Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kontrowersje wokół objawień s.Faustyny

145791016

Komentarz

  • edytowano sierpnia 2014
    Nie urban legends. O paście znam praktycznie z pierwszej ręki od samego zainteresowanego księdza. O skwarkach czytałem na stronach ultramontes.
  • Powtarzam pytanie: czemu biskupi zezwalają na profanacje i sami ją czynią?
  • Powtarzam pytanie: czemu biskupi zezwalają na profanacje i sami ją czynią?
    -----------------

    pytałeś ich ???


  • @Gregorius no fakt że ja też nie pojmuję jak można cenić wyżej solidarność zawodową niż szacunek do Boga będąc biskupem.
    Jednak hierarcha jest hierarchą niezależnie od swojego postępowania i z tego tytułu należy mu się szacunek ale i prawda.
    Rozumiem że można się tak pounosić w zaufanym gronie osób i określić jednego czy drugiego mianem idioty no ale nie na forum.
  • @argento @argento niestety nie mieli ochoty odpowiedzieć nic innego jak "spierdalay" tylko bardziej dyplomatycznie
  • @argento jasne. I tyle w temacie. Bo lepiej patrzyć jak KEP podpisuje Cyrograf przy okrągłym stole a potem udziela niegodnie Komunni Św. Wszystko jest okey i wesoło.
  • nudny jesteś Greg...powtórzę; Idź do biskupa i powiedz mu w oczy, że jest IDIOTĄ!!! ponieważ:
    to
    to
    to
    i to...

    a tak to tylko plujesz na forum i puszczasz swój jad...
  • @argento czyli potwierdzasz, że są idiotami bo niejeden papiez mówił jasno o tych sprawach. W tmy ostatnio BXVI. Ale albo mają to w dupie albo nie rozumieją prostego przesłania, iz nie wolno udzielać komunii sw osobnikom poperajacym prawo do aborcj i (jak Bronek). W obu przypadkach jest to conajmniej głupota.
  • nie potwierdzam...

    a Ty Greg byleś u swego biskupa???
  • @argento ostatnio rozmawiałem z biskupem, ale nie polskim. Mówił sporo o szacunku do Najsw Sakramentu i smutnym jego braku i jego współbraci w biskupstwie. Chyba też to nazwał głupotą
  • Tak w temacie Najśw. Sakramentuimage
  • To ja tez w temacie, nawet bardziej niz Wy. Zapytalam tu i oówdzie czemu takie przeklamania i manipulacje w artykule. Z grubsza rzecz biorac dostalam odpowiedz, ze skoro prawdziwy KK nie zatwierdzil Dzienniczka to reszta (czyli klamstwa i przekrety jak rozumiem) sie nie liczy, nie ma znaczenia. Okazuje sie zatem, ze dla zatwardzialych tradsow cel uswieca srodki? Patrzac przez ten pryzmat staje sie zrozumiale dzialanie Nniektorych tutaj...
    W kazdym razie oburzajace jest to ze klamstwa, manipulacje sie nie licza, nie maja znaczenia.
  • kto to jest zatwardzialy trads?
    Czy jakikolwiek trads uważa że współczesny kościół nie jest prawdziwy?
    Chyba że jest Sedekwantystą ale to już nie jest Kościół Rzymskokatolicki.
  • Mialam na mysli przedsoborowcow.
  • @Savia jasne, Święte Oficjum manipulowało i kłamało. Cała logika posoborowego pomieszania zmysłów wychodzi.
  • edytowano sierpnia 2014
    @Savia nic nie pisalem o przekretach linkowanego na początku artykułu, wiec rozumiem , ze wnioskujesz ze szklanej kuli.
  • edytowano sierpnia 2014
    Greg,
    Pisalam o manipulacji zawartej w tekscie zrodlowym.
  • Greg, o czym Ty do mnie piszesz? Na jaki temat?
  • @Savia o Twoich falszywych wnioskach. Artykuł początkujacy wątek jest oczywistą manipulacją, nikt przy zdrowych zmysłach tego tutaj nie negował. Wiec nie wiem skąd te Twoje wnioski.
  • edytowano sierpnia 2014
    Greg, ja nie pisze ze tu ktos negowal. Chyba nakreciles sie ;-)
    Napisalam do zrodla proszac o wyjasnienia i otrzymalam odp.


    Wytlumacz mi teraz jakie moje falszywe wnioski @Gregorius ?


  • ja zauważyłem tam gdzie  kleczy sie do komunii tam więcej   ludzi a mam porównanie bo sa 2 koscioły  jeden udziela na kleczaco a  2 na stojąco  a i jeszcze zauwazyłem ze gdy wprowadzili  komunie na stojaco  to jak lud topnieje tak ilość  wiernych stopniała  nawet przestali  chodzić ci co chodzili tylko od święta  
  • Cała logika posoborowego pomieszania zmysłów wychodzi.
    -----------------------------

    w Twoich wpisach wychodzi za to cała logika przedsoborowego pomieszania zmysłów...zamiast pluć na biskupów zacznij się za nich modlić...i rano wstań uśmiechnięty...bo mam wrażenie, że Ty od rana do nocy widzisz świat szary i bury...

