Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

12223242527

Komentarz

  • U mnie  w pralce co 2-3 lat wysiadaja łożyska, i to wszystko co bęben trzyma ,i szczerze szukam przyczyny bo co 3 lat kupować pralkę średni interes, naprawialam jedna po naprawie pochodziła rok? Może dłużej i oprócz  tych części coś Jeszce padło koszt naprawy  był równy cenie nowej pralki
    Normalnie  u innych znanych mi osób sprzety takie jak kuchenka pralka lodówka  działają dłużej niż  2,5- 3,5 roku u mnie najkrócej działała lodówka 2 lat i 2 tygodnie  najdłużej 3 lat i 7 miesięcy,  pralka najkrócej 2 lat 2 mies najdłużej 5 lat - ubezpieczona na Full naprawiana 2 razy , kuchenka  najkrócej 2,5 najdłużej  8 lat- cala gazowa z piekarnikiem gazowym dziury w blasze powypalaly sie w piekarnik, 
    Byłam pewna że to wina pecha potem że za niskie napięcie  prądu,przeciążeń sieci  - mam normalnie siłę tak że nie może być  przeciążeń, bolier na wodę  działa cały czas od 7 lat ten sam....
  • edytowano styczeń 2021
    We wtorek  przyjeżdża pralka bo naprawe  tej marki Zelmer wycenili na 800 zł, łożyska i jakieś  krzyżaki do wymiany....
  • A i te same awarie były  w każdej pralce plus jeszcze jakieś  dodatkowe np awaria programatora, czy pompy itp miałam pralkę  beko ardo Indesit, i Zelmer tak że nie że  jednej firmy czy coś  ,lodówki  była beko 2 whirpool kernau elektroluks...
  • Nie wiedziałam, że istnieją pralki Zelmer.
    Ludzie piszą, że one maja 5 lat gwarancji. Twoja nie,  @nowa?
  • edytowano styczeń 2021
    Czyli @Malgorzata nie warto mi doradzali że  bedzie mniej drgań i będą mniej zażywać sie części , żal mi 70 zł wywalić na coś co nie działa, tyle stacjonarnie u nas kosztuje taka mata
  • Bambidu powiedział(a):
    Nie wiedziałam, że istnieją pralki Zelmer.
    Ludzie piszą, że one maja 5 lat gwarancji. Twoja nie,  @nowa?
    Niestety gwarancja jest nie na wszystkie modele , i nie obejmuje elementów zuzywajacych sie, też się  posluchalam i polakomilam na te gwarancje 5 letnia - u mnie obejmuje  sam silnik, dzwoniłam pytałam zglaszalam, tak samo zapłaciłam drożej  bo wymienne łożyska tylko co z tego jak oprócz wymiany łożysk których koszt to 300-350 zł padł krzyżak i koszt robi się 800 zł...
  • Moim marzeniem jest sprzęt nie kosztujacy milionów monet ale chociaż  na te 8-10 lat ...czy to tak dużo  ? W serwisie gość  powiedział  że jak by kupić  kuchenkę i sprzedać częściami to by kupił 3 takie same...
  • Przez  15 lat tylko z tych sprzętów AGD które kupiłam nowe wyposazylabym sklep  ile poszło piniedzy nie chcę  nawet  liczyć  ...
  • A my nie możemy podłączyć zmywarki. Coś jest nie tak. Nie można węża od wody nakręcić na odpowiednią rurkę. Na taki sam zawór można, a na ten już zamontowany nie. Albo siły jakiejś ogromnej potrzeba, albo gwint zerwany, bo nie nakręca sie do końca... Ale najgorsze że nie ma komu pokazać, a znajomego 50 km nie będę ciągnąć. 
  • zrób zdjęcia i wrzuć, może się coś poradzi
  • Znajomy wpadnie jak będzie miał chwilę. Póki co mówi, żeby nic na siłę nie robić. 

  • Kupiłam zmywarkę Smeg używaną na olx. Lepszego sprzętu jeszcze nie miałam. Dałam 350 zł. Jedyny feler że wyświetlacz jest po włosku.
  • @nowa a masz ładowaną od góry? Uważane są za trwalsze - konstrukcja mniej obciąża łożyska i mocowanie bębna. Tylko zazwyczaj mają mniejszą pojemność niż łądowane od przodu.
  • Hania powiedział(a):
    @nowa a masz ładowaną od góry? Uważane są za trwalsze - konstrukcja mniej obciąża łożyska i mocowanie bębna. Tylko zazwyczaj mają mniejszą pojemność niż łądowane od przodu.
    Od przodu  bo musi być bardzo pojemna i mieć duże drzwi do wkladania 
  • 1 wybieram taki na który mnie stać 
    2 taki który jest akurat dostępny czyli dziś jadę dziś przywożą 
    3 w takim sklepie gdzie dostanę na pewno raty 
    czyli teoretycznie mam wybór a w praktyce się okazuje że mam do wyboru mam 2 modele sprzętu często nawet tej samej firmy np pralka ta popsuta miałam do wyboru ją i drugi model też zelmer różnica w tej wymienne łożyska a w tamtej nie , no i ta była droższa wziełam no bo przecież lepiej wymienić łożysk niż kupować drugą pralkę oprócz łożysk poszedł krzyżak i tak nie ma sensu naprawiać bo naprawa 800 nowa 900 zł ...teraz będzie taka  https://www.euro.com.pl/pralki/indesit-mtwa-71252-w-pl.bhtml

