Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kim oni są?

24

Komentarz

  • Nie wiem czy wiesz, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest na Naszej Klasie!
    NK jest sztabem WOŚP i pomaga zbierać fundusze na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.
    Zajrzyj na stronę pełną serc!!
    Taką wiadomosc dostałem własnie na NK od bardzo dobrej osoby. Czy ktoś z Was czytał "Gimpel głupek"? łatwiej bedzie zrozumiec o czym pisze.
  • Ja zawsze coś wrzucam ... Doceniam to , że wszystkie moje dziewczyny miały po urodzeniu badany słuch na sprzęcie finansowanym przez WOŚP
    My akurat odmówilismy bo w sumie i tak nic nie daje. Trzeba przeczytac dokładnie ulotke...
  • Owsiak mnie denerwuje,ale chyba wiadomo,ze bierze jakis procent,przeciez sa etatowi pracownicy w takich organizacjach,w Caritasie tez mam wielu znajomych na etacie.Jednak jak odwiedzajac synka mojej kolezanki w PL i widzialam zdjecia ze szpitala jak lezal w inkubatorze(kupionym przez WOSP) i jak ona mowila,ze do niej dotarlo,ze wszystkie specjalistyczne inkubatory ratowaly na tym oddziale zycie dzieci-zmienila zdanie i zaczela dawac pieniadze,ja tez zmienilam zdanie.Nie kwestowalabym,ale widze tez jakies dobro w tych akcjach.
  • ... no kasiapiw ale tak szczerze, szpital to chyba jeszcze za komuny był postawiony...
  • Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
    Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


    Mt 6, 1n
  • wiedzialam,ze sie odezwiesz Taw