Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS zamyka kopalnie

13

Komentarz

• Polacy emigrują masowo do Anglii, bo tam jest już cywilizowany system, nota bene pracowicie osiągnięty przez "tubylców".
    Oczywiście nie liczą na zasiłki (poza patologią), ale cenią sobie możliwość wynajęcia lub kupna lokalu mieszkalnego, poziom opieki zdrowotnej, stosunkowo niskie podatki. Jeżeli na coś narzekają, to na bardzo kiepskiej jakości szkolnictwo.

Więc wzorujmy się na tym systemie, w czym problem? Opieka zdrowotna w Anglii - bez szału, jak wspomniałam w dyskusji w tym temacie. Wielu Polaków leczy się w Polsce, albo rodzina wykupuje tu leki. 

Tylko pozornie jest popyt wewnętrzny, szybko by się skończył, gdyby gospodarka popadła w tarapaty. Poza tym, nie ma już praktycznie kraju, który byłby samo wystarczalny - każdy jest zmuszony do importu. I teraz wyobraź sobie co by się działo, gdyby złotówka spadła na łeb na szyję i koszty importu wzrosłyby do niebotycznych rozmiarów. Ile musiały by kosztować wyprodukowane artykuły?

"Wyobraź sobie" - wyobrażam sobie łatwo, bo nie tak dawno w Unii nie byliśmy, prawda? To chyba jasne, że import nie zniknie, ale UE nie jest do tego niezbędna. W ogóle powtarzasz jak katarynka argumenty zwolenników UE, tak jakby bez niej w ogóle nie było życia, wszystko miało się rozpaść. Jakim cudem w ogóle żyliśmy przed 2004 r.?
  • Czy ktoś tu uprawia nachalną propagandę IV Rzeszy?
  • edytowano sierpień 2016
    nima wyjścia !
    Rosja zła tylko 3ha !
  • Wiele osób nie rozumie albo udaje, że nie rozumie, że między państwami nie ma przyjaźni tylko interesy.
    Podziękowali 3Spioch Malgorzata Katia
    no właśnie, to jest trudne, bo czebaby odpowiedzieć na pytania, jakie interesy w Polsce mają USA, Niemcy, Rosja, Chiny,
    a po takich odpowiedziach mogłoby się nam zrobić nieprzyjemnie.
    Dużo przyjemniejsza jest przyjaźń między narodami !
    (a zwłaszcza przyjaźń z kimś silnym) :)
    Podziękowali 1Spioch
  • Niektórzy mają pretensje do Putina czy Erdogana, że dbają o interesy odpowiednio rosyjskie albo tureckie, ale przecież są oni prezydentami odpowiednio Rosji i Turcji. Pretensje to my możemy mieć do polityków polskich, jeżeli zamiast o polskie dbają o czyjeś inne interesy.
  • Nie tylko lobby banksterskie dyktuje warunki u nas, również lobby farmaceutyczne:
    http://zmienmy.to/petycja/obowiazek-szczepien-w

• UE to ZSSR bis założony przez bogate kraje. Patologie systemu unijnego widać jak na dłoni. Sowiety trwały bo miały ruskiego hegemona. Unia rozpadnie się gdy pokłóci się Francja z Niemcami. Brytania już się z tego klubu wypisuje. Cóż, można twierdzić, że ani dla PiSu ani dla unii nie ma alternatywy tylko proszę nie dziwić się kiedy obudzimy się z ręką w nocniku. W polityce międzynarodowej są tylko interesy. Ile jeszcze razy Polska zapłaci krwią by rodacy to zrozumieli? Romantyczne "miłości" (wiara w sojusze) kończą się zazwyczaj romantycznym samobójstwem (klęski powstań lub zdrady sojuszników). Historia nauczycielką życia czy Polak przed szkodą i po szkodzie głupi?
    Podziękowali 1Klarcia
    @ apolonia

Dziecko drogie - czym Ty się duchowo karmisz?
    Strona z której serwujesz nam ostatnią rewelkę jest obrzydliwie antykatolicka.
    Zobacz jakie masz tam publikacje:

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/12/22/bog-w-trojcy-jedyny-pewne-kwestie-do-dedukcji/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/07/konstantyn-wielki-wzor-do-nasladowania-dla-dzisiejszych-politykow/#more-2948