    Nie mogę zrozumieć, jak człowiek który tyle pisze o Adoracji Pana Jezusa, jest taki złośliwy względem hierarchów kościoła...gdzie tu miejsce na szacunek, nie mówiąc o miłości bliźniego???
  • ostatnio rozmawiałem z biskupem, ale nie polskim. Mówił sporo o szacunku
    do Najsw Sakramentu i smutnym jego braku i jego współbraci w
    biskupstwie. Chyba też to nazwał głupotą
    -----------------------

    widzisz...nazwać coś głupotą, a nazwać kogoś IDIOTĄ, to ogromna różnica...

    Gdybyś napisał, że to co robią niektórzy biskupi jest głupie, to ok...ale Ty piszesz o nich, że są idiotami...i tu jest pies pogrzebany...
  • Głupi i idiota to synonimy
  • @argento widzisz gdyby im się to zdarzało sporadycznie to bys miał racje. Ktoś, kto jednak z dużą częstotliwością postępuje głupio/idiotycznie albo jest głupkiem/idiotą albo świadomym szkodnikiem. np na 90% albo wiecej TW Filozof był przykladem świadomego szkodnika na wysokich szczeblach hierarchii i zamiast go odsunąć to reszta przyzwalała na jego niszczycielskie działanie, ergo są z dużym prawdopodobieństwem współwinni.
  • A jaki to ma wpływ na relację Ty-Chrystus?
  • Widocznie ma.
  • Nie pytam czy. Pytam jaki.
  • edytowano sierpnia 2014
    TW Filozof i zamiatanie pod dywan? Praktyka stara jak świat. Tylko kiedyś wierni nie mieli nic do powiedzenia.
    Przed soborem też nie byłoby Ci lekko. Może nawet ciężej, bo nie mógłbyś się wyżalić na forum. Taśmy prawdy od Witosa. Ostatni akapit nie dotyczy tylko przytoczonego cytatu, ale w ogóle życia religijnego na wsi.

    Jednego roku w ostatnim dniu mięsopustu proboszcz, grzmiąc w niesłychany sposób na wszelkie grzechy przeciw szóstemu przykazaniu, które stały się przyczyną ukrzyżowania Chrystusa, uderzył też na tańce i dziewczęta latające za nimi, zaznaczając, że one sobie na pewno wytańczą miejsce w piekle, gdzie będą z szatanami tańcować na wieki. W kościele słychać było głośny płacz i widać duże przerażenie.

    Kiedy ludzie po nabożeństwie wyszli na drogę, urlopnik i trochę zawalidroga Piotr Buchacz, zwracając się w stronę jednej z dziewcząt odezwał się: 
    - No co, Zośka, ale się ksiądz nagadał o piekle i o was. Teraz na pewno do tego piekła pójdziesz, boś wczora tańczyła cały dzień, a szkoda będzie tej twojej prasowanej spódnicy, bo się tam na popiół spali. Dużo gadał, ale dlaczego nie powiedział o tym, jak oni tańczyli na leśnictwie w sobotę przez całą noc, ile zjedli kurcząt i wypili wódki i wina. Dość się cały wieczór pokojówka z leśnictwa nagadała o tym. Nie taki on święty, jak pokazuje. 

    Kilku stojących bliżej chłopaków zaśmiało się głośno, spodziewając się, że to Piętrowi nie ujdzie, parę zaś oburzonych kobiet pobiegło natychmiast do proboszcza ze skargą. Proboszcz rozgniewany i rozżalony wezwał do siebie wójta, polecając mu, by z zuchwalcem i bluźniercą zrobił należyty porządek. Wójt posłuszny rozkazowi urządził zaraz na drugi dzień sąd nad nim, a opowiadająca na wsi pokojówka o tańcu, wypitym winie, zjedzonych kogutach, wyleciała ze służby jak z procy. Drobny ten wypadek nadwerężył przy tym powagę księdza, gdyż wójt, działając złośliwie czy niezgrabnie, pokojówkę ową wezwał na świadka i tupiąc nogami, kazał jej wszystko opowiedzieć. Ona też wyśpiewała więcej niż wiedziała i to wobec kilkunastu zdziwionych ludzi. Urlopnikowi niewiele się stało, bo „zafasował zaledwie dwa dni budy". 

    Stan podobny nie tylko że ludziom codziennie zatruwał życie, wytrącał z równowagi, ale łamał energię, niszczył wszelką przedsiębiorczość i inicjatywę, doprowadzał do zupełnej martwoty i bierności, tworzył beznadziejność i sprowadzał samobiczowanie ogromnej większości ludności.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.