Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS zamyka kopalnie

13»

Komentarz

  •  Nie tylko lobby banksterskie dyktuje warunki u nas, również lobby farmaceutyczne:
    http://zmienmy.to/petycja/obowiazek-szczepien-w

    ***
    Petycji nie podpiszę, bo jest zwyczajnie głupia.

    "W Polsce szczepienia są obowiązkowe, w krajach zachodnich – dobrowolne. W krajach zachodnich istnieją systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne – w Polsce nie, mimo obowiązku szczepień."

    Chyba jednak nie we wszystkich krajach zachodnich szczepienia są dobrowolne, bo w Niemczech, jak najbardziej, są obowiązkowe.
    W Niemczech nie występuje również coś takiego, jak odszkodowania za błędy lekarskie, czy działanie uboczne danego leku.

    Co do szczepionki HVP głosu nie zabieram, bo na tym akurat się nie znam. Nie mam jednak wątpliwości, że szczepienia są konieczne, a ci, którzy ich unikają działają na szkodę całego narodu.

    ***

    Ja mam HCV, paskudny wirus, który przenosi się tak samo jak HIV.
    Długi czas odmawiałam poddaniu się terapii - była tak paskudna, dawała tyle działań ubocznych, że wolałam już umrzeć.
    Od pewnego czasu jest nowy rodzaj leków. Miały mieć mniej uciążliwe działania uboczne.
    Zdecydowałam się wejść w program. Może i działania uboczne są mniej dokuczliwe, ale są. Już po dwóch tygodniach chciałam się z tego wycofać - zdecydowałam się kontynuować terapię mając na uwadze, że stanowię śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób bliskich. Akurat na tym polu potrafiłam się zabezpieczać, ale siałam te wirusy przy każdym inwazyjnym badaniu i tylko od rzetelności personelu medycznego zależało - czy inni pacjenci zarażą się ode mnie, czy nie.

  • edytowano sierpień 2016
    Co za wybiórcze komentowanie postów, już do zabójstw(seryjnych samobójstw) amerykańskich dziennikarzy zajmujących się Clintonami już TecumSeh nie wspomnial.
    Poza tym szkoda ze nie zauwazyłeś że Braun mówi o PIS"obóz patriotów" ironicznie...Poza tym nie wiem czy byłeś na Krymie, ja byłam i wiem że  jest i był zawsze rosyjski, taka jest jego historia i wola mieszkańców(większości)
  • @Klarcia, fakty które są w ostatnim linku to są wlasnie same fakty, wsyztsko mozna sprawdzić. Czytalam je na wielu stronach. NIe utożsamiam się ze wszystkimi pogladami na rózne tematy jakie są na tym portalu.
  • Tecum Seh weż nie ośmieszaj  się z jakims LIsem. Każdy kto ma wlasne obserwacje inne od propisowskich już od razu ma autorytet w osobie Lisa. Dla mnie Duda jest żałosny, śmieszny, pierdołowaty, niezgrabny i wstyd mi że taka osoba pełni tą reprezentacyjną funkcję.   Każdy ma prawo do swoich ocen (moje odczucia powiela całkiem sporo osób i niekoniecznie peowców czy innych) .
  • edytowano sierpień 2016
    Argumentów brak, to uderzasz ad personam, kolejny raz i nie podoba mi się to. O Krymie zacytowałeś tylko fragment, jego historia i wola mieszkańców jest kluczowa.  Jeszcze co do Brauna- on razem z Korwinem sa uważani (czy słusznie to inna rzecz)za bardzo proputinowskich więc trudno żeby straszył Rosją bardziej od PISu.
  • edytowano sierpień 2016
    Krym jest rosyjski od 1783 r, trudno żeby cofac się do XII wieku czy wczesniej, tak patrząc to Polska byłaby też w zupełnie innym kształcie niż dziś. Do Ukrainy Krym przyłaczono   w 1954 r  dopiero.  Krym jest takim(czy bardziej był tyglem  róznych kultur, narodowści) ale jest zdecydowanie bardziej rosyjski niż ukraiński. Krym w większosci zamieszkuja Rosjanie- 60,4 % , zas Ukraińcy to 24 % , Tatarzy krymscy ok 10%.
  • edytowano sierpień 2016
    Cieżko mi sie czyta apolonie, ale akurat co do PADa sie z nią zgadzam. Fakt, ze w jakimś wycinku nasze oceny pokrywają się z poglądami przeciwników politycznych, czy swiatopogladowych o niczym nie swiadczy.
    oczywiacie ostatnie zdanie apoloni dot zony Prezydenta, powoduje otwarcie mi się noża w kieszeni. Mi PADa do pewnego momentu było po prostu szkoda, jest doktorem prawa a podpisywa tak straszne buble, ustawy wprost niezgodne z Konstytucją (chodzą plotki po mieście jak to odreagowywał), a potem te wypowiedzi gładka gadka, pełna frazesów. Ta służalczości, marionetkowosc itp.... 