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/30/polski-katolicyzm-jest-balwochwalczy/

" Doktrynę mąk piekielnych trwających wiecznie, których doświadczają potępieńcy zaraz po śmierci, spopularyzował kościół rzymskokatolicki (Wielka Nierządnica z 17 rozdz. Apokalipsy), który zaczerpnął ją od Greków i pogan. Kościół ten uznał tę doktrynę za przynoszącą spore zyski, szczególnie w średniowieczu – z tytułu sprzedaży odpustów, jak również z tytułu władzy duchowej – bo kto nie będzie należał do kościoła i przyjmował sakramentów, jeśli ma po śmierci cierpieć na wieczność w piekle? Biblia nigdzie nie mówi, że potępieniec będzie skazany na wieczne tortury w piekle. "

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/09/23/pieklo-pokretna-prawda-ujawniona/

• Coś mi się wydaje, że masz już tak przeżarty nienawiścią do żydowskiej nacji mózg, iż każda bzdura o "żydostwie" wygląda Ci na miarodajną.

Poniżej kolejne "kwiatki":

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/31/zalozyciele-zakonu-jezuitow-byli-hiszpanskimi-marranos-krypto-zydami/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/17/watykan-stworzyl-islam-koran-bukhari-historia-bizantyjska/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/05/03/watykan-obnazony/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/04/mordowanie-w-imieniu-maryi/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/05/03/o-czym-90-katolikow-nie-wie/

Czarna Madonna – Erzulie Dantor – czarownica Voodoo?

W Polsce nazwana jest: „Nasza Pani Częstochowska”.

Kościół katolicki mówi, że oryginalny obraz został znaleziony przez mnichów w Nazarecie, potem został przeniesiony do Konstantynopola. Mit jest taki, że ewangelista Łukasz namalował to dzieło.

http://prntscr.com/c74ylh

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/

• Z faktu,że wiele teorii spiskowych to ewidentne bzdury nie wynika,że spiski nie istnieją. Spiski ze swej natury są tajemnicze a to rozbudza bujną wyobraźnię tropicieli. Tak więc radzę poświęcić się chłodnej analizie przyczyn i skutków. Irracjonalny antysemityzm i filosemityzm to siostry syjamskie.
  •  Nie tylko lobby banksterskie dyktuje warunki u nas, również lobby farmaceutyczne:
    http://zmienmy.to/petycja/obowiazek-szczepien-w

Petycji nie podpiszę, bo jest zwyczajnie głupia.

"W Polsce szczepienia są obowiązkowe, w krajach zachodnich – dobrowolne. W krajach zachodnich istnieją systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne – w Polsce nie, mimo obowiązku szczepień."

Chyba jednak nie we wszystkich krajach zachodnich szczepienia są dobrowolne, bo w Niemczech, jak najbardziej, są obowiązkowe.
    W Niemczech nie występuje również coś takiego, jak odszkodowania za błędy lekarskie, czy działanie uboczne danego leku.

Co do szczepionki HVP głosu nie zabieram, bo na tym akurat się nie znam. Nie mam jednak wątpliwości, że szczepienia są konieczne, a ci, którzy ich unikają działają na szkodę całego narodu.

Ja mam HCV, paskudny wirus, który przenosi się tak samo jak HIV.
    Długi czas odmawiałam poddaniu się terapii - była tak paskudna, dawała tyle działań ubocznych, że wolałam już umrzeć.
    Od pewnego czasu jest nowy rodzaj leków. Miały mieć mniej uciążliwe działania uboczne.
    Zdecydowałam się wejść w program. Może i działania uboczne są mniej dokuczliwe, ale są. Już po dwóch tygodniach chciałam się z tego wycofać - zdecydowałam się kontynuować terapię mając na uwadze, że stanowię śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób bliskich. Akurat na tym polu potrafiłam się zabezpieczać, ale siałam te wirusy przy każdym inwazyjnym badaniu i tylko od rzetelności personelu medycznego zależało - czy inni pacjenci zarażą się ode mnie, czy nie.

