Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Andrzej Duda: Apeluję o wzajemne wybaczenie, które jest tak bardzo potrzebne Polsce

13»

Komentarz

• No i tu zgoda
    Funkcja prezydenta w Polsce daleko odbiega od wersji amerykańskiej
    ;)
    Czy paru innych jeszcze

A pajęczyna zależność jest tak mocna u nas , że jakoś słabo mnie przekonuje, że prezes trzęsie krajem
    Bo ja np odnoszę wrażenie , że na Rzeplinskiego nie ma mocnych
    I nawet kot prezesa nie wie co z tym fantem zrobić

Konstytucja jest do doopy i tu szukać trzeba
    Rozwiązania
    Oraz jednak dużo post komuny tkwi w urzędach spółkach i zarządzach
    No ale wszyscy skupili się na smyczy Duda -Kaczyński
    Nie tu leży problem według mnie to trochę odwracanie uwagi od tego ile jest postkomuny poutykanej wszędzie
    I Konstytucja
    Rzeplinski widać ma większą władzę od Kaczyńskiego
  • edytowano kwiecień 2016
    https://youtu.be/R5sQqE9oktIimage

prezydent Gruzji ma wiekszy szacunek dla prezydenta Kaczynskiego niz sami Polacy. Przykre, ze Polacy nie szanują swoich przywódców, a nie mowie tu o lubieniu jednak o jakiejs dozie szacunku dla głowy Państwa
  • @Quintana -przypomnij sobie "szacunek" okazywany Komorowskiemu
  • Nie no @kociara
    Krzesło z Komorowskim wymaga szacunku =))
    A tego typu dużo jednak było
  • W tym względzie reprezentacyjnym pp Duda wymiatają jednak od czasu 89 roku
    Dalej nie patrzę X_X X_X
  • Sprawa "krzesła Komorowskiego" była wielokrotnie już wyjaśniana. Ale lepiej wierzyć w to, co nam bliższe ;)

Oskarżanie o wyprowadzenei kasy z kancelarii, biedny Duda'owy team nie miał jak pracować. I te kradzieże. A tu proszzzzz...-nie dość, ze kasa jest i była to i sprawa braków w kancelarii jakoś inaczej wyglądała. Ale o tym już się nie pamięta
    Żeby rządzić trzeba mieć jaja. Niedawno dowiedziałem się, że reformy w edukacji najwcześniej wejdą po 2017 poniewaz obecnie musimy kontynuować projekty unijne (np. ewaluacja) bo inaczej bedziemy zmuszeni kasę zwracać. Władza "z jajami" ma odwagę powiedzieć NIE a nie Wałęsowe "nie chcem ale muszem".
  • @Spioch, to nie tylko kwestia zawodu, ale bycie zwolennikiem teorii wahadła...

Ja sie najbardziej boje gospodarki. Te depolonizacji, stocznie itp. Brak tak naprawde jakiejkolwiek spójnej wizji gospodarczej, ta krótka ławka, pielęgniarki, czynni politycy w zarządach najwiekszych Sp Sk Panstwa (wiem, jak było, ale miała byc dobra zmiana), skłócenie ze wszystkimi Unią, Stanami...
    I ta arogancja. Wiem, jaki mamy system, ale od początku lekceważenie go od góry do dołu, marionetkowy rząd i prezydent, samowładna władza prezesa. Tak nie powinno byc. Wszędzie Oni, Tamci itp.... No, ale pożyjemy zobaczymy.
  • Przestańcie narzekać.
    To najlepsi politycy, których wyhodowaliśmy na własnych piersiach od 25 lat ! Lepszych na razie nie widać.

Nasza władza jest młoda i nieustabilizowana. Nie ma zbyt wielu ludzi w różnych kręgach, ale takie są początki.

Wiem to banał, nie da się wszystkiego zrobić od razu. Popierajmy ich jak się da a będzie na pewno lepiej.

Chciałoby się
    1. By Jezus był Królem Polski - ale konieczny jest zakaz aborcji inaczej z królowania nici.
    Jeśli patrzymy na los Polski w kategoriach wiary to taki zakaz jest konieczny.

2016
    - 350 rocznica Ślubów Lwowskich Jana Kazimierza
    - 1050 rocznica Chrztu Polski
    - Rok Miłosierdza
    to się musi w tym roku wydarzyć !!!

2. Gospodarczo powoli, ale idziemy w górę. 500+ będzie stymulowało wzrost gospodarczy. Sam jak pytam ludzi widzę że większość pieniędzy pójdzie na zwykłe normalne wydatki nie na luksusy. Edukujmy się, aby nie wydawać pieniędzy w hipermarketach.

