Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Audyt - porażająca wiedza o państwie Platformy i PSL

2

Komentarz

  • Mimo że nie podobała mi się forma wygłoszonych wczoraj sprawozdań (za dużo emocji, wycieczek osobistych itp), to przyznaję dużo racji Min Edukacji Narodowej (nie wszystkie jej działania popieram). np. kwestia tzw. ewaluacji szkoły. Bzdurna procedura, kosztująca krocie, nie sprawdzająca niczego, poza elewacja szkoły (nauczyciele i uczniowie wiedzą, co w ankietach napisać, żeby było ok i tym podobne) - wiem z autopsji. Ale tak sobie myślę, że teraz każdy rząd będzie podobnie rozliczany, i wszyscy politycy powinni o tym pamiętać.
  • edytowano maj 2016
    milion na reklamy żeby posyłać 6 cio latki do szkoły.
    7 tysięcy wydanych na opis (tylko opis!) samego zamówienia na zakup 7 dywanów do szkoły
  • emitowane w wakacje :)
  • Masz rację nasza szkoła jest w pilotażu i zgadzam sie z tobą - bo kiedy chodziłem do muzycznej to była całkiem inna szkoła, np. fortepian dodatkowy miałem przez 4 lata, teraz jest tylko 3.
  • mój syn już w tym roku kończy szkołę, ale kolejne dwoje dzieci czeka w kolejce. Jeśłi się dostaną to może warto powalczyć.
  • u mnie to samo było
  • @TecumSeh: a tymczasem: http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/520354,brak-kwoty-wolnej-likwidacja-liniowego-pit-rzad-na-nowo-sklada-system-podatkowy.html


    Czyli nic nowego złodzieje z PO odeszli od koryta, to przybyli złodzieje z PiS. Dla mnie żadna różnica, bo jeden i drugi mnie okrada
  • Peem tak: interesuje mnie to, co mowi Morawiecki i - zwlaszcza- Kaminski. To nie jest niegospodarnosc, tylko zdrada.
    @Anka, rozumiem, ze wolalabys, zeby opublikowano dlugi i napisany prawniczym zargonem raport, zrozumialy dla waskiej grupy wybitnych mzimu, ktorzy mogliby gawiedzi tlumaczyc. Przeciez to, co bylo w sejmie, bylo tylko streszczeniem, przedstawieniem wnioskow. Bez dowodow by takich tez nie stawiali, bo przeciez teraz kazdy zechce sprawdzic.
    Nie uwazam, ze rzad obecny jest idealny, a nawet wybitnie dobry, troje ministrow bym natychmiast wymienila na czele z pania z men. Mimo wszystko wole nieudolnych od zdrajcow.
  • edytowano maj 2016
    Czyli nic nowego złodzieje z PO odeszli od koryta, to przybyli złodzieje z PiS. Dla mnie żadna różnica, bo jeden i drugi mnie okrada

    _________________________

    a co ci ukradł PIS? naprawdę nie widzisz różnicy? podatki to nie kradzież, natomiast to wszystko co opisano w audycie owszem. Poza tym nie chodzi tylko o kradzież ale o rozwalanie państwa (celowe)


