Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Audyt - porażająca wiedza o państwie Platformy i PSL

13»

Komentarz

  • edytowano maj 2016
    Dla mnie sprawa prosta. Po takich oskarżeniach powinny pójść prawdziwe oskarżenia do sądów a potem wyroki. Tyle, że jak nie mam zaufania do władzy sądowniczej. :(
  • a PiS albo zrobi rewolucję i czystkę albo ... przepadnie. Stawiam na to drugie. Dlaczego? Rewolucja wymaga zerwania z Unią Europejską, zawieszenia niektórych tzw. "praw człowieka" oraz. co najtrudniejsze, wypowiedzenia wojny banksterom. Na to PiSu nie stać.
  • PiS powinien więcej robić a mniej gadać. Ma władzę nad policją i wojskiem. Polsce potrzebny jest system autokratyczny a nie demokracja.

    To się rozmarzyłem ... ;)
  • edytowano maj 2016
    reforma szkoly muzycznej-ze sie wtrace gdyz jestem w temacie- jest tak bardzo do bani ze az niemozliwa.. na razie nsza szkola ja bojkotuje jak dlugo sie da.. chodzi mianowicie o to aby dzieci ktorym nie idzie mialy mozliwosc na wniosek nauczyciela/o zgrozo rodzica.. przejsc do systemu w ktorym bedzie mniej godzin instrumentu a za to ci najslabsi uczniowie beda " tralala muzykowac kameralnie" tzn w zespolach.. a wiec tworzenie zespolow z uczniow ktorzy a. nie sa zdolni( mniejszosc) b. maja w nosie i nic nie robia.. - powodzenia dla zespolu. i jeszcze zeby robili mniej nie beda miec prawie indywidualnych zajec z instrumentu. brawo.
  • ja noe wiem na kogo jest tennowy system nastawiony.. chybana to zeby godziny zmnieszyc nauczycielom ale to nie ojdzie tak do konca i tak.. no glupota dokwadratu.. ja w drugimstopniu tez gralam w orkiestrze gitarowej , roznych zespolach i chorze spiewalam.. jak system jest o to trzeba probowac spiepszyc
  • Ale rewolucja chyba nie jest konserwatywna?
  • No wiem, i zastanawiam sie jak to sie skleja z konserwatyzmem, o katolicyzmie nie wspominając?

    A słyszeliście ze wszyscy urzędnicy dopracowują majówki 04.06? Najs....

    A wracając ad Rem, żałuje bardzo ze tak to spartaczyli i znowu sie ośmieszyli, niestety rzeczy które najprawdopodobniej miały miejsce, czyli to co przedstawił Kamiński, utonęły w demagogicznych 340 mld i płachcie z roszczeniami....
  • Przesluchalam te wypowiedzi. Dużo emocji faktycznie. Dużo też racji. Nie nazwalabym tego audytem chyba, że w cudzysłowie jako nazwa robocza. Jeśli choć połowa z podanych faktów jest prawdą, to PiS nie strzelił sobie w stopę i wyjdzie im to tylko na dobre. Choć wszystko zależy od tzw ciągu dalszego.
  • Jeśli każdy był tak precyzyjny, jak min Gliński to ja nie wiem, czy naprawdę rząd liczy na to, że faktycznie ciemny lud kupi wszystko

    https://iam.pl/pl/odpowiedz-pawla-potoroczyna-na-ostatnie-wystapienie-ministra-piotra-glinskiego-w-sejmie-rp
  • ojeny jak krytycznie.. mnie to co sluchalam przekonalo.. nie uwazam pis za partie swieta bo takiej nie ma i nie bedzie..i na pewno retoryka generalnie jest slabym punktem tej partii.. ale widocznie ja pisowski leming jezdem
  • edytowano maj 2016
    To tych co przekonało, mogłabym prosić o wyjaśnienie tych 340 mld, niestety za nic mi to nie wychodzi, ale ze mi to mały pikus, gorzej ze osobom które maja wiedzę ode mnie i wszystkich członkow rządu razem wziętych, po prostu ogarnął pusty śmiech i radochę teraz wszyscy mają i w kółko powtarzają jak to "ciemny lud to kupi".