3. Chciałoby się, aby rząd pchnął nowe wynalazki
    http://natemat.pl/136513,7-polskich-wynalazkow-ktore-musisz-znac

Najbardziej obiecujący jest graphen i jego ogromna ilość zastosowań
    - fotowoltaika
    - filtry
    - pancerze czołgów
    - cienkie i wytrzymałe powłoki
    - układy scalone
    Nawet nie wiem co jeszcze.

Pomyślmy, gdyby tak Polakom udało się wymienić choćby tylko 10% smartfonów na świecie na te z procesorami grafenowymi Jakie to są pieniądze ?
    Kopalnie i węgiel mogą nam się przydać, ale w zupełnie innym celu. Może będziemy mówić jacy głupi byli nasi przodkowie, że palili w piecu węglem.

4. Opozycja ciągle chce utrącić nasz rząd dlatego
    - wciąga małżonkę prezydenta do bieżącej polityki, uznali że Duda jest zbyt mocny szukają słabych punktów
    - KOD wszystko wiadomo, brak poparcia społecznego, pieniądze z zagranicy, donoszenie na Polskę a płacić będą podatnicy "Pan płaci, pani płaci - my płacimy"

Owszem są problemy i można się do rządzących przyczepiać
    - że nie przemyśleli sprawy podatków od marketów, ochrony własności ziemi, To są drobiazgi ogólny kierunek jest OK i tak trzymać.

Najprostrzym sposobem jest małpowanie Węgrów i ich rozwiązań.
    - umarzanie kredytów na mieszkanie małżeństwom !!! które mają 2 i więcej dzieci.
    itd.

• @Anka to ja pytalam, dlavzego poerwsza dama ma mowic o aborcji. To jest kwestia moralna, swiatopogladowa, w Polsce i pewnie nie tylko do reszty rozgrywana politycznie. A ona nie ma mandatu do moralizowania, autorytetem z dziedziny etyki nie jest. Jakby byla pania prezydentowa kilka lat, z olbrzymim zaufaniem spolecznym - moze, moze. A tak wypadlaby jak Kwasniewska, p**** o polskich emerytach w Alpach.
    Dlaczego piszesz, ze chowa glowe w piasek? Skad wiesz, jakie ma motywacje? Moze akurat nie ma zdania? Moze ma pokore wobec zycia, wobec tych rodzicow dzieci chorych, z gwaltu itd. Albo nie chce brac odpowiedzialnosci za slowa w tak waznej kwestii, bo ma wyobraznie, jak jest i jak moze byc.
    Ale ja jestem nieobiketywna, bo wkurzaja mnie niesamowcie te pierwsze damy i inne "arystokratki", co sie wypowiadaja na kazdy mozliwy temat, jakby wszystkie rozumy pozjadaly
    Zawiodłem się na pani Danucie Wałęsowej, i to jest dobry temat do dyskusji o upadku solidarnościowych autorytetów. Mam jeszcze ciągle nadzieję że jest lepsza niż mi się wydaje.

Lech Wałęsa, Danuta Wałęsowa, Kuroń, Michnik dla wielu są jeszcze autorytetami o których uczą nasze dzieci w podręcznikach WOS czy historii.

Widać prawdziwymi bohaterami są osoby gdzieś na uboczu, ciche i robiące swoje.
    Anna Walentynowicz, Alina Pienkowska żona Borusewicza (wspaniała osoba, a kto o niej słyszał ?),
  • Tak @Malgorzata -Duda wymiata. Stanowczo. Żaden prezydent przed nim nie obsciskiwal się czule pod nieobecnosc zony, na oczach oficjeli,na imprezach o charakterze upamiętniającym , zalobnym. Masz rację. Zdecydowanie. Wymiot pierwsza klasa
  • @malagala tez mnie one wkurzają. ..zwłaszcza że przeważnie stoją po niewłaściwej stronie. Ja na przykład pamiętam nierelacjonowana w glownych mediach wizytę Agaty Dudy w hospicjum Gajusz w Łodzi. Takie gesty więcej czasem mówią niż "listy otwarte" czy inne formy ubierania zła w piękne szatki.
  • @kociara tak, masz rację. Niektórzy chwiali się po pijaku nad grobami...
  • Ale dziewczyny, na tym trochę polega rola pierwszej damy. Po co tego bronicie? Ewidentnie cos niedobrego sie dzieje, mozna dorabiać do tego rożne teorie, szukać uzasadnienia. Ale po co?
    Co do Danuty Walesowej, moze chce sie przed mężem zrehabilitować za książkę?
    No i stanowisko broniące kompromisu jest naprawde powszechne i to u osob szczerze wierzących.
    Od zawsze jestem wielka przeciwniczką aborcji, eugenika obecnej ustawy jest dla mnie straszna, ale boje sie - i moim zdaniem ten strach jest racjonalny - ze zaostrzenie ustawy, ostatecznie przyczyni sie aborcji na życzenie. To co bym zmieniła, to punkt dotyczący dzieci chorych, zeby to nie było podejrzenie i zeby choroba miała charakter letalny. Wiem, ze brzmi to strasznie, ale trzeba przeciwdziałać temu co jest najczęstsze, czyli zabijaniu dzieci z zespołem Downa.
  • Lub co gorsza podejrzeniem ZD.

