Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bronio wygrywa

24

Komentarz

  • edytowano maj 2015
    @Prayboy -tu się mylisz ale chyba nie chce.mi się wyjaśniać
    znasz moje kręgi???
  • I generalnie nie jestem w stanie zrozumieć, że ktos może nie rozumieć, że inny ktos ma takie a nie inne poglądy. I ze jeden kocha, ceni, ufa itp. PiS inny PO a jeszcze inny SLD.
    PiS tez ma swoje interesy i cały sztab ludzi przebierający nóżkami, coby tej władzy zaznać.
    I ja z kolei mogę o tych, którzy myślą, że PiS taki kryształowy powiedzieć, że tez sa lemingami.
    Problem w tym tylko, jakie interesy jakich grup nam bardziej pasują
  • Dzisiejszy sondaż pracowni Estymator dla „Newsweeka”:

    w drugiej turze 52 proc. wyborców chce oddać głos na Andrzeja Dudę,
    a 48 proc. na Bronisława Komorowskiego .
    Przewidywana frekwencja to 47 proc.
  • @kociara , u męża mego np. wszyscy mówią, że PO jest do d..., ale jak PiS dojdzie do władzy, to będą lekarzy w kajdankach wyprowadzać. Choc jak posiedzieli dłużej, to doszli do wniosku, że u nas w szpitalu to można ze 2 od razu z czystym sumieniem wyprowadzić, a więcej to się i tak w więzieniach nie zmieści:-D
  • Bronisław Komorowski to zdrajca Polski i jego wyborczy poniekąd też. Kropka.
  • Bo prawda jest taka, że wybieramy zazwyczaj tych, których mniej nie lubimy. Albo wybieramy tych, których lubimy i więcej im wybaczamy i na więcej oko przymykamy i takich, którzy pomimo niegodziwosci głoszą hasła nam bliskie, nawet jak zero z tego robią.
    politycy nie przejmują się ludźmi. Tylko czasami przypadkiem ich działania powodują jakiś komfort ludzi
  • Bo w Polsce ludzie chcieliby być korumpowani.
  • Ja mam tylko pytanie natury technicznej: czy jak sie odda glos niewazny, to to jakkolwiek jest anty-bronkowe?
  • Nie.
    Mój mąż rozważał głosowanie na manata lub królową angielską, ale to jednak bez sensu:-)
  • Nie. Jedynym dzialaniem antybronkowym (anty-WSI, anty- rozkradanie Polski do reszty, anty-pedalenie kraju wobec Putina, anty-lewackie pomysly przeciw rodzinie itd.) jest zaglosowanie na jego oponenta. Albo wyjecie kalacha i zrobienie rewolucji, tyle ze to pierwsze realne i do wykonania dla (prawie) kazdego, a to drugie nie. Nie mowie, ze dzialanie pierwsze jest tak samo radykalne, ale niezrobienie nawet malego kroku to tkwienie w gnoju po nozdrza i spadanie nizej.
  • Eh, no to chyba trzeba zamknac oczy i myslec o Anglii...
  • Zmęczona jestem brakiem rozsądnego wyboru. Nie lubię ani jednego, ani drugiego. Nie wydaje mi się, żebym była zdolna do myślenia o Anglii, wybierając któregokolwiek.....
  • Nie czekam na idealnego. Wystarczyłby mi ROZSĄDNY wybór, możliwość wybrania kogoś, kto odpowiadałby mi chociaż w części. Podczas tych wyborów - nie mam nawet takiego wyboru...
  • To ja chyba jestem mało wymagająca:)
  • I generalnie nie jestem w stanie zrozumieć, że ktos może nie rozumieć, że inny ktos ma takie a nie inne poglądy.
    ----------------------
    @kociara, nie zarzucaj komus, że nie rozumie dlaczego ktoś ma inne poglądy. ja doskonale rozumiem, ale nie będę tutaj tłumaczyć, bo mi szkoda nerwów i czasu.
  • edytowano maj 2015
    Problem w tym tylko, jakie interesy jakich grup nam bardziej pasują
    ______________