    A co do roszczeń, to Sk Panstwa był zazwyczaj płatnikiem pewnym, ale mocno powsicgliwym, a w budowlanakch odwlekanie zapłaty, to norma. Ciekawe jakby było, jakby zapłacili wszystkim od razu. Wtedy byłaby afera, ze to układ i ze powinno zakwestionować rzetelność wykonania, a nie płacić natychmiast.
  • Prayboy napisał:

    > trzeba być ślepcem albo beneficjentem poprzedniego ukłądu żeby bronić tych złodziei. Co do dowodów - Maciek ma racje, dostanie je prokuratura a nie gawiedź albo zainteresowani podejrzani. <

    Dokładnie tak, a linia obrony aferałów była do przewidzenia.
    Audyt, czy protokół odbiorczy stanu państwa - to przecież nie ma znaczenia.
    Pozwolę też sobie przypomnieć, że podobny audyt przeprowadzała PO, ale Pitera nie znalazła innej "afery" poza dorszem za 8 zł z groszami.

  • Gregorius napisał:

    > zarówno PO jak i PiS permanentnie okrada moje miasto. Najlepsze, że robią to w komitywie i doskonale się dogadują. żadnych różnic nie widzę, no dobra, używają różnych frazesów. Ale te jak na razie bez pokrycia. <

    Wobec tego - może byś podał alternatywę, jaka partia (Twoim zdaniem) istniejąca na polskiej scenie politycznej, wyprowadziłaby kraj z kryzysu?
  • Anka napisała:

    > to naprawde mozna było zrobic porządnie, tylko w uczciwym audycie, trzeba by tez podać te dobre strony. <

    A widzisz jakieś pozytywne strony rządów ubiegłej ekipy? - bo ja żadną miarą dostrzec ich nie mogę.

    Ewa Kopacz krzycząca: "kłamią, kłamią" - była wręcz kuriozalna. To przecież ona nosi przydomek "kłamaczka".

    ***

    > A tak, jak mam wierzyć dajmy na to min infrastruktury, jeżeli wystarczy poświecić 5 min w internecie, zeby wiedziec jaki jest koszt 1m autostrady w Europie, wiec jeżeli w tak porostej rzeczy kłamią, to jak z innymi? <

    Kłamią? Przecież nawet media niemieckie podawały, że Polska ma najdrożej wybudowane autostrady w Europie. A należy wziąć pod uwagę wartość nabywczą złotego, ne tylko koszt podany w Euro.
    Podobnie było z budową stadionów.
    Nie należy również zapominać, że podczas owej "radosnej twórczości" doprowadzono do upadku dziesiątki polskich firm budowlanych, którym po prostu nie zapłacono za wykonaną pracę, ale podatek wcześniej już pobrano.

    ***

    Prawie wszystko co zostało przedstawione w audycie było już podawane wcześniej, w różnych mediach. Teraz ujęto to zbiorczo.

    Na mnie największe wrażenie zrobiła relacja Mariusza Kamińskiego.
    Szczególnie poniższe:

    "Skrajnym przykładem takiej postawy było zachowanie wobec obywatela Rosji, który 10. 04. 2010 r. zgłosił się do ambasady polskiej w Moskwie. Osoba ta zadeklarowała chęć przekazania polskim służbom informacji dotyczących możliwości przeprowadzenia zamachu w Smoleńsku. Kierownictwo Agencji Wywiadu (AW), nie dokonując żadnej weryfikacji, podjęło decyzję o nieodbieraniu tych informacji i przekazaniu danych obywatela Rosji – Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. Na podstawie zachowanych dokumentów ustalono, że decyzję tę podjęto po pisemnej akceptacji dwóch b. zastępców Szefa AW – Marka Stępnia i Piotra Juszczaka."

