Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Cukinia, kabaczek i co dalej?

13

Komentarz

  • U nas dzis też cukinia na kolacje. Tyle ze smażona w panierce. Do tego dla wybranych sos serowo-ziołowy, i dla wszystkich salata z ogorkiem i pomidorem:-D

    jutro zrobie pieczoną faszerowaną cukinię chyba, hm... :-D
  • Faszerowana jest pyszna. :)
  • A w jakiej temperaturze sie ja piecze? I jak dlugo? Zawijac w folie czy bezposrednio na ruszcie?
  • Hurra, mąż mówi, że lepsze niż ziemniaczane. Smakowały mu!  ;;)
    Tyle, że my na noc jemy. Ale przecież jest sobota. 
    :-S

    Już nie chciał za dużo smażeniny. Z reszty cukinii robię zupę. Tzn. obaczym, co wyjdzie. Cukinia starta, czubrica zielona, cebula, pomidor. Może to zmiksuję?
  • edytowano sierpień 2014
    @AgaMaria
    Czubrica zielona i czerwona - mój hicior i przypadkowe odkrycie od Skworca! Świetna przyprawa! Ja bym zupę zmiksowała. :)


    @kitek - piekłam na oko, w temperaturze ok. 160 *, jakieś 30 minut z mięsem jak do spaghetti i serem na górze na papierze do pieczenia w blaszce. 
    Chce jeszcze wypróbować z nadzieniem warzywnym tylko. :)
  • a mięso podsmażone?
  • edytowano sierpień 2014
    Tak, zostało mi akurat po spaghetti. :D
  • no to chyba spróbuję zrobc  w poniedziałek
  • Kupilam dzis patisona, na razie z dyniami ozdabiaja kuchnie. Ale jak to jesc? Z gory mowie, ze nie lubimy plackow ;)
  • Mięso do faszerowania można skutecznie zastąpić duszoną soczewicą. Jak dobrze przyprawisz, to niewprawne podniebienie nie odróżni od mięsnego sosu do spaghetti. :-D
  • ja robilam kiedys tez faszerowane kaszą gryczaną... hm... muszę znow zrobić!
  • @Katarzyna, pisz jak z tą soczewicą:) po kolei, jak dla kulinarnej sieroty:)
  • @Dorotak, a co dajesz oprócz kaszy?
  • ja uwielbiam tartę z cukinią
    risotto z cukinią i czosnkiem

    samą cukinię duszoną z czosnkiem podana z pieczywem

  • @mamababcia, do kaszy wrzuciłam wtedy zeszkloną cebulkę i pokrojoną w kostkę fetę tylko. No i przyprawy.
    ale sobie smaka narobiłam, chyba dziś na kolacje popełnie takie pieczone cukinie... jaaami!
  • @annabe, jak robisz risotto? moi mocno ryżowi, chętnie się douczę :-D
    Podziękowali 1Nika76
  • najprościej jak się da :)
    duszę wcześniej cukinię z czosnkiem a potem mieszam z ugotowanym ryżem i posypuję serem :)

    używam ryżu czasami do risotto a czasem zwykłego.

  • Risotto z prawdziwkami
    Mniammmm

    Zamiast cukini warto zribic baklazana z mięsem - na ostro :)
  • @kitek - podsmażyć cebulę, zalać wodą, wrzucić czerwonej soczewicy i utartej marchewki i dusić. Dodać koncentratu lub soku pomidorowego. Przyprawić czosnkiem, oregano, solą i pieprzem.
    Nie podaję ilości, bo ja wszystkiego na oko daję.
  • Uwielbiam takie dania!
    Hejka, bo jestem trochę analfabatką w szukaniu wątków. Czy może mnie ktoś zalinkować do przepisów AniD?
  • Bardzo lubię cukinię panierowaną, ale zawsze mi panierka odpada. Jajko spływa, panierka odpada, część sama cukinia.
    No to się dziś pobawilam.
    Do rozbeltanego z przyprawami i ziołami jajka dodałam trochę mąki, żeby trochę zageścic. Do bułki tartej dodałam kaszy manny. Sporo. I sól.
    Cukinię pokroilam na półplasterki, troszkę przyprawą do warzyw potraktowalam i od razu w jajo, panierke i na tłuszcz. Część zrobiłam w podwójnej panierce.
    Bingo!!!
    Panierka chrupiąca i w słusznej ilości, cukinia delikatna i wcale nie rozciapkana.
    Polecam szczerze
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Odświeżam wątek, bo znowu przesadziliśmy z ilością cukinii w ogródku i szukam pomysłów na utylizację.
  • Też mi się przyda, choć ja mam mało, a nawet za mało.
  • Leczo w słoiki na zimę, cukinia, papryka pomidory (ja bez cebuli robię do słoików), zawekować i w zimie jak znalazł.
    Podziękowali 2mamababcia AgaMaria
  • Mamobabciu, chetnie Cie obdaruje. Tylko jak je dotransportowac...
    Podziękowali 1mamababcia
  • Wysiałam i musi mi starczyć. Dziękuję serdecznie. To za mało, to moje subiektywne odczucie.
  • Ja robiłam taką sałatkę z cukinii, cebuli, papryki, przecieru, octu i cukru. Świetna wychodzi, ale zdrowa z tym cukrem i octem to nie jest.
    Aneczko08, a to leczo to na jakiej zasadzie się konserwuje? Pasteryzacja? Czemu cebuli nie dajesz?
  • Ta salatka w sloiki na zime jaka podala @Aniuszka  jest przepyszna! Tesciowa mi zrobila w tym roku i  naprawde polecam!
    ...
    Poza tym robilam ostatnio bardzo smaczne risotto z cukinia i kurczakiem. 
    Cebule zeszklic na oleju zgarnac na brzeg garnka, mieso pokrojone w kosteczke doprawione sola pieprzem podsmazyc, dodac lyzke masla, wrzucic 1/3 szkl ryzu do risotto podprazyc ryz, dodac cukinie w kostke (ja dalam 2 male zolta i zielona) , mozna dodac paprykę w kostke pokrojona. Dodac wody tak by ryz ja wchlonal, jk wchlonie dodac jeszcze. Przyprawy tymianek, bazylia. B.smaczne.
    Podziękowali 1Aniuszka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.