Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS zamyka kopalnie

Piszę o polityce, bo mnie to dotyka osobiście, a większość z was jeśli coś usłyszy w TVP1 to same kłamstwa. Nie jestem przeciw PiS, a tym bardziej za. 

KWK "Krupiński" to kopalnia na wsi. Nie za dużo pracowników, najwyższa wydajność wydobycia na osobę. Jak to u nas, pół rodziny na kopalni pracuje. Jakiejś w okolicy. I nie każdy zarabia te kosmiczne kwoty podawane publicznie, ale kłamią też Ci mówiący, że górnik dostaje góra 3tyś. Chyba pod firmą. Ale oczywiście są i takie stanowiska.
Nierentowność danej kopalni załatwiają na papierze. Oni nawet manipulują wydobyciem, nocą przewożąc węgiel z jednej na drugą zmieniając przy okazji parametry wg potrzeb. Czyli prokuratura już dawno powinna być i miałam nadzieję, że jak Ziobro wróci, to dokończy dzieło. Sprawa zostanie załatwiona po cichu, bo kazali iść na emerytury wszystkim górnikom ( teraz wy płacicie za niezłe sumki tym, co ani starzy, ani zmęczeni, bo dołu nie widzieli od lat, taki chory mamy system) i ci młodzi, jak mój chłop, zostaną przeniesieni na inne kopalnie. Tak mówią. Nasza była ta metanowa, gdzie ludzie od wybuchów ginęli, więc nie mam nad czym rozpaczać. I na innych nieraz i płacą więcej.

Chciałabym tylko, żebyście wiedzieli, że niestety PiS kłamie nieustannie. Jest mi przykro, bo marzyłam o władzy prawicowej, katolickiej. Naszą kopalnię zapewne za bezcen z ogromną stratą dla państwa dostanie prawdopodobnie firma jakiegoś Markowskiego, bo koncesja mu wygasa. Markowski to Polak, co Niemcom sprzedał siebie i teraz chce nasz węgiel "przyjaciołom" z zachodniej granicy oddać za grosze. 

Ludzie, nie chodzi o to, że kopalnie są dobre. Są Sodomą i Gomorą i sprywatyzowałabym każdą, żeby skończyć z tą patologią. Ale na warunkach korzystnych dla Polski i Polaków!!! Znów jakieś hieny sprzedają nasz kraj!!! Jak kiedyś Stocznie...
«13

Komentarz

  • Wielu osobom się dopiero oczy otwierają, na to co  Grzegorz Braun mówi od dawna. W przeciwieństwie do PO, Pis szafuje katolicyzmem i patriotyzmem,ale robi to samo. Ustawa 1066, obowiazkowe szczepienia, uleganie dyktatowi lobbby bankowego (tzw. frankowicze) i korporacji (TTIP), zamykanie kopalń, straszą nas Rosją i na zlecenie mocodawcow zUSrAela prą do wojny . Teraz tylko patrzeć jak będziemy płacić Zydom odszkodowania za holokaust... 
  • ttps://www.youtube.com/watch?v=Ri8vR-RBGdw&feature=yout

  • Witaj Dobra Zmiano
  • Żadna zmiana, tylko wymiana jednych świn porzy korycie na inne.
  • Po pierwsze - na wprowadzenie zmian potrzeba znacznie więcej czasu.
    Po drugie - tak krawiec kraje, jak mu materiału staje.
    Po trzecie - alternatywy dla PiS-u na scenie politycznej nie ma i chyba jeszcze długo nie będzie. Chcecie powrót lewicy do władzy, czy może Nowoczesna was zadowoli?
    Podziękowali 2elzbietta Aniela
  • Nie ma alternatywy, bo ona nie potrafi dojść do głosu. NIestety nie zadziałało:
    http://m.demotywatory.pl/4312238
     
    Tutaj Szydło mówi, że nie będzie jak PO i PSL zamykać kopalń, tylko je unowocześniać.
    :http://gornictwo.wnp.pl/politycy-pis-przeciw-likwidacji-kopaln,241918_1_0_0.html