    gdy mam do wyboru interesy WSI?GRU reprezentowane przez wiadomo kogo a interesy pisowskich aparatczyków nie zastanawiam się ani chwili

    a może raczej - ile mamy do stracenia jak zmieni się władza?
    nie mam nic do stracenia więc wybór jest prosty
  • Zderzają się dwa wizerunki rzeczywistości
    Komorowskiego - Straszenie PiS. Ludzie nie chcą ciągłej nawalanki w mediach - za często oglądają TV i się denerwują. Horrory to co innego.
    Duda i Kukiz - Musimy zmienić Polskę i to co jest. Szkoda że tego Duda nie akcentuje.

    PO rządzi 10 lat z roczną przerwą, jak ktoś chce zmian na lepsze nie może wierzyć Komorowskiemu i PO oni rządzą już baardzo długo. Teraz naobiecywali JOW podatki i inne niestworzone rzeczy. Oni powinni teraz wykazać się co zrobili:
    - zrobiliśmy to i to żeby Polacy byli bogatsi
    - zrobiliśmy to i to żeby w Polsce były miejsca pracy
    - zrobiliśmy to żeby ludzie chcieli się w Polsce osiedlać i tu żyć
    - zrobiliśmy to żeby Polska była mniej zadłużona
    - zrobiliśmy to żeby w Polsce było bezpieczniej

    a oni co ?
    Obiecanki na temat JOWów
  • @kociara - my jestesmy z centralnej Polski - i ja widze, ze Wielkopolska, Slask jednak popiera PO. Z prywatnymi znajomymi z tych rejonów nie ma co zaczynac dyskusji na ten temat, bo do niczego dobrego we wzajemnych kontaktach to nie prowadzi. Nie wiem, jakie srodowisko ma na mysli Prayboy, ale moje to zwykłe "matki dzieciom", nauczycielka, ksiegowa itp. Z czegos to wynika, ale nie podjełabym sie analizy - pokrywa sie z bylymi zaborami i ziemiami "odzyskanymi".
  • edytowano maj 2015
    Nie mam nic do Bronka, może być miłym, uprzejmym dla bliskich i niekonfliktowym człowiekiem. Taki fajny wąsaty wujo. Ale po prostu nie podoba mi się styl jego rządzenia. Może prezydent nie ma za wiele do gadania, ale bycie marionetką PO, które w sposób jawny i chamski kpi ze społeczeństwa, wykorzystuje i kłamie w żywe oczy to nie świadczy o umiejętnościach przywódczych, samodzielnym myśleniu ani zdrowym rozsądku. Jeżeli on podpisuuje na ich żądanie bez czytania wszelkie głupie i represyjne ustawy, podpisuje się z pokorą pod tekstami ubliżającymi Polakom i stawiającymi nas w świetle faszystów, morderców, sprawców zagłady Żydów z całego świata to dziękuję. Prezydent nie ma się podlizywać obcym mocarstwom, co nie oznacza oczywiście wszczynania wojen, ale ma godnie reprezentować naród. A naród to też nie jest aparat urzędniczy ani jakaś jedna partia.
    Dudy też nie uważam za jakiś ideał, a partii do której należy też ludzie są różni. Ale przynajmniej wydaje się rozsądny.
  • edytowano maj 2015
    U mnie a jestem z pogranicza Dolnego Śląska i Wlkp. mało kto deklaruje poparcie dla Bronka a jeśli tak to tylko dlatego, że panicznie boją się PiSu. Palikociarnia znana mi tym razem oleje wybory bo oni mają wszystko w tyle, może i dobrze. Tak więc pewnie znowu będzie bardzo mała frekwencja. Ci co głosowali na Kukiza też albo nie pójdą albo zagłosują na Dudę z przekory bo wcześniej popierali PO ale czują się przez obecny rząd i poprzedniego premiera wraz z prezydentem oszukani i wyrolowani.
    Trochę im się dziwię, że kilka lat temu wierzyli w bajki Tuska, bo to było widać , że facet kłamie, mówi co innego a odwrotnie zrobi. Rumpelstickin.
  • Jeszcze głosują Ci, którzy na wszystkich dłuższych dyskusjach czy prelekcjach zasypiają. Po prostu nie są w stanie usłyszeć żadnych argumentów przeciw, a spokój medialny cenią ponad wszystko. Nawet jak w kraju się wszystko wali.
  • A wiekszosc ludzi to i tak polityke ma gleboko gdzies. Wczoraj wpadl do nas znajomy, rozmowa zeszla na wybory. Okazalo sie, ze czlowiek nawet nie wie, kto to Duda. Pytal sie nas, czy to nie ten dzialacz zwiazkowy sprzed kilku ladnych lat...
  • na Komorowskiego glosuja tez biedni. bo wtedy lepiej sie czuja-no bo przeciez na PiS glosowac to obciach...mohery i panstwo policyjne :-@
  • Dlatego prawo głosu nie powinno być obligatoryjne, tylko np. niezbędna byłaby matura oraz przeszkolenie wojskowe. Tak aby ktoś potrafił zrozumieć czym jest głosowanie oraz potrafił bronic kraju w przypadku wojny. Słowo obywatel, nabrałoby większego sensu. Tak jak przed II wojną każdy urzędnik był od razu oficerem/podoficerem rezerwy.
  • edytowano maj 2015
    Jeżeli państwo jest demokratyczne to wszyscy muszą mieć równe prawa.
    Przeszkolenie wojskowe ? A co z kobietami albo poborowymi kat D ? Równie dobrze można powiedzieć, że prawa wyborcze powinni mieć tylko ludzie mogący się wykazać szlachetnie urodzonymi przodkami 4-5 pokoleń wstecz. Nie mam nic przeciwko tylko to dla większości nie było by sprawiedliwe. ;;)
  • edytowano maj 2015
    Część nie posiada specjalnych argumentów "za" PO, jednak jest głęboko przekonana że rządy PiS są równoznaczne z uwstecznianiem dorobku cywilizacji, wprowadzeniem państwa policyjnego oraz zalegalizowaną nietolerancją, oraz że całą energię rządu pochłoną komisje śledcze i działania prowokujące Putina.

