Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak nakarmić męża jaglanką z warzywami?

2

Komentarz

  • Dzięki za rady dziewczyny:) Dziś zrobiłam pierwszy raz farsz jak do ruskich tylko z jaglanką zamiast ziemniaków, w smaku prawie się niczym nie różni. I widzę, że taka zblendowana jaglanka to świetne lepiszcze do różnych past będzie.
    Do tych jaglano-mięsnych mielonych jaglankę blendujecie?
    I chyba zupy na śniadanie zacznę stosować. Sama zimą lubię taką zupkę zjeść z rana:)
  • Marteczka - fantastyczny jest Jaglyń czyli budyń z kaszy jaglanej jako deser.
    Pyszny z czekoladą pyszny z owocami, pyszny w każdej postaci.
    No nieziemski :)
  • Jaglankę można też przemycić sprawnie w gołąbkach. Zamiast ryżu.
  • edytowano listopad 2014
    Jaglanka z podsmażoną cebulką i czosnkiem i suszonymi pomidorami. Dodałam jeszcze startą cukinię (przepis Katarzyny). Na deser budyń jaglany z mlekiem kokosowym polany musem z surowych malin.
    Mężowi bardzo smakowało.
    U mnie przełom w zaakceptowaniu jaglanki nastąpił jak zaczęłam ja prawidłowo gotować. Czyli wyprażać w suchym garnku aż do intensywnego zapachu. Potem jeszcze przed gotowaniem przelewam wodą.
    Oprócz tego w postaci mąki przemycam w chlebie, naleśnikach, gofrach itp. Zastępuję nią ryż w pomidorówce i gołąbkach. Smaczna jest polana sosem mięsnym. No i kotleciki jaglano-słonecznikowe na dobre u nas zagościły.
  • znaczy się przyprawiać
  • Myślę, że Twój przepis mu się spodoba najbardziej @Małgorzata :))
  • Się zobaczy, my nic nie Planujemy ;)
  • Malgorzata, a mozna rano doprawic,eee...poprawic?
  • @marteczka -ja do mielonych nie blenduje-nie mam na to czasu :)
  • Dzięki za inspirujący wątek!!!!!
  • Wersja sniadaniowa do pudelka: jaglanka na sypko, ze dwa suszpne pomidory takie w oliwie w paseczki, swieza bazylia drobno posiekana, prazone pestki dyni lub slonecznika, vinegret.
    Moje ulubione sniadanie ostatnio :)
    Maz.albo lubi albo nie ma smialosci narzekac :P
  • A, jescze bardzo do tego pasuje taka izraelska przyprawa zaatar
  • A, jescze bardzo do tego pasuje taka izraelska przyprawa zaatar
  • tylko trzeba dać jej dwa razy więcej ;)

  • @Skatarzyna, no to wlasnie zalezy od uprzedniego doprawiania :-))
  • Dodałam jaglankę do gołąbków. OK.
  • W ramach inspiracji mężowo-jaglankowych powiem tak. Kotlety mięsno jaglane przyjęte zostały z entuzjazmem, choć proporcje 2:1 na korzyść jaglanki. Papryki nadziewane jak gołąbki tyle że z jaglanką takoż. Jaglanka jako dodatek do obiadu zalana sosem z jakiejś potrawki przyjęta bez protestu.
    moich warzywek dalej nie tyka, ale nie od razu Rzym zbudowano:)
  • Już któryś raz mi się ten wątek przed oczy rzuca, nie mogę się powstrzymać.

    Oto mój przepis na potrawę z jaglanką:
    Kupić 2kg karkówki wieprzowej, namoczyć w solance przez noc w lodówce. Natrzeć majerankiem, włożyć do brytfanny z wierzchu obłożyć słoniną lub smalcem. Ja rozpuszczam masło na patelni i polewam. Wstawić do nagrzanego piekarnik, piec przez 30 min. bez przykrycia, następnie przykryć, po około godzinie dodać pokrojoną w piórka cebulę, wsypać dwa, trzy ziarnka jaglanki (nie zauważy) i dalej dusić w niższej temperaturze około godziny. Podawać bez zbędnych dodatków jak chleb, ziemniaki, wszelkiego rodzaju kasze i surówki.

    Pozdrawiam,
    babaj

    PS. Wątku nie czytałem, tylko temat.

  • a jak mąz by padł!  =))
  • To znaczy samo mięcho?!
  • A pewnie, jak karkówka 2h postoi w piekarniku to sama będzie jak purée.
  • Można przemycić jaglankę mężowi i dzieciom?
    MOŻNA 
    :))


    takim daniem z jaglanką moi Panowie byliby najbardziej zachwyceni :))


  • edytowano grudzień 2014
    Ani przemocą ani szantarzem, jeśli już to podstępem.
    B-)
    Na początek zapiekanka z jaglanki ( zamiast ryżu) z warzywami, pieczarkami i szynką z sosem pomidorowym. Oczywiście dobrze przyprawione z oregano, chilli, słodką papryką i serem mozarella na wierzchu. Może się nie skapnie z czego to jest.  :))
  • @prowincjuszko, fajny przepis, tą jaglankę dajesz na spód? I jakie warzywa?
  • Mieszam. A ser na wierzchu.
  • W pytaniu chodziło chyba o przekonanie do zmiany nawyków żywieniowych, a nie robienie z faceta głupa i przemycanie mu czegoś rzekomo zdrowego... Wiem, że to takie żarty, ale niezmiennie irytuje mnie takie podśmiewanie z facetów, a z własnych mężów szczególnie. Nawet na tym forum, gdzie tyle osób trąbi o "oddaniu kierownictwa mężowi" (cokolwiek to znaczy) króluje takie podejście.

    @marteczka, w temacie (nie wiem, czy już ktoś podał) - z sosem spaghetti bardzo smaczna jest kasza jaglana. Z kolei kombinacje, gdzie chce się zastąpić np. ryż, jak w sałatce, już nie bardzo, bo np. majonez się wchłania w tę nieszczęsną kaszę i robi się taka klejąca papka.

    A propos szałów i mód żywieniowych polecam felieton Igora Zalewskiego w najnowszym "Do Rzeczy".
  • Mój akurat wie, że jestem podła do kwadratu.
  • Bo jaglanka to ostatnimi czasy synonim zdrowego jedzenia we wszystkich internetach, kiedyś były kiełki itd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.