Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bardziej-wielo-mamy na etacie. Science fiction czy reality show?

1235

Komentarz

  • @J2017, to w końcu pracujesz i bierzesz L4 na dziecko czy maz wysyła Cie do Biedronki? Bo sie pogubiłam. 
    Podziękowali 2Pola Milagro
  • Przez pomyłkę podziekowalam:)
  • Ja pracuje zawodowo w korporacji "automotive-logistyka". Godz. 08:00-16:00( czasem telefony po pracy).

    Mamy 5 chłoców- najstaszy 14 lat, najmłodszy 2.

     Z radością myślę o perspektywie macierzyńskiego( jeśli takowy nadejdzie). Mąż często pracuje do godz. 18:00, często w delegacji, ale ma tez momenty w których ,może podjechać w ciągu dnia do przedszkola poczytać dzieciom. Łatwo nie jest, szybko, bardzo szybko.  Jesteśmy chyba dość ogarnięci, dzieci chorują rzadko, ale w domu to czasem taki Sajgon jest, że jak wracam, to drzwi nie mam jak otworzyć.

     Dzisiaj ciężko by mi było zrezygnować z pracy, bo ja lubię, ale takie 6 zamiast 8h, byłoby super.

    Przy każdym pobycie w domu widzę ile czasu zajmuje dzienna obsługa rodziny.

     Jak wracam do pracy czas się jakoś rozciąga, cy cuś...

    Babcie mamy, ale na odległość, więc wszystko poza szkołą sami musimy objechać, odebrać, załatwić. Dzieci wszędzie ciągniemy ze sobą, ale ponieważ tak od zawsze mieliśmy, to mi to nie przeszkadza. A poza tym szkoda mi być bez dzieci poza tymi 8h kiedy jestem w pracy.

    Mam niesamowity szacunek dla mam niepracujących zawodowo.





  • Najmłodszego niania, nastolatek jest w szkole, na treningu, w kościele jako ministrant, na boisku. Czasu na gnicie niewiele. Na razie bardziej pomaga niż przeszkadza, ale kto wie co dalej będzie:-) A co rozumiesz przez dozór?
    Podziękowali 1Joannna
  • manna powiedział(a):
    @E.milia, Ty jesteś w jakimś stanie? ;)
    Cholera no, jak to czlowiekowi w necie puszczaja hamulce ;) 
  • Dziękuję :) 
  • manna powiedział(a):
    Tak sobie myślałam, że to już czas na Ciebie.
     B) 
  • Gratulacje :)
    Podziękowali 1E.milia
  • Gratulacje
    Podziękowali 1E.milia
  • Pięknie, cieszę się bardzo i gratuluję :)
    Podziękowali 1E.milia
  • Gratulacje
    Podziękowali 1E.milia
  • gratulacje i zapraszam do odpowiedniego wątku aby tutaj offtopa nie robić  B)
    Podziękowali 1E.milia
  • @E.milia a powiedz nam ..ty masz same dziewczynki w domu?  :D
    Podziękowali 3E.milia hipolit Joanna36
  • @E.milia gratulacje :smile: 

    J2017 
      19:34
    @Gloria A kto ogarnia dzieci jak oboje z mężem jesteście w pracy?  A zwłaszcza najmłodszego? Czy nastolatek bez dozoru nie sprawia problemów? 

    No nieeee, "sprawia problemów" ????? On??? Ja bym go z chęcią zaadoptowała B)
    Jego młodszego brata też. W ogóle "DOZÓR" ?? A co, on w zakładzie karnym jest, czy co?

    Podziękowali 3E.milia hipolit Gloria
  • Kobieta powiedział(a):
    gratulacje i zapraszam do odpowiedniego wątku aby tutaj offtopa nie robić  B)
    A juz wcześniej sie przenioslam, do dolegliwości ;) @asiao, nie prowokuj...
    Podziękowali 1asiao
  • Najstarszy  jest pod dozorem Anioła Stróża. Na razie nie wnosimy zastrzeżeń co do Jego(anioła) poziomu świadczenia usług. 
  • @E.milia  - gratulacje!