    No właśnie. Też nie zmam nikogo kto by był fanem B.K. ale zagłosują za nim ze strachu przed PiS. A takie idiotyczne spoty wyborcze jak ten z dziewczynką i zrozpaczona matką jeszcze ich w tym utwierdzają. Zresztą swego czasu Palikot tak straszył PiSem. pamietacie reklamę, jak komuś do domu wpada uzbrojona policja i na oczach zapłakanych dzieci aresztują niewinnego człowieka? Tylko zapomniał dodać , że takie jaja coraz częściej mają miejsce za rządów PO.
  • Powiem więcej nawet jak Kaczyński umrze. To dalej będą straszyć Kaczyńskim, że obecnie rządzący to popłuczyny po Kaczyńskim i jego spadkobiercy.
  • edytowano maj 2015
    "Może prezydent nie ma za wiele do gadania"
    No wbrew pozorom może dużo, kto nie wierzy to niech przestudiuje historię prezydenckich wet A. Kwaśniewskiego - bardzo skutecznie torpedował reformy rządu Kaczyńskiego i Marcinkiewicza. Inicjatywę ustawodawczą też prezydent posiada. Do tego jest najwyższym zwierzchnikiem armii (!) i ma moc kreowania polityki zagranicznej w poważnym zakresie. To naprawdę niemało.

    Dodałbym jeszcze, że prezydent ma moc ośmieszania Polaków przed innymi narodami lub bronienia ich godności...
  • edytowano maj 2015
    Szkoda że polski prezydent jeszcze nie ma bezpośredniej kontroli nad kontrwywiadem wojskowym (SKW) - wtedy naprawdę byłby twardym graczem. Dudzie będzie tego bardzo brakować, jeśli wygra wybory; bo Bronek to i bez tego ma dobre wtyki w specsłużbach...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.