    Nie chodzi mi o to, że PiS jest tylko zły. Ale Kościół(zczli ja i wy)ić być obiektywny. Przecież PiS oszukał górników i nikogo to nie obchodzi??? Kłamał całą kampanię. Dziś mówią, że jest kasa na 500+, ale na jakiej podstawie mam im wierzyć? Myślą, że jak dostanę 1000zł na miesiąc to z radości zniosę traktowanie mnie jak debila?
  • edytowano sierpień 2016
    @Klarcia o ile w pierwszym punkcie masz rację (przemyślanym zmianom potrzeba czasu), to z drugim się nie zgadzam. Prowadząc kampanie wyborcza PIS dobrze wiedział, jakie są możliwości polskiego budżetu,  tylko, żeby pozyskać niezdecydowanych wyborców, obiecywał im złote góry. Teraz przyszedł czas na realizację obietnic i.......  mamy problem. Staram sie być obiektywna.
  • Czasu jest dość, zamiast wprowadzac dobre zmiany rząd zajmuje się rozdawnictwem, zadluzaniem państwa i przekupowaniem ludzi ich wlasnymi pieniedzmy. Alternatywy nie ma bo nie slużby dopuszczają tego kogo chcą do wladzy. PIS i PO to bardzo podobne ugrupowania i wymieniają się ze sobą co jakiś czas. Uwielbiam tą odpowiedz zagorzałych pisowców (a PO czy itp było jeszcze gorsze, no fakt i czy to jest usprawiedliwienie?) Widzę Klarcia że  będąc za granicą nie bardzo masz rozeznanie co tu się dzieje i lepiej moze zajmij się sytuacją w kraju w którym mieszkasz bo tam to dopiero jest ciekawie!
  • Rok minął a kluczowych spraw jak obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku czy rozwiazanie przekrętu z toksycznymi produktami finansowymi nie ruszono.
  • @apolonia kwota wolna to sprawa o bardzo ograniczonym znaczeniu (dla rodzin praktycznie żadnym). Twoja lista kluczowych spraw jest nieadekwatna.
  • edytowano sierpień 2016
    Nieadekwatna do czego?Chodziło mi oczywiscie o kluczowe obietnice PISU, bo przeciez obnizki podatków nie obiecywali. Z obietnic zrealizowano póki co tylko 500+ ale to akurat uważam, za nienajlepszy pomysl (chociaż fakt, fajnie się kasę dostaje) .
  • dla mnie to byla kluczowa :-) wiem mam male horyzonty..
  • Nie dziwi mnie to, każdy kieruje się swoim interesem i tym co najlepsze dla jego rodziny. Ja kasy nie chce, lubie sama sobie wszytsko zawdzieczać ale pomoc państwa w restrukturyzacji  kredytu by w miare splacania malał, a nie rósł jest dla mnie kluczowa.
  • no nie mowie..z powaznego rozwiazania frankowego tez bym sie uciieszyla
  • gozdkowa napisała:

    > Nie ma alternatywy, bo ona nie potrafi dojść do głosu. NIestety nie zadziałało:...<

    Populizm w skrajnej postaci.

    "Oddaj głos na jakąkolwiek partię poza tymi, które obecnie są w Sejmie."

    Wobec tego zostaje nam lewica (od skrajnej po umiarkowaną), szeroko rozumiany Ruch Narodowy i szurnięci korwinowcy.

    " Wyłącz telewizor i oglądaj wartościowe programy, np. Mariusza Max Kolonko, albo Podziemną TV..."
    Jeżeli to są wartościowe programy, to ja perska księżniczka jestem.

    To, że scena polityczna jest praktycznie zabetonowana jest symptomem jaki występuje na całym świecie. W Polsce i tak pod tym względem jest luzik, bo chyba tylko tam było możliwe, aby do Sejmu weszła partia, której przewodzi skandalista z wibratorem w ręku, lub którą skrzyknął artysta rockowy - facet uczciwy, ale absolutnie nie nadający się do polityki.

