Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

11920222425

Komentarz

  • edytowano maj 2015
    czy ktos oglada w necue na tvp?

    tnie nam sie. prosze sie nie smiac... na wypowiedziach Dudy..
    gaJOWy jeszcze sie nie zacial...
  • Komentarz Ziemkiewicza najlepszy. Kto wygrał? Przede wszystkim widzowie stracili 90min.
  • Sumlińskiego słuchalim 25 lat temu ,byłam z nim na roku, dalej tak samo funkcjonuje - Aniela, nie wierz mu, to psycholog
    ------------
    Posłuchaj go teraz, pracuje jako dziennikarz śledczy.
  • edytowano maj 2015
    -tak
    -na podstawie prywatnej znajomości, pięcioletniej. z cudzych grzechów się nie spowiadam, więc szczegóły moich wątpliwości zachowam dla siebie.


    nie wykluczam, że człowiek może się zmieniać,ale nie wierzę że aż tak.

    --------------
    Ale Juka, to nie jest uczciwe. Sugerujesz, że z Sumlińskim było coś nie tak i jednocześnie jak niewiniątko mówisz, że z "cudzych grzechów się nie spowiadam".

    Wybacz, ale dla mnie, po ponad 5-letniej znajomości z forum, jesteś absolutnie niewiarygodna.
  • Nie to, co pan z telewizorni....
  • To ciekawe, że niektórym tak dobrze udało się poznać ludzi z roku na studiach. Ja dobrze poznałam może kilknascie osób z akademika, ze studiów to jednak były dość powierzchowne relacje. Może na studiach psychologicznych są jakieś terapie grupowe,dzięki którym można się poznać, u mnie był tylko dwuletni trening komunikacji interpersonalnej i nie podjęłabym się po kilku latach oceniać ludzi. Sumlińskiego jak większość ludzi oceniam intuicyjnie i wypada ok.
  • Co do debaty.
    Komorowskiego przygotowali, wypadł lepiej niż zwykle, Duda jak zwykle ugrzeczniony, panienka taka. Nie wiem kogo może to przekonać, pewnie nieświadomych że Komorowski był i jest figurantem WSI.
    Bardzo mnie to zawsze uderza, że obcy mówią "Polacy coś tam" jak o kimś innym Zazwyczaj Żydzi i ogólnie wrogo nastawieni do nas. Komorowski tak mówił.
  • Pracuje bo sprawa ważna. Swoją drogą musiał Ci nieżle jukaa podpaść skoro pamietasz po ćwierćwieczu(!). Ja po niecałych 15 za cholerę nie pamiętam 80 % ludzi z grupy, a co dopiero z roku!
  • nie moglam oglądac, bo zbyt sie denerwuję. Ktow wypadl lepiej i ma szanse zagospodarowac glosy po Kukizie/przekonac niezdecydowanych?
  • Będę głosowa na Dudę, ale uważam, że lepiej wypadł Komorowski. Przynajmniej, jak na siebie. Choć przekonać by mógł chyba tylko kogoś, kto spadł z kosmosu i nie zauważył, że to co mówi średnio ma się do tego, co robił.
  • edytowano maj 2015
    PBK -agresywny, prymitywny przeszkadzał, przerywał, dogadywał. Personalne ataki.
    Opowiadał rzeczy nie na temat, oderwane od rzeczywistości. Posługuje się nowomową postpeerelowską. W Polsce jest super. Nachalne, protekcjonalne zwracanie się "panie pośle"-aby obniżyć rangę przeciwnika.
    Duda miał silne atuty, ale powstrzymywał się w połowie. Nie pytał o rzeczy najbardziej kompromitujące Komorowskiego. Dużo niewykorzystanych szans Dudy.
    Wg mnie niewielka przewaga Dudy.
  • Moim zdaniem lepiej Duda wypadł, bo po prostu on w ogóle robi lepsze wrażenie. Żałosne było powtarzanie non stop przez PBK zarzutów do PiS-u, że "pana partia" to i tamto. A już tekst z Macierewiczem trzymanym w komórce to dno. Oczywiście przy tym rechoczą ludzie, którzy i tak na PBK by zagłosowali. Nie sądzę, żeby ktoś, kto np. poparł Kukiza i faktycznie się wahał, bo obejrzeniu debaty mógł kogokolwiek wybrać. Jedyne konkrety, jakie obiecał Duda, to przywrócenie dawnego wieku emerytalnego, podatek dla hipermarketów i odbudowa polskiego przemysłu.
  • Myślę, że Duda może wygrać. I chyba bym sobie tego życzyła. Żeby się coś zmieniło.
  • edytowano maj 2015
    Duda mógł bardzo łątwo zbić zarzuty Komora związane z
    1. dopłatami do rolnictwa - zarzut- że zmienił zdanie bo chciał zniesienia dopłat.
    Tylko co za różnica brak dopłat albo dopłaty na tym samym poziomie dla wszystkich a nie Europa dwóch kategorii. Wolny rynek równe szanse dla wszystkich.

