Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rocznica Bitwy pod Wiedniem. Jan III Sobieski ochronił Europę przed islmizacją.

2

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2015
    no i pięknie ...
    właśnie wyczytałam na www.kresy.pl, że we wspomnianych przeze mnie Sulistrowiczkach może być zorganizowany ośrodek dla uchodźców

    cytat z tej strony
    "W sieci pojawiła się mapa przedstawiająca miejsca, do których w pierwszej kolejności mogą trafić osoby, które w ramach tzw. planu Junckera mają zostać skierowane do Polski.
    Mapa faktycznie przedstawia rozmieszczenie 11 ośrodków dla cudzoziemców na terytorium Polski. To tam w pierwszej kolejności mogą zostać skierowani migranci, którzy w ramach tzw. kwot uchodźców mogą trafić do Polski.

    Wiadomo jednak, że te ośrodki nie przyjmą wszystkich osób. Część z nich ma zostać skierowana m.in. do Wielkopolski, do której ma trafić 10 procent z ogólnej liczby migrantów, których Polska będzie musiała przyjąć. Jedno z takich miejsc zostało wstępnie przygotowane w Poznaniu. Podobne ośrodki mają zostać zorganizowane również w innych miejscach, m.in. w ośrodku Caritas w Sulistrowiczkach pod Sobótką na Dolnym Śląsku oraz w Zembrzycach k. Suchej Beskidzkiej."


    mapa
  • @apolonia @katarzynamarta - ja wiem jak jest, bo mieszkam w UK. Ale tu gdzie mieszkam ich nie ma, w naszej szkole żadnego dziecka muzułmańskiego. Na razie.
    W szkole dominuje język polski i rosyjski póki co.
    Ale to takie miejsce, że bycie czarnym czy innym jest niemile widziane.

    Dalej twierdzę, że moje dzieci nie będą z muzułmańskiemi chodziły. Nie ma obowiązku chodzenia do szkoły. A i tak będą chodziły, gdzie jest jasne kryterium wyznaniowe. Tylko katolicy.
  • Mieszkam na samej północy UK.
    Ale planujemy teraz jechać w paszczę lwa - koło Londynu. Trudno, taka konieczność.
  • Ja wierzę Ci, że tak jest. Bo i tu tak jest. Mieszkaliśmy w Anglii, więc wiem. Ale konieczność posłania dzieci do normalnej szkoły jest u nas priorytetem, bo w państwowych poziom jest bardzo zły. I demoralizacja. A i bliżej nam będzie do Pl, jak przyjdzie uciekać ;)
  • Demografia inaczej bomba "D"- to nas zabije. Mury powstrzymają "dzikich" na krótko. Jednak Natura nie znosi próżni.
    Hedonizm, aborcja, antykoncepcja. Prawa człowieka sprzeczne z prawami natury. Europejczycy wykończą się sami.
    Mam wrażenie, że jest już za późno.


    p.s. Dlaczego tak wielbimy Sobieskiego? Za krótkowzroczność polityczną? 100-150 lat później będziemy ochoczo walczyć pod sztandarami osmańskimi z despotyczną Rosją: Bem, Mickiewicz i wielu innych. Ocalił katolickich Habsburgów. Czym nam się odpłacili w latach 1772-95?
  • Tyś historyk więc nie pogadam ;) ale skąd Sobieski mógł wiedzieć, że tak wyjdzie?

    ATSD jestem taka wkurzona na Europę, że chyba mi już jej nie żal :\">
  • Owszem, Sobieski nadaje się na symbol zwycięskiego wodza, obrońcy wiary przed islamistami, ale nie na wzór przenikliwego polityka. Wręcz przeciwnie. Po Wiedniu aż do śmierci jego rządy to pasmo porażek. Zostawił kraj zdany na łaskę mocarstw ościennych, kraj skłóconych fakcji magnackich, zanarchizowany.

    Jeśli ktoś mówi o zagrożeniu islamskim a nie widzi głównej przyczyny czyli demografii, to popełnia taki sam błąd jak Sobieski i jego wróg Mahmed IV. Można wygrać bitwę, można się odizolować ale rozwiązywanie problemów wewnętrznych ekspansją zewnętrzną i jednorazowymi sukcesami prowadzi do nikąd.




  • a jeszcze bardziej na ...tego kto chce wykorzystać chrześcijańskie miłosierdzie, aby zniszczyć samo chrześcijaństwo
  • Ze strachu przed islamistami drżą ateiści. Dla nich śmierć to definitywny koniec. Możemy z ateistami zawrzeć taktyczny sojusz w walce z muslimami ale trzeba pamietać, że to własnie ateistyczna Europa winna jest kryzysowi demograficznemu.
  • no ja też drżę ze strachu przed islamistami, choć wierzę w życie wieczne ;)
    jak "dobrze pójdzie" i zamieszkają w tym ośrodku niedaleko mnie to ich dzieci będą dowożone do tutejszej szkoły podstawowej, będę natykała się na nich w Biedronce i na rynku...

    zdaję sobie sprawę z przyczyn dlaczego Europa tak wygląda i się zachowuje
    wiem, ze już za późno... :((
  • Myślę, że to się skończy totalitaryzmami. Państwa zachodnie są w stanie sobie poradzić z muzułmanami w przyszłości. Ceną będzie ograniczenie swobód obywatelskich.