  • Trwa ponad godzinę, ale warto posłuchać.
  • @Marcelina - uważasz, że ta część audytu dotycząca zmian w przepisach w sprawie edukacji domowej jest uczciwa?
  • @TecumSeh @PrayBoy zarówno PO jak i PiS permanentnie okrada moje miasto. Najlepsze, że robią to w komitywie i doskonale się dogadują. żadnych różnic nie widzę, no dobra, używają różnych frazesów. Ale te jak na razie bez pokrycia.
  • @Marclina, to naprawde mozna było zrobic porządnie, tylko w uczciwym audycie, trzeba by tez podać te dobre strony. To była demagogia i populizm czystej wody.
    Utwierdziło w przekonaniu tylko tych co juz i tak byli przekonani i każdego inaczej myślącego uważają, za złodzieja, oderwanego od koryta, zmaniupulowanego itp.
    Nie, wnioski z pisemnego audytu mogły byc w punktach rzetelnie przedstawione, tak zeby gawiedź zrozumiała, nie trzeba było odczytywać dokumentu. To sie da.
    A tak, jak mam wierzyć dajmy na to min infrastruktury, jeżeli wystarczy poświecić 5 min w internecie, zeby wiedziec jaki jest koszt 1m autostrady w Europie, wiec jeżeli w tak porostej rzeczy kłamią, to jak z innymi?
    A ze były afery, przekręty, takie a nie inne wydawanie środków unijnych, to wiemy i mozna to było rzeczowo wykazać.
  • Ale w wystąpieniach sejmowych była też mowa o sukcesach poprzedniej ekipy.
  • Dowody do prokuratury?
    Oooo, nie wątpię, że nadminister, nadprokurator, tuz prawniczy min Ziobro się tym zajmie.
    Wszak chyba nie po to czyści w prokuraturach i sądach, by to nie miało potem się jakoś mu przydać.
    Ciekawa jestem, jaką podstawą prawną się tu posłuży.

    Zakład, ze nie będzie żadnych doniesień?
    Tu nie o żadne rozliczenie chodzi-tu chodzi o wrzucenie g...a w wentylator i kulturalny wypad z lokalu. Kto by się tam przejmował dochodzeniem do prawdy, skoro wystarczy zarzut, który trudno zweryfikować

    Cóż, z argumentami typu "jesteś zwolennikiem/beneficjentem poprzedniej ekipy lub jesteś oderwany od koryta" pojawiajacym się jak wytrych ilekroć pada choć słowo krytyki nie da się polemizować
  • A wiecie ze ta straszna, lewacka Findacja Helsińska chce wspomóc podsłuchiwanych dziennikarzy?
  • Naczelna administratywistka, uparcie nazywająca się prawniczką, ministra konstytucyjna w Radiu Zet: audyt to określenie publicystyczne. To była informacja rządu"
    to audyt czy nie audyt?

    http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Beata-Kempa-u-Moniki-Olejnik-00022533
  • O, to też ciekawe
    przyznaję, do końca nie zapoznałam się z ustawą, ale brzmi...cokolwiek dziwnie
    jeśli masz w minimalnej części zalesioną działkę, państwo może ją przejąć

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/942970,dom-postawiony-na-zalesionej-dzialce-prawo-pierwokupu-maja-lasy-panstwowe.html
  • ale dostałyście wzmożenia :))
  • @Pioszo54, bo my z układu jestesmy.

    Jeżeli rzeczywiscie wczoraj w czasie audytu, który nie był audytem, mówiono rownież o zyskach, korzyściach, to zwracam honor
  • @TecumSeh @PrayBoy

    G. Braun ładnie pokazuje, że rządy PiS niewiele się różnia od tych z PO:


    Tzn różnią się mocodawcami. Tak więc: Czy Pis czy PO rządzi, niestety nie rządzi la dobra Polski
  • No podobno jakieś pierwsze wnioski do prokuratury już poszły.
  • @TecumSeh tu nie chodzi o procenty, i co było gorsze, tylko o prosty fakt, ze ani jedni, ani drudzy nie działają dla dobra kraju, aze jedni bardziej niż drudzy, to tylko taki kwiatek do kożucha
  • "tylko o prosty fakt, ze ani jedni, ani drudzy nie działają dla dobra kraju"

    Właśnie. Podsumujmy winy:
    - Platforma / PSL: 350.000.000.000 zł z naszych podatków wysłanych w kosmos
    - PiS: nie opublikował natychmiast audytu na piśmie

    Tylko idiota nie zauważy, że obie formacje są jednakowo szkodliwe.
  • @tylkoMaciek proszę, cię móglbyś jakieś wylicznenia podać na stratę 350 mld:) Bo to punkt chyba najbardziej demagogiczny,
    Dobry był jeszcze min infrastruktury z tymi roszczeniami;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.