Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki

1181921232440

Komentarz

  • No, to podpowiadam, jeszcze bardziej:
    Przyjaciółka z dużym biustem jest staropolska i z makaronizmem. Kto wie, jak po łacinie przyjaciel i zna różne określenia na biust, ten nie powinien mieć trudności. No i trochę staropolszczyzny by się przydało - amatorzy Sienkiewicza mają łatwiej.
  • Ja wiem, ale mi to nie pomaga zgadywac ;) 
    Podziękowali 1madzikg
  • To chociaż innym podpowiedz.
    Podziękowali 2Skatarzyna hipolit
  • Skojarzyl mi sie wyraz dynamika - amica na koncu. Ale dyn?
  • A myślałam, że nic pierśCień'a nie przebije. 
  • Weźcie mnie też blokują te piersiowe synonimy.
    @Katarzyna, jeszcze coś podpowiedz. 
  • Dajcie rozwiązanie tych donic ;) i nowa zagadkę 
  • No, dobra. Powiem, bo chyba nikt tu Sienkiewicza nie lubi:
    Amicycja

    To teraz ta łatwiejsza:
    Choć ubodzy, to są rajem dla bielizny.
  • Zabiłam wątek? Szkoda, fajny był...

    Względem ubogich, co są rajem dla bielizny, pozwolę sobie podpowiedzieć, choć nikt się nawet nie próbuje upomnieć o podpowiedź. Antonim do ubodzy to? Jak go podać z przeczeniem, to powinno już być całkiem łatwo. Na potwierdzenie, że się trafiło właściwe rozwiązanie, powinien się w nim znaleźć synonim raju i rodzaj bielizny.
  • Łatwe było, nie? Szczególnie, jak już się zna odpowiedź. ;)
    Amicycja, to faktycznie taka trochę hardcorowa, ale NieboGaci, że nikt nie wpadł, to się zdziwiłam.
  • Wprawdzie nie mam pojęcia kto to, ale postać historyczna (bo już nie żyje) i do zagadki pasuje.
  • Jakieś wątpliwości, co do słodyczy? Klasyka międzynarodowa. Serio!
  • Tyle, że położna, to zwykle najbardziej czeka na łożysko. Tak między nami mówiąc. Ale nie spotkałam się z takim nazwiskiem. Chyba, że włoskie Placente by pasowało...
  • No, w drugiej fazie, to się czeka na parte. Więc pewnikiem Napoleon BoNaParte
    Podziękowali 1Felicyta
  • edytowano kwiecień 2019
    Ulubiona gra karciana drwali?
    I podobna gra, tyle, że już dla wszystkich, bo w wersji elektronicznej?
  • Znowu zabiłam wątek...
  • E, nie zabiłaś. Ja tylko czekałam na lekkie spowolnienie akcji, bo takie ostre tempo to nie dla mnie.
    Ale poproszę o jakąś podpowiedź. Czy to ma związek z rąbaniem?
    Podziękowali 1szamel
  • Haha, enigmatyczna Magdalena Dzieciątko i Napoleon Bonaparte jako rozwiązania tej samej zagadki, piękne :)
    Podziękowali 1szamel
  • Siekierki? Ekierki?

    Podziękowali 2Bagata Katarzyna
  • Aż zaczęłam szukać w necie "dr Wala + karty"..., ale nic sensownego nie znalazłam :-]

    Podziękowali 1Katarzyna
  • czekolada powiedział(a):
    Siekierki? Ekierki?

    Oczywiście:
    SieKierki i e-Kierki
    Dla namiętnych graczy w karty nie powinno to być trudne. Gra raczej popularna.
  • No, to nową wam zadam:
    Naczynie z klepek kłuje, ale stanowi tradycyjnie świetne miejsce dla noworodka.
  • Gdzie tu naczynie i w dodatku z klepek? Gniazdko wszak z patyków, trawek piórek i innego śmiecia i nie nadaje się na naczynie, bo przecieka. Sprawdzałam kiedyś, jako dziecko.
  • To może coś łatwiejszego na rozgrzewkę?
    Jak wiecie, w języku polskim niektóre słowa są bardzo zmyłkowe - mają inne znaczenie, niżby to z logiki wynikało. Np. takie dwa słówka: nieboszczyk i deszczyk - to się wydaje dość oczywiste, że jak coś sobie szczyka z nieba, to się powinno nazywać nieboszczyk, a ten, co umarł i już leży na desce, powinien się nazywać deszczyk. Jednak, czemuś jest odwrotnie. Taki zaskakujący język mamy. I podobnego zaskoczenia dotyczy ta nowa zagadka. Otóż to jest takie zmyłkowe słowo, którego brzmienie sugerowałoby, że odnosi się do tego, co zalewa przednią część głowy, a tymczasem, słowo odnosi się do tylnej części...
  • PotyLica
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @Skatarzyna - to teraz dawaj tę drugą. Też łatwa. Dla ułatwienia dodam, że rozwiązanie jest zdrobnieniem.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Kolebeczka
    Podziękowali 1Katarzyna
  • No!
    KoleBeczka
  • Jak już wpadlam, to rozwiązane.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • To może, skoro koleżanka w formie wieczorem, jeszcze to:
    Mierz masę gnata, a uzyskasz przymiot problemu.
    Choć obawiam się, że będzie banalnie proste, jak ta potylica.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.