• @apolonia: "Wielu osobom się dopiero oczy otwierają, na to co  Grzegorz Braun mówi od dawna. W przeciwieństwie do PO, Pis szafuje katolicyzmem i patriotyzmem,ale robi to samo. Ustawa 1066, obowiazkowe szczepienia, uleganie dyktatowi lobbby bankowego (tzw. frankowicze) i korporacji (TTIP), zamykanie kopalń, straszą nas Rosją i na zlecenie mocodawcow zUSrAela prą do wojny . Teraz tylko patrzeć jak będziemy płacić Zydom odszkodowania za holokaust...  "

Dla porządku dodajmy, że Grzegorz Braun nazywa rząd PiS obozem patriotów i podkreśla że nie ma co do ich intencji wątpliwości a nawet rozumie jaka logika prowadzi ich do takich a nie innych decyzji:)

Dodajmy jeszcze dla porządku, że Grzegorz Braun zapowiadał zamachy podczas Euro i ŚDM co jak wiemy nie nastąpiło, a także - i tu już popłynął zupełnie - że manewry Anakonda będą służyć do realizacji amerykańskich (żydowskich) interesów w Polsce i wojsko USA może być użyte przeciwko nam.

Brauna szanuję i słucham z zainteresowaniem, ale z wieloma wnioskami się nie zgadzam. Trudno jednak być nieomylnym, a Braun na pewno budzi świadomość wielu Polaków więc imho spełnia rolę pozytywną:)

Jeszcze jedno - jeśli PiS "straszy" Rosją to co powiedzieć w tym kontekście o Braunie? ;-)

Podziękowali 2Klarcia Aniela
  • @apolonia: "Ja się wstydziłam poprzedniego prezydenta i tego też, zachowuje się jak jakiś harcerzyk, kukiełka(prezesa?) te sztuczne miny i gesty- na wskroś fałszywy się wydaje. Jedyne na plus jesli chodzi o wizerunek to prezydentowa, elegancka i z klasą tylko szkoda, że w połowie Żydówka."

Jest to lisizm w czystej postaci. Dokładnie słowo w słowo za - w tym konkretnym przypadku nie zawaham się napisać - syfiLisem, nieodrotnym dzieckiem Urbana jeśli o dziennikarstwo (dziennikurestwo) chodzi. Gratuluję autorytetów.

Podziękowali 4Katia Klarcia Aniela Kobieta
  • @Marcelina: "Jednakowoz Rosji trza przyznac jedno. Agenture maja wybitna, i ze swoja narracja wepchna sie wszedzie. a to beda bronic Slowian, a to idealow komunizmu, jak trzeba to przyjaciolom monarchie odrestauruja. Byle sie do kazdego stolika przysias"

Znakomita obserwacja:)
    Nie wiem na ile siedzisz w temacie agentury, ale w kwestii agentury "białej" czyli 85% wszystkich wysiłków agentury mocarstw Rosja jest niekwestionowanym liderem.
    Oni potrafią w tzw "świadomości społecznej" wybronić najbardziej przegrane - wydawać by się mogło - tematy i zupełnie świadomie i najbezczelniej na świecie kłamać nawet nie próbując udawać że mówią prawdę. Zresztą - wystarczy popatrzeć na ich społeczeństwo - każdy tam wie że telewizja kłamie i jednocześnie każdy jej wierzy.

Oni budują narrację sobie wygodną dla każdego środowiska - na przykładzie Polski widać to po postawie "europejczyków" ale i "patriotów" dla których głównym zagrożeniem dla niepodległości Polski jest USA a jedynym dla niej ratunkiem jest ścisły związek z Rosją - czytał ktoś kolegę @Pioszo54 ? No chyba lepszej laurki dla rosyjskiej agentury niż wpisy tegoż nie trzeba szukać, skoro ma tak wybitną reprezentację nawet na na tym forum:)

Podziękowali 1Klarcia
  • @apolonia : "Taki paradoks, że tak Rosja ostoją jednolitej kulturowo Europy, nawet teraz z aborcją walczą(!), z homo i innymi dewiacjami. Takich czasów doczekaliśmy, ale to są fakty. Jak i to że wszedzie USa miesza i wojny wywołuje-tą na Ukrainie też(ile to ich kosztowała walka o demokrację na Ukrainie?kiedyś sie chwalili) Na bliskim Wschodzie też o demokrację walczyli finansująs ISIS."

