Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Cukinia, kabaczek i co dalej?

124»

Komentarz

  • A cukinia i kabaczek to to samo czy jednak nie? :grey_question: 
  • Nie
    Podziękowali 1Katia
  • Kabaczek jest żółty, a cukinia zielona? Na tym polega różnica?
  • Zawsze myślałam, że kabaczek jest jasno żołty, a cukinia zielona lub ciemno żołta. Goglałam i piszą, że to jest to samo. W takim razie nie wiem już jak to jest z kabaczkiem i cukinią.
  • edytowano sierpień 2017
    Cukinia moze byc zolta i zielona. Taka mam obecnie. Kabaczka kojarze z twada jasnozolta-blqxa skorka. Ale przede wszystkim miaz jest inny. Taki twardszy. Kabaczki zrywaliśmy zawsze tylko duze. 
    Spotkalam sie ze stwierdzeniem ze kabaczek to dojrzala cukinia - niezaleznie od koloru. Nie wiem ile w tym prawdy. 
  • Dziś robię cukinię duszoną w pomidorach, do tego bakłażan, ze dwa ząbki czosnku, na oleju, potem podlewam wodą, dodaję przyprawy. Można serwować z ryżem albo samodzielnie. Szybkie i smaczne.
  • Ok, ale po co wodą? te wszystkie warzywa same z siebie dużo jej mają. :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Nie wiem, nie chcę, żeby były duszone na oleju, ale żeby jeszcze trochę tej cieczy było, bo na przykład rozpuszczam bulion wegetariański w nich (zaostrza smak), to musi być jakaś ciecz przecież.
  • nie wiem, co to bulion wegetariański, ale ja raczej odparowuję nadmiar wody z cukinii i pomidorów :) 
    Na oleju tylko podduszam cebulę z czosnkiem, ale tyle o ile, nie smażę w tłuszczu ;) potem dodaję resztę, wodę leję tylko, gdy to ma być zupa. :)
  • Wyszło niezłe. Sosik był.
  • Moje nie lubią cukinii i widząc,że kroję już się krzywiły.
    Ja akurat podsmażyłam na maśle cebulę i białą część pora pokrojone w kostkę.
    Dodalam 3 małe cukinie,potarte na tarce marchwie,pietruszki i kaealek selera.
    Kilka ziemniaków w kostkę.
    Sól,pieprz,przyprawy i woda tak żeby było przykryte.
    Ugotowałam aż zmiękły i zmiksowałam.
    Dziewczyny nie wierzyły że to z cukinii.Bardzo im smakowało.Mam przykaz żeby nie marnować już więcej cukinii na żadne inne potrawy.
    Podziękowali 1Katia
  • groszek powiedział(a):
    Moje dzieci zawsze mówią, że marnuje cukinie, jeśli robię z niej cokolwiek innego niż ciasto czekoladowe lub babeczki cytrynowe :-)
    Przepis na to ciasto dasz?
  • Ciasto czekoladowe jest pyszne, jeśli ktoś nie lubi mocno wilgotno- tłuszczowego to polecam dać 10% tłuszczu mniej
    samo ciasto pycha
  • Też upiekłam to ciasto,pachnie i wygląda...mniam....
    Ale jeszcze za gorące żeby próbować :blush: 
  • Mniam,ciacho przepyszne!
  • Podbije sobie lekturę
  • Szukam przepisu na dzem z cukinii
  • Gdzieś widzialam przepis na galaretki z cukinii
    Takie w cukrze do przechowywania
  • Ja dałam kwasek bo to miałam , skórkę pomarańczową kandyzowana ,galaretke pomarańczową ciekawe co z tego wyjdzie
  • Podajecie cukinię z razowym makaronem?
  • Tak robię. Z dodatkiem czosnku, jak możecie i Wasi tolerują, bardzo smaczne, przynajmniej dla mnie.
  • Super jest cukinia. Co prawda czasem się bawię i trochę usuwam pestki, jeśli są duże.
  • Czy ktoś może pasteryzował w słoikach podduszoną cukinię? Mam nadmiar cukinii do utylizacji i chętnie bym je sobie na zimę jakoś przechowała, a leczo to tylko dorośli u nas jedzą... A taka duszona cukinia to u mnie często dodatek/ zagęstnik do zup kremów i sosów. Ktoś próbował?
  • Na mrożenie mam trochę mało miejsca niestety :( Ale może potartą częściowo pomrożę - mniej miejsca zajmie niż taka w kostkę krojona. A resztę z pomidorami zrobię :)

  • @Elunia Ty kiedys pisalas, ze robisz na zime z nadprogramowych cukin taka baze do leczo. Dostalam duzo cukin i chce takich wekow porobic ale bratowa mnie postraszyla, ze tez kiedys tak probowala i jej ta cukinia skisła.
    Jak to zrobic, zeby sie nie zepsuly te przetwory? Piszesz, ze z pomidorami. Ale jak? - rozsmazyc spazone pomidory( bez skorek, pociete na cząstki, jak do keczo) i polaczyc je na goraco z podduszona osobno cukinia? A cebulka podduszona tam idzie? Solimy oczywiscie, tak?
  • A ja nie zawracam sobie głowy duszeniem czegokolwiek tylko kroję w grubą kostkę cukinię i zamrażam w woreczkach. Zamrażam też całe sparzone i obrane pomidory. I paprykę pokrojoną w cząstki. Zima biorę sobie z tego ile chcę i robię leczo. Smakuje wtedy jak ze świeżych warzyw. Mniam.
  • Bambidu powiedział(a):
    A ja nie zawracam sobie głowy duszeniem czegokolwiek tylko kroję w grubą kostkę cukinię i zamrażam w woreczkach. Zamrażam też całe sparzone i obrane pomidory. I paprykę pokrojoną w cząstki. Zima biorę sobie z tego ile chcę i robię leczo. Smakuje wtedy jak ze świeżych warzyw. Mniam.
    Tylko trzeba mieć jeszcze odpowiednio dużą zamażarkę na stanie ;) Moja już pełna, więc pozostają słoiki ;)
  • @Elunia, czyli pomidory ugotowane i przetarte?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.