Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciasta bez cukru

2

Komentarz

  • @annabe - żartujesz sobie, że ksylitol jest pozyskiwany z brzozy, czy naprawdę w to wierzysz? Ja wiem, że niektórzy go nazywają "cukier brzozowy", ale to, co możesz kupić, to ani cukier (chemicznie to alkohol), ani brzozowy. Poczytaj o produkcji ksylitolu. Syntetyk.
    Podziękowali 1Ania D.
  • no weeeeeź @Katarzyna poważnie?? 
    Tak- żyłam błogo w przekonaniu ze skoro kupuje coś za 20zl /500g to jest to cukier z brzozy- jak na opakowaniu piszą. 
    Szczerze mówiąc nigdy nie wgłębiałam sie w temat xylitolu. Mam go w szafce zeby czasem czymś osłodzić pokarmy młodemu na diecie. Ale wydawało mi sie ze jest to naturalny, zdrowy produkt. 
    Czy to kłamstwo ze ma działanie przeciw grzybiczne?
  • A może by tak ptysie owsiano-gryczane? http://slodkiedziecinstwomai.blog.pl/ptysie-owsiano-gryczane/ albo z ciasta ptyśkowego karpatka z kremem jogurtowo-śmietanowym?
    Albo może taki sernik?
    http://slodkiedziecinstwomai.blog.pl/serniczek-marcepanowy/

  • Super się rozwija wątek!
  • ale że ksylitol wcale nie jest taki dobry??
  • I tak na marginesie...
     po co jeść ciasta bez cukru?
    Albo prawdziwe słodkości, albo sobie darować... po co się oszukiwać...
    Jak nie można cukru, to przerzucić się na owoce swieże - latem , suszone - zimą i już :)

  • a suszone to dopiero sama kaloria
  • ciasto to ciasto :) żaden owoc go nie zastąpi :P
  • edytowano październik 2016
    no niby tak....,  ale ciasto bez cukru?
  • bez cukru ale słodkie :)

    a calkiem bez cukru to chyba tarta
    też ujdzie ale co dobre ciastko to ciastko ;)
  • Ech @Kasik ,chyba nie byłas na przymusowej diecie. Takie ciasto docenia sie baaaardzo;)
    Podziękowali 1Kasik
  • Zrobiłam francuskie z jabłkiem, cukier w normie :) oczywiście bez lukru :disappointed: Zjadłam tylko 2,5ciastka, normalnie zjadłabym z 7 :D
     Ale i tak dobre, teraz się zastanawiam czy mogę twaróg sernikowy dodać zamiast jabłek?
  • Karolinka powiedział(a):
    a suszone to dopiero sama kaloria
    Mówiąc o kalorii masz na myśli tę małą,wredną istotę,która siedzi w szafie i cichaczem zszywa coraz ciaśniej ubrania?
    Podziękowali 1PonuraKura
  • o mój ulubiony wątek. Ciasto bez cukru,  niskim ig i nie podnoszące poziomu we krwi - marzenie a ja właśnie marzę o czymś slodkim.
  • Marzę o pączku, o napoleonce o pizzy i hamburgerze. Za to cukier mi dziś wzrósł po jabłku na śniadanie myślałam, że się popłaczę... Czy w cukrzycy ciążowej można stewię?
  • Skatarzyna powiedział(a):
    http://taste--me.blogspot.com/2015/03/weganska-babka-daktylowa-bez-cukru.html
    i ten ze zmianami- bez cukru, z mąką orkiszową zamiast pszennej i d środka bakalie z rodzynkami: http://www.mojewypieki.com/post/chlebek-bananowy-banana-bread


    a czy ktoś próbował ten banana bread z mąką gryczaną?
  • edytowano październik 2016
    Ja robiłam z mąką gryczaną. Dobry, choć czuć lekką różnicę Ed: ten z moich wypiekow.
  • edytowano listopad 2018
    Wymyśliłam sobie że posłodzimy dzień niepodległości... tylko od 3 tyg jestem na antybolach & diecie przeciwgrzybicznej... Powiem Wam że działa cuda zdrowotnie, ale chyba nie wytrzymam patrzeć jak inni jedzą.
    Czy istnieje jakiś przepis? Z niskim IG itp.
    Dozwolone mąki "ciemne", ksylitol. Owoców typu banan, słodkie jabłko, gruszka nie mogę. Drożdży niet. BEZMLECZNIE (z uwagi na alergików). Jaja mogą być.
    Urodziny synka i być może BN też mi wypadną na tej diecie... będę wdzięczna za sprawdzone przepisy!!!
  • A możesz kakao, ciemną czekoladę? Orzechy?
  • Sprawdzone przepisy, robiłam je często, jak syn miał dietę bezcukrową:

    http://www.kwestiasmaku.com/desery/muffiny_cupcakes/muffiny_bezglutenowe/przepis.html

