Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sejm uchwalił ustawę o in vitro

13

Komentarz

  • Sądzę, że skoro teraz można takie dzieci zabijać, to marne szanse, żeby sytuacja się jakoś diametralnie poprawiła...
  • Oglądałam kawałej jakiejś wypowiedzi B. K. gdzie mówi o podpisaniu tej ustawy, robi to z taką miną i tonem, jakby to na złość było, albo udowadniał coś. Chodzi mi o to,że wylazlo z niego coś w tym momencie, bo on zawsze taki misiaczkowy jest....
    ble
  • Nie wiem czy misiaczkowy. Wg mnie był zawsze bardzo złośliwy. Komentarze np: jaki prezydent taki zamach świadczą same za siebie.
  • Na lewo. Zasadniczo na lewo.
  • A w kwestii formalnej: co teraz nowy rząd by musiał zrobić żeby np.cofnąć lub polepszyć/zmienić ustawę o IV, aborcji, wybieraniu płci itd...?
  • Kto im za to płaci? My! Przez podatki.
  • Miałam na myśli lobby.
  • edytowano lipiec 2015
    Ludzie- zwolennicy in vitro chyba nie rozumieją, że dziecko nie jest rzeczą. Nie można go traktować jak kolejny szczebel w karierze, kolejne trofeum, coś co poprawi samopoczucie, podniesie samoocenę. Coś co trzeba zdobyć ( zapłacić za nie czy wyprodukować) aby innym udowodnić, że jeszcze jest sie kobietą, pełnowartościowym mężczyzną itd.Coś co ma zaspokoić spóźniony instynkt macierzyński ? A to nie jest coś tylko człowiek.
    Gdzie jest rzecznik praw dziecka ?
  • edytowano lipiec 2015
    W ogóle przerażające jest to, że na świecie w domach dziecka i ptrzytułkach mnóstwo sierot i porzuconych dzieci czeka na pojawienie się jakiejś cioci i wujka, którzy stworzą im dom, będą chcieli zostać ich rodziną i kochać jak swoje dzieci.
    Ale nie ludzie wola po trupach dążyć do wyprodukowania własnego potomka, nawet za cenę śmierci kilku dzieci które nie przezyją jako zarodki albo co gorsza urodzą się przedwcześnie niepełnosprawne czy jeszcze gorzej zostaną wyabortowane podle, i też nie przeżyją kilku dni. Nie rozumiem, dokąd dąży ludzkość ?
  • Zrobiło mi się słabo i niedobrze po tym artykule, makabra jakaś
  • hłe, hłe, a nie mówiłem:

    image

    jak to trafnie x. Delurski skomentował:

    "Msza Święta 31 lipca 2015.

    Mszy przewodniczył bp J. Guzdek, który dzień później został generałem z rąk Bronisława Komorowskiego.

    Teoretyczne Państwo - teoretyczny Kościół."
  • płakac mi się chce...
  • http://www.niedziela.pl/artykul/17249/Abp-A-Dziega-Prezydent-publicznie-wyrazil

    wreszcie jakiś konkret
    jeszcze żeby kard Nycz się wypowiedział w sprawie Prezydenta...
  • Bóg widzi...
  • chyba nikt nie miał zludzen, że bedzie inaczej. Świadczylo o tym chociażby stanowisko Episkopatu. Glosy pojedynczych ksiezy mowia ino o grzechu cięzkim, zgorszeniu i ze ta osoba nie powinna przystępować itp. a gdzie potępienie??wydanie oficjalnego zakazy wydawania mu komunii itp? Nikt się nie przejmuje tym co mowi KK, bo nie ma żadnych konsekwencji nieposluszeństwa. BTW za nim w kolejce prezydent Warszawy.
  • Wielu lekarzy pracujących przy IV ma podobne motywacje co opisywany Edwards, oprócz tego jeszcze maksymalne naciągnięcie pacjentów, na często niepotrzebne a bardzo drogie zabiegi.
  • @Kobieta ja się nie dziwiłem. Ale proszę zatem mi wytłumaczyć, czemu lecą teksty potępienia w mym kierunku jeśli nazywam polską hierarchię KK przebierańcami? Przecież najpóźniej teraz widać, iż to niestety smutna prawda, że udają kapłanów (których jednym z obowiązków jest strzeżenie godności Najświętszego Sakramentu).
  • edytowano sierpień 2015
    Jeszcze tylko brakuje komentarzy o powszechnej wszechobecnej pedofilii w kościele. :P Ksiądz nie może tak łatwo odmówić udzielenia Komunii, za to grzech ma ten kto przyjmuje tylko po to by ludzie widzieli, świętokradczo. łatwiej jest nie udzielić Komunii na wiejskiej parafii zwykłej babie, o której mówią ( czasem niesprawiedliwie), że jest dziwka niż znaczącemu politykowi.
  • @prowincjuszka Ekskomunika nie pozwala na udzielanie ekskomunikowanemu Komunii św. Wedle Benedykta XVI zarówno Kopacz jak i Komorowski są ekskomunikowani. I wedle prawa Kanonicznego też. Za czynne wspieranie aborcji. Dziekuję.
  • @Gregorius

