Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stanowisko ZDR "Trzy Plus" w sprawie świadczenia 500+

124»

Komentarz

  • edytowano styczeń 2016
    Nie rozumiem kompletnie gdy ktoś uważa że dzięki tej ustawie my młodzi będziemy wracać do kraju i mieć tam dużo dzieci.
    No sorry.
    Raz. Podstawą egzystencji dla normalnej rodziny powinna być stabilna praca i warunki mieszkaniowe. Nie zasiłki.
    Dwa. O ile zdaje sobie sprawę że parę groszy więcej w kieszeni sprawiło by że wiele par nie zwlekałoby z kolejnym potomkiem...
    O tyle sam fakt że jakaś kasa ma zachęcić do rodzenia (ogólnie) jest dla mnie kompletną abstrakcją.
    500zł nie sprawi że będę w stanie wziąć odpowiedzialność wychowania gromadki bo tego się nie kupuje, nie wygeneruje mi dla nich miejsca w przedszkolu, nie sprawi że pracodawca po kolejnym macierzyńskim nie wywali mnie na zbity pysk, nie sprawi że kiedykolwiek zarobię na własny skromny kąt, że po wielu latach wychowania dla kraju porządnych obywateli nie dostanę nawet emerytury.
    500 na drugie" to raczej program dla już wielodzietnych, żeby wyrwać rodziny z systemu opieki społecznej i żeby wspomóc je finansowo.
  • Ej no, to znaczy źle, że dają?
    Jasne, że to nie jest panaceum na problem niskiej dzietności. Ale chyba chodzi też o taki pozytywny klimat dla rodziny: masz dzieci - wspieramy cię!
  • edytowano styczeń 2016
    samorządy są peowskie. opóźnianie programu 500+ to tylko jeden ze sposobów na wrednego pisa. polityka a nie jakas tam organizacja.

    edit: taka moja spiskowa teoria dziejów.
  • @Bagata
    No ale właśnie przecież tak napisałam. Ostatnie zdanie patrz.
  • edytowano styczeń 2016
    moja teoria nie jest dopracowana w szczegółach @Małgorzata :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.