Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stanowisko ZDR "Trzy Plus" w sprawie świadczenia 500+

24

Komentarz

  • @Nowa, patrząc na ceny w supermarketach stwierdzam, że niekoniecznie mają taniej, a na pewno nie wszystko. Często zwykle sklepiki i targi z warzywami mają niższe ceny na spożywkę.
  • w jakim spożywczaku macie margarynę za 2.45 zł kg? parówki 5,60 mąkę po ok 1,30 zł
  • doliczą mi do dochodu ta 1500 zł i za obiady będę płacić gotówką ,stypendium nie dostanę bo dochód przekroczy bo to że doliczą pewne na 100 procent skoro doliczają jak się sprzeda jajka sąsiadce dorobi się dorywczo przy pieleniu,zbieraniu malin itp trzeba pisać oświadczenia ile się zarobiło i słuchać komentarza że pani nie wierzy że tak mało się zarobiło bo dzień długi tydzień ma 6 dni i takie tam
  • O ile dostaniesz się do państwowego przedszkola, prywatne zupelnie inna stawka
  • @nowa - a skąd masz informację, że doliczą tę kwotę do dochodu?
  • nie demonizujmy tych podatków od wielkich sklepów i banków. zdaje się, że pod tym względem (opodatkowane banki i wielkie sklepy) jak to się mówi "gonimy Europę." u nas płacili grosze, w tzw. cywilizowanych krajach płacili jak trzeba. na węgrzech banki zostały opodatkowane i węgrzy raczej dobrze na tym wychodzą. a wkażdym razie wyją w dłuższej perspektywie.

    z jakiej racji banki i wielkie sklepy maja nie płacić odpowiednich podatków jaki inne firmy płacą wysokie, haracze wręcz.
  • nie mam pewnej informacji ,ale skoro wszystko doliczają ,to czemu mają taką gotówkę odpuścić ? tak logicznie myśląc zasiłek pielęgnacyjny te 153 zł doliczają ,rodzinne doliczają ,dodatek z tyt kształcenia i rehabilitacji doliczają,prace dorywcze też doliczają ,no każdy praktycznie pieniądze doliczą , to czemu tego nie doliczą ?
  • u nas pani z gopsu kaze pisac takie oswiadczenia ile sie dorobilo przy pieleniu itp dorywczych rzeczach ,przy skladaniu dokumentow do stypendium w szkole tez sekretarka wymagala takich oswiadczen ,tak jak jest gdzies blísko mlyn i ma sie duzo gotowki to
  • Myślę @nowa, że tak.jest w takich miejscach jak twoje. Musi być daleko wszędzie . U nas, tak do 30km od miasta małe sklepy muszą być konkurencyjne. U nas na wsi jest jeden mały -tani i drogi duży -droższy. Ale tam płacisz za to, że możesz sobie kupić jagody goji i 3rodzaje fety kolo domu
  • mozna kupic ale po 2-3 kg to w mlynie nie wyjdzie tanio ,masz racje nie wszystko podrozeje ale duzo cen pojdzie w gore i to nie tylko jedzenie ale chemia ubrania buty no wszystko co potrzebne ,przeciez zeby dac musza wpierw zabrac
  • edytowano styczeń 2016
    Nowa, ale masz tych zasiłków, stypendiów i obiadow szkolnych po 500 zl na dziecko miesięcznie?
    My nie korzytamy, wiec nie wiem, jedynie z rodzinnego, i jak tak mysle o tym, to mąka by chyba musiała być za 10zl/kg żebyśmy na tych 500 wyszli gorzej. Że ceny pójdą w górę, nie mam wątpliwości, ale z drugiej strony dla rodzin jak nasza wyliczenie tego do dochodu daje nam szansę na zdolność kredytową z dziecmi, szansę ma swoje mieszkanie, więc nie bede płakać raczej.
  • nie wiem czy bende potrzebowala lepiej zebym nie potrzebowala tej pomocy z gopsu ,na prawde lepiej a ostatnio byla pani z gops i powiedziala ze nie wszystko tymi pieniedzmi bende mogla zaplacic i nie mam na mysli uzywek
  • u mnie nie jest jakos szczegolnie daleko do 30 km ,tylko jest brak transportu
  • Tylko że ceny powinny pójść do góry, bo mamy deflację, a w budżecie zaplanowali inflację :-)
  • a np.za co nie będziesz mogła zapłacić? to mają być normalne pieniądze, nie znaczone banknoty?
  • do zdolnosci kredytowej nie doliczaja zasilkow przynajmniej do zakupu pralki nie brala pani pod uwage rodzinnego pielegnacyjnego itp,nie mam tych zasilkow 500 na dziecko na miesiac za same obiady na 4 jest ok 300zl/mies
  • przynajmniej mi powiedziala ze benda sprawdzac na co wydam te ew 1500 zl czyli mam je wydac na dzieci a nie np zalegle rachunki
  • Nam w banku powiedzieli że nawet ten macierzyński dla bezrobotnych wlicza do zdolności, wiec te 500 podejrzewam tez. Za to na pewno nie liczą stypendiów uczelnianych:)
  • Mnie też gdzieś mignęła wzmianka, ze te 500 to nie do ręki, a może w formie jakichś bonów i że ma się wliczac do dochodów.
    Generalnie chyba nie ma jeszcze zadnego konkretnego projektu. Byc może na razie to tylko spekulacje.
    Ale na pewno czytałam wstępne info, że to nie ma byc "żywy pieniądz"
  • miejmy nadzieje,wiem ze ci co w tej chwili nie maja oplacanych obiadow rodzinnego itp to chyba skorzystaja bo nie maja nic ,a to od 2 dziecka bez zaswiadczen o dochodzie
  • i wreszcie jest szansa na pomoc dla rodzin ktore sobie radza i to akurat jest dobre ,bo przeciez nie mozna karac za to ze ma sie prace itd
  • Gdzies tez było ze trzeba będzie zakładać specjalnie na te 500 konto w banku
  • Cuda panie o tych pieniądzach których nie ma
    Cuuda;) bony, specjalne konta, zbieranie rachunków do teczek.
    Masakra..
  • No ja to wogole bede musiala założyć konto
  • @kociara, czytałam na portalu ekonomicznym ostatnio, że w formie bonów ma być tam, gdzie wywiad środowiskowy jest alkoholowy.
  • To dobrze, że wywalił mąż po Sylwestrze butelki..Dostał na 40 urodziny 40 piw.
  • To i srodowisko trzeba zmienic?
  • @Joanna36, my już wiemy... B-)
  • no :) ja segregację mam na balkonie i co chwila wywalam słoiki, sąsiedzi pewno myślą że sobie popijam..
  • Popijawa u słoików =))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.