Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

najlepsze ciasto jakie jedliśmy*

13»

Komentarz

  • Dobry przepis na sernik stosuję z opakowania  ,,Sernika prèsident,,
    Wiaderko 1kg wystarcza na dużą blaszkę
    Czasami z lenistwa ;) robię bez spodu i bez kratek, też pyszny
    Na wierzch lukier lub polewa czekoladowa
    Podziękowali 1Quintana
  • A ja chcialam się zapytać, czy blaty bezowe kupne są dobre? Bo nigdy bezy nie robiłam a chciałabym spróbować, ale za pierwszym razem raczej nie wyjdzie
    Podziękowali 1babka4
  • babka4 powiedział(a):
    Wiaderko 1kg wystarcza na dużą blaszkę
    Mnie jedynie na tortownicę śr. 26 cm, a robię ze spodem i galaretką z owocami na wierzchu.
  • edytowano grudzień 2021
    @paulaarose , ja kupuję blaty z zaufanej cukierni . Wiem, że nie dosypują mąki do bezowych blatów . Zamawiam tez  czasami blaty na duzą blachę do tortu . Torty bezowe to nasz  przysmak . Zrobienie ich bajecznie proste jak się ma gotowe z cukierni 
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Turturek sernik w piekarniku rośnie jak na drożdzach
  • Z tortownicy wylewa się
    Wolę nizsze ciasto w prostokatnej blaszce niż szorowanie pieca
  • babka4 powiedział(a):
    Z tortownicy wylewa się

    Nigdy mi się nie wylał :) nawet teraz w nocy go zrobiłem i właśnie zajadam.
    On na początku rośnie i dochodzi tylko do krawędzi tortownicy, ale potem trochę opada i jest miejsce na galaretkę.

    Podawałem kiedyś ale przypomnę jeszcze raz.


    spód:
    • 35 dag mąki

    • 10 dag cukru

    • 25 dag masła lub margaryny

    Wszystko razem zmieszać i zagnieść, odłożyć do lodówki. Ciasta wystarczy na dwa cienkie spody lub jeden grubszy. Tą drugą część można kilka dni przechowywać.

    Tortownicę o średnicy 26 cm wykładamy ciastem.

    W wersji cienkiej dno i ok. 1,5 cm brzegów, w wersji grubszej całość.

    Pieczemy ok. 20 min. w temp. 170 st. C (do uzyskania lekkiego zarumienienia)


    masa serowa

    • 1 kg sera w wiaderku

    • 4 jaja

    • 250 g cukru

    • 2 opakowania budyniu waniliowego

    • kilka łyżek Puchatka (kakao rozpuszczalne) lub 1 łyżka zwykłego

    Jaja ubić z cukrem, dodać twaróg i proszek budyniowy. Dobrze wymieszać.

    Większą część wlać do przestudzonej formy ze spodem, do pozostałej wsypać kakao w takiej ilości, aby uzyskać pożądany kolor. Po wymieszaniu wlać cienkim strumykiem tworząc pośrodku okrąg. Całość wkładamy do piekarnika na 45-60 min. (w zależności od konsystencji sera). Piec aż część biała sera uzyska lekko brązową powierzchnię.


    dekoracja

    • owoce (winogrona, banany, mandarynki)

    • galaretka (agrestowa lub truskawkowa w zależności od owoców i upodobania)

    Po ostygnięciu kładziemy na wierzch owoce i zalewamy galaretką (2 galaretki na pół litra wody).


    Podziękowali 2Quintana Elf77
  • Możecie napisać czy taki sernik upieczony wykonujecie od razu z piekarnika? Ja nie potrafię upiec dobrego sernika, zawsze mi opada, pomimo, że w piekarniku pięknie rośnie. I oczywiście twardy się robi :s
  • No może jedynie fale dunaju jakoś jeszcze w miarę ok jak na moje zdolności :D
  • Katarzyna powiedział(a):
    @uJa mój ś.p. wujek - wielki amator flaków - kiedyś pomylił paprykę z cynamonem i tym drugim przyprawił sobie flaki. Zjadł. Uznał, że trochę dziwne były. Ale dał radę... U nas ciasta od pewnego czasu piecze głównie najstarszy syn. Coraz bardziej twórczy jest w tym zakresie. Problem ma tylko ze sprzątaniem :-(
    Zrobiłam ten sam numer z salatką: cynamon zamiast papryki
  • Tiramisu mojej roboty, ale już nie pamiętam przepisu ani skąd go miałam. Mialam z nim przygodę i już nie robię :)

    Key lime pie z tego przepisu 
    https://www.allrecipes.com/recipe/15880/key-lime-pie-vii/ ; Ale ostrzegam że strasznie ciężkie o jeszcze bardziej uzależniające. I nie wiem czy w Polsce da się kupić taką prawdziwą gęstą śmietanę. Nigdy nie widziałam jej.

    O dziwo moje babcie talentu do ciast nie miały.
    Mama robiłą fenomenalnego (o zgrozo!) murzynka i szarlotkę. W ogóle miała talent do ciast i gotowania ogólnie.
  • mmaj333 powiedział(a):
    Możecie napisać czy taki sernik upieczony wykonujecie od razu z piekarnika? Ja nie potrafię upiec dobrego sernika, zawsze mi opada, pomimo, że w piekarniku pięknie rośnie. I oczywiście twardy się robi :s

    Mój sernik nie ma szans na bycie twardym, ale musi trochę opaść, to normalne.
    Wychodzi zawsze i jest typowo męskim ciastem czyli nie sposób go zepsuć trzymając się przepisu. Z piekarnika wyciągam go od razu i stawiam na innej foremce albo wręcz wyrzucam na balkon.
    Podziękowali 2Aneczka08 mmaj333
  • @Turturek do masy serowej nie dodajesz masła ani śmietanki? 
  • Elf77 powiedział(a):
    @Turturek do masy serowej nie dodajesz masła ani śmietanki? 
    Nie, jest doskonały sam w sobie :D
    Chociaż jest ścisły i ciężki, to pozostaje delikatny. Osoby które go próbowały są zaskoczone, że jest robiony z sera z wiaderka i to jeszcze często biedronkowego ew. presidenta jak jest na przecenie.

    Podziękowali 1Elf77
  • Jadłam kiedyś sernik z czekoladowym budyniem- jakie to było dobre, ale nigdy nie udało mi się odtworzyć. Budyń nie w proszku, tylko ugotowany.
    I jeszcze jadłam ciasto, które z zewnątrz wyglądało jak sernik a w środku to był jakby ryż na mleku.
  • matka-Olka powiedział(a):
    Jadłam kiedyś sernik z czekoladowym budyniem

    Takie jak to?

    Czy jakoś inaczej?

    Podziękowali 1matka-Olka
  • edytowano październik 2022
    Najlepsze jak dotąd chyba jadłam to było ciasto z toffi i beżowy tort. Taki z kremem, owocami, aż mi się zamarzyl. Raz zrobiłam z bezowych kupnych blatów beze i wyszła całkiem niezła w smaku, ale najlepsza robi moja ciocia z siostra.
  • Szukam prostego przepisu na jakieś ciasto bez pieczenia, które zawsze wychodzi 
  • Robiłam wersję bez śmietany, dzieciaki były zachwycone.
    https://anetaflorczyk.net/szybki-sernik-na-zimno-z-wiaderka/

    Podziękowali 1paulaarose
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.