    A z politykami to jest tak - są karierowicze pchający się o władzy tylko po to, aby ugrać coś dla siebie, ale i są państwowcy, chcący zmian na lepsze - Polski silnej, z którą będą liczyć się co najmniej w Europie i zapewnienia godnego bytu wszystkim obywatelom.
    Z tym, że ci drudzy, po ewentualnie wygranych wyborach boleśnie zdarzają się z brutalną rzeczywistością i dowiadują tego, co już na początku optymizmem nie napawa.

    Oczywistym jest, że na wybory należy chodzić, ale.. przypominam Gregoriusa, a takich jak on jest jednak znaczny procent.
    O tym, aby Polacy potrafili się zjednoczyć w wyborze tego, co jest dobre dla ojczyzny, można zapomnieć. Nie bez przyczyny mamy obiegowe powiedzenie, że tam gdzie spotka się dwóch Polaków natychmiast mamy trzy przeciwstawne sobie opcje polityczne.


    Podsumowując obejrzany klip - smartkaterii marzy się rewolucja, tyle, że nie bardzo wie co miałoby być później. Nie bierze pod uwagę tzw. układu geopolitycznego, wiodącej roli banków, itd. Jej sloganowym hasłem jest - "uwolnienie świata od żydostwa, bo to Zydzi odpowiadają za wszelkie zło tego świata", "wyjście Polski ze wszystkich struktur gospodarczo-wojskowych", itp. brednie.

    Politycznego klinczu nie rozwiązało by nawet to, gdyby Jezus i wszyscy święci zstąpili na ziemię, wygrali w Polsce wybory i przejęli ster władzy - co najmniej 60 proc. społeczeństwa, w krótkim czasie mieli by przeciw sobie.

    Jestem przekonana, że istotne zmiany na scenie politycznej są możliwe jedynie po III Wojnie Swiatowej, ale czy poszłoby w lepszą stronę? Nie jestem tego pewna.


  • PiS nie oszukał wyborców, Beata Szydło pochodzi przecież ze Sląska, zależy jej na tym aby ocalić kopalnie - to widać, słychać i czuć - niestety wszystkich się nie da, górę musi wziąć rozsądek. W tej grze walka toczy się o to, aby zamkniętych kopalń było jak najmniej i by jak najmniej ucierpieli na tym górnicy.

    Stawiam dolary przeciw orzechom, że gdyby jakimś cudem stery rządów dzierżyła teraz UPR, to w polskich rękach nie ostałaby się żadna kopalnia; nadające się do eksploatacji zostałyby oddane za bezcen, a zatrudnieni tam ludzie tyrali by podobnie jak w Chinach. Gdyby jakiś górnik uległ wypadkowi, to na żadną pomoc - zarówno ze strony zarządzających kopalnią, jak i państwa - nie miałby co liczyć. Gdyby przeżył, musiałby się leczyć na własny koszt (mało którego było by na to stać), a gdyby zginął, to jego rodzina musiałaby sama zatroszczyć się o własny byt; w obu przypadkach popadli by w skrajną biedę.

    Dla mnie najlepszym obrazem morale Korwina-Mikke, jest jego życie prywatne. To jak potraktował "zużytą już" żonę.
    Facet, który po długoletnim pożyciu małżeńskim, w wieku 70 lat na boku funduje sobie małe dzieci, a następnie, jakby nic się nie stało bierze kolejny ślub, absolutnie nie zasługuje na zaufanie.



