Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Historia wewnętrzna"

24

Komentarz

  • A o IBS, i Leśniowskim-Crohnie też tam coś jest?
  • O IBS jest rozcział. O chorobach zapalnych jelita osobnego rozdziału nie ma, ale może coś się w środku znajdzie.
  • I jak Ci się podoba?
  • Ja kupiłam sobie ebooka. Będę niedługo czytać do karmienia i usypiania. Dzięki za polecenie. Lubie bardzo takie książki.
  • @Katarzyna a Ty masz w ebooku? ;)
  • forum mnie zniewala :((
    moja idzie pocztą!
  • @Taja - na papierze tylko.
  • Musze sie znow wlamac (bo zapomnialam hasla) na moj angielski amazon i kupic. Po niemiecku nie dam rady o Wurstvergiftungsgefahr in Darmtrakt czytac ;)
  • Ostatnie moje odkrycie z polecanej książki - nadmiar fruktozy w diecie może być przyczyną depresji.
    @jukaa - to chyba z Twojej bajki? :-D
  • Książka przyszła. Z pobieżnego przejrzenia wyłania mi się wniosek, jak mało wiemy o naszym "wewnętrznym życiu". Jest to tak samo skomplikowany ekosystem jak każdy inny na zewnątrz. Natura jest wspaniała i nikt mi nie wmówi, że tak niesamowite zależności powstały przypadkowo w procesie ewolucji.
    Bez symbiozy z bakteriami jelitowymi nie jesteśmy w stanie żyć.
    Pocieszające jest to, że prawidłową dietą można uregulować florę jelitową na zasadzie konkurencji międzygatunkowej. Rozmnożą się te mikroorganizmy którym stworzymy najbardziej komfortowe warunki. Muszą tam jednak być choć w niewielkiej ilości. W trudniejszych przypadkach można zrobić przeszczep kału od osoby zdrowej. Jakkolwiek obrzydliwie to brzmi to jest świetna rzecz.
    Oczekiwałam rozwinięcia tematu w stronę nieszczelności jelit, konsekwencji immumologicznych i neurologicznych, sposobu leczenia itp. Może jak przeczytam od dechy do dechy to wyłuskam interesujące mnie informacje.
    Co ciekawe sedes nie sprzyja fizjologicznemu wypróżnianiu się. Najlepiej to robić w kucki.
    Język świetny, dowcipny. Bardzo dobrze się czyta.
  • Zaczęłam czytać i dotychczas bardzo mi się podoba :) No i ilustracje fantastyczne ;)
  • Zamówiłam też przy okazji innych książek dla małej, ale dopiero przywiezie mi brat z Polski pod koniec czerwca (mam nadzieję, że tym razem nie odwoła przyjazdu). Coś jeszcze polecacie? To bym sobie domówiła. Ja ostatnio przeczytałam Jerzego Ziębe- Ukryte terapie i pomijając sympatie autora do homeopatii (na końcu ukazaną) to wiele interesujących rzeczy o witaminach, mikroelementach i tłuszczach podaje wraz ze źródłem badań.
  • Cieszę się, że się Wam podoba :-D
    Inspirujące, nie?
  • a o robalach co piszą?
    chyba sobie kupię, też lubię takie książki.
  • O, tak! Sacks jest wart przeczytania :-)
  • Kusicielki! Ale cena za ebooka 24 zł! Przegięcie!
  • Czytałam Sacksa Mężczyznę, który pomylił żonę z kapeluszem. Niesamowite sytuacje opisuje i pięknie pisze o swoich pacjentach. Mam w domu jeszcze Przebudzenia.
  • A Stulecie chirurgów Thorwalda ktoś może czytał?
  • Ja czytałam Thorwalda i bardzo polecam. Podobnie jak Sacksa Mężczyznę, który pomylił..., Antropolog na Marsie oraz dwie inne, których tytułów sobie teraz przypomnieć nie mogę. Czyta się bardzo przyjemnie.
    Thorwalda polecam też Stulecie detektywów.
  • edytowano maj 2015
    Triumf chirurgów też polecam, chociaż Stulecie... czytało mi się jakoś przyjemniej.

    ed. lit.
  • edytowano maj 2015
    Stulecia dedektywow nie dalam rady...
  • A mi się podobało :) choć chyba faktycznie chirurgów czyta się z większą lekkością, mimo, że temat wcale nie lekki.
  • kupiłem kilka dni temu :D
  • Mam, mam, mam!
    Dobrze miec meza hackera :D
  • Już na wish-list wpisałam. Ile to przez Was ciekawych książek można wyhaczyć! ^:)^
  • @jukaa jaki Fascynujący mózg? czyje to jest? Tego Sacksa?

    Właśnie wyczytałem, że facet cierpi na zespół Charlesa Bonneta, czyli ma halucynacje, które jest w stanie odróżnić od rzeczywistości. Najs.

    http://www.ted.com/talks/oliver_sacks_what_hallucination_reveals_about_our_minds?language=pl
  • Książka dziś dotarła, przeczytałam pierwsze 70 stron, dobrze się czyta i dobrą mam intuicję - odkąd kupiłam dzieciom schodek przed toaletę regularnie go używam ;)
  • @Skatarzyna-rozwiniesz mysl z tym schodkiem? :)

    Ej wy kusicielki... tylko kiedy ja to przeczytam bo podczas karmienie to mi nie idzie... ide szukac ksiazki :)
  • @Anulcia - pozycja "siedząca na tronie" jest bardzo niekorzystna do opróżniania jelita. Najkorzystniej w kucki. Z braku możliwości "w kucki" można sobie poprawić pozycję podstawiając stołeczek pod stopy i pochylając się do przodu. Będzie "prawie jak w kucki" ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.