Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zbrodnia na dziecku w szpitalu Świętej Rodziny

11011121416

Komentarz

  • Jestem zdania, że ten projekt należy podpisać - nie mamy już teraz innego wyjścia. Później wprowadzi się zmiany, podczas procedowania.
    PiS nie może się tym zająć - nie ma mowy, nie teraz. Oni i bez tego z trudem trzymają się przy władzy. Nie mogą sobie pozwolić na wojnę na kolejnym froncie.
  • @Elunia w poscie, ktory cytujesz, bezposrednio odwoluje sie do tego artykulu, chyba dziekuje za niego czy coa takiego. I chyba te fragmenty masz na musli, piszac, ze latwo sie oburzac i oceniac. Bo nie wiem, gdzie widzisz oburzanie i ocenianie w zdaniu o zgwalconych kobietach. Nie jest to bezposrednio nawiazanie do artykulu, ale padajace tu i owdzie argumenty o dodatkowej traumie czy byciu inkubatorem moim zdaniem sa wynikiem jakiegos pokreconego systemu "wartosci", ktory w artykule jest prezentowany.


    Samo oburzenie nie pomoze, ale za oburzeniem i przerazeniem moga isc czyny, ktore pomoga. Uswiadomienie sobie, ze cos jest bestialstwem, odkrycie ogromu srodkow, jakimi to bestialstwo sie upowszechnia i usprawiedliwia jest pierwszym krokiem w takim czy innym przeciwstawieniu sie mu. Jesli nie widze, ze propagowanie aborcji to tylko czesc tej diabelskiej ukladanki, moge latwo wpasc w pulapke np. pozornej wieloaspektowosci problemu, bo nie widze, ze aborcja jest doskonale umocowana w tym pokreconyn systemie wartosci. Moge sto razy slyszec, ze to dla mojego dobra, a nie zdawac sobie sprawy, jak ktos to dobro definiuje.

    Swoja droga, co pomoze nawolywanie w tym watku, zeby tzw. prolajferzy adoptowali albo cos? ;)
  • a ja się zastanawiam czy ten zapis o karaniu kobiet i nieumyslności jednak nie jest dobrym pomysłem. taką furtką, która pozwoli ograniczyć to podziemie aborcyjne, które jest i które się rozrośnie. powiedzmy że próba pozbycia się dziecka domowymi sposobami zakończyła się krwotokiem i kobieta trafia do szpitala. chyba można by opracować jakieś testy pozwalające stwierdzić czy np kobieta przyjęła jakieś zioła/substancje które wywołały poronienie. może jesli będzie to karalne to mniej osób się na to zdecyduje.
    wpisałam w google "jak wywołać poronienie" - mnóstwo życzliwych porad. nawet na wikipedii. dokładne instrukcje jak pozbyć się "problemu". dokładnie opisane ile łyżeczek ile razy przyjąć dziennie. na innej stronie prochoice4 - aborcja domowe sposoby. witamina C, ibuprofen, cirrus
    to w ogóle legalne że tak łatwo można znaleźć te porady. na pierwszej lepszej stronie. ogólnie dostepne dla każdego.
  • Co tu da spieranie sie? Dyskutowanie?
    Proponuję działać!
    A jest ju temu super okazja...Od jutra mozna podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
    Wystarczy, zeby kazdy z nas, komu bliska jest obrona życia od poczęcia zaadoptował jrdno dziecko. Juz w ten sposób mozemy ocalic od smierci setki dzieci.
    Kto sie pisze?
  • Ja o tym myślę ale boje się że nie dotrzymam.
  • To tylko 10 zdrowasiek dziennie. I krótka modlitwa. I drobne wyrzrczenie.
    Dasz radę @Silesia!
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego piszecie, że matki po poronieniu będą oskarżane. przecież nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka nie jest karalne. Większość poronień nie wynika z zaniedbań matki. Jeśli jednak poronienie jest skutkiem, np podniesienia czegoś ciężkiego, to jest to nieumyślne spowodowanie śmierci. Za to dzięki temu przepisowi można ścigać zaniedbania lekarza czy agresję np partnera względem ciężarnej. Lekarz przecież widzi, co jest przyczyną. Jak orzeka śmierć po zawale to przecież nikt nie rozpoczyna śledztwa, czy może żona nie nakrzyczała czy szef nie zwolnił z pracy. Przestańcie się nakręcać retoryką lewaków!
  • Chamstwa żadna ustawa nie powstrzyma. :( Współczuję @Ojejuju. Równie przykre są teraz nagabywania do aborcji.
  • @Gosia5, przeczytaj moj wywód powyżej.
    Trochę moze chaotyczny, ale tam przedstawiłam moje watpliwości w ogole co do karania matki.
  • o to chodzi.. i dobrze jesli tylko tak ze kobicie zalezy i zna lekarza a nie odwrotnie-ze lekarz naciska bo male szanse na przezycie i blabla
  • zgadzam się z tym co napisałam Klarcia- to krecia robota i wobec wszechobecnej nagonki na PiS doda to tylko problemów.
    Zresztą druga strona widzi to podobnie, niestety

