Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odkryłam wspaniałą serię książek dla dzieci 5-9 lat. Polecam :)

24

Komentarz

  • To pewnie tylko ja mam takie szczęście :D. Ale jak im palacze książki pakują, to jeszcze z dymem magazyn puszczą...
  • Piszcie, piszcie...
    Zuzia strasznie dużo czyta, jak starsze. A mnie pomysłów brak na lektury... :/
  • Mary Poppins kolekcja, kupiłam w Nieprzeczytane, kosztuje 56 zł. W jednym tomie 8 książek. Jak dziecko lubi czytać, to połknie. Moje drugoklasistka po kilku dniach czytania jest na 300 stronie.
  • edytowano grudzień 2016
    Cena atrakcyjna. Dzięki. :)
    8+2 już kupiłam pod choinkę. 
    Mary Poppins następnym razem! :)
  • O tak! Cukiernia pod pierozkiem i Babcia na jabłoni cudowne! Z tej serii mamy jeszcze " Gałka od łóżka" ,polecam :) no i " Nasza mama czarodziejka" , 4- latek kocha wręcz :wink: i jeszcze nieśmiertelne " Dzieci z Bullerbyn" i "Dzieci z ulicy Awanturników". Basię też lubimy :) muszę się bliżej przyjrzeć tej Ciężarówce :wink: 
  • Seria Mistrzowie ilustracji jest świetna.  Moje córeczki kochają Mała księżniczkę w tym wydaniu
  • A czy lubicie Pożyczalskich?
    też piękne ilustracje Emilii Dziubak
  • Dla trzecio i czwaroklasistki lepsza będzie:Nela, cukiernia, dzieci gotują,  merry popins czy 8+2?

    A dla chłopca z czwartej klasy? 
  • Może seria "Matematyczne śledztwo" dla chłopca z IV?
    Podziękowali 3Monira uJa kowalka
  • kurcze zapomniałam zamówić sobie książki w środę i teraz już chyba za późno, nie dojdą na poniedziałek.. 

    a w merlinie książki tańsze o 10 zł nawet w porównaniu z innymi
  • @UJa, Nela - jest lekko napisana, z ciekawością ogląda się zdjęcia i czyta tekst, ale jak ktoś lubi dużo czytania, to takiego ogromu tam nie ma (chociaż malutko też nie). Jak dziewczynka lubi naprawdę czytać, to Mery jest super - mnie samą wciąga.
    Ja się zastanawiam co kupić dziewczynce w 5 klasie...
  • No właśnie mam kłopot. Bo ja bym wszystko co fajne dawała wcześniej do czytania, a taka panna to już jest poważniejsza.
  • @anabe mi zawsze najtaniej wychodzilo w nieprzeczytane
  • A to "Matematyczne śledztwo" to dla jakiego wieku? Żeby dziecka nie zniechęcić zbyt trudną matematyką.
  • edytowano grudzień 2016
    Zakupiłam dla mojej przyspieszonej IV-klasistki i mam nadzieję, że da radę.

  • A, to dziecko, które w Pl byłoby w 3 da radę. Zwłaszcza, że lubi matematykę.
  • @annabe, moze z odbiorem osobistym będzie szybciej?
  • A dla 5-6 latka co polecacie? Dzieci z Bullerbyn niedługo będę z pamięci recytować...
  • edytowano grudzień 2016
    myślę, że mówimy o tych:

  • @Kotek a Emil ze Smalandii? 
  • Dla małych dzieci bardzo mi się podobają ilustracje w książkach "opowieści z Parku Percy'ego" autorem jest Nick Butterworth.
  • Emil bywa hardkorowy, maciora zjada prosiaczki, tatuś chce zabić prosiaczka na święta itp. Lubimy, ale małym bym kupiła te obrazkowe z Zakamarków - Mała Ida też chce psocić, Ach ten Emil itp.

    Karlsson z dachu jest mega śmieszny i niepedagogiczny, tutaj najlepiej nabyć audiobooka - Jungowska czyta tak, że w aucie słuchamy setny raz i chórem recytujemy ukochane kwestie, zarykując się zgodnie. Pippi też jest dobra w jej interpretacji, ale większy sentyment mamy do Karlssona.
    Dla kilkulatków nieodmiennie Pan Kuleczka, jest nowy tom, i seria o Wesołym Ryjku Widłaka.
    Dla czwartoklasisty dobry jest "Srebrny miecz". O polskich dzieciach w czasie drugiej wojny, napisany przez obcokrajowca, bardzo piękny. Nie ma makabry, ale jest powaga i groza, jest też dobre zakończenie. Bardzo wciągający.
  • Emil dla 5/6 latka hardkorowy? 
    Moze mam inną wrażliwość ;)
  • A czytaliscie te pelna wersje, wszystkie trzy tomy? Tam, gdzie jest przytulek i towarzystwo trzezwosci, i Lina czulaca sie do Alfreda, i Alfred z gangrena? 
    Podziękowali 1annabe
  • U nas pięciolatkowi bardzo pasuje Pan Kuleczka i Piaskowy Wilk. Ale właśnie się przymierzam  do rozszerzenia repertuaru i też chętni poczytam o propozycjach.
  • A czy w tym Piaskowym Wilku to nie chodzi o to, że dziewczynka opowiada wszystko wilkowi, bo rodzice ją olewają?
  • U nas Pan Kuleczka również na pierwszym miejscu, ponadto Kacperiada (śmieszne i w fajnym klimacie) i Opowiastki dla małych uszu (ładne bajki o zwierzątkach, z morałem ale takie bardziej standardowe), ilustrowane przez autorkę Kici Koci, która u nas jest w najmłodszym pokoleniu absulutnym hitem. 
  • OlaOdPawla, a Wesolego Ryjka znacie? moge pozyczyc na probe.
  • Marcelina- mamy jeden tom, ale cały przeczytaliśmy i mam zamiar resztę dokupić. No moi polubili. 

    My my nie znamy Pana Kuleczki ale Wojciech Widłak bedzie w pon miał spotkanie w szkole z dziecmi- muszę dać synowi pieniądze zeby sobie jakaś kupił- ten wesoły ryjek tez fajny?
  • Tez. Wesoly ryjek jest taki bardziej dla 3-4-5 latkow, a Pan Kuleczka 5-6-7. Chociaz nasi starszacy do dzis chetnie Kuleczke czytaja malym albo sluchaja razem z nimi.
    Annabe, tom trzeci jest ten z gangrena i przytulkiem. My tez lubimy i czytamy, tylko wiem, ze niektorzy oplakuja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.