Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

2014/15-zwrot za podręczniki- formularz wniosku

24

Komentarz

  • Informacyjnie dla Warszawy - 
    termin skladania d 10 wrzesnia.
    Napisze jeszcze nt. rachunkow za podreczniki - u nas byly jakies problemy - tzn. ja bralam rachunki na siebie, do tego byly czesciowo zbiorcze, tzn. na rachunku byly nie tylko podreczniki dla danego osobnika, tylko jeszcze dla brata i na sam koniec pedagog kazala napisac i tak oswiadczenia o zakupie podrecznikow + podliczenie kwot i tak to poszlo do gmniy. Co do dochodow - mialam zaswiadczenia o dochodach za zeszly rok, ale z drugiej strony uparlam sie i zlozylam z kryterium wielodzietnosci i sie zalapalam na zwrot i i w podstawowce i w LO. Teraz mam zamiar brac rachunki na konkretnego ucznia.
  • @Ula
    bardzo dziękuję za konkretną niezwykle informację!
  • dla rodzin 4+ w Krakowie
    dla wszystkich uczących się dzieci bez limitu dochodów, do 10 września
  • Złożyłam dziś wniosek. Zobaczymy czy dostaniemy... Co roku dyrekcja robi odsiew, bo jest ponad 5% wniosków poza kryteriami dochodowymi.
  • Savia, wszyscy tak mówią, a potem pieniądze niewykorzystane wracają do miasta, nie pojmuję tego
  • Ja dostałam za każdym razem, w zeszłym roku dla dwojga dzieci.
    Może u nas jest mało składanych wniosków skoro poza kryterium może być tylko 5% z nich?

  • Jak do 4 września????????
    Ja przyjmuję do 30 września a do 3 października muszę dostarczyc listy do urzędu.
  • znowu rozgardiasz u nas
    wiele mam poinformowałam co i jak
    bo panie sekretarki i zca dyrektora nie użyci nie znaja przepisów
    wrr
    twierdzą m.in. że nie ma czegoś takiego jak zwot za podręczniki itp
    no pięknie
    nadal głeboki prl w naszej szkole
    też skaładać należy do 4-5 września
    u pedagog
  • u nas w szkole dyr informowała, nawet na stronie szkoły jest info w aktualnościach
    i o stypendiach, o dożywianiu
    namawiają by się kasa nie zmarnowała
  • W Gdańsku termin jest do 12 września. I w tym roku pedagog dała mi specjalny 3 stronicowy formularz do wypełnienia. Też na początku twierdziła że dochody muszę wpisać, ale jak się zaparłam, że nie trzeba to i nawet w formularzu się tego doczytała ;) Dziś złożone. Znowu Pani pedagog na darmowe obiady mnie namawiała, musiała mojego pierwszoklasistę przyuważyć na korytarzu... 
  • S.P. 2 Morena
  • @Agnicha brać stypendia i innne dopłaty
    wszak to dla dzieci
    niech lepszy ciuch sobie kupią, na zajęcia dodatkowe, czy encyklopedie nabyć
    z tego co słyszałąm to najpierw trzeba pokazać rachunki a potem wypłacają kasę
    korzystajcie kto może
  • @AB łapiesz się na wyprawkę ??
  • w Toruniu dziś tj 4 września ostatni dzień składania wniosków

  • edytowano wrzesień 2014
    Może komuś się przyda:
    http://www.pcs-poznan.pl/

    na tej stronie, po kliknąć w zakładkę u góry: świadczenia  
    potem kliknąć w "wyprawka szkolna" z lewej strony  a potem, jak się otworzy w "więcej", a po lewej stronie pokaże się zakładka "dokumenty do pobrania". Zobaczcie, ze przy "wielodzietności" i niepełnosprawnosci nie ma dochodów.

    edit: wkleiłam fragment, coś się porobiło. Usuwam, ale widzę, ze nadal jest-to jest zapis dotyczący sytuacji składania wniosków poza kryterium dochodowym


    A dochody w pozostałych przypadkach dotyczą 2012 roku. i Trzeba zaświadczenie ze skarbówki dostarczyć.

    Przepisy są jednakowe w całym kraju. Różnica może dotyczyć jedynie terminów i np. miejsca składania wniosków.
    W innych aspektach już nie. 

  • widzę, że wnioski generalnie róznią się od siebie

    "moje" podobają mi się bardziej :D
  • to są oficjalne wnioski rządowe
    najczęsciej gminy z nich korzystają
    a jak ktoś nie ma co robić albo chce sie wykazać (na poparcie szefa i premię :P ) to swoje tabelki tworzy
  • a jak z tytułu wielodzietności to po co dochody??

    Bo u nas w szkole pani sekretarka od razu mnie z wnioskiem odesłała i dała świstek z tabelka o dochodach...i nie wiem czy wypełniać to czy kłócic się, że to dyskryminacja....??
  • z tytułu wielodzietności nie wypełniasz dochodów
    tylko te rubryczki z peselami dzieci i zaznaczasz rubrykę na 3 str - ochrona macierzyństwa i wielodzietności 
    podpis i to wszystko
  • Aga---p powiedz pani, ze za wyciaganie danych, ktore nie sa konieczne grozi paragraf.
  • ponad 400 zł na osobę próg dochodowy do stypendium 
  • toż to niewyobrażalne 400 zł na osobę :(
    jak dajecie radę dziewczyny
    wielki szacun dla was
  • ja mam niecałe 300 zł na osobę  w papierach a realnie to bez serków by było ok 200 zł /na osobę i z tego rachunki opłacić 
  • jak oni to ujęli we wniosku że masz to uzasadnić ,na prv napiszę ci wzór ale pewnie rano 
  • Daruję sobie. Mam tylko jedną fakturę na 97 zł, szkoda mi zachodu, wypełniania, może się przyda innym, bardziej potrzebującym.
    Książki córki kosztowały znacznie więcej, ale ona nie w uprzywilejowanych rocznikach
  • to do stypendium dołóż fakturę za książki ,nie dostaną tych pieniędzy bardziej potrzebujący tylko wrócą do budżetu województwa 
  • składaj Winda
    nie koniecznie faktura , moze być paragon i podpisz go albo naklej na kartkę i opisz
    a uzasadnienie dla pozadochodowego - wielodzietność np:

    Wychowuję 4 dzieci uczęszczajacych do szkoły podstawoej, gimnazjum i liceum. Koszt zakupu poręczników przekroczył już 1.000 zł. Dzieci oprócz podręczników szkolnych i przyborów papierniczych muszą posiadać stroje sportowe na w-f oraz na basen. Syn uczy się w klasie sportowej -piłka nożna ponadto potzrebuje odpowiednich strojów do treningów a są to firmowe trampki, korki, ochraniacze i dresy których nie zapewnia klub . Poza tym wrzesień obfituje w obowiązkowe skladki szkolne m.in. ubezpieczenie, rada rodziców, komitet, świetlica. W mojej rodzinie jedno dziecko jest przewlekle chore i ponosimy miesięcznie koszt leczenia ok. 300 zł.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.