Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kim oni są?

edytowano styczeń 2009 w Ogólna
Korespondencja "moralnych ałtorytetów" Hołdysa i Owsiaka na stronie WOŚP

"Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki. Możesz to przekazać Reutersowi jako moje oficjalne stanowisko."
Zbyszek Hołdys


Owsiak i ekipa nie rezygnują ze swojego wynagrodzenia z zebranych przez Fundację pieniędzy i dziękują bardzo za te słowa:

"Zbyszek, w imieniu swoim, całej ekipy naszej Fundacji, a także organizatorów finałowych sztabów i imprez â?? BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA TE SŁOWA!"
Sie ma!
Jurek Owsiak


Kim oni są?
«134

Komentarz

  • Współpracownikami komunistycznych służb specjalnych.
  • Małgorzata, lepiej tak nie mów, bo powiedzą: "księża na księżyc " :shades:
  • Owsiki do...

    P
  • Jak już tak ładnie segregujecie społeczeństwo to zapytam:

    a neoni?

    :cool:
  • Czy ktoś widział moje zapałki? ;)
  • Na stronie Frondy jest artykuł na temat Caritasu, który zbiera dziesięć razy więcej pieniędzy od Owsiaka, ale w mediach nie ma o nim zbyt wiele.

    Z drugiej strony takie zbiórki budzą we mnie mieszane uczucia. Za publiczną opiekę zdrowotną płacimy w podatkach. Z jakiej racji dawać na nią cokolwiek więcej? To przypomina napiwek w restauracji, który dorzucamy ponad to, co się należy. Czy jednak służba zdrowia zasługuje na napiwki? I czy te napiwki powinny iść przez Owsiaka, który odlicza swoją dolę i jeszcze pokaźną kwotę na Przystanek Woodstock?
  • nie daję nie biorę -- łapówek oczywiście
  • Ja czekam aż Wielka Orkiestra Pogańskiej Przemocy będzie zbierać pieniądze na leczenie uzależnień (zwłaszcza od alkoholu i narkotyków) i na pomoc psychologiczną ofiarom Przystanku Woodstock.
  • Dziś na rynku w moim mieście połowa tłumu to zbieracze, a druga połowa to dawacze.
    ja dziś byłam człowiekiem "bez serca", czyli bez "serduszka"
  • Na rynku jak na rynku. A jak wyglądali parafianie w naszym parafialnym kościele! Aż raziło od tych serduszek. Tylko my z Rodziny Radia Maryja mrugaliśmy do siebie porozumiewawczo.
    Drodzy parafianie!!! Kiedy się obudzicie?!:cry::cry::cry:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Na rynku jak na rynku. A jak wyglądali parafianie w naszym parafialnym kościele! Aż raziło od tych serduszek. Tylko my z Rodziny Radia Maryja mrugaliśmy do siebie porozumiewawczo.
    Drodzy parafianie!!! Kiedy się obudzicie?!:cry::cry::cry:
    Mają ochotę to dają, ich cyrk ich małpy.
  • Są świadomi.

    A pozostali... chyba niewiele wiedzą na co dają pieniądze tak do końca.

    ...albo robią świetny biznes przy tym.
  • 2007: Caritas - 331 671 122,10 zł, WOŚP - 32.288.291,10 zł

    (za forum Frondy)
  • Jak "wrzucasz" przed kamerami to jest to świetny biznes.

    Spójrz np. tu: Caritas kontra WOŚP.
  • Zespół 2 Tm 2,3 tam pojechał głosić Dobrą Nowinę wśród wilków. Tylko, że Owsiak&spółka wykorzystała ich występ do stworzenia pozorów w TVP, że Przystanek Woodstock to taka "chrześcijańska impreza". :devil:
    Książka "Mówią o nim rockowy kapłan" jest dosyć dobra jeśli się chce zrozumieć ich motywację. No i oczywiście "Radykalni".

    Chociaż mi jest bliższy Przystanek Jezus.
  • Piosenka pasuje do imprezy, a przystanku Jezus już nie wpuścili
  • Pamiętacie Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników, akcja uwolnić Słonia?

    (...)W Jarocinie w 1988 pojawia się akcja Pomarańczowej Alternatywy "Boże chroń generała" i jednocześnie znikąd wyskakuje Owsiak ze swoim "Uwolnić Słonia". Jasne, takie to były czasy - jednych zajmowała dystrybucja ulotek WiP, czy Młodzieżowego Ruchu Oporu a inni chcieli uwolnić słonia.
    (...)ojciec Owsiaka pracował MSW. A na pewno nie zapomne jego audycji w radiu jak relacjonował demostracje "Księża na księżyc".