    A choc do PISu mi daleko, akurat na PADa głosowałam..

    ktos i to nie apolonia, napisal ze dobry przywódca dba o interesy swojego państwa i tu jako przykład podano Putina i Erdogana. Szok.... Szczególnie ten drugi dba....
    Podziękowali 1antonina
  • Nie powiedziałam, że Duda nie potrafi mówić, czy nie zna jezyków. Powiedziałąm tylko że jest sztuczny strasznie, pierdołowaty, przestraszony, (jak mi było wstyd jak nie umiał się zachować i trząsł w czasie wywiadu z Tadlą-to jak ona się zachowywała to też porażka, ale teraz o nim). Już uważam że Kaczyński wygląda lepiej bo zachowuje się naturalnie i jest pewny siebie.Pisowcy uważają że trzeba bronić władzy mimo wszystko. A prezydenta jest za co krytykować- nie spełnił większosci swoich obietnic dotyczących wieku emerytalnego, kwoty wolnej od podatku , rozwiazania sprawy toksycznych kredytów, w dodatku podpisał obowiązek szczepien na hpv, jestesmy jedynym krajem na swiecie gdzie jest obowiazek szczepić  tą niebezpieczną, szkodliwą szczepionką, która kosztuje wiecej niż wszystko inne szczepienia obowiązkowe i jest metodą depopulacji ludnosci (sterylizacja,choroby, śmierć).  Marionetka prezesa, lobby bankowego i farmaceutycznego-dla mnie już dosyć.
  • @apolonia
    Odczep się już od prezydenta Dudy. Jak Ci nie pasuje to wybierz sobie innego.
    Mam w domu 6 córek a nikt mnie nie zmusza do szczepienia ich na hpv i dopiero od Ciebie dowiaduję się, że mam obowiązek je zaszczepić, he, he.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Anka

    Tak - "chodzą plotki po mieście".

    Ja mam przyjaciół, którzy Andrzeja Dudę znają osobiście.
    Wszystko co podpisywał, było zgodne z jego ideami - wystarczy przejrzeć stenogramy Sejmu, co mówił jako poseł Duda. Z PiS-em związał się, bo zdecydowana większość programu tej partii pokrywała się z jego poglądami, a przy tym - on naprawdę darzył dużą estymą śp. Lecha Kaczyńskiego.
    PAD naprawdę jest głębokim patriotą i głęboko wierzącym człowiekiem.
    Wszystkie jego przemówienia słucham z dużą przyjemnością. Ja i moje środowisko (liczne) od wielu lat, praktycznie od roku 1989, czekaliśmy na takiego właśnie prezydenta.

    To, że ustawy są sprzeczne z konstytucją jest propagandą opozycji.
    Za TK należało się wziąć, bo PiS nie miałby szans przeprowadzić głębokich i bardzo potrzebnych zmian w kraju.
    Przypominam, że za poprzednich rządów PiS-u, TK rzucał m kłody pod nogi, a wtedy jeszcze nie był tak upolityczniony, jak od chwili, gdy PO ze swoją bandą została odsunięta od władzy.
    Tam praktycznie do wymiany jest większość:
    - sędziów,
    - prokuratorów,
    - profesury,
    - ze służb specjalnych.

    Część generalicji już wymieniono, ale jeszcze trochę zostało do posprzątania.
    Zwrócę tylko uwagę, że polscy oficerowie na powrót uzyskali dostęp do wrażliwych danych NATO. Od roku 2010 mieli taki status jak Rosjanie - obserwatorów.
    Sprzęt wojskowy sprzedawany Polsce był opatrzony klauzulą: "może trafić w trzecie ręce".
    Nie mówili o tym w mediach, ale ja to wiem z niemieckich kręgów.