    Podziękowali 2elzbietta Aniela
  • Laf2011 napisał/a:

    > Prowadząc kampanie wyborcza PIS dobrze wiedział, jakie są możliwości polskiego budżetu,  tylko, żeby pozyskać niezdecydowanych wyborców, obiecywał im złote góry. <

    Obiecywano to, co wydawało się możliwym do realizacji. Jakie są faktyczne możliwości budżetu i ile trupów zostało ukrytych w szafie, można dowiedzieć się dopiero po przejęciu władzy.
    Tak jest w całej Europie - dziwię się tym, którzy o powyższym nie wiedzą.
    Zwracam uwagę, iż ten rząd zastał - bez zbytniej przesady - stajnię Augiasza, a podjęta próba zrobienia porządków natrafiła na twardy opór materii, zarówno w kraju, jak i za granicą.

  • "może jeszcze głosowałaś na nich siedząc za granicą i nie zamierzając wrócić?"

    Głosowałam na prezydenta, bo nawet siedząc za granicą wstydziłam się za głowę reprezentującą moją pierwszą ojczyznę. Często bywało tak, że przez kilka dni wolałam nie pokazywać na oczy moim niemieckim znajomym. Moi znajomi, którzy tutaj muszą pracować mieli jeszcze gorzej - musieli zmierzyć się z (ujmując delikatnie) nieprzyjemnymi komentarzami.

    Teraz też polski rząd nie ma tutaj dobrej prasy, ale jednak prezydenta nie udaje się mediom ośmieszyć. Ludzie mają oczy i widzą różnice.

    Właśnie z perspektywy zagranicy widzę, że sytuacja w Polsce idzie w dobrą stronę.


    Podziękowali 2Katia elzbietta
  • Terapia jaką biorę osłabia mój system nerwowy, m.in. łatwo daję się ponosić emocjom.
    I teraz sobie właśnie pozwolę popłynąć.
    Gdy czytam większość tutejszych komentarzy, to życzę wam, aby odsunięto ten rząd od władzy. A wtedy dostaniecie tak "wspaniałą" ekipę, że się ze szczęścia nie pozbieracie.

    Jakże aktualne wydają się słowa Marszałka: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy."

    Podziękowali 1Aniela
  • Na liscie Bilderbergów Jima Tuckera pokazywanej w filmie "EndGame" Alexa Jonsa
    nazwisko pewnego polskiego polityka - Andrzej Olechowski
    W 1989 uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu jako ekspert strony rządowej czyli komunistów był wspułzałozycielem   platformy  obywatelskiej

    Na liście Bilderbergów znajdują sie tez inne nazwiska w tym Hanna Suchocka,Jan Vincent-Rostowski
    Żona Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, jednej z najważniejszych osób w państwie, uczestniczy w zjeździe

    Aleksander Kwasniewski



  • edytowano sierpień 2016
    Ja się wstydziłam poprzedniego prezydenta i tego też, zachowuje się jak jakiś harcerzyk, kukiełka(prezesa?) te sztuczne miny i gesty- na wskroś fałszywy się wydaje. Jedyne na plus jesli chodzi o wizerunek to prezydentowa, elegancka i z klasą tylko szkoda, że w połowie Żydówka.
  • Nie wiedziałam o tym. W tvpis za to odtrąbili sukces....
  • A to ciekawe, nasz"sojusznik" i mocodawca prowokuje i podżega nas do wojny z Rosją(i Rosję za nami):
    http://www.dzienniknarodowy.pl/2175/100-tysiecy-polakow-szykuje-sie-do-wojny-z-rosja-p/

