Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

2014/15-zwrot za podręczniki- formularz wniosku

124»

Komentarz

  • Tylko podręczniki, żadnych ćwiczeń
    zaraz zerknę do skrzynki, tam mam wyjaśnione
  • edytowano sierpień 2015
    Wklejam:
    Zakup materiałów edukacyjnych nie obejmuje uczniów z w/w upośledzeniami uczęszczających w roku
    szkolnym 2015/2016 do klasy I, II szkoły podstawowej, w przypadku, kiedy uczniowie ci korzystają z
    pod ręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej,
    zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.( NASZ ELEMENTARZ,
    NASZA SZKOŁA)

    Materiały edukacyjne – to materiały zastępujące lub uzupełniające podręcznik, umożliwiający
    realizację programu nauczania, mający postać papierową lub elektroniczną (art. 3 pkt. 24 ustawy z dnia
    7 września 1991r. o systemie oświaty). Materiałami edukacyjnymi są w szczególności książki
    pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne, kolorowanki, rysowanki, uzupełnianki, wyklejanki
    oraz opracowania wykorzystywane w edukacji przedszkolnej.
    ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM DOFINANSOWANIE DOTYCZY ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW (NIE
    ĆWICZEŃ) DO KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO, ZAWODOWEGO ORAZ SPECJALNEGO. WSZYSTKIE
    PODRĘCZNIKI MUSZĄ BYĆ DOPUSZCZONE DO UŻYTKU SZKOLNEGO PRZEZ MINISTRA
    WŁAŚCIWEGO DO SPRAW OŚWIATY I WYCHOWANIA, (CZEGO BRAK np. PODRĘCZNIKOM DO
    NAUKI RELIGII/ETYKI). ZATEM DOFINANSOWANIU NIE PODLEGAJĄ KOSZTY ZAKUPU
    ĆWICZEŃ ORAZ PODRĘCZNIKÓW DO NAUKI RELIGII ORAZ ETYKI.

    ROZLICZANIE ZAKUPU
    Dyrektor szkoły po przedstawieniu dowodu zakupu, zwraca koszty kupna podręczników do wysokości
    wartości pomocy określonej w rozporządzeniu.
    Dowodem zakupu jest:
    1. Faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, opiekuna prawnego, rodzica
    zastępczego, osobę prowadzącą rodziny dom dziecka;
    2. Rachunek, paragon
    3. Oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku złożenia oświadczenia należy do niego
    dołączyć informację o rozliczeniu wydatków odpowiednio na zakup podręczników lub
    materiałów edukacyjnych tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom 2 2015 r. -,,
    Wyprawka szkolna’’.
  • Dzięki kociara.



  • Chyba zmęczona jestem

    To jesli mam dziecko w 3 sp oraz drugie w 6 sp to czy mam na nie odliczenia czy nie?

    Po drugie - czy na fakturach mają byc podręczniki i ćwiczenia i zbiory zadań czy tylko jedno z nich

    Bardzo proszę o jasną prostą odpowiedz [-O<
  • edytowano sierpień 2015
    Z tego co rozumiem, tylko do kl.3 sz.p.

    Do 6 możnaby było, gdyby dziecko miało orzeczenie o jakiejś niepełnosprawności.

    Ale nie dam głowy czy ja kumam jak należy. :-?

    Na fakturze może być wszystko. Podliczasz tylko to co można, czyli podręczniki dla danego ucznia. Ja na fakturach mam misz-masz kilku dzieci. Podkreślam na czerwono to co podlega sumowaniu.
  • Pocieszę Was, ze ja też mam problem. Od dwóch dni rozgryzam to, na szczęście jako pedagog mogę tam zadzwonić pod specjalny numer
    wrrr
    i pewnie znowu nas będą szkolić

    zwrot jest tylko za podręczniki lub materiały edukacyjne, ćwiczenia i książki do religii/etyki nie podlegają refundacji
  • Z tymi ćwiczeniami to mi się kupy nie trzyma...
    Zawsze podliczalsm - nigdy nie cofnęli.

    Dla klasy 3 jest np pakiet i tam sa i podręczniki i ćwiczenia. Nikt nie kwestionuje.
  • Bo to od ubiegłego roku sprawa.
    Ktoś się wyrwał przed szereg

    Mnie ominęło, ale wiele szkół musiało się grubo tłumaczyć.
    Ja nie zamierzam odpuścić i zadam niewygodne pytanie, jak to z ćwiczeniami w nauczaniu początkowym
  • na fejsie podałam jako przykład formularze i wyjaśnienia z naszej szkoły 14tki i pismo z urzędu miasta gminy

    w każdej miejscowości są wydziały które sie tym zajmują
    a pedagog szkolny lub inna osoba w szkole się tym zajmuje
  • @MagdaCh, nie wiem jak w tym roku, ale w zeszłym syn mój oraz inne dzieci uczęśzczające do prywatnej szkoły zwrot dostali. Był to pierwszy rok kiedy takie zwroty były i zadziałali rodzice. Bo dyrektorka wczesniej nie miała przypadku ze ktoś potrzebował zwrotu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.