    Kilka lat temu wypowiedział się do kamery, czemu m.in. służy Przystanek Woodstock. Otóż powiedział, że dotąd młodzieży mówił "róbta co chceta", ale teraz "my tę młodzież chcemy wychować". Tak to mniej więcej leciało.
    Uznałem, że Owsiak robił celową, pardą maj frencz, rozpierduchę moralną, aby potem, gdy już autorytet dorosłych i Kościoła zostanie obalony, wtłoczyć w wydrążone dusze, poszukujące oparcia, własne koncepcje. Jakobin i bolszewik niszczący "burżuazyjne" społeczeństwo, aby na jego gruzach stworzyć "nowego człowieka".


    Z FF
  • a kolejny rekordzik padł zresztą jak należało się tego spodziewać
  • [cite] malgorzata:[/cite]ja dziś rozmawiałam w przedszkolu z jednym rodzicem, dobrym znajomym
    on był NIEŚWIADOMY na co te pieniądze jeszcze idą , oprócz rzeczonej zbiórki na sprzęty itp
    a jest we wspólnocie, wielodzietny, dzieci w katolickich szkołach i przedszkolu!!!!!!!!!!!!:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    tylko Radia Maryja nie słucha, bo chce mieć "pokój serca" - mi też tak kiedyś mowił wielodzietny, ze wspólnoty, dzieci w katolickich szkołach. :tooth:
  • odpowiednie źródła informacji - profesjonalistyczne i neutralne światopoglądowo:crazy::crazy::crazy:
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Na rynku jak na rynku. A jak wyglądali parafianie w naszym parafialnym kościele! Aż raziło od tych serduszek. Tylko my z Rodziny Radia Maryja mrugaliśmy do siebie porozumiewawczo.
    Drodzy parafianie!!! Kiedy się obudzicie?!:cry::cry::cry:
    Mają ochotę to dają, ich cyrk ich małpy.

    Taw, specjalnie dla Ciebie
    Do końca świata i o jeden dzień dłużejâ?? Głupcze, jeszcze tej nocyâ??
  • [cite] mona:[/cite]2007: Caritas - 331 671 122,10 zł, WOŚP - 32.288.291,10 zł
    (za forum Frondy)

    przez cały rok, na całym świecie, raczej niechętnie wydaje to, co zebrał na ofiary róznych katastrof-patrz: Halemba, katastrofa pod Grennoble, wydał ułamek tego, co rosnie na koncie na chwałe dyrektorów

    jednego dnia w roku, głównie w Polsce
  • Kociaro, czy możesz sprecyzować?
  • Taw, specjalnie dla Ciebie
    Do końca świata i o jeden dzień dłużejâ?? Głupcze, jeszcze tej nocyâ??
    Mnie znają w mieście. Nawet nie podchodzą.
  • Tomaszu, to Ty chodzisz z taką puszką? :shocked: :jumping:
  • Już abstrachując od kosztów obsługi całej imprezy i fundacji J. Owsiaka. Koszty obsługi zawsze będą raz większe raz mniejsze nigdy nie da się tego uniknąć.

    Osobiście bardzo nie podoba mi się, nachalność kwestujących - no właśnie czy to jest tylko kwestowanie?. Kwestowanie polega moim zdaniem na staniu z opisaną puszką, a nie na nagabywaniu każdego przechodzącego, a wręcz zastawianiu mu drogi, bo często to tak wygląda. Kwestują to aktorzy na Powązkach każdego roku we Wszystkich Świętych. Ta akcja niestety przypomina mi dobrze zorganizowaną grupę zawodowych żebraków. Dlatego jej nie lubię i nie daję.
    Nie potępiał bym jej jednak, bo "po owocach ich poznacie" to że sporo tych pieniędzy trafia jednak na bardzo szczytny cel. Akcja otwiera też portfele tych, którzy w innym wypadku nie włączają się w żadne inne akcje charytatywne, dociera do ludzi którzy na żaden Caritas nie daliby nigdy złotówki.
  • Ja zawsze coś wrzucam ... Doceniam to , że wszystkie moje dziewczyny miały po urodzeniu badany słuch na sprzęcie finansowanym przez WOŚP . I Bogu dziękuję , że nie był im potrzebny inny sprzęt przeznaczony do ratowania życia dzieciaków ... Pewnie , że nie wszystko , co reprezentuje Owsiak mi odpowiada ale zauważam też dobre efekty tego zrywu. I ta mobilizacja w Narodzie ! A na Caritas też daję .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.