Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

2014/15-zwrot za podręczniki- formularz wniosku

13

Komentarz

  • @Bea
    Ja przepisałam uzasadnienie, które jest proponowane na stronie rzecznik praw rodziców.

    http://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki-2014

    na dole strony są linki do dokumentów, uzasadnień, podstawy prawnej, itp
  • Ba, nawet paragonu nie trzeba. Wystarczy oświadczenie o wydanej kwocie (wypisane w szczegółach podreczniki i kwoty).
  • Ja to qrna chyba jakaś dziwna jestem-upraszczam papierologię do minimum, sama wyłapuję i wręcz zmuszam wielodzietne mamy, żeby wniosek składać, uzasadnienia nie potrzebuję.
    Przecież taki pedagog powinien znac swoje rodziny, a jak nie zna, to samo "wielodzietność" powinno wystarczyć, po kiego grzyba jeszcze zmuszać do takich oświadczeń?

    Taki wójt/burmistrz czy kto tam,kto nawet nie kojarzy twarzy czy rodziny-ok, rozumiem, ale też wystarczy krótkie info, bez historii życia.

    Tylko troszkę się obawiam, czy dla wszystkich starczy pieniędzy-mam wrazenie, ze w tym roku wiecej sie mówi o tym, że są pieniądze, ze pieniądze wracały i boję się, ze się ludzie nie pozałapują na te "5%".
    A jak sprawdzić, ile faktycznie osób złożyło i jaki tio jest procent całości?
    Przecież te dane nei są powszechne
  • A u nas na wczorajszym zebraniu wychowawczyni nawet nie wiedziała, że wielodzietni mogą się starać o zwrot za podręczniki bez kryterium dochodowego. Dowiedziała się ode mnie...
  • W tym roku nasza pedagog już miała nowe formularze dostosowane dla wielodzietnych :)
    W zeszłym miałam problemy. Ale ponieważ wcześniej poczytałam sobie w necie, że pedagodzy właśnie nie chcą przyjmować wniosków bez dochodu, byłam na to przygotowana. Wydrukowałam sobie odpowiednie artykuły i z takim orężem poszłam złożyć wniosek. Pani oczywiście upierała się, że musi być na ich druku i z dochodem, ale ja obstawałam przy swoim. Poszła się gdzieś pytać i pozwoliła złożyć. Oczywiście zastrzegła, że nie wiadomo czy się załapiemy... Załapaliśmy się :) mam nadzieję, że w tym roku również się uda.
  • Ha!
    Ależ ja się cieszę!
    Wszystkie moje rodziny zgłoszone do dofinansowania na podstawie przekroczenia progu dochodowego dostały pieniądze!

    \:D/
  • Super, w wwie na razie nic
  • edytowano listopada 2014
    No właśnie - ja składałam w stolycy ze względu na orzeczenie (czyli niejako z urzędu przysługują) - do dzisiaj nie ma.
  • Zgodnie z ustawą pieniądze powinny zostać wypłacone rodzinom do 17 listopada.
    Ja ich jeszcze nie mam na koncie, tylko info, ze będą przelane.

    A ja cieszę się bardzo, bo bałam się, ze będzie ciężko-u mnie ilość wniosków poza kryterium znacznie przekraczała te na kryterium. Nie było to 5%. Zdecydowanie.
  • edytowano listopada 2014
    Mam dużą satysfakcję i poczucie sprawstwa. :D
    Nasza p.pedagog dowiedziała się ode mnie  kilka lat temu o możliwości zwrotu bez dochodów. Do zeszłego roku się nie dało. A w tym roku doszła do wniosku, że trzeba to inaczej rozegrać. Zrobiła raban w gminie, że tyle rodzin nie dostaje, choć powinny. I ustalili, że mamy złożyć normalny wniosek z dochodami, i oni te odrzucone z przekroczeniem dochodów rozpatrzą ponownie wpychając wszystkich w te przepisowe 5 %.
    Bo doszli do wniosku, że wiele szkół nie ma aż tyle tych niedochodowych i nie wykorzystują limitu.
    Nie jest to załatwione tak, jakbym chciała i jak wynika z przepisów, ale wygląda na to, że ponad wydziałem oświaty u nas siedzi jakiś debil, którego żadna ludzka siła nie ruszy i nie zmieni mu myślenia.
    Ważne, że wszystkie zgłoszone w naszej szkole rodziny dostaną kasę. :)
    Jeszcze na koncie nie mam, ale decyzja już jest.
    Pani pedagog dziękowała mi za informacje, odpowiednie linki i wsparcie. I za to, że zmusiłam ją do walki z wydziałem oświaty. :D

