrastają na awangardę polskich patriotów, tylko  jeśli rosjanie za tym stoją i chcą nam tu robić drugi Majdan, to słabo.
  • Ja ruskich obstawiam.
    dwadziescia , a nawet dwadzieścia pięć lat mineło- mineło. Śpioch zrobił swoje- własnie kończy.Czyli moze odejść. Temu Panu juz dziękujemy.
  • edytowano czerwiec 2014
    .
  • edytowano czerwiec 2014
    ruscy, ruscy.  Tylko pytanie kogo chcą wynieść do władzy? Bo że nie PIS to pewne. Kontynuowaliby rozwalanie ich struktur.  Raczej pożytecznych idiotów w stylu radykałów  i JKM. Poczekamy, zobaczymy.


    Symptomatyczne że wszystko znowu zakręciło się wokół WSI.


  • edytowano czerwiec 2014
    .
  • To ja już się gubię. Kto za tym stoi? Ruskie? Uderzają w swojego smoleńskiego sojusznika?
    PiS siedzi cicho. Narodowcy demonstrują. KNP twierdzi, że cała sprawa ma na celu przykrycie jakiejś większej machlojki. Paligłup domaga się przedterminowych wyborów. Zamieszanie jakiego dawno nie było! To się wszystko kupy nie trzyma!

  • myśle że nie tylko ruscy ale i niemcy z racji na powiązania szefa Wprost z niemcami. Może być tak że toczy się na naszym terenie walka wywiadów, nasi to nic nie znaczą (nasze służby) Po wysłuchaniu całego godzinnego nagrania mam wniosek - Sienkiewicz wiedział ze rozmowy są nagrywane - zauwaz - nie powiedział nic coby mogło go obciążyć. A wiesz jak się mówi o nim na mieście? Pewnie wiesz, ale tego tu nie napiszę. Generalnei w kontekście jatki za naszą wschodnią granicą sytuacja jest b.zagmatwana. Obejrzyj film który zapodałem - a raczej wysłuchaj - jest fascynujący.
  • edytowano czerwiec 2014
    Pamiętacie jak Kantor odwołał Budzanowskiego? Czy teraz czas  na Sienkiewicza? Czy rosjanie będą nam  meblowali rząd? To są ciekawe pytania.


    Zamieszanie jakiego dawno nie było! To się wszystko kupy nie trzyma! 
    ______________


     i tak ma być! dezinformacja, zamieszanie - czyli robota ruskich.

  • Jeśli tak to ruscy mają swoich ludzi wszędzie - łącznie z PiSem, który dla gawiedzi pozycjonuje się jako partia antyrosyjska.

    czy to już paranoja? ;)
  • Przed chwilą wróciłam od moich niemieckich znajomych - mam dosyć. Znowu przez jakiś czas będę musiała wszystkich Niemców unikać.
    To co się w tej chwili w Polsce dzieje jest w standardach Białorusi.

    Niemcom kopara opadła, bo uważano Tuska za cywilizowanego polityka -
    niemniej usilnie mnie dopytywano, jak to się stało, że Polacy takich
    właśnie ludzi wybrali do władzy. Oni uważają, że już dużo wcześniej
    społeczeństwo powinno było się zorientować, iż rządzą nimi
    hochsztaplerzy. Próbowałam im tłumaczyć,
    że nasi wykształceni, to w dużym procencie lemingi są, a biedota
    troszczy się głównie o to, co do garnka włożyć.
    Ponieważ nadal jestem Polką, to było mi niefajnie.

    Jedyna pociecha, że i wśród tutejszych, potrafiących myśleć zaczyna
    coraz bardziej budzić się podejrzenie, iż katastrofa w Smoleńsku miała
    "pomocników". Chyba już zapomniano, jak to było bezpośrednio po
    katastrofie i usłyszałam pytanie - dlaczego Polacy pozwolili, pogodzili
    się z tak skandalicznie prowadzonym śledztwem.?
  • W redakcji "Wprost" jest dzisiaj sądny dzień i wieczór - na szczęście jest tam ponad stu dziennikarzy, w tym zagraniczni, więc odpowiednie siły boją się użyć środków przymusu bezpośredniego.
    Wszystko jest filmowane - obecni tam prokuratorzy, policjanci (umundurowani i w cywilu), jakieś jednostki specjalne.
  • edytowano czerwiec 2014
    Redakcja Wprost, kierowana wiedomo przez kogo, jest sama sobie winna. To sprawiedliwa kara boska za rozpętanie nagonki na prof.Chazana. Tak to jest że za klamstwa trzeba kiedyś zaplacic. Ja tam ich nie żałuję. Niech się cieszą że ich nie spalowali. Ktoś tu pociąga mocno za sznurki, nie wiem ruskie czy niemce, pewnie obaj kukły skaczą aż się kurzy.
  • edytowano czerwiec 2014
    @Klarciu, niemieckim znajomym powiedz tak: Polacy jak Polacy, ale że taka światła osoba jak kanclerz Merkel nie poznała się Tusku... :D

    Zawsze też można spytać, jak się powodzi byłemu kanclerzowi Schroederowi na ciepłej posadce u Rosjan...
  • Drugie dno?

    nowe

    śr, 2014-06-18 11:41 | pawel gawel

    Dlaczego sprawa wyszla teraz?

    http://www.bibula.com/?p=75124 - Obama pogrozil palcem.