Cudowna ta Rosja. Sprawy zabójstw dziennikarzy np Politkowskiej zamordowanej w urodziny Putina, też już wyjaśnili?
    Zabójcow Litwinienki wydali może?

Ale cieszy, że walczą z dewiacjami np takimi jak wolność słowa i inne burżuazyjne przesądy:)

USA wywołała wojnę na Ukrainie - to znaczy zmusiła Rosję do agresji zielonymi ludzikami i zajęcia Krymu. Mówmy wprost - to USA okupuje Krym Ruskimi rękami, ale Rosjanie nie mają z tym nic wspólnego:)

Jak szaleć to na całego:) Ale spoko, wiem z kim rozmawiam przynajmniej:)

Podziękowali 1Klarcia
  • Hi hi, a pamiętacie spot wyborczy Brauna? :) "Koniec z ..."
  • Petycji nie podpiszę, bo jest zwyczajnie głupia.

Jaka w ogóle jest moc petycji internetowych? Poza nagłośnieniem sprawy? Rozumiem zbieranie podpisów pod inicjatywami jak w sprawie 6-latków czy JOW, bo to regulują przepisy, ale tutaj chyba odbiorca może nawet na to nie zareagować.
  • @Tola: spotów było kilka, a koniec z .. czym?

Co za wybiórcze komentowanie postów, już do zabójstw(seryjnych samobójstw) amerykańskich dziennikarzy zajmujących się Clintonami już TecumSeh nie wspomnial.
    Poza tym szkoda ze nie zauwazyłeś że Braun mówi o PIS"obóz patriotów" ironicznie...Poza tym nie wiem czy byłeś na Krymie, ja byłam i wiem że  jest i był zawsze rosyjski, taka jest jego historia i wola mieszkańców(większości)
  • @Klarcia, fakty które są w ostatnim linku to są wlasnie same fakty, wsyztsko mozna sprawdzić. Czytalam je na wielu stronach. NIe utożsamiam się ze wszystkimi pogladami na rózne tematy jakie są na tym portalu.
  • Tecum Seh weż nie ośmieszaj  się z jakims LIsem. Każdy kto ma wlasne obserwacje inne od propisowskich już od razu ma autorytet w osobie Lisa. Dla mnie Duda jest żałosny, śmieszny, pierdołowaty, niezgrabny i wstyd mi że taka osoba pełni tą reprezentacyjną funkcję.   Każdy ma prawo do swoich ocen (moje odczucia powiela całkiem sporo osób i niekoniecznie peowców czy innych) .
  • @apolonia - no to wspomnij proszę Ty:) Znowu jakiś "uderzwfałsz" blog? rotfl:)

Czy Braun mówi ironicznie czy nie to myślę że każdy słuchacz sam sobie odpowie na to pytanie - kto nie słuchał a ciekaw mogę zalinkowac, piszcie.

Cudowna argumentacja:) "Byłam na Krymie i wiem że jest i był zawsze rosyjski":)

W zasadzie to zdanie jest samo w sobie podsumowaniem poziomu Twojej argumentacji, co tu jeszcze dodawać:)

A co do historii czyj był Krym - słyszałaś kiedyś o Imperium Osmańskim albo Chanacie Krymskim? Tak z ciekawości pytam:)
    Wiesz w ogóle kiedy PO RAZ PIERWSZY zdobyli go Rosjanie?

Podziękowali 1Klarcia
  • A co do Lisa - ja tylko odnotowałem zaskakującą zbieżność poglądów Twoich z tym nazwijmy go umownie człowiekiem, zbieżność praktycznie co do słowa - a wnioski każdy sobie wyciągnie sam:)

