Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stanowisko ZDR "Trzy Plus" w sprawie świadczenia 500+

13

Komentarz

  • Ale jak za swoje, nie z zapomogi, to pij nadal spokojnie, kto bogatemu zabroni? ;)
  • @nowa, nie panikuj :) Gorzej nie będzie. Nam się akurat polepszy. 2,5 tys. piechotą nie chodzi.
    A rachunki to przecież też chyba na dzieci? W końcu palą światło i się grzeją przy piecu...
  • dokladnie sa cuda o tych pieniadzach ktorych 1 nie ma 2 nikt nie wie kiedy benda 3 nikt nie wie czy benda ,wiadomo ze rzad szuka jak i komu zabrac zeby dac te pieniadze i co zrobic zeby jak najmniej dac ja jestem do tego bardzo sceptycznie nastawiona ,
  • No nie.masz zle nastawienie nowa.
    Swiata nie zmienisz.zmien siebie.
    Pieniedza sa i beda w kwietniu na koncie.jest impreza!
  • może złe mam nastawienie,jestem realistką,wiem że nie ma jeszcze ustawy na ten temat w sejmie/senacie, w urzędach nic o tym nie wiedzą, jest koniec stycznia zostało liczyć 2 miesiące żeby ułożyć wzór wniosków ,skompletować dokumenty ,złożyć w urzędach ,rozpatrzyć, wydać decyzje które muszą się uprawomocnić ,i wypłacić pieniądze no to chyba mało czasu do 1 kwietnia
  • @Joanna36, a moja mama marudzi, że my mamy zawsze puste to na szkło i wstyd na całą wieś
  • @nowa projekt jest konkretny. I stanowisko ZDR 3+ jest do projektu. Ma być gotówką wyplacane przez gminy (niestety większość gmin puści przez OPSy). Inna forma tylko w razie zidentyfikowanego zaniedbywania dzieci.
  • projekt to nie podpisana ustawa,stanowisko ZDR+ jest ,ale co z tym zrobią i jak to zrobią to już inna sprawa ,wiadomo że większość gmin puści to przez OPSy to akurat nie nowina,uwierzę że wyjdzie na dobre jak się przekonam ,
  • pieniądze mają byc gotówką, nie będzie trzeba miec innego konta, nikt nie ma sprawdzać na co pieniądze pójdą, chyba, że tak jak Martyna pisała, wywiad jest alkoholowy. Czytałam gdzieś artykuł gdzie dokładnie na te pytanie były odpowiedzi, niestety nie pamiętam już gdzie.

    poza tym po co panikować (nowa) i siać defetyzm (kociara ;) ). przyjdzie kwiecień i następne miesiące, pożyjemy zobaczymy i se ewentualnie wtedy pobiadolimy. lub nie.

    ja w każdym razie jestę optymistką i dzielę skórę na niedźwiedziu planując jakie to wielkie kwoty wydam na spłatę długów ;) a za resztę flaszka (bezalkoholowa niestety z racji mego stanu). w końcu jak patologia to patologia.

    PS muszę sprawdzić czy mi się w piwniczce wódka weselna nie skisła. stoi tam od 8 lat.
  • Naprawdę nie rozumiem, po co te dodatkowe 100osób/gmina. jaka weryfikacja? Jakie przeszkolenia?
    Nie wystarczy , nie wiem...akt urodzenia? Skoro nie ma być żadnych dodatkowych obostrzeń, żadnych innych kryteriów-po cholere ten cały sztab ludzi?
    Jakoś naprawdę mizernie to widzę i zastanawiam się, komu i ile zarobią, by dać i rodzicom i tym urzędnikom
  • @Nowa, pisząc, że taniej jest na targach mam na myśli warzywa, strączki, owoce, kasze. Dla nas akurat to najistotniejsza cześć zakupów, bo z nich można robić wszystkie posiłki w miarę tanio. Tu zwykle markety mają wyższe ceny. Nie lubię straszenie ludzi, że jak sklepom i bankom każą wreszcie tak jak innym firmom płacić podatki, to nagle zrobi się tak strasznie źle. Wiadomo, każdy by wolał zarabiać nie płacąc podatków. Tylko akurat jeśli chodzi np. o banki, to naprawdę na biednych nie trafiło, podobnie duże sklepy.
  • O no i przy okazji 7000 miejsc pracy; ) to gdzie trzeba cv złożyć?
  • @AniaD wiem ze na biednych nie trafilo ,ale tez wiem ze na pewno to z zyskow nie benda placic tylko banki podniosa oprocentowanie oplaty przygotowawcze itp zeby zdobyc te pieniadze ,z warzyw to kupuje marchw ale biore u znajomej bardzo duzo na raz
  • i niesortowana czyli tak jak mi odpowiada
  • @nowa banki w Polsce mają nadplynność, więc akurat ten podatek zapłacą z zysku.
    Jest szansa, że będą to jedne z lepiej wydawanych pieniędzy ;-)
  • może zobaczymy,miejmy nadzieję
  • Nie wierzę, że banki pozwolą na to, by zarabiać mniej
    Znajdą sposób, by sobie odbić
    I nikt ich nie powstrzyma, jak podniosą opłaty za usługi bankowe-w kraju, gdzie pewnie z 90% ludzi ma konta, to nie jest niemożliwe
    Tak chyba jest na Węgrzech, po tych osławionych reformach Orbana banki nie płakały. Podniosły opłaty-ale o tym się chyba nie pisało za bardzo.
  • Wszystkie podniosą? To brzmi jak zmowa cenowa ;))
  • Nie znam się na ekonomii, ale trochę nie rozumiem tych potencjalnych podwyżek w bankach i supermarketach. Przecież gdyby sobie tak mogli dowolnie podnosić ceny bez ryzyka utraty klientów, to by je sobie podnieśli i bez dodatkowego podatku, żeby więcej zarobić. Że niby teraz pracują na granicy rentowności?
  • ja nie mam współczucia dla banków, raczej mam na mśli ich cwaniactwo i tyle
    taka cecha krwiopijcy-jak paliwa miały isc do góry, żywnosć od razu podskoczyła, bo transport itp
  • No właśnie
    jak można coś wyrwać-czemu nie skorzystać
  • Jeśli żaden z banków nie dojdzie do logicznego biznesowo wniosku, że warto poczekać aż konkurencja podniesie ceny i reklamować się jako najtańszy/najstabilniejszy/ten który nie podniósł cen, bo dba o klientów itp., to faktycznie UOKiK powinien się sprawie przyjrzeć.
  • No właśnie
    jak można coś wyrwać-czemu nie skorzystać
  • @Kociara dokladnie o to chodzi i takich przykladow jest mnostwo teraz zywiec tani nie ma zbytu ale jakie ceny w sklepach,o strate klientow nie musza sie martwic konta w banku ludzie musza miec bo np pensje emerytury sa przelewane co raz wiecej jest tego
  • A propos banków, rozmawiałam dzisiaj ze znajomą, która w banku pracuje i usłyszeli od szefostwa, że podniesienie opłat to kropla w morzu wobec tego podatku i, że najłatwiej zaoszczędzić na ludziach, więc ona teraz boi się redukcji etatów.
  • to tez jest sposob
  • @Malgorzata, raczej myślałam, że nie wyjadą, niż że zaczną się masowe powroty. Wyjazd z gromadką dzieci to akcja na wielką skalą. Zbyt wielka, by wracać po 500 zł, ale może też na to, by zdecydować się na wyjazd, jak już będzie to 500 zł.
  • A my na granicy powrotu. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.