  • u nas płacili 2 tyg temu
    przysługiwało mi na 1 dziecko
    kasa się rozeszła już

    płacą do ręki gotówką
    do 15 pani pedagog więc musiałam zwalniać się z pracy ;)
  • Ja im podałam nr konta już na wniosku. Zobaczymy, czy się doczytają.
  • Ja nie wiem, jak jest gdzie indziej.
    U nas to działa tak, ze wszystkie wnioski składane są w szkole, natomiast do Centrum Świadczeń szkołą wysyła listy uprawnionych i z przekroczeniem dochodu. Nie wysyła się tych wniosków od rodziców i rachunków oraz dowodów na dochody. To wszystko zostaje w szkole, na wypadek kontroli wszystko jest zgromadzone w odpowiedniej teczce. Nie domagam się też zostawiania oryginałów - posze odpowiednią adnotację, ze miałam oryginał do wglądu i już.

    Nie robię żadnych problemów np. z dostarczaniem potrzebnych świstków, tylko czekam, aż rodzic dostarczy. Wysyłam nawet, jak czegoś brakuje i trzeba donieść, a czas się skończył. 
    Dzięki temu mogłam zrobić korektę i 2 rodziny "przeszły" na listę "kryterium", co równa się pewnej kasie.

    Naprawdę nie rozumiem działań władz mających na celu domaganie się kolejnych świstków i papierów, ze o nieznajomosci przepisów nie wspomnę (vide pedagog od Cart)
  • edytowano listopada 2014
    Ori ze mnie tez mozesz :)
    Od 2lat rozglaszam w realu i tu na forum

    Edit: literowki
  • @Agnicha
    my nie pytamy, czy dostałaś, ale czy i na co wydałaś? ;)
  • No to mocno nietypowo :DDD
  • Czy jest stosowny wątek na najbliższy rok szkolny?
  • jest ale na facebook ;)

  • @babka4
    a gdzie na fejsie można go odszukać?
  • Wysłałam prośbę by mnie dołączyć :-)
  • Czy już nadeszły te czasy, że trzeba mieć fbuka żeby zwrot otrzymać?
  • @babka4
    ale mnie chodziło o takie pismo ws zwrotu dla dzieci z orzeczeniem...
  • @MagdaCh - możesz napisać sama, podajesz tylko nr orzeczenia. Nie musi być żaden konkretny formularz
  • @kociara
    mam głupie pytanie: czy rodzice dzieci z orzeczeniem, ktore uczą się w prywatnych szkołach - także mąją szansę na ten zwrot za książki?
  • o kurka, nie wiem. Ale rozporządzenie chyba nie wyklucza tego. Lepiej sprawdzić, ale nie w szkole tylko w MENie i poprosić o podstawę prawną
  • Które klasy w tym roku obejmuje? Rozbieżności danych napotykam...
  • Z tego wynika, ze przysługuje dla uczniów:
    szkół podstawowych z wyjątkiem klasy I, II, IV;
    gimnazjów z wyjątkiem klasy I;

    Tylko nie wiem czemu chwile wczesniej napisali:
    przysługuje uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do klasy:
    III szkoły podstawowej;
    III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;
    IV technikum;


  • edytowano sierpnia 2015
    No właśnie, to jest ta nieścisłość, misz-masz w interpretowanych tekstach.

    Na stronie men jest tylko kl 3sz.p. jeśli nie ma orzeczenia:
    http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wyprawka-szkolna-20152016.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.