    Putin i Erdogan nie są wzorem, ale już Viktor Orban, jak najbardziej.

    Teraz właśnie waży się być, albo nie być Polski. Jeżeli uda się przeciwnikom zniszczyć ten rząd, to Polacy (kto tylko może) będą mogli pakować się i wynosić z kraju, który już co najmniej na kilka dekad stanie się kolonią.


    Podziękowali 1Aniela
  • @kitek

    http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/142811,wiecej-przymusowych-szczepien.html

    Nasz Dziennik często podaje takie babole, że aż się niedobrze robi.
    Gdy przesadzili po raz pierwszy i nie chcieli umieścić sprostowania, to przestałam ich kupować i odradziłam wszystkim znajomym.
    W roku 2005, na pierwszej stronie ukazał się tytuł: "Niemieccy urzędnicy Arbeitsamtów, zmuszają do prostytucji bezrobotne kobiety." Za ND poszły inne media m.in. KAI i Pospieszalski w swoim programie.
    Zrobiłam wtedy ostrą zadymę, włącznie z zawiadomieniem Prokuratury w Hamburgu.
    KAI sprostowanie wydrukowało, ND olał tę sprawę, bo temat leżał im do pogłębiania przepaści pomiędzy Polakami, a Niemcami.

    ***

    Szczepionka przeciw HPV będzie refundowana z budżetu państwa, ale nie jest i nie będzie obowiązkowa.



  • Co do szczepień przeciw pneumokokom i meningokokm - dla dzieci do 5 roku życia, szczepienie będzie obowiązkowe.
    Ale z tego co wiem, to przeciw HPV, ma być dobrowolne tyle, że finansowane ze środków NFZ, a nie opłacane prywatnie.
     
    A wracając do szczepionki HVP - ja optuję za szczepieniami obowiązkowymi, bo faktycznie rak szyjki macicy zbiera w Polsce obfite żniwo. Jeżeli ten nowotwór dotyka nawet dziewczęta poniżej 15 roku życia, to sytuacja jest alarmująca.

    Na raka szyjki macicy zmarła moja mama - nie znam gorszej odmiany raka. Mogę mieć każdego, byle nie ten.
    Ja akurat poradziłam sobie z tym problemem definitywnie - zaraz po przyjeździe do Niemiec załatwiłam sobie usunięcie macicy.
    Miałam tego farta, że mi się udało - od roku 2000 było by to już niemożliwe.

    ***

    Gdybym miała wpływ na prawodawstwo, to osoby, które odmawiają przyjęcia szczepień izolowałabym od zdrowej części populacji.

  • edytowano sierpień 2016
    Tecum Seh węz się odczep człowieku. Nie imputuj że jestem miłośniczką Rosji, uważam że są naszym odwiecznym  wrogiem tak jak USa i Niemcy. Tylko uważam, że nie wolno dać się wmanewrować w wojne i z  sąsiadami trzeba żyć pokojowo i robic interesy bo kraje które łączą interesy zwykle nie prowadzą ze sobą wojen. I faktem jest, że paradoksalnie Rosja na tle zdeprawowanej, wykolejonej i politycznie poprawnej, tolerancyjnej  Zachodniej Europy walczy z dewiacją jaką jest lansowanie homo, gender a ostatnio o dziwo i aborcji. Myślę że obecnie Rosja nie jest dla nas zagrożeniem co niektórzy bardzo próbują nam wmówić.
  • > dość osobiste rzeczy wyznajesz! <

    Tylko jako przestrogę dla baranków.
    Szlag mnie trafia na tych, którzy wpadają w paranoję anty szczepionkową.
    Pamiętam, jaka była histeria przeciw szczepionce na wirus A/H1N1 - Ewa Kopacz jej nie zakupiła, było w Polsce sporo ofiar śmiertelnych. Tym razem wirus kosił młodych ludzi, m.in. zmarł lekarz i ksiądz.
    Gdy wyczytałam w necie, że ta szczepionka ma posłużyć depopulacji ludności, że w niektórych państwach są już pobudowane obozy koncentracyjne, itp. bzdury - to jak nie znoszę żadnych zastrzyków, tak poszłam się zaszczepić.
    Wrażenia opisałam tutaj:

    http://www.fronda.pl/blogi/bog-jest-miloscia/jeszcze-zyje-cz-ii,4726.html


  • klacia wlacz sobie film o nieporzadanym dzialaniu szczepionki hpv w danii gdzie stosowana byla chyba na 100 % kobit... dotknietych strasznym nopem jest maly procent dziewczyn ale nie chcialabym sie wsrod nich znalezc.. swoim corkom tego syfu na pewno nie dam dac.. szczegolnie ze zabezpueczenie przed rakiem szyjki daje w malym stopniu.. i argumentacja tutaj ze mlode dziewczyny czy mama zmarly na to jest nietrafiona - w skrocie - jak z wiekszoscia obaw co do szczepionek - chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.. mam nadzieje ze jeszcze obecne rzady beda na tyle laskawe ze wnikliwiej podejda do sprawy niz"ja tam jestem za szczepieniem dzieci bo ktos tam chorowal,czy umarl nate chorobe" i chociaz te przymusy zniosa..
  • chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.

    Skuteczność na szczepienia przeciwko polio, odrze czy tężcowi jest bardzo duża.
    Podziękowali 1Klarcia
  • totez ja nie mowie o szczepionce przeciw tezcowi tylko w pierwszym rzedzie o hpv i tymi , z ktorymi wiaza sie najwieksze watpliwosci- a wiec w pierwszym rzedzie mmr, w kolejnych 5w 1 czy krztusiec, pneumokoki
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2016
    Aniela powiedział(a):
    chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.

    Skuteczność na szczepienia przeciwko polio, odrze czy tężcowi jest bardzo duża.
    Dopowiem, że brak szczepienia przeciw tężcowi często kończy się śmiercią - szczególnie gdy dojdzie do skaleczenia w gospodarstwie wiejskim. Tak właśnie umarła moja szkolna koleżanka - śmierć jest straszna kona się podobnie jak podczas ukrzyżowania.
    Odrą bym się nie przejmowała (chyba, że teraz jest jej jakiś szczególnie wredny szczep) - w dzieciństwie wszyscy przechodziliśmy odrę, nikt nie umarł, nie było powikłań.
    Zaś co do Polio - mam okropne wspomnienia, mnie zaszczepiono (mama bardzo dbała o terminy szczepień), ale sporo moich znajomych zmarło, a te co przeżyły, ślady tego choróbska noszą po dzień dzisiejszy. Jednak koleżanka już od czterech lat z łóżka nie wstaje.
    Jestem pewna, że jeżeli zaprzestanie się szczepień przeciw polio, to to badziewie znowu zbierze obfite żniwo.
    Jak na razie uporaliśmy się z czarną ospą i zaniechano szczepień.

    Aktualnie naukowcy pracują nad szczepionkami przeciw wirusom: HCV, HIV i Zika,
    Obawiam się, że do czasu wynalezienia tej ostatniej szczepionki, ciąże kobiet mających wirus Zika będą przerywane.

  • MAFJa powiedział(a):
    totez ja nie mowie o szczepionce przeciw tezcowi tylko w pierwszym rzedzie o hpv i tymi , z ktorymi wiaza sie najwieksze watpliwosci- a wiec w pierwszym rzedzie mmr, w kolejnych 5w 1 czy krztusiec, pneumokoki
    Moim zdaniem, szczepionka przeciw krztuścowi -  O.K.
    Te całe "koki", to chyba stosunkowo nowe badziewie i zbiera już obfite żniwo. Ja bym swoje dzieci na to zaszczepiła. Co do HPV nie mam zdania, bo opinie na temat skuteczności są bardzo różne.
    A jeżeli chodzi o powikłania - może je zrobić każdy specyfik. Np. chemia jest żywą trucizną (zabiła mojego przyjaciela), ale jednak ludzie ją przyjmują.

  • edytowano wrzesień 2016
    Co te skur...syny robią z nami:
    http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3749

    http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/977235,rzad-poprze-ceta-w-co-gra-pis.html

    Przynajmniej PO to byli jawni zdrajcy, nie wycierali sobie ryja patriotyzmem i suwerennoscią przy robieniu z nas kolonii i taniej siły roboczej dla Europy i zadłużaniu nas na potegę.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.