Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

11112141617103

Komentarz

  • edytowano listopad 2014
    Ja osobiście najbardziej lubię, gdy jedna ze ścian w pokoju jest pomalowana na kolor bardziej zdecydowany czyli ciemniejszy (obecna moja faza to szarość) i na tym tle naklejka biała. Tak po prostu. Z motywów - dmuchawce, trawy, mądre sentencje... u Was by też pasowało coś podróżniczego.

    Folk też ok, nawet z racji tej, że to motyw polski, a mieszkacie poza krajem, jednak bałabym się tej ferii kolorów, jeśli to jest nieduże pomieszczenie (ile ma m2 ?)

  • edytowano listopad 2015
    .
  • edytowano listopad 2014
    o, dopiero doczytałam, że Monira napisała o mapie świata, też tak myślę, że do Was by pasowała, w pewnym sensie byłby to oczywisty wybór dla Was
    edit: pisałyśmy razem :)
  • ja bardziej o czymś takim myślałam:
    http://www.naklejkolandia.pl/p3935,cytaty-sentencje-napisy-24-mapa-swiata.html
    ale jednak inna powinna być, bo za duże te napisy RUSSIA :P
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Pomieszczenie duze i nieduze, bo ma ok 10 m², ale ze skosem. Tylko niepozastawiane meblami, tylko lozko, fotel (jak go wygram na ebayu), szafka nieduza.
  • tak jest w Filarach (Ośrodek OD dla młodzieży)
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Rano oglądam sobie co na Westwingu mają, właściwie to raz tylko kupiłam metalowe półeczki na śianę do kuchni ale oglądam sobie i śmieję się z ich cen, niektóre rzeczy jakby podzielić cenę przez 10 to bym nawet kupiła. W każdym razie dziś proponują:
    "Każdemu, kto chce urządzić dom w stylu chalet, radzę, by trzymał się jasnych kolorów."
    Teraz nie będę już mówić bajzel, tylko dom w stylu chalet :)
  • W ogóle bardzo lubię metaloplastykę, w co nie może uwierzyć moja mama, zawsze się pyta "Naprawdę podobają ci się te krzesła?" Na co zawsze mówię, że sama je kupiłam i nikt mnie nie zmuszał.  image
  • Gdyby więc ktoś znalazł gdzieś na internecie coś w tym stylu pasującego to będę wdzięczna za cynk :)
  • podpowiedzcie jaki kolor będzie pasował do cegły?

    w kuchni mamy nieotynkowany komin z cegły szarą ścianę, trochę białej, jasno drewniane meble z czarnym blatem, stół i krzesła do przemalowania więc ich nie liczę ;)

    i mój mąż pod wpływem wizyty u znajomych zażądał koloru w kuchni

    (znajomi mają ceglaną ścianę, plus kawałek sufitu pomarańczowego i jakieś tam żółte kawałki, wg mnie to totalnie nie pasuje )

    obiecałam mu jakiś kolor :D nie musi to być ściana, mogę krzesła przemalować, albo zasłony dać jakież żywe

    ale nic mi nie pasuje, podpowiedzcie plisss


  • Na pewno nie pomaranczowy brrr
  • no na pewno nie, u nich wg mnie wygląda to koszmarnie ;/

    eh gdybym się zdecydowała na białe meble to byłoby łatwiej
    a tak to rzeczywiście jakoś tak szaro buro się zrobiło
  • Do cegły wg mnie pasuja odcienie niebieskiego, jesli ma byc "żywo" ;)
  • uJauJa
    edytowano listopad 2014
    image

    ja to bym pozostała biało szaro drewniano ceglano (dla mnie i tak za dużo ;) )

    oo wygoglałam z tym niebieskim i takie mi wyszło:

    całkiem ładne ;)
    image
  • uJauJa
    edytowano listopad 2014
    jednak jestem beznadziejnym kreatorem wnętrz ;)
    więc się uzewnętrznię i wkleję foty teraźniejszej kuchni, proszę o rady co i jak zmienić żeby było ładniej, żywiej i ciekawiej, może też być oryginalniej :)

    mebli kuchennych nie zmienię bo są prawie nowe (i beznadziejne ;) ) stół na pewno muszę odświeżyć, marzę o ławce pod oknem, i drewnianych krzesłach (te zielone są do wywalenia, ale ciągle nie mogę znaleźć drewnianych)