  • I tu ciekawy komentarz z facebooka do tej sprawy, dla laików w temacie:
    BBC twierdzi że.... i ma rację: Polska jest przygotowywana przez zdrajców Polski kierowanych przez Żydowską USA do wywołania wojny z Rosją. Czym się kończy atakowanie Potężnej Rosji, przekonali się tak potężne armie jak np. Napoleońska i Hitlerowska, zawsze wynik był taki sam... śmierć spotkała najeźdźców. Żydowska USA wie o tym i samodzielnie nie zaatakuje Rosji, najpierw musi mieć swoje bazy na terenie Polski i Ukrainy następnie wykorzystają polaków do wywołania wojny z Rosją. Wynik tej wojny będzie taki, że Polska zostanie ''zmieciona'' z powierzchni ziemi, Żydowska USA dogada się z Rosją i Niemcami a z Polski Żydzi zrobią sobie następną ''ziemie obiecaną'' Opisany w tym artykule przeze mnie scenariusz ataku na Rosję, rozpoczął się w 1989 roku i był obliczony na 25-30 lat (tyle potrzeba czasu na wypranie mózgów nowemu pokoleniu polaków) gdy naród się zorientuje że ''ponownie'' został wykorzystany dla brudnych interesów naszych pseudo-przyjaciół będzie już za późno... wybuchnie w Polsce wojna domowa, poplecznicy żydowskiej usa będą wisieć na drzewach zamiast liści, rząd powołując się na ustawę 1066 o bratniej pomocy użyje wojsk Amerykańskich do zaprowadzenia porządku w Polsce a tak naprawdę będzie to początek wojny i ataku na Potężną niczemu winną Rosję. PS:Prezydent Federacji Rosyjskiej, Putin jest ostatnią szansą dla Słowiańskiej Europy aby Europa zachowała swoją niezależność i tradycje poszczególnych narodów... z Rosją się rozmawia a nie walczy (to do tych co mają wyprane już mózgi).

  • Tak, jakie?
  • @Klarcia nie kontynuuję dyskusji, jeśli komuś puszczają nerwy i już rzuca hasłami typu smarkacze. NIe mam zamiaru nikogo przekonywać do nienawidzenia PiSu. A MaxTV polecam Ci posłuchać, obiektywnie i bez emocji. Jako inny pkt widzenia. Prawda zawsze jest gdzieś po środku.

    Może piszę mało konkretnie. Chodzi mi o świadomość. Ja nie mam nic przeciwko zamykaniu nierentownych kopalń. Ale tutaj to nie ma miejsca i jest to czysta polityka. Myślę, że za dwa lata bez wielkich nakładów ( bo chyba nie wspomiałam o remontach i ogromnych inwestycjach, które miały niedawno miejsce???) będzie wydobywał węgiel i będzie mu się to opłacało. Od zawsze na kopalni są przekręty i układy. Np. kupowanie od jednej firmy, która narzuca sobie marżę...1000% (!!!). Wysadziłabym to w kosmos i ułożyła po Bożemu. Ja nie bronię kopalni samych w sobie. Informuję tylko, bo uważam, że na forum wielu ludzi wierzy w PiS ( ja przez moment też uwierzyłam!!!) i trzeba mieć świadomość, że nie ma on wcale tak uczciwych ludzi na niższych szczeblach. 

    Nie jestem zbyt zaangażowana w politykę, troszkę mnie przerażacie tą wojną...
  • To jest pewien skrót myślowy- Żydzi nie odnosi się do wszystkich Żydów, ale do tej grupki, która mówi o sobie "we, peoples" i rządzi  światem. Rozumiem Twoją reakcję, zanim zaczełam się interesować polityką czyli jakieś 2 lata temu też tak reagowałam, to wynika z błogiej nieświadomości rzeczy. "Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Nieraz żałuje że tak zaczełam się tym wszystkim interesować, łatwiej się żyło bez tej wiedzy...
  • Jednakowoz Rosji trza przyznac jedno. Agenture maja wybitna, i ze swoja narracja wepchna sie wszedzie. a to beda bronic Slowian, a to idealow komunizmu, jak trzeba to przyjaciolom monarchie odrestauruja. Byle sie do kazdego stolika przysiasc.
  • Taki paradoks, że tak Rosja ostoją jednolitej kulturowo Europy, nawet teraz z aborcją walczą(!), z homo i innymi dewiacjami. Takich czasów doczekaliśmy, ale to są fakty. Jak i to że wszedzie USa miesza i wojny wywołuje-tą na Ukrainie też(ile to ich kosztowała walka o demokrację na Ukrainie?kiedyś sie chwalili) Na bliskim Wschodzie też o demokrację walczyli finansująs ISIS.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.