Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grzegorz Braun na prezydenta

13

Komentarz

  • @WdR w zasadzie wszelakie formy są pewną formą utopii
  • wolny rynek, który zresztą sam w sobie jest pewną formą utopii
    ---
    Utopii, która jest normalnym stanem rzeczy?
  • edytowano maj 2015
    Aniela
    Mówimy o liberalizmie gospodarczym, czyli nie wtrącaniu się państwa w gospodarkę, niskie podatki, itp, a nie o filozofii i moralności liberalnej.

    -----------------
    Dobrze, dobrze.
    Jednak to człowiek tworzy gospodarkę, człowiek, który z natury jest filozofem i którego z natury dotyczy moralność.
  • @Aniela, to nie jest tak mało jak na przekaz medialny z obu stronach ( i jego brak). Wiesz przecież jaką siłą są media. RM niestety, przy całym szacunku, tu też się nie wsławiło. No chyba, że były merytoryczne powody o których nie wiemy,
    ------------------------
    Przeciez już to tłumaczyłam, że szkoda było Radiu czasu na prezentowanie Brauna jako prezydenta. Treści jakie tamten kandydat chciał przedstawiać są obecne na antenie RM cały czas i od samego początku.

    Głosowałam na Brauna w I turze po to, aby zorientować się czy facet ma szanse utworzyć jakąś partię - no nie ma szans, bo nawet nie umie porozumieć się z Ruchem narodowym (tez marginalnym), którego hasła głosi.
    Nie ma czasu, trzeba ratowac w Polsce co się da, a nie bawić się w personalne przepychanki marginalnych partii.

    W październiku mnie oddam głosu na RN, bo to głos zmarnowany.
  • Przeciez już to tłumaczyłam, że szkoda było Radiu czasu na prezentowanie Brauna jako prezydenta. Treści jakie tamten kandydat chciał przedstawiać są obecne na antenie RM cały czas i od samego początku.
    Dla mnie brzmi to co najmniej dziwacznie... Szkoda czasu w RM na kandydata, który głosi to samo co RM od samego początku?
  • Dla mnie brzmi to co najmniej dziwacznie... Szkoda czasu w RM na kandydata, który głosi to samo co RM od samego początku?
    ---------------------
    tak, bo nie ma szans na wygraną, chociażby z tego powodu, że mało kto go zna, a żadna siła partyjna za nim nie stoi.
  • W czasie kampanii większość ludzi w ogóle zobaczyła kto to jest ten Braun(nieliczni zainteresowani polityką, historią już dluższy czas go znali i to oni namówili Brauna do udziału w kampanii prezydenckiej, to był jedyny kandydat społeczny) Teraz niektórzy czytają, słuchają o nim i ma coraz większa popularność.
    Ja jestem pod wrażeniem jak szybko przybywa ludzi którzy lubią i śledzą stronę GB na facebooku. W takim tempie do jesieni może mieć o wiele większe szanse w wyborach.
  • Ja nie mam złudzeń, po doświadczeniach Marka Jurka i Zbigniewa Ziobry.
    Gdy córka zbierała kiedyś podpisy na Jurka (po jego wyjściu z PiSu), to wśród jej znajomych mało kto wiedział, kto to taki. A Ziobro przy swoje wielkiej popularności zebrał zaledwie 4% głosów po odłączeniu się od PiSu.
  • To tylko dowód na to, iż demokracja to rządy idiotów
  • Przy czym dodajmy, że Marek Jurek to gwiazda politycznej poprawności podług GB.
  • @Gregorius, nie uważam, żeby Jurek czy Ziobro byli idiotami. Taki jest system, że tylko duże ugrupowania mają wpływ na rządzenie, dlatego szkoda, że narodowcy z narodowcami nie mogą sie porozumieć.
  • Jacy narodowcy z narodowcami? Porównaj program gospodarczy albo światopoglądowy Brauna i RN.
  • @Aniela pisałem o wyborcach nie o wybieranych. Skoro lud głosuje na populistów i obiecywaczy a nie ludzi z rozsądkiem, to znaczy, ze jest głupi. z resztą masa zawsze jest głupia.
  • Jacy narodowcy z narodowcami? Porównaj program gospodarczy albo światopoglądowy Brauna i RN.
    --------------
    Z chęcią. Gdzie go mogę porównać?
  • ZTCW, to nie chodziło o różnice w programie gospodarczym między Braunem a RN, ale o sprawy personalne, że nie mogli się porozumieć, no śmiech na sali.
  • niekoniecznie
  • dlatego szkoda, że narodowcy z narodowcami nie mogą sie porozumieć.
    [...]
    Z chęcią. Gdzie go mogę porównać?
    ---
    No to stawiasz tezę, a nie wiesz czym ją poprzeć?

    Przykład z brzegu:

    GB: Wielka Polska Katolicka
    RB: Wielka Polska

    Prościej?
  • Wiem czym poprzeć tezę, np. m.in. tym, że znani mi narodowcy głosowali na Brauna :D

    W ww wpisie miałam na myśli (przepraszam za nieścisłość) program gospodarczy, bo światopoglądowo to się nie różnią, RN też mówi o Polsce KATOLICKIEJ
  • Tak sobie to tłumacz. Dmowski czy Piłsudski takimi zagorzałymi katolami byli jak Braun? No nie wydaje mnie się...
  • Raczej praktyczny.
  • Tak sobie to tłumacz. Dmowski czy Piłsudski takimi zagorzałymi katolami byli jak Braun? No nie wydaje mnie się...
    -------
    Ciekawe czym mierzysz poziom katolicyzmu u kogoś? :D
  • Katolometrem?
    :))
  • O tyle ważne jest pytanie TiE , że jesli ktoś idzie pod flagą hiperkatolicyzmu, to trochę to trudno pogodzić to ze świeżo zakończonym , wieloletnim związkiem niesakramentalnym.
    O ile coś jest istotne w kwestii przegranych.
  • Ciekawe czym mierzysz poziom katolicyzmu u kogoś?
    ---
    Patrzę na wypowiedzi. Jednemu KK zwisał i powiewał, drugi wolno myślał i wolno mulił.
  • Ja mierze stosunkiem do in vitro... jak prywatnie jest przeciw a panstwowo za to dobry katolik z takiego. a jak zona dobrze sie prezentuje to juz trads.
  • Jak można mieć stosunek z in vitro? No chyba, że w dni płodne, to ok... No i prywatnie, nie państwowo.
  • Ja mierze stosunkiem do in vitro... jak prywatnie jest przeciw a panstwowo za to dobry katolik z takiego. a jak zona dobrze sie prezentuje to juz trads.
    ----------
    Mieszasz i upraszczasz sprawę, tak jak mainstream. Już Ci to tłumaczyłam na FB, czy mam jeszcze raz? :D
  • Jaki stosunek do in vitro mieli Dmowski i Piłsudski?
  • Niech wasza mowa bedzie tak tak ni nie jak to mowi ojciec dyrektor. Zamiast tlumaczyc wystarczy sie konkretnie okreslic czy jest sie za czy przeciw... nawet koledzy z silowni nie maja z tym problemu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.