    2. Zmniejszenie limitów CO2 - Mamy ogromne sukcesy w minimalizowaniu emisji CO2 Jesteśmy najlepsi w Europie pod tym względem. Tylko ze UE nie chciała tego zauważyć a i zaczęto nowe rozdanie. Liczenie od teraz na nowo zmniejszania emisji. Co owocuje likwidacją kopalń. Wyście tej sprawy nie załatwili. Wręcz Pani Kopacz kłamała ludziom prosto w twarz że podwyżek prądu nie będzie. a za miesiąc okazało się że właśnie z tego powodu będą.

    3 Komor zauważył że w większym stopniu starymi ludźmi mają się zająć dzieci. Bo ZUS może być niewydolny. Tylko, że on to mówi do społeczeństwa które nie ma dzieci.

    4. Jeśli chodzi o rodziny i ulgi dla rodzin. To Duda winien powiedzieć, że wasze ulgi liczą się do dochodu i jak ktoś przekroczy 574 zł na osobę to mu zabierają zasiłek rodzinny. Wile rodzin może być zaskoczonych już w tym roku wierząc naiwnie w wasze obietnice.

    5. Karta Dużej Rodziny - rodziny wielodzietne same sobie wychodziły i załatwiły z samorządami KDR gdzie zniżki są przyzwote . Pańska ogólnopolska ma bardzo małe zniżki które nikomu nie pomagają. Widać tu waszą demagogię.

    Duda powinien rozpocząć 2 debatę właśnie o tych tematów, na które nie zdążył odpowiedzieć.


    Zamiast pytania mógłby podyktować mu krótkie dyktando, a wynik powinien być pokazany do kamery.
  • edytowano maj 2015
    @TomasziEwa chcesz mu płacić emeryturę ?

  • edytowano maj 2015
    Jego miejsce jest we więzieniu za wysługiwanie się obcym krajom.

  • Usunięci ze strony fundacji, której szefują córką prezydenta i szefa Trybunału Konstytucyjnego,sponsorzy MSZ i PE są tu:

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://mamprawowiedziec.pl/strona/info-projekty/s61
  • To ciekawe, że niektórym tak dobrze udało się poznać ludzi z roku na studiach. Ja dobrze poznałam może kilknascie osób z akademika, ze studiów to jednak były dość powierzchowne relacje. Może na studiach psychologicznych są jakieś terapie grupowe,dzięki którym można się poznać, u mnie był tylko dwuletni trening komunikacji interpersonalnej i nie podjęłabym się po kilku latach oceniać ludzi. Sumlińskiego jak większość ludzi oceniam intuicyjnie i wypada ok.
    ---------------
    Poza tym sama po 20 latach od zakończenia studiów (u mnie dobiega 30) sama bardzo się zmieniłam :D

    Książki Sumlińskiego pozytywnie oceniają autorytety
    https://www.dailymotion.com/video/x2q98wo_niebezpieczne-zwiazki-bronislawa-komorowskiego-jan-pospieszalski-blizej-14-05-2015_news?start=27
  • Różne źródła mainstreamu (RMF, interia, tvp) podają, że debatę wg opinii wygrał Duda.
  • edytowano maj 2015
    Na pewno przegrał i miał błędną koncepcję sztab Andrzeja Dudy.
    To, że P.B.K. zachowywał się "niegrzecznie" - to było jak najbardziej racjonalne i łatwe do przewidzenia. Należało to wykorzystać.
    Gdyby A.D. dążył (co było niezmiernie łatwe) do sprowokowania Komorowskiego, to obraz tej debaty byłby zupełnie inny.
    Wystarczyłyby dwie, trzy kwestie z zakresu pytań "kontrowersyjnych", by miliony Polaków zobaczyły prawdziwą twarz "zgody budującej". Byłoby to podwójnie korzystne. Wyborcy usłyszeliby rzeczy, o których milczą ośrodki propagandy oraz ujrzeliby belwederskiego "męża stanu" w roli rozwścieczonego prymitywa.

    Aniela,..Różne źródła mainstreamu (RMF, interia, tvp) podają, że debatę wg opinii wygrał Duda.