    Nihil Novi. znasz historię. Nie po raz pierwszy to i nie po raz ostatni. To czy są przebierańcami czy nie , nie mnie osądzać. Nad grzechami duchownych Maryja w Objawieniach bolała nie raz, ale nigdy nie nazywała ich w ten czy inny obraźliwy sposób, więc tymbardziej ja też się wstrzymuję od inwektyw.
  • @Kobieta przebieraniec to nie inwektywna tylko stwierdzenie faktu. W końcu każdy może se założyć sutannę, ale żeby być duchownym to trzeba się zachowywać jak duchowny. Tyle, aż tyle.
  • @Gregorius

    przebieraniec to jak najbardziej w tym przypadku inwektywa, zresztą nie pierwsza którą używasz (nie chce mi się wątków wskazywać ale chociazby wspomnę o papieżu Franciszku) w stosunku do osób duchownych.

    ps: te osoby przyjęły swięcenia więc wedlug prawa kanonicznego są kapłanami, przebieraniec zaś ma zgoła inna definicję.
  • @Malgorzata


    dokładnie. Kościoły juz pustoszeją i nie widac tego tylko dlatego bo stare pokolenie jeszcze żyje. Ja to widzę po moim roczniku z lat 80tych i braku malych dzieci w kosciele ( święconka to wyjątek)
  • edytowano sierpień 2015
    Gregu wiesz ile ja osób znam czynnie popierających aborcję a które latają do kościoła, siedzą w pierwszych ławkach i co niedziela do Komunii? Mało tego jeszcze jakby mieli możliwości prawne to by rozwodzili młode szczęśliwe ! małżeństwa i zabierali dzieci do sierocińców jeśli jest więcej niż 2. To nie księdza wina, że wierni sa schizofrenikami.
  • edytowano sierpień 2015
    dokładnie. Kościoły juz pustoszeją i nie widac tego tylko dlatego bo stare pokolenie jeszcze żyje

    Tak, tylko to stare pokolenie w większości popiera aborcję i pastwi się słownie nad wielodzietnymi.
  • @prowincjuszka w przypadku Komorowskiego i Kopacz sprawa jest publiczna. Dlatego kapłan podający im komunię św dopuszcza się świętokradztwa (również publicznie).
  • oświadczenie KEP. nie ma ekskomuniki

    http://www.fronda.pl/a/stanowisko-kep-w-sprawie-przyjecia-komunii-sw-przez-prezydenta-bronislawa-komorowskiego,54989.html

    5. Poprzez głosowanie za ustawą dopuszczającą in vitro lub jej podpisanie nie zaciąga się automatycznie ekskomuniki. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego takową ma prawo nałożyć ordynariusz po dokładnym zbadaniu danej sprawy (por. KPK, kan. 750; kan. 1371 § 1).
  • @Kobieta ekskomunika była wcześniej, za Benedykta XVI, i za podpisanie ustawy o aborcji. Za in vitro nie ma nic w KPK, za aborcję owszem. Tyle, ze in vitro zawiera niejako aborcję,
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.