    http://niezalezna.pl/80253-mariusz-kaminski-przedstawia-dane-w-ktore-trudno-uwierzyc-cale-przemowienie

    Chyba wszyscy znający realia w Rosji nie mają wątpliwości, że ten człowiek nie będzie już w stanie nigdy zeznawać - czy?
  • Spioch napisał:

    > Rewolucja wymaga zerwania z Unią Europejską, zawieszenia niektórych tzw. "praw człowieka" oraz. co najtrudniejsze, wypowiedzenia wojny banksterom. Na to PiSu nie stać. <

    Na to nikogo nie stać, bo było by to równoznaczne z totalnym zniszczeniem Polski. Kraj znalazłby się w sytuacji, jak niegdyś Kuba, ale to państwo miało przynajmniej oparcie w ZSRR - Polska na żadną pomoc liczyć by nie mogła.
    Tak naprawdę, to niewiele potrzeba, aby doprowadzić Polskę do kryzysu na poziomie Grecji, czy Włoch - już na ten temat kiedyś tutaj pisałam. A dzisiejszej nocy mieliśmy tegoż próbkę - Agencja Moody’s co prawda utrzymała rating wiarygodności kredytowej Polski na poziomie A2, ale zarazem zmieniła prognozę ze stabilnej na negatywną.

    A chodzi tylko o ryzyko fiskalne, dotyczące znaczącego wzrostu w wydatkach bieżących oraz zapowiedź obniżenia wieku emerytalnego.

    Ostatnie zdanie pokazuje, że rządowi bardzo trudno będzie zrealizować obietnice wyborcze.

    No i rutynowo już dodano jeszcze przeciągający się spór wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale jestem pewna, że akurat dla tzw. wielkiego kapitału powyższe mało się liczy. Głównie chodzi tylko o to, aby nadal można było czerpać kolosalne zyski z podporządkowanego sobie państwa.

    ***

    Jakikolwiek sygnał chęci zerwania z UE, a tym bardziej ograniczenia "praw człowieka", byłby równoznaczny co najmniej z upadkiem tego rządu, a następna ekipa już by gorliwie wypełniała odpowiednie wytyczne.
    Nie muszę chyba dodawać, że z czegoś takiego Polska nie podniosłaby się przez kolejne dziesięciolecia, jeżeli w ogóle.

  • mna tez to najbardziej wstrzasnelo
  • Pochwalę się jeszcze, że wysłuchałam całe obrady w Sejmie, od rana do późnych godzin nocnych.
    Reakcja opozycji w niczym mnie nie zaskoczyła - to było przecież do przewidzenia.
  • Anka napisała:

    > mogłabym prosić o wyjaśnienie tych 340 mld, niestety za nic mi to nie wychodzi, ale ze mi to mały pikus, gorzej ze osobom które maja wiedzę ode mnie i wszystkich członkow rządu razem wziętych, po prostu ogarnął pusty śmiech i radochę teraz wszyscy mają i w kółko powtarzają jak to "ciemny lud to kupi". <

    http://prntscr.com/b3yoee

    Całość masz tutaj:

    http://pis.org.pl/aktualnosci/audyt-rzadow-po-psl

    A co do wyprowadzanych z Polski podatków - jak dobrze poszukasz w sieci, to znajdziesz. Na ten temat już wcześniej było sporo publikacji, nawet media mainstreamu to podawały.
  • http://prntscr.com/b3yps8

    Tutaj jeszcze przypomnę miliony złotych wydane na .. portal internetowy dla bezdomnych. :)

    Ta hucpa została opisana nawet na portalu T. Lisa:

    http://natemat.pl/96171,ministerstwo-wydalo-49-mln-zlotych-na-portal-internetowy-dla-bezdomnych

    "Ministerstwo Pracy wydało 49 mln złotych na stworzenie portalu dla osób potrzebujących pomocy społecznej, w tym bezdomnych. Serwis Emp@tia oferuje m.in. możliwość składania elektronicznych wniosków, ale jest ona dostępna jedynie dla tych internautów, którzy posiadają podpis elektroniczny lub zaufany profil na platformie ePUAP. "

    - wytłuszczenie moje.