    Po mojemu PO nie chce isc na wojne z Rosja. Potrzebna nowa ekipa, ktora wiecej z nas wycisnie i wplacze nas w wojne z Rosja.

    http://prawica.net/38692


    i treść linku bibułowego:



    Co naprawdę powiedział prezydent Obama w Warszawie?

    Aktualizacja: 2014-06-17 3:15 pm




    Komu zechciało się uważnie przeczytać, w oryginale, tj. w
    języku angielskim, oficjalną wersję przemówienia Baracka Obamy, tego
    wygłoszonego “do Polski” w tak hucznie świętowanym “dniu wolności”, 4
    czerwca br ? Komu zechciało się porównać wersję angielską z polskim
    tłumaczeniem, naczytanym na żywo przez komentatorów telewizyjnych, np.
    TVN, albo poczytać uważnie skróty tego przemówienia w prasie…? Mam
    wrażenie, że nikomu, zwykłym  odbiorcom mediów się nie dziwię,
    przemówienia nudzą, słucha się ich raczej nieuważnie, wrażeniowo. Ale
    nasi dziennikarze także nie zauważyli tych dwóch wyjątkowych zdań,
    wypowiedzianych przez prezydenta Obamę mocno, dobitnie. Dlaczego ? w
    wersji czytanej przez telewizyjnych tłumaczy zdania te nie zostały
    przetłumaczone wiernie !

    Oto te dwa zdania, które jakoś
    szczególnie “umknęły” polskim komentatorom i dziennikarzom – wklejam je w
    oryginale, kopiując ze strony internetowej Baracka Obamy, tj. Białego
    Domu:

    zdanie nr 1:

    … Here
    in Poland we see a vibrant press and a growing civil society that holds
    leaders accountable — because governments exist to lift up their people,
    not to hold them down.

     zdanie nr 2:

    …Leaders must uphold the public trust and stand against corruption, not steal from the pockets of their own people.

     A tu dokładne tłumaczenie obu zdań:

    /1/
    “…Tutaj w Polsce widzimy żywą presję i rosnące społeczeństwo
    obywatelskie, które rozlicza swoich przywódców – ponieważ rządy istnieją
    po to, aby podnosić swoje narody, a nie przygniatać. “

    /2/  “…Przywódcy muszą podtrzymywać publiczne zaufanie i sprzeciwiać się korupcji, a nie okradać kieszeń własnego narodu. “

    Zdania
    te, wypowiedziane prosto w oczy prezydenta RP i wszystkich dostojników
    RP, zapatrzonych w przemawiającego Obamę, mogą stanowić rodzaj
    ostrzeżenia dla nich. Tym bardziej znacząca jest cisza w mediach
    polskich, bo strach myśleć, że może po prostu… polscy politycy oraz
    usłużni im dziennikarze nie znają angielskiego, albo przespali to
    przemówienie ? Czyżby tylko “bestia” przykuła ich uwagę i paru pijanych
    policjantów, w te dwa tak znaczące dla Polski dni?

    /A. T. Pietraszek. Fr. Grabowski, M. Gizmajer/

  • Pą premier dziś o 8 przemówi do narodu,znaczy do społeczeństwa,bo przecież Polska nie istnieje
  • Premier od rana na każdym kanale i na każdym portalu informacyjnym... nic mądrego nie mówi, pewnie nic się w tym kraju nie zmieni... 
  • Dziś Boże Ciało a nie ciało premiera, nie oglądam tej szopy
  • Mnie to się tylko przypomina piosenka z kabaretu:

    afera... afera... afera...
    a ferrari nie zabiorą mi i tak!

    I to tyle tytułem komentarza odnośnie skorumpowanych, nieuczciwych polityków. Nic się nie zmieni póki za nieuczciwość nie będzie im grozić coś poważniejszego, niż utrata stanowiska. Bo jak na mój gust, to za nieuczciwość na najwyższych urzędach powinny grozić jakieś mokre, zimne lochy, albo pod mur i dwa strzały...
  • By nie było już żadnych
    wątpliwości: TO JEST ROZGRYWKA SŁUŻB SPECJALNYCH. Mamy z niej wyciągnąć
    korzyści polityczne - a nie brać udział w rozgrywce po
    nie-wiadomo-czyjej stronie!
    Dodaję: naszym celem NIE jest obalenie "Rządu"; naszym celem jest całkowita zmiana ustroju!

    ....
    kto to dzisiaj powiedział?
  • Dzisiaj u nas w W Wiadomościach, na ZDF, pomiędzy meczami (największa oglądalność) była obszerna relacja z Polski - a to się jednak bardzo rzadko zdarza.
    Pokazano Tuska, następnie podano informację, że jego ministrowie w knajpie omawiają taktykę polityczną sprzeczną z prawem, a następnie puścili fragment działań jednostki specjalnej (ABW) na terenie redakcji tygodnika, który ujawnił aferę. We "Wprost" był dziennikarz niemiecki.
    Tusk się total skompromitował, nawet jeżeli uda mu się utrzymać "przy korycie", to na Zachodzie jest już spalony.
    W Niemczech było cicho, gdy co rusz na jaw wychodziły kolejne afery, m.in. omawianie taktyki politycznej na cmentarzu, lecz teraz już dzban się przelał, bo zaatakowano media.
    Jest też więcej niż nieprawdopodobne, aby załapał się na jakieś stanowisko w UE - tam się dostały różne odpady z parlamentów krajowych, niektórzy mają sporo za uszami, ale..
    Po pierwsze - pochodzą z państw "starej Unii",
    Po drugie - mieli nagrabione na mniejszą skalę.
    Po trzecie - nie zawiedli Merkel.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.