• Mowisz @Polina , że Duda zapatrzył sie na Kwaśniewskiego?
    Tamten się chwiał nad grobami, ten radośnie uchachany i przytulaśny na uroczystości niemal żałobnej.
  • Nie. Uważam że rozdmuchuje się akcje bez sensu. Ja w tych ulamkach sekund ujętych w kadrach nie widzę ani uchachania ani radochy ani obsciskiwania.
    A ja i nie tylko ja widzę, choć dalekam od rozdmuchiwania.
    To były poważne uroczystosci, nikt inny, jak i sam Duda tokował, że sie niewłaściwie upamiętnia ofiary katastrofy.
    To nie jest miejsce na takie uściski, łapanie pod rączki i pod boczki w stylu witania na weselu dano nie widzianej a lubianej kuzynki- nawet najbardziej zaprzyjaźnionych osób. I nie o romansowanie tu chodzi. Tylko o zwykłe, protokolarne zachowania, jeśli ktoś nie wie, jak się zachować to niech się zachowuje przyzwoicie. I ten kontrast z zachowaniem uwiecznionym na filmiku. Żenujące.

Sama Marta Kaczyńska nie jest jednoznaczna, kryształową postacią, a starała się uchodzic za autorytet moralny, zwłaszcza w kwestii małżeńskiej i rodzinnej.
    Cóz, lata temu bilboardy przekonywały, ze rodzina Kaczyńskich sielankowo żyje, w zgodzi i miłosci, ostatnia kampania przekonywała, ze w małżeństwo Duda to wzór i monolit.
    Coś tu jest nie tak
    nawet koscielny ślub Tuska to niewinna igraszka
    Rola pierwszej damy jest mieszanie sie w spory polityczne, a raczej upolitycznione? Sorry, ale dla mnie wypowiedzi naszych pierwszych dam to po prostu jak teksty kandydatek na miss Mazowsza, "marze o pokoju na swiecie i zeby kobiety mogly decydowac o swoim brzuvhu"
    Biskupi, politycy, etycy, prawnicy, rozne organizacje i nawet celebryci sie wypowiadaja na ten temat od lat, a tu nagle przyjdzie Pani Duda i tak madrze powie, ze wszyscy padna sobie w ramiona.
    Spor trwal dlugo zanim ktokolwiek z tutaj dyskutujacych w ogole sie o jej istnienii dowiedzial, i ona sie teraz bedzie wypowiadac (z pozycji autorytetu, ktorego na razie nie ma)
    Niech cos zrobi, zalozy fundacje, odwiedzi szpital, uzyje swoich wplywow, zeby cos zrobic, zmienic na lepsze - to jej rola. A nie puste slowa, ktore beda przekrecone po tysiac razy.
    Niepotrzebna mi pani prezydent, ktora z palacu bedzie walczyc o "prawa kobiet" albo jakies inne prawa. Walczyc za pomoca gadania, ktore i tan zginie w tym krzyku wokol tematu
    E:bez celebrytow, bo sens ucieka
  • @Polina wlasnie otakie rzeczy mi chodzi, ale fakty trudniej przekrecic niz slowa
    W bulwarowej prasie juz jest, ze za nieumyslne poronienie beda 3 lata wiezienia
    Duda powie, ze aborcja jest zla tak generalnie, i bedzie, ze ona za poronienie sama bedzie wsadzac za kratki na 3 lata, ze bedzie te kobiety sama do lochu wtracac. I pani Alina z Koziej Dupy sie wypowoe, ze ona po 4 poronieniach wyladowalaby na 12 lat w najciemniejszym lochu i gdzie tu sprawiedliwosc. A jedna z druga feministka zawyrokuja, ze szkoda, ze jej corka nie ma jakiejs wady, bo wtedy sama by zobaczyla
    Duda powie, ze super, aborcja na zyczenie - to dopiero sie do niej przywala, tutaj kryzys z mezem, dorabianie teorii, z jakich powodow, rzygac sie chce
    A co napusac o wizycie w hospicjum?
    No nic sie ni wymysli, nie da sie przekrecic. Byla w hospicjum. Mozna dorobic teoryjke. Ale fakt pozostaje, byla tam. A moze ona sama nie chciala tego naglasniac? Bo zdaje sovie sprawe z tego jak to dziala?

Juz samo gadanie, ze pis chce zaostrzenia ustawy to jakies kpiny, chyba ze cos przeoczylam, czy oni sa autorami tej ustaey?
  • Nie, naprawde jej rola nie jest udzial w tym cyrku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.