Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego nie ma wątku o Bashaborze?

1235»

Komentarz

  • edytowano sierpień 2015
    @jan_u wchodzenie na stół ołtarzowy i inne liczne wykroczenia liturgiczne na stadionie to nie jest dobra intencja. Więcej u chociażby św. JPII na ten temat.
  • ja pierdziu...
  • Obrusy obrusami, ale od cząsteczek Hostii jest korporał specjalnie składany w odpowiedni sposób (z czterech stron do środka) i o ile mi wiadomo nadal w kościołach specjalnie prany/czyszczony.
    ------------------
    Właśnie!
  • Rozumiem, że niecodzienna sytuacja, podniosły nastrój itp.
    Ale - to do osób broniących księdza na ołtarzu - serio, serio nie widzicie w tym nic niestosownego?

    Ja się nie podejmuję rozstrzygać czy (i ewentualnie jak ciężko) zgrzeszył włażąc na ten ołtarz. Ale nie powinien się tam znaleźć.
  • edytowano sierpień 2015
    @ori sami głupole ci papieze, co wskazywali na formę palca
  • Tak, uczmy sie od hindusow i malp skaczacych po stolach.
    To jest prawdziwy bol, ze cywilizacja lacinska zamiast czerpac z przebogatej tradycji odkrywa “kulture“ ludow pierwotnych.
  • ktoś się z tego cieszy >:)
  • @jukaa ale to nie ja rozstrzygnąłem, tylko Kościół. ile razy mam to jeszcze powtarzać?
  • @jukaa

    Gregorius ma prawo mieć, taką a nie inną opinię i nie dziwię mu się, że go to oburza.
    Mnie się to zdecydowanie nie podoba. Tyle, że swój osąd co do szczegółowej kwalifikacji tego zachowania zawieszam na kołku, bo nie uważam, żeby cokolwiek mogło z tego wynikąć. Wystarczy mi konstatacja, że coś takiego nie powinno mieć miejsca.

    Mam nadzieję, że zwierzchnik tego kapłana dokonał takiej kwalifikacji i odpowiednio zareagował. Wprawdzie nic o tym nie słychać ale może uczynił to w cztery oczy.
  • Uważam, że broniąc takich zachowań przyczyniamy się do trywializacji Najświętszego Sakramentu i zatraty poczucia sacrum.
  • Poczucie sacrum to zostało zatracone skutecznie, gdy miesiączkującym kobietom pozwolono włazić do kościoła.
  • he he a jak zmieniono obrus zanim ktoś wszedł na ołtarz ??? B-)
  • stół ołtarzowy!
    -----------
    ołtarz stołowy... ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.