  • edytowano maj 2016
    @klarcia chodziło mi o wiarygodną ekonomicznie analizę, straty przez Polskę 340 mld zł. Naprawde chętnie sie z czymś takim zapinam, niestety cos takiego nie iskierkę a bajdurzenie PiSu na ten temat, to samo ośmieszanie sie.

    Ale zeby nie było, fanką ostatnich lat rządów PO nie jestem.

    Pierwsza z brzegu kwestia, @Klarcia, wiesz co to są opcje walutowe i jak działają?

  • PONAD 40 ZAWIADOMIEŃ DO PROKURATURY W ZWIĄZKU Z AUDYTEM RZĄDÓW PO-PSL!

    Politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, wywołali wilka z lasu, domagając się dowodów, faktów, liczb, a nawet wniosków do prokuratury w związku z audytem ich rządów dokonanym przez PiS. Takie właśnie zostały złożone.

    http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/3795-ponad-40-zawiadomien-do-prokuratury-w-zwiazku-z-audytem-rzadow-po-psl
  • > wiesz co to są opcje walutowe i jak działają? <

    Wiem - a o co chodzi?
  • edytowano maj 2016
    Ponad 40 zawiadomień do prokuratury w związku z audytem rządów PO-PSL!

    http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/3795-ponad-40-zawiadomien-do-prokuratury-w-zwiazku-z-audytem-rzadow-po-psl

    ziobro
  • Pytanie o ile wzrosło zadłużenie Polski za rządów PO? Więcej pytań nie mam.
    p.s. To samo pytanie zadam za trzy lata.

  • Ja się pytam dlaczego i na jakiej podstawie anulowano Gazpromowi 1.5 miliarda długu wobec Polski, a w tym samym roku podniesiono Polakom VAT aby zwiększyć wpływy do budżetu.


    Szturmowiec.Rzplitej May 18
    KazioToJa napisal(a):
    USA chcą Rosji tam gdzie jest bo nie wiedzą, co może powstać na jej gruzach i obawiają się, że gruzy Rosji mogą wzmocnić wrogów USA (Chiny). I są gotowe za to płacić, na razie nie nami.
    No jak, nie nami? A kto ostatnio NIE kupił saudyjskiej ropy, a za to podpisał wieloletni kontrakt na ropę radziecką? Podpowiem, że jest to osoba z najściślejszego kręgu [Baczność!] Wielkiego Manitou [Spocznij!].


    http://www.excathedra.pl/index.php?p=/discussion/8895/rosja-ad-2016-jak-i-rzeczpospolita-w-dobie-wojny-polnocnej-za-gościem-niedzielnym-nr-18

    ciekawe

    Oj tam zadłużenie

    kto bogatemu zabroni, zresztą to nie my będziemy spłacać,
    a wogle, to jest jeszcze tyle lasów...
  • edytowano maj 2016
    no mogliśmy odpłacić Rosji za owe 1.5 miliarda (poproszem o linka, przy okazji, najlepiej do jakiejś sprawy przed trybunałem stanu),
    ale z jakiegoś powodu PiS postanowił wesprzeć Putina.

    Ciekawe.

    Owszem, a mnie chodziło o to, że zadłużenie to mały pikuś przy innych sprawach.

    No właśnie, mały pikuś.
    Poproszę więc o zestawienie dużych pikusi, zez liczbami i sznurkami.
  • dzięki za linka.
    Wynika z niego, że za umorzenie odpowiada Tusk. Trzeba by go więc o to spytać,
    np. na komisji sejmowej lub przed Trybunałem Stanu.
    A może były już jakieś wyjaśnienia?
  • Ciekawa dyskusja w sejmie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.