    ściany mogę i chcę przemalować, zasłony, skrzynię, półeczkę itp.
    nad skrzynią obok komina chcę coś na ścianie jakąś tablicę na rodzinne karteczki albo może zdjęcia?
    lampę też chcę zmienić ale nie wiem na jaką, to taki "tymczas"


    edit: dodałam większe zdjęcia ciekawe czy się załadują
  • edytowano listopad 2014
    Kuchnia jest bardzo ładna, myśle myśle - może lampa? Np nowoczesna z giętej sklejki?
  • edytowano listopad 2014
    A wiesz, że te turkusowe krzesła kolorem bardzo fajnie współgrają z bielą, drewnem (które samo w sobie już bardzo ociepla wnętrze) i cegłą :)

    Ja bym poszła w dodatki w tym kolorze
    No i ogólnioe bardzo fajna Twoja kuchnia :)

    edit

    na ścianę nad skrzynią coś by się z kolorem nadało
    osobiście walnęłam bym coś w tym stylu
  • image

    taką lampę mam w salonie i się zastanawiam czy ich nie zamienić miejscami, wtedy kilka z tego pałąka mogłabym nad stół pociągnąć
  • uJauJa
    edytowano listopad 2014
    widzisz hipolit folk mi się podoba a  ten łowicki baaardzo
    ale by mnie w rodzinie zjedli " a co ty nie masz swojego folku? tylko jakieś obce?;)
  • uJa

    źle napisałam, niekoniecznie taki, miałam na myśli kolorystykę i wielkosć
    że nie jakiś pojedynczy kogutek
    ale coś większego na cały wolny kawałek ściany

    a lampa- świetna do kuchni
    ożywi kolorem 
    i większe pole do popisu w kolorach dodatków
    jak mogę doradzić to...................pozamieniaj te lampy 
  • Tak, lampe bym przeniosla. Potem tylko wybrac jeden z jej kolorow i w tym zrobic dodatki :D Czyli generalnie duzy wybor masz.
    Nie moge powiekszyc zdjecia, bo bonkuje niestety, ale co masz nad zlewem i kuchenka? Plytki tam jakies sa czy co?

    Naprawde, przenies lampe i zrob foty jeszcze raz. Powinna byc juz wyczuwalna zmiana klimatu, to dalej bedzie latwiej decydowac, bo bedziesz juz mniej wiecej wiedziala, ktora droga isc ;)

    Przy tej lampie folk tak, aczkolwiek w sumie zgadzam sie z Twoja rodzina ;) Bo folk jednak powinno sie "czuc". Mozna fajnie pobawic sie motywem parzenicy na przyklad. Albo kwiatkami z chusty goralskiej. Generalnie jak folk to taki zywy, nowoczesny. Przy tej lampie to zadne shabby ;)

    No, dawaj lampe do kuchni i pogadamy dalej.
  • No właśnie
    Ja tez nie mogę powięszyć fotek

    Widzę tylko, że masz piękną, dużą kuchnię o super kształcie
    Tu to już mozna dosłownie wszystko kreować
  • wrzuc jakieś większe fotki, bo ja ślepa jestem

    Podobają mi sie rózne krzesła przy stole
    jeśli jest wnętrze w miarę surowe
  • Moza pójść w dwie strony  - biało-brzozowo - tzw. ekologiczny styl, lub kolorowo jak dziewczyny piszą. 
  • Każdy styl dobry o ile konsekwentnie zastosowany. Niektórzy potrafią łączyć style.
  • hmm spróbuję jakieś większe chociaż admin zapowiedział że dużych nie można wrzucać a ja posłuszna jestem ;)


    kuchnia jest spora ma około 18 m2 kwadratowa, tylko że na 3 ścianach są drzwi lub przejścia
    na jednej wejściowe i łazienka, na następnej przejście do salonu, a trzecia cała przeszklona drzwiami balkonowymi,

    nie ma gdzie umieścić kredensu o który marzę (no chyba że tu gdzie skrzynia, ale tam w przyszłości ma być kominek)

    nie ma też jak zrobić kącika jadalnego tylko musi być on na środku kuchni

    nad meblami są białe płytki, podłużne ułożone jak cegły
    a nad górnymi szafkami szara farba
  • to wrzuć zdjęcia na fotosik albo garnek i daj linki! 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.