    A w temacie wątku - coraz bardziej widzę, że to chorowanie to jednak jest większy problem niż myślałam. Nie tylko to pytanie - czy znajdzie się niania do domu, w którym stale jest ktoś chory i zaraża. Wyłania się jeszcze szereg problemów technicznych.
    Po pierwsze - z tego co piszecie wizyty u lekarzy z rodzicem. A tych jest u nas mrowie a mrowie.
    Po drugie - jedzenie. Obiad musi być codziennie w porze obiadowej, drugie śniadanie na drugie śniadanie. Dodam, że wszystko hypoalergiczne, ręcznie robione.
    Po trzecie - porządek. Przy astmatykach i uczuleniach na kurz to większy problem, do codziennego rozpatrywania.
    Podziękowali 1E.milia
  • @J2017 generalnie sensu nie ma, ale @mamaa nie chce pracować dla większych dochodów ale dla zdolności kredytowej, a bank widzi pensję na koncie i nie wnika czy została ona w całości wydana na nianię. 
  • Dlaczego zakładasz, ze pół pensji bedzie w całości wydane na nianie? Sa zawody, ktore przynoszą zdecydowanie wyższe przychody niż koszt zatrudnienia opiekunki. 
    Podziękowali 1Rosea
  • "Wg mnie praca zawodowa matki poza domem i zajmowanie się  kilkorgiem dzieci to się nawzajem wykluczają"


    J2017- masz rację. dlatego musimy ZAWSZE odwoływać się do Tego, który jakoś daje radę. Bo po ludzku to się wyklucza. Czy to jest najlepsza droga do świętości swojej i dzieci- nie wiem, często się zastanawiam.

    Ty już wiesz, więc chyba nie musisz pytać.



  • ja chyba napisze do p. premier o dluzszy maciezynski.. kurcze w koncu 3 obywateli wychowuje. jak to do konstytucji sie ma ;-)
    Podziękowali 2Joannna Agnieszka82
  • ee to nie byl dlugi czas z 2 tyg oni byli.. a razem no jest dluzszy.. bo konczy sie z koncem grudnia a urodzilam 15.09 ale jednak jeszcze mi malo.. no taka roszczeniowa postawa bo bym se jeszcze powypoczywala na urlopie.. ;-) dobrze ze potem jeszcze mam troche skumulowanego wypoczynkowego wlasnie...
  • Pisze matka trojaczków: bo bym se jeszcze powypoczywala na urlopie.. ;-)

    Dziękuję za taki urlop ;)
    Podziękowali 6kiwi nowa jan_u kluska MAFJa Katia
  • @mamaa ;
    interesuje Cie tylko i wylacznie uzyskanie zdolnosci do kredytownia na zakup mieszkania?
  • Póki kobieta ma wybór że może pracować, ale nie musi, to tego typu dyskusje są niczym science fiction, albo nawet i nie, bo zbyteczne.
    A jak istnieje konieczność pracy, taka czy inna, to życie się organizuje tak żeby podołać tej konieczności. Niezależnie od ilości potomstwa, jakby to miało decydujące znaczenie. Takie trzy zdania refleksji na podsumowanie siedmiu stron ;)
  • Pani Katarzyna Bosacka mi sie przypomniala ;) Chociaz wielodzietnosc liczbowo skromna.
  • W badaniach robionych przez IPSOS dla ZDR3+ wyszło, że wielomamy pracują częściej niż inne kobiety
  • ale że siła razy przesunięcie, czy zaWODOWO?
    Podziękowali 2wiesia Katia
  • edytowano marzec 2017
    Jak bede mial mozliwosc to sprawdze, ale wydaje mi sie, ze pomiar byl wg BAEL, czyli wykonywanie jakiejkolwiek pracy zarobkowej (nawet w niewielkim wymiarze).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.