Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kontrowersje wokół objawień s.Faustyny

edytowano sierpień 2014 w Arkan Noego

Zapytam mądrzejszych od siebie - co o tym myślicie?

http://glostradycji.blogspot.com/2014/03/kamstwo-boze-czyli-zjawy-faustyny.html


«13456716

Komentarz

  • http://www.dogmatyka.pl/TwP/2,2/TwP_02,2(2008)267-270.pdf

    Tekst koronki jest mocno niekompatybilny z magisterium. Dlatego Kosciól maił Faustynę na indeksie.... zniósł to dopiero św. JPII... bez podanai powodów.
  • Ten sam błąd (sprzeczne zdefiniowanie dogmatu o Trójcy Świętej) jest obecny w KKK, tj. określanie Osoby Boskiej jako Boga. (Ojciec jest Bogiem, Jezus Chrystus jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem).

    Z drugiej strony już w Credo wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Bogiem z Boga. Nie wiem, jak to teologowie tłumaczą, by w powyższą sprzeczność nie popaść. To wręcz to "ofiarowanie boskości" z koronki zdaje mi się mniej sprzeczne, bo Boskość Chrystusa jest tą samą Boskością, co i Ojca i Ducha.
  • edytowano sierpień 2014


    Bzdury, bzdury, bzdury.

    To sądzę o tym tekście.
  • Wyjściowym, zalinkowanym przez założycielkę watka.
  • edytowano sierpień 2014
    W Fatimie też niektóre osoby twierdziły, że trójka pastuszków kłamie. Bóg sam wybiera sobie osoby, nie patrząc na wykształcenie czy wiedzę z zakresu teologii i nie interesuje Go co myślą o nich inni.
    Autor tekstu wspomniał o pysze siostry Faustyny....a ten tekst trąci pychą .
  • @mama_asia w kolegium redakcyjnym jest x. Trytek. O ile mię pamięć nie myli, jest on sedewakacjonistą
  • Dawno temu czytałam Dzienniczek... Ale mam wrażenie że mocno naciągane są te "cytaty".

    Żeby zostać św. Trzeba cudu za pośrednictwem...więc ciężko mi uwierzyć że s. Faustyna nią nie jest,,,
  • Sam tekst też jakiś taki... propagandą trąci, nie analizą.
  • A pisać sobie każdy może. Wiara w Objawienia jest tylko wiarą nie dogmatem i nikt nikogo nie zmusza do uwierzenia w nie. Ale skoro sam Pan Jezus powiedział, że błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli to rzeczywiście sprawa naszej wiary. Ja tam wierzę, może dlatego, że jestem niewykształconą prostaczką.
  • Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam założeniem tego wątku. Ten tekst też wydał mi się co najmniej dziwny. Chciałam poznać Wasze zdanie.
  • Nie, mnie na pewno nie uraziłaś. Każdy wierzy w co wierzy. Przecież czasem wkleja się tu artykuły z gazet lewackich tez przeciwnych kościołowi, papieżowi itd. po to aby podyskutować.
  • ostatnio wzięłam się za Dzienniczek. Idzie mi dość wolno, ale ogólnie raczej nie mam wrażenia, że Faustyna pisze o tym, że możemy liczyć na Miłosierdzie Boże i żyć sobie leciutko. Wręcz przeciwnie. Z dużą troską odnosi się do tych, co błądzą i dużo się za nich modli.
    Zdania są powyrywane z kontekstu. W taki sposób można sobie wyciągnąć każdy dowolny wniosek.

  • z tym, że to nie z gazety lewackiej :-) dlatego mnie zdziwiło
  • edytowano sierpień 2014
    Zwłaszcza krytyka , że jak to możliwe Pan Jezus objawił by się ,, zwykłej zakonnicy". No właśnie może cudem.
    Po za tym Objawień doświadczają zwykle prości ludzie, których nikt nie chce traktować poważnie.
  • Ja ostatnio kupiłam M. Dzienniczek na CD, słucha w pociągu w drodze do pracy :-)
  • i nie zasypia? ;) mnie by usypiało. Ledwo trzymam koncentrację przy czytaniu.
    Jakimś cudem Pan Jezus się zwykłym ludziom objawia, bo kurka wszyscy wedle jednej formy stworzeni jesteśmy i tę samą skłonność do grzechu mamy. Niby jaki ma wybór? ;)
  • Zaczynam sie bać czytać to forum ;) Przyszłam tu całkowicie bezkrytycznie nastawiona do instytucji kościoła , tu sie naczytałam przemyślałam i wyciągnęłam wnioski. Ale... teraz to mam obawy, będę miała teraz gdzieś tam z tyłu głowy czy aby na pewno dobrze robie odmawiając koronkę. Ja sama mam za małą wiedze na dogłębną analizę teologiczną.
  • No właśnie, do tej pory odmawiałam Koronkę bez zastrzeżeń a teraz coś tam zaczyna chodzić po głowie...
  • @maliwiju padłam !!! ;) ;) ;)

    A powaznie, ile naczytalam sie o JPII ...

    ale i tak go lubie, na swój sposób ;)
  • Ja uwielbiam Dzienniczek, czytałam wiele razy a od pierwszej lektury zaczelo się moje nawrócenie.
  • edytowano sierpień 2014
    @maliwiju

    Zawsze robi dobrze ten, który się modli.


    Nie należy traktować poważnie wszystkiego, co piszą w internecie.
  • @Gregorius


    Ten tekst jest interesujący.


  • Ciekawe, ze Święte Oficjum tyeżmiało problemy z objawieniami św. Faustyny. Ito nie typu "Bo głupiutka siostra" 
  • @Gregorius, ale tam podstawowy zarzut dotyczy ofiarowania Boskości Jezusa Ojcu jako trącący tryteizmem. No to ja się pytam, czym to się różni od Jezusa, który jest Bogiem z Boga?
  • edytowano sierpień 2014
    @Gregorius

    Jednak dzieje objawień prywatnych rodzą się zawsze w wielkich trudnościach
  • @Berenika żadko kiedy Święte Oficjum ma problemy z objawieniami, tzn  z ich tręściami teologicznymi
  • W ogóle formuła: ja ofiaruję Ci cokolwiek z Ciebie... - jest "dziwna", ale to chyba chodzi o rozważanie. Ofiaruję Ci w imieniu Jezusa, z Nim się jednoczę, abyś Ty Ojcze, pohamował swój gniew i okazał miłosierdzie, bo On poszedł na śmierć właśnie na prebłaganie. Zrezygnował z bóstwa, z tego, że miał moc rozwiązać sprawę inaczej.
    Od razu powiem, że zalinkowanego tekstu nie czytałam, a koronkę babcia nauczyła mnie odmawiać, zanim ona weszła do kościołów.
  • @origami mam podobnie do Twojej zony, tzn mialam.

    Od jakiegos czasu, kiedy duzo u nas Tradycji, rozkochalam sie w rozancu, co kiedys nie bylo dla mnie mozliwe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.