Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odkryłam wspaniałą serię książek dla dzieci 5-9 lat. Polecam :)

13

Komentarz

  • Ilustracje Grabiańskiego....kiedyś je uwielbiałam i gdzieś to zostało w głowie..
  • Marcelina, bardzo chętnie, zapisałam sobie już na bibliotekową listę, ale nie wiem, kiedy tam się dowlekę.
  • My ostatnio coraz więcej czytamy, co tydzień do biblioteki, a książek 11 wypożyczamy. Fakt, ze 4-5 to krótkie książki pod mlodszego, ale te dluzsze tez slucha z przyjemnością.

    Jak jezyk z jerzykiem zwiedzili Afryke.
    Zimowe przygody Jezyka spod jablonki.
    Jezyk spod jablonki.
    Panama, autor Janocha
    Czyzyk i spółka 
    Plastus


    To są takie dluzsze książki, dzieci chętnie słuchają.

  • U nas 5 latka bardzo lubi słuchać o Martynce, ciągle na topie jest "Noc na ulicy czeresniowej" -książeczka do odpowiadanią.  
    Z takich mniej znanych tytułów to "Mysz Karol i jego niezwykłe przygody"
    Próbowałam ostatnio czytać "Narnie",  ale póki co nie zachwyciła. 
    Jeszcze Lotto z ulicy awanturnikow często przerabiamy:)

  • Sama bardzo lubiłam czytać ksiazkę "Szalone wakacje" Edith Unnerstadt.
     W sumie to nawet teraz bym sobie przeczytała  B)
  • My teraz czytamy Narnię wieczorami. Dzieci uwielbiają (7 i 9 lat). Wciągnęła nas bardzo.
  • Narnia jest super! Bardzo lubiłam w dzieciństwie,  myślę, że spróbuję tak za rok, dwa znowu.
  • Zadzwoniłam. Kazali zrobić zdjęcia - jak ten zapach sfotografować? - i przesłać na adres mejlowy reklamacyjny, co jutro uczynię. Przy telefonie siedzi panienka, która gładko przechodzi nad kąśliwymi uwagami i sprawia, że czujesz, jak bez sensu się doprawdy czepiasz :). Zobaczymy, co zaproponują.
  • Nikt nic?
    Dobra. W takim razie czy mozecie polecic jakąś ksiązke o zdrowym żywieniu dla dzieci? Dla nastolatków?
  • Małgorzato najprościej chyba znalezć coś w bibliotece.
    Dla dzieci mogę polecić "Przemytnicy marchewki,groszku i soczewicy" ale obecnie chyba nie do kupienia,a kucharska dla dzieci bardzo fajna  jest " Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci". Nastolatki karmię jak dorosłych więc niestety nic nie polecę.
  • @Malgorzata32, mignelo mi coś Kreglickiej, na oko fajna, bardzo ładnie wydana, raczej zdrowe przepisy.
  • @Wanda, bardzo dziękuję za polecenie 8+2. Mikołaj się postarał:-). Czytamy, lubimy!
    Podziękowali 1MartynaN
  • Natalnika, a Asteriksy znacie?
  • Tusia powiedział(a):
    @Malgorzata32, mignelo mi coś Kreglickiej, na oko fajna, bardzo ładnie wydana, raczej zdrowe przepisy.
    Mi nie chodzi o ksiazke kucharską dla dzieci. A o ksiazke traktującą o zdrowym odzywianiu.
  • Nam z Mężem zresztą też.
  • komiksy o Antku Srebrnym są świetne
    @Marcelina mam nadzieję, że już je macie :)
    Podziękowali 1Marcelina
  • My mamy - ale one raczej dla młodszych dzieci, moim zdaniem zbyt szybko przeczytali. Trwało to kilka minut. Dla starszych jest inna seria - Polska walcząca?
  • @Wanda kupiliśmy 2+8 po Twoim wpisie, niedawno skończyliśmy czytać pierwszą część, naprawdę fajna książka, zobaczymy jak dalej :)
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Mi nie chodzi o ksiazke kucharską dla dzieci. A o ksiazke traktującą o zdrowym odzywianiu.
    Oooo,to może być trudna sprawa.Bo zdrowe odżywianie jest zdrowe w zależności od punktu widzenia :wink: 
    Dla jednego to będą tylko warzywa,dla innego wszystko z pominięciem 3 "białych śmierci" (cukier ,mąka,sól),a jeszcze dla innego wszystkiego po trochu byle by było zgodne z tabelą kaloryczną.

    Podziękowali 2Skatarzyna Ania D.
  • Właśnie zamówiłam "2+8". Jestem bardzo ciekawa...
  • My tez czytamy 8+2. Jak dla mnie taka rroche oderwana od rzeczywistosci. Ale w sumie dzieciom sie podoba.
  • Jakiś rabat księgarnia powinna dać "Wielodzietnym" na te książki 8+2 i... Ja też zamówiłam :D
  • My po pierwszym tomie,  dzieci poprosily o drugi.  Ja generalnie nie czuję literatury skandynawskiej prócz "Dzieci z Bullerbyn" ,  więc może bez zachwytu,  ale dzieci się wciagnely czyta się ok, temat niebanalny.  co rzadkie pokazuje biedę,  jak na nasze czasy,  bez zadecia,  jako rzecz trzeciorzędną sprawę przy fajnej rodzinie. 
  • @MartynaN- możesz mi pożyczyć ?
  • Jeszcze polecam Podróż z rondlem Edith Unnerstad. Podobne klimaty. Rodzina 2+7 zaradna mama miłośniczka Szekspira i tata wynalazca. Nasze dzieci bardzo lubią. 
    Podziękowali 2Marcelina blaekie
  • @matka6, na szybko via przedszkole czy przy okazji kawy? 
  • na szybko- jutro w szafce w przedszkolu :)
    a kawa w nagrodę
    Podziękowali 1MartynaN
  • Dla tytułowego przedziału wiekowego jeszcze bardzo bardzo fajna i wartościowa "Królewna i goblin", "Królewna i Curdie" MacDonalda. Baśń w najlepszym gatunku dla płci obojga.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.