    Coś mi mowi, że ustawa antyaborcyjna będzie powodem najwiekszych prostestów - napisała Korwin Piotrowska. Ludzie czasem maja gdzieś demokrację, podsłuchy, inwigilację, Trybunał, a nie każdego nawet, wbrew pozorom, kręci 500 na dziecko.

    Jesli jednak ktoś, jak w krajach totalitarnych, zaczyna grzebać komus pod kołdrą i to w sposób do tego nacechowany religią (tym bardziej, że jest i tak bardzo kategoryczna ustawa, nazywana w chwilach dobrego humoru "kompromisem") to taka sytuacja może to stac się zapalnikiem protestów.
  • Na marginesie tylko chciałabym zauważyć, że jeśli umrze noworodek, np. w wyniku śmierci łóżeczkowej, sprawę rutynowo bada prokurator.
  • Ordo Iuris, twórcy projektu:

    http://www.ordoiuris.pl/falszywe-informacje-o-projekcie-komitetu-stop-aborcji-,3767,i.html

    Cyt.: W portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się publikacje opisujące obywatelski projekt ustawy o ochronie życia. Zarówno swymi tytułami jak i treścią teksty te sugerują, że projekt przewiduje karę więzienia dla kobiety, która nieumyślnie doprowadziła do poronienia swego dziecka. Podaje się również, że projekt ustawy zakłada obowiązek poświęcenia się matki, gdy ciąża zagraża jej życiu. Takie sugestie są niezgodne z prawdą.



    Po pierwsze, zgodnie z projektem, kobieta nigdy nie ponosi odpowiedzialności za nieumyślne doprowadzenia do śmierci dziecka. Oznacza to, że projekt nic nie zmienia w sytuacji matek, które poroniły. Co więcej, nawet gdy matka umyślnie pozbawi swe poczęte dziecko życia, z uwagi na wieloaspektowość tych sytuacji, projekt dopuszcza odstąpienie od wymierzenia kary. Karze powinien podlegać bowiem przede wszystkim ten, kto zmusza kobietę do aborcji lub dostarcza jej środki lub usługi aborcyjne.



    Po drugie, z treści projektu i jego uzasadnienia jasno wynika również, że projekt zezwala na prowadzenie przez lekarzy działań leczniczych koniecznych dla ratowania życia matki, licząc się ze skutkiem śmiertelnym tych działań dla dziecka (np. w przypadku ciąży pozamacicznej). Gdy rozwój wypadków nieuchronnie prowadzi do śmierci matki lub dziecka, do matki musi należeć wybór pomiędzy ocaleniem jej życia lub życia dziecka.



    Nieprawdziwe są również doniesienia, jakoby obywatelski projekt ustawy odmawiał rodzicom prawa do wykonania badań prenatalnych. Uzasadnienie projektu potwierdza, że „dostęp do badań prenatalnych gwarantowany jest ustawodawstwem regulującym dostęp do świadczeń medycznych”.
  • A ja się zastanawiam, czemu ma służyć ta zasłona dymna. Bo straszne poruszenie ten projekt wzbudził.
    A i J. Kaczyński jeszcze kilka lat temu mówił co innego niz teraz.
    A. Urbański miotał sie dziś strasznie i powiedział, że"wtedy nie bylo takich nacisków ze strony episkopatu. A teraz jest".
    Dla mnie to skandal zeby rząd tak podlegał episkopatowi i tak bez jakiegokolwiek sprzeciwu wykonywał jego polecenia.
    PiS ustami swych najznakomitszych polityków przekonuje nas żeśmy teraz suweren.
    Ładny mi suweren, który bez refleksji ugina się pod dyktatem innego państwa.
    To ja już chyba wolę inny dyktat
  • "a ja się zastanawiam czy ten zapis o karaniu kobiet i nieumyslności jednak nie jest dobrym pomysłem. taką furtką, która pozwoli ograniczyć to podziemie aborcyjne, które jest i które się rozrośnie. powiedzmy że próba pozbycia się dziecka domowymi sposobami zakończyła się krwotokiem i kobieta trafia do szpitala. chyba można by opracować jakieś testy pozwalające stwierdzić czy np kobieta przyjęła jakieś zioła/substancje które wywołały poronienie. może jesli będzie to karalne to mniej osób się na to zdecyduje."