Argumentów brak, to uderzasz ad personam, kolejny raz i nie podoba mi się to. O Krymie zacytowałeś tylko fragment, jego historia i wola mieszkańców jest kluczowa.  Jeszcze co do Brauna- on razem z Korwinem sa uważani (czy słusznie to inna rzecz)za bardzo proputinowskich więc trudno żeby straszył Rosją bardziej od PISu.
    Krym jest rosyjski od 1783 r, trudno żeby cofac się do XII wieku czy wczesniej, tak patrząc to Polska byłaby też w zupełnie innym kształcie niż dziś. Do Ukrainy Krym przyłaczono   w 1954 r  dopiero.  Krym jest takim(czy bardziej był tyglem  róznych kultur, narodowści) ale jest zdecydowanie bardziej rosyjski niż ukraiński. Krym w większosci zamieszkuja Rosjanie- 60,4 % , zas Ukraińcy to 24 % , Tatarzy krymscy ok 10%.
  • @apolonia - argumentów brak? To może odpowiedz sobie na ile pytań ode mnie nie odpowiedziałaś w innym wątku. Mam zliczyć? Wtedy porozmawiamy o tym komu brak argumentów.

Czy ja uderzam ad personam? Ja tylko stwierdzam zbieżność poglądów z pewnym osobnikiem - i to wszystko.

A co do Korwina - to że jest prorosyjski to widzą nawet co trzeźwiejsi jego zwolennicy (trudno nie widzieć oczywistych faktów, ale wielu ludzi potrafi).

Co do Brauna to naprawdę szukam jego prorosyjskich wypowiedzi i nie znajduję. A Brauna słucham od dawna i to bardzo uważnie. Przytoczysz może te prorosyjskie wypowiedzi Brauna?

Co do Krymu - napisałaś że "zawsze był rosyjski".
    Otóż jeszcze w połowie XIX wieku (ok roku 1850) zamieszkiwało tam prawie 80% Tatarów a Rosjanie stanowili tam ok 7%. Przewaga Rosjan datuje się tam od końca I wojny światowej.

Nadto - "wola mieszkańców" była wyrażona z pogwałceniem wszystkich zasad cywilizowanego świata i nieuznana przez żadne międzynarodowe instytucje - to tak na marginesie:)

Podziękowali 2Klarcia Aniela
    Cieżko mi sie czyta apolonie, ale akurat co do PADa sie z nią zgadzam. Fakt, ze w jakimś wycinku nasze oceny pokrywają się z poglądami przeciwników politycznych, czy swiatopogladowych o niczym nie swiadczy.
    oczywiacie ostatnie zdanie apoloni dot zony Prezydenta, powoduje otwarcie mi się noża w kieszeni. Mi PADa do pewnego momentu było po prostu szkoda, jest doktorem prawa a podpisywa tak straszne buble, ustawy wprost niezgodne z Konstytucją (chodzą plotki po mieście jak to odreagowywał), a potem te wypowiedzi gładka gadka, pełna frazesów. Ta służalczości, marionetkowosc itp.... 

A choc do PISu mi daleko, akurat na PADa głosowałam..

ktos i to nie apolonia, napisal ze dobry przywódca dba o interesy swojego państwa i tu jako przykład podano Putina i Erdogana. Szok.... Szczególnie ten drugi dba....
    Podziękowali 1antonina
  • @Anka - interes państwa można rozumieć różnie. Putin i Erdogan reprezentują kompletnie inny od naszego krąg kulturowy a mianowicie azjatycki - tam interes państwa często nie pokrywa się z interesem obywateli, natomiast interes obywateli jest w oczywisty sposób podporządkowany interesom państwa. Podobnie prawa człowieka, sprawiedliwość, zasady itp. Typowo plemienna mentalność, czego oczywiście nie popieram, natomiast trzeba przyznać że owe państwa pod rządami tychże panów zyskały na znaczeniu - co niestety jest nam bardzo nie na rękę.

@Anka: "Fakt, ze w jakimś wycinku nasze oceny pokrywają się z poglądami przeciwników politycznych, czy swiatopogladowych i niczym nie swiadczy."

Owszem, ale nie o ocenę chodzi, tylko raczej o dobór słów i pogardę, bardzo lisią niestety.
    Ja nie mam nic przeciwko przeciwnikom PiSu czy Dudy. Do takich należy Braun, którego szanuję i słucham często. Sposób krytyki Brauna mimo jego sążnistych określeń nie budzi jednak lisich skojarzeń - różnica w poziomie tych panów jest zbyt znaczna.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.