    Co do stosunku Kościoła do imigrantów. Myślę, że nie można podchodzić do sprawy jednostronnie. Z punktu widzenia państwa jest tak, jak naucza św. Tomasz. Ale jeszcze jest perspektywa "Królestwa Bożego, które nie jest z tego świata"

    image
  • a jeszcze bardziej na ...tego kto chce wykorzystać chrześcijańskie miłosierdzie, aby zniszczyć samo chrześcijaństwo

    O to to.
  • a co takiego ten czcigodny Karol powiedział?
  • zdaję sobie sprawę z przyczyn dlaczego Europa tak wygląda i się zachowuje
    wiem, ze już za późno...


    Nie nie jest za późno. ten cały potop islamski to taki bat boży na Europę i Amerykę. Może faktycznie jest tak, że jak trwoga to do Boga? Jeśli się nasza cywilizacja przestanie wypinać na Boga, chrześcijaństwo i wartości na których została zbudowana to jest jeszcze ratunek.
  • Nie - co powiedział, ale - jak żył.
  • takie życie i ideały to dobry wybór, ale dla jednostki
  • A czy oni z tych ośrodków w Polsce szybko nie nawieją do Niemiec? Chrześcijanie uciekli (gdzieś czytałam, że połowa, którą Fundacja Estera sprowadziła) a muzułmanie nie uciekną?
  • @prowincjuszko- ratunek jest.Maryja poucza nas o tym w objawieniach z Fatimy.Jednak kto dziś pamięta na przykład o nabożeństwie pierwszych sobót.

  • A czy nie lepiej, zamiast popadać w dekadentyzm, po prostu chwycić za różańce i wymodlić rozwiązanie problemu, ocalenie ojczyzny?

    Kto wie, może jeszcze Polska wyjdzie z tej całej sytuacji obronną ręką? Zachodnie kraje pogrążają się w swoim wyborze ateizmu i odnosi się wrażenie, że im całkiem rozum odebrano. Polska, jako najbardziej katolicki kraj w Europie ma szanse na ocalenie a nawet na umocnienie swojej pozycji w przeciwieństwie do zachodniej Europy upadającej na własne życzenie.

    My mamy potężną broń - naszą wiarę i modlitwę, zwłaszcza różańcową - czemu by z niej nie skorzystać? Wiara i pokorna, wytrwała modlitwa mogą uczynić cuda większe niż się spodziewamy.

  • @szczurzysko- pocieszyłaś mnie ;)
  • @Anawim- potrafiłbyś go naśladować i przeprowadzić się z twoimimaleńkimi dziećmi do Tuaregów, aby świadczyć o Chrystusie?
  • edytowano wrzesień 2015
    Otóż to - jednostki. A katolickim jednostkom (mówię też o sobie) jakoś łatwiej przychodzi dyskutować niesłuszność globalnych rozwiązań, niż brak własnych, jednostkowych. A Chrystus Pan, na tych jednostek nieszczęście, nie wspominał, by przy końcu czasów miał się spytać o to, czy miał Pan/Pani prawidłowy pogląd na kwestię imigrantów w UE, tylko czy Pan/Pani mnie przyjęli.
  • edytowano wrzesień 2015
    A ktos sie orientuje jak jest ze szkołami w Luksemburgu?
  • I właśnie z perspektywy jednostka/rodzina i jej narażenie coraz lepiej rozumiem z wiekiem sens tego, że ze względu na Królestwo Niebieskie łatwiej żyć w stanie bezżennym.

  • @Anawim - powołanie podpowiada rozwiązanie :)

    Jeszcze raz się powtórzę, że to co dobre dla jednostek ( ascetyczne życie, świadome szukanie męczeństwa) niekoniecznie ma zastosowanie do ogólu społeczeństwa bo trzeba brać pod uwagę powołanie każdej konkretnej jednostki :)

    A jak mnie przy końcu czasów spytają o kwestię emigrantów z UE to wytłumaczę, ze nauczanie św.Tomasza bardziej mnie przekonuje bo bierze pod uwagę dobro ogółu, a nie indywidualne wybory ( choćby najszlachetniejsze) jednostek.
  • komentarz z pewnego forum
    nie wiem czy śmiać się czy płakać

    "Islamskich emigrantów nie powinniśmy przyjmować, ale uchodźców już tak, zwłaszcza promujących ekologiczne środki komunikacji.
    Dowódca brygady Ahrar al-Forat związanej z Państwem Islamskim jest już w Niemczech, zwiedził Norymbergę i jedzie rowerem do Polski."
  • co tam Sobieski

    pamiętajcie co Ona na pod stopami

    image

    już wygraliśmy
  • Czytam i nie dowierzam. Pamietnik rosyjskiej muzułmanki żyjacej w Niemczech. O imigrantach, jak ginie naród i wchodzi islam. Ciekawa lektura.
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kronika-zaglady-niemiec-rosyjska-muzulmanka-donosi-2015-09
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.