    powinna 5 lat wytrzymać na tyle jest ubezpieczona 
  • Indesit ma dobre pralki, u nas chodziła 10 lat bez żadnej ingerencji. Moi rodzice też mili i też było ok. Bardzo lubię te pralki.
    Podziękowali 1kika0
  • u mnie chodziła 5 lat i 2 razy była naprawiana indesit 
  • @nowa a może źle zamontowana? Niewypoziomowana czy coś? Za duży wsad? Albo źle wkładany (duże rzeczy trzeba w harmonijkę składać) Kto wkłada pranie? Może przyczyn jakieś są 
  • montowana przez serwis , poziomowana też przez nich ,sama włączam najczęściej fakt dużych rzeczy nie składam w harmonijkę bo się nie da zwyczajnie niektórych  
  • w życiu dużych rzeczy nie składałam w harmonijke...;-)
  • Ale piszesz o macie, chodzi? Nie powinna, będzie się psuć. O harmonijce mówił mi serwisant, chodzi głównie o to, żeby ciężar się rozłożył po całej powierzchni bębna, a nie 8kg plus woda zbite w kulę i jeszcze 1200obrotow. Albo jak się pierze coś dużego, to nie sama kobyla albo dwie naraz, ale jedna duża i dołożyć drobiazgu. To wiem o praniu w pralce automatycznej,
  • U mnie indesit od 2008 chyba i tez 2 razy naprawialiśmy, ale nam samym udało się naprawić. Nawet tu na forum szukałam pomocy. Raz przyjechał specjalista stwierdził, że to programator. Ale ja w międzyczasie w necie poczytałam co to może być, kupiłam cześć za 50 zł, mąż wymienił i śmiga dalej. Programator jak się okazało działał bez zarzutu. 
  • malagala powiedział(a):
    Ale piszesz o macie, chodzi? Nie powinna, będzie się psuć. O harmonijce mówił mi serwisant, chodzi głównie o to, żeby ciężar się rozłożył po całej powierzchni bębna, a nie 8kg plus woda zbite w kulę i jeszcze 1200obrotow. Albo jak się pierze coś dużego, to nie sama kobyla albo dwie naraz, ale jedna duża i dołożyć drobiazgu. To wiem o praniu w pralce automatycznej,
    u mnie pralka nie chodzi tylko w myśl tonący się brzytwy chwyta było z tą matą , stoi stabilnie 
  • kika0 powiedział(a):
    U mnie indesit od 2008 chyba i tez 2 razy naprawialiśmy, ale nam samym udało się naprawić. Nawet tu na forum szukałam pomocy. Raz przyjechał specjalista stwierdził, że to programator. Ale ja w międzyczasie w necie poczytałam co to może być, kupiłam cześć za 50 zł, mąż wymienił i śmiga dalej. Programator jak się okazało działał bez zarzutu. 
    w mojej poprzedniej indesit zresztą jak w każdej siadają łożyska a były przyklejone do bębna tak więc trzeba było wymieniać cały bęben z łożyskami , na zamówienie dwa razy wymieniali bo była ubezpieczona 3 raz padło jak się ubezpieczenie skończyło , a i dodatkowo pompa wysiadła i kupiłam zelmera z rozbieralnymi łożyskami to oprócz łożysk poszedł krzyżak który jest przymocowany do bębna na stałe...trzeba wymieniać z całym bębnem ....
  • tylko u mnie to tak jak w wątku o garnkach napisała Dorotak pralka pracuje , a czasem częściej 
  • Moja stara pralka candy jest chyba rekordzistką : :D prała 22 lata, ale już niewybaczalnie rdzewiała i urwał się pojemnik na proszek..pożegnaliśmy ją niedawno. Tęsknię za czasami gdy sprzęt agd robili na lata :)
    Podziękowali 1nowa
  • nie mogę znaleźć wątku bo był o naprawach pytanie z serii głupich ale na prawdę nie wiem 1 czym się różni zamiennik od orginalnej części oprócz ceny? 2 jak znaleźć i gdzie szukać instruktażu wymiany części np grzałki w kuchence , wpisuję model firmę kuchenki i mam mnóstwo filmików ale nie z kuchenką tą co szukam , i nie ze ta kuchenka tej samej marki /firmy tylko inny model ale całkiem innych firm 

  • pytanie nr 2 nieaktualne już wiem jak to zrobić tylko nie wiem czy orginalną kupić za 110 zł czy zamiennik za 70  zł 
  • Szukam kuchenki gazowo-elektrycznej dla rodziców. Musi mieć 50 cm szerokości. Czy Amica jest coś warta? Boję się że Electrolux będzie tandetny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.