    Najwyżej zastąp mąkę ryżową np. gryczaną, a miód ksylitolem, itp.

    http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/pierniczki_bezglutenowe/przepis.html

    http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/dynia/muffinki_jaglano_dyniowe/przepis.html

    To tak na szybko, to są bardzo dobre przepisy. Niezbyt słodkie te wypieki, ale dobre i sycące. Możesz zawsze dodać trochę więcej ksylitolu (jak tak czasem robiłam).

    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano listopad 2018
    Czekoladę raczej nie, same kakao to tak, orzechy mało - jako ciekawostkę dodam że czasem zawierają pleśń.
    Tylko mam zagwozdkę, bo 2 przepisy są z dynią, nie wiem czy jutro uświadczę :)

    Te ciastka owsiane z orzechami @Elunia też brzmią OK! Wczoraj dostaliśmy wór orzechów :-D Tylko nie wiem co z żurawiną, u mnie jest dostępna suszona (z cukrem!) i świeża - ale to chyba chodzi o suszoną, co nie?
    A masz Elunia, pod ręką jakiś przepis na te owsiane?
  • @wiesia ja nie dawałam żurawiny, zastępowałam czymś, co nie jest dosładzane, jak bez cukru, to bez cukru.

    Pleśń w orzechach wyczuwam na węch, jak pachną świeżo, lekko słodko i są suche, to raczej pleśni nie mają. Zwłaszcza takie świeżo obrane.

    I świeża żurawina jest bardzo zdrowa, ja bym chyba dała świeżej w ramach eksperymentu, jakbym miała.

    No ta dynia trochę komplikuje, ale tak na przyszłość warto te przepisy brać pod uwagę. Albo kup dużo dyni, upiecz całość, zmiksuj na puree i zamróź w małych pudełkach poporcjowane (najlepiej ilości odmierzone pod konkretny przepis), potem będziesz miała jak znalazł.


    Podziękowali 1wiesia
  • @wiesia, ciastka owsiane są banalne i smaczne, można doslodzic miodem.
    Az 3 tygodnie masz antybiotyk? Co Cię toczy? 
    Podziękowali 1wiesia
  • Czyli wystarczy że wezmę @MonikaN pierwszy lepszy przepis z neta na te owsiane i git?!
    PS. To żadna tajemnica, toczą mnie krętki borreli (ble), 2 antybiotyki przez min. 8tyg. Zdrowie dzięki diecie mam nawet lepsze niż przed kleszczem. No ale święta i urodziny idą...
  • A ciacho jakieś macie może w zanadrzu tego typu?
  • Dużo jest przepisów, @wiesia, gdzie slodzidlem jest miód lub daktyle możesz?

    Tylko u nas z masłem te owsiane, albo z masłem orzechowym, ale jest to masło klarowane, to możecie? Wtedy masło, miodu niewiele i płatki.

    Fajny taki jadłam, takie kulki, 1,5szklanki platkow owsianych, pol starkowanego jabłka, łyżka miodu i dwie łyżki masła, twardego, w sensie nie roztopione. Mieszasz wszystko i do lodówki na 30 minut, wyciągasz i toczysz kulki.


    A pieczone, to masło, płatki owsiane, miód lub bakalie i wykładasz na blaszke, pieczesz chyba 15 minut. 

    Mąkę możesz? To kruche ciasto na masle bez cukru jest ok, a na górę na przykład Jablka z trochę miodu i już masz deser słodki. 




  • @wiesia, mogę Cię podpytać o tę dietę? Mialam grzybice przez ostatnich kilka miesiecy, leczoną bezskutecznie roznymi lekami, nie miałam żadnej diety, ale tak boję się, żeby nie wrociła, że chętnie bym spróbowała.
  • Dzięki, dzięki @Elunia, brzmi łatwo :)

    @MonikaN, miody & bakalie zakazane, ale podobno stewię i ksylitol mogę umiarkowanie. Klarowane używamy i im nie szkodzi.
    Idę szukać tych ciast kruchych... :) Thx
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.