    Jeśli takie media chwalą Dudę i dają mu wygraną w sondażach po tej debacie, to jest dla mnie jasny sygnał , że Duda tę debatę przegrał !!!
    To sygnał do swoich, aby się mobilizować, bo jest dobrze.



  • edytowano maj 2015
    To była pod każdym względem zadziwiająca debata, w której do bólu uczciwy prawnik (znając "dorobek" Komorowskiego oraz PO, nie był w stanie artykułować wprost błędów, korupcji, morderstw na zlecenie, fatalnego stanu gospodarki, finansów czy polityki zagranicznej) dał się "zagadać" przez ewidentnego kłamcę i człowieka z fatalną przeszłością.
    Jakoś w sądzie po żadnej ze stron, nie mogę go sobie wyobrazić.
    Przestępca , nie ma wyjścia i musi atakować, a P.B.K.robił to doskonale. Dlatego, że nie miał wyjścia, to całą energię poświęcił na atakowanie PiSu, którego nie ma u władzy od 8 lat, oraz Dudy, żeby to on się tłumaczył
  • Jeśli takie media chwalą Dudę i dają mu wygraną w sondażach po tej debacie, to jest dla mnie jasny sygnał , że Duda tę debatę przegrał !!!
    To sygnał do swoich, aby się mobilizować, bo jest dobrze.

    -----------------
    Nie media chwaliły, ale zamieszczały swoje sondaże o debacie czyli Duda dostał większość głosów - i właśnie o to chodziło w tej debacie, aby przekonać przeciętnych oglądaczy i Duda przekonał. Nie chodziło o to, żeby przedstawiać swoje racje, bo w takiej debacie nie ma szans na racjonalne przekonywanie np. o morderstwach na zlecenie czy korupcji.
  • Ja nie widzę sensu drugiej debaty.

    Jedynie u Kukiza gdzie publiczność będzie gwizdać na ewidentne kłamstwa Komora.
  • Ja po wczorajszej debacie zaczynam mieć poważne obawy co do wyniku wyborów :(


    Mnie zastanowił ten moment,gdzie K. niby cytował D. i ten drugi się strasznie wkurzył i zarzucił kłamstwo. Debata na żywo, każdy kit można puścić w eter, gawiedź nie sprawdzi. Jakoś nie mam wątpliwości,że sztab K. posunąłby się do zagrywek poniżej pasa.
    Smutne :(
  • edytowano maj 2015
    w pierwszej minucie po debacie Żakowski w TVP-INFO powiedział:

    - Trzeba więcej takich debat, najlepiej codziennie aż do wyborów.
  • Przykre to, że w Polsce jakiekolwiek debaty odbywają się tylko na okoliczność wyborów.
  • Komorowski: " Posługuje się nowomową postpeerelowską. "

    Dokładnie tak, nie tylko podczas debaty. Młodzi czasów PRL-u nie pamiętają, ale starsze osoby mają wrażenie, że maszyna czasu przeniosła je w czasy Gierka.

    Hasła, które głosiłam za komuny mogłabym teraz spokojnie powtórzyć, przede wszystkim : TELEWIZJA KŁAMIE!!!

    Obecna siła rządząca krajem już się nie kryje z tym, że zawłaszczyła media.
    To co wygadują - komentując debatę - różniste "ałtorytety", krew w człowieku burzy.

    Dopowiem jeszcze, że wczoraj, w programie telewizji publicznej goszczono pierwszą damę - co to było, jeżeli nie kontynuacja kampanii Komorowskiego, za publiczne pieniądze?
  • Kurcze, ani Duda i pis nie są tak krysztalowi za jakich by chcieli uchodzic ani Komor i po nie tacy paskudni jak by pis chcial.
    Naprawdę myślicie, że komukolwiek, kim by nie był zależy na Polsce i Polakach?
    Tu chodzi o władzę. Pieniądze. Wpływy i przywileje. Dla grup powiązanych i sympatyzujacych z daną frakcją.
    I jeden i drugi sztab podgryzają się, kopią po kostkach, nerki obijają. Ciosy poniżej pasa, "Gołoty"raz za razem zadają.
  • edytowano maj 2015
    BabUska napisała:

    Usunięci ze strony fundacji, której szefują córką prezydenta i szefa Trybunału Konstytucyjnego,sponsorzy MSZ i PE są tu:

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://mamprawowiedziec.pl/strona/info-projekty/s61

    ***

    Otwiera mi się tak:

    http://prntscr.com/76o30i

    - nie wiem czego i gdzie mam szukać, podaj szczegóły proszę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.