    :-&
    Nieźle, już dotarło że zakaz zwiększy ilość aborcji wykonywanych samodzielnie, więc czas na kombinacje co jeszcze zrobić tym kobietom, jakie jeszcze środki kontroli i przymusu wymyślić. Może rejestr każdej ciąży i obowiązkowe kontrole ginekologiczne co 2 tygodnie? A może przywiązywanie kajdankami ciężarnych do łóżek szpitalnych to też nie taki zły pomysł? W końcu w Salwadorze stosują i działa.

    Idea duchowej adopcji jako rozwiązanie problemu też się już pojawiła, szkoda słów...jakże różni się to od konkretnych rozwiązań oferujących POMOC i WSPARCIE, co wymieniła np. Elunia.

    Pomijając to, że będzie jeszcze większy problem ze zgłaszaniem gwałtów, na pewno wzrośnie liczba samobójstw, bo skoro kobieta jest na tyle zdesperowana że jest w stanie użyć wieszaka czy kawałka pręta by sama dokonać aborcji, to przy takich restrykcyjnych przepisach czemu miałaby się cofnąć przed targnięciem się na własne życie. Tylko kto by tam takich grzesznic i morderczyń żałował, nie? Tylko Poczętego szkoda.
  • @M_Monia - jestem za rozwiązaniami które oferują konkretne wsparcie takim kobietom. Bardzo mi się podoba to o czym napisała Elunia i (chyba) kociara. Pomoc zamiast bezmyślnych zakazów i restrykcji które doprowadzą do jeszcze większych nieszczęść. Ale inwestycja w takie pomysły wymaga więcej wysiłku i zaangażowania niż pokrzykiwanie z transparentami, duchowa adopcja czy popieranie restrykcji dla powierzchownego uspokajania swojego sumienia.
  • Zapytam się -co obecny rząd zrobił lub planuje zrobić dla dzieci niepełnosprawnych , chorych? Dla ich rodzin? Jak sobie przypomnę komentarze PiSu po pikietach tych rodzin to oczekuję, że zrobią wiele. A tu co? A guano. Bo lepiej uchwalic coś i mieć z głowy. Sumionka uspokojone, kler zdowolony.
    A poza modlitwą i zapewnieniem o niej jakieś wymierne konkrety by się przydały
  • To jakieś bzdury, z tymi wieszakami, są medykamenty, które podaje się w celu wywołania porodu martwego płodu, moja koleżanka po poronieniu zatrzymanym dostała to i rodziła sama w domu, bo nie chciała mieć łyżeczkowania. Ten sam środek wywoła poronienie i poród w przypadku żywego dziecka. Ktoś opowiadał mi, że tak wyglądała aborcja szpitalna. To wszystko straszne i haniebne, gorsze niż ludożerstwo, dlatego nie uczestniczę w dyskusji. Kiedy będzie trzeba zagłosuję na tego kto broni dzieci. Dorośli mają wiele możliwości, dzieci są na nas zdane.
  • Paprotka:

    "Pomijając to, że będzie jeszcze większy problem ze zgłaszaniem gwałtów, na pewno wzrośnie liczba samobójstw, bo skoro kobieta jest na tyle zdesperowana że jest w stanie użyć wieszaka czy kawałka pręta by sama dokonać aborcji (...)."


    Ileż samozaparcia żeby zabić własne dziecko!

    :-&

  • Tak, Ida, mnie też przeraża i szokuje taka wizja. Ale uważam, że zamiast narzucać na taką kobietę kolejne środki przymusu i popychać ją do ściany, lepiej zaoferować jej realną alternatywę. Więcej ośrodków terapeutycznych, takich gdzie kobieta może urodzić dziecko i je od razu oddać, bazy rodzin, itp
  • "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40)

    Z dedykacją dla @Paprotka
  • @kociara
    hierarchia kościelna to obywatele Polski, którzy mają te sama prawa, co inni obywatele i mogą sobie dowolnie naciskać; nic Ci do tego.
    Skąd pomysł, by ich wykluczać społecznie i politycznie za przynależność religijną i zawód, że tak się wyrażę? Oni niezbyt więcej "podlegają obcemu państwu", niż ja, więc waż argumenty.
  • Jak to nic mi do tego @Anawim ?
    Skoro sami krytykują prawa innych do wywierania nacisku, skoro uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, co moralne a co nie, kto ma prawo do czego to wybacz, ale tym samym dają prawo innym do krytykowania także ich.
  • @Pigwa, my to wszystko wiemy. Ale to tylko teoria. Wczesniej kobiety w ogole nie ponosiły odpowiedzialności karnej.
  • Tola napisała:

    > Z trudem się trzymają? Przesada, grubaśna przesada. PiS to nie tylko posłowie i senatorowie. Obsadzili już wszelkie spółki sk. państwa ziomkami. To są tysiące ludzi zależnych w tym momencie od decyzyjnych ludzi z PiS. Jak im dobrze pójdzie z 500+, a opinie wśród społeczeństwa są jednak pozytywne, bo ludzie lubią dostawać od państwa (kosztów nie widzą, ale to inna bajka), to mają szanse na wygrane w samorządach, a to otwiera kolejne drzwi...Co więcej, europosłowie z PiS mają dobre układy z innymi europosłami - konserwatystami, a to też nie bez znaczenia. To nie ma być żadna wojna. Wystarczy, że przygotują swój projekt bez takich baboli, jak ten obywatelski.<

    To się może niektórym osobom tak wydawać.
    Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna, a przeciwnicy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa - nie wykluczam, że zostanie uruchomiony wariant włoski.
    KOD-cy również nie odpuszczają, tylko czekają na byle iskierkę, którą będzie można wykorzystać do kolejnej demonstracji "oburzonych".

    Teraz aktualnie jest afera z powodu śmierci kolejnej już klaczy w Janowie. I oczywiście - winny jest rząd, bo niedawno wymienił prezesów stadnin.
    Klacze padłe w Janowie były bardzo cenne, należały do do stadniny koni Halsdon Arabians, której właścicielką jest stała bywalczyni dorocznej aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim Shirley Watts (żona perkusisty zespołu Rolling Stones).

    Sledztwem zajął się Prokurator generalny, ale poza granicami Polski jest ostra zadyma.

    A teraz na to wszystko jeszcze nałożyć ustawę zakazującą w pełni aborcji i przy tym karalność matek.

    U mnie w domu mawiano - co nagle, to po diable.
    Jestem zdania, że należy walczyć na jednym froncie, a nie na kilku.
    Próbować wprowadzić ustawę zakazującą aborcji eugenicznej i czekać na odpowiedni moment, aby móc posunąć się dalej.
  • kociara napisała:

    > Dla mnie to skandal zeby rząd tak podlegał episkopatowi i tak bez jakiegokolwiek sprzeciwu wykonywał jego polecenia. <

    Rząd nie podlega episkopatowi - to jest narracja rodem z GW.
    To raczej wyborcy wywierają nacisk na posłów i przynaglają ich do działania w omawianej przez nas kwestii.

    Episkopat musiał zabrać głos w tym temacie, wcześniej biskupi raczej siedzieli cicho, od czasu do czasu, któryś tam coś powiedział, ale głos Episkopatu był niesłyszalny.

    Teraz jednak mamy rocznicę śmierci Jana Pawła II i chrztu Polski, na to nałożył się ten obywatelski projekt - niby co mieli hierarchowie zrobić?
  • Proponuję jednak jeszcze wziąć w tym ferworze dyskusji, sytuację lekarzy i personelu medycznego, których - jak by nie patrzeć - zmusza się do tego, aby byli rzeźnikami.
    Na to też należy położyć mocny akcent - moim zdaniem.
  • cyt.: @Pigwa, my to wszystko wiemy.
    ---------

    No to pozostaje tylko napisać lepszy projekt :)
  • @Pigwa, a jaki sens widzisz w zajmowaniu sie tą sprawa właśnie teraz? Czy społeczeństwo jest zbyt mało zantagonizowane? Czy chodzi nam o to, zeby po dojściu do władzy lewicy natychmiast została wprowadzona aborcja na życzenie? Bo stanie sie to na 100 proc, jeżeli ten projekt przejdzie?
    No i zupełnie nie widzę sie jako osoba pisząca projekty, nie wiedziałam, ze zdanie krytyczne na jakiś temat mogą mieć tylko ci, którzy danym tematem sie zajmują.
  • No i zupełnie nie widzę sie jako osoba pisząca projekty, nie wiedziałam, ze zdanie krytyczne na jakiś temat mogą mieć tylko ci, którzy danym tematem sie zajmują.
    --------
    A czy coś takiego napisałam?

    A o to jaki sens - trzeba by spytać Fundację PRO, która wniosła ten projekt.
    I która, nb., nie wyskoczyła jak królik z kapelusza "właśnie teraz", tylko zajmuje się "tą sprawą", czyli zmianą świadomości w odniesieniu do aborcji i zmianą prawa od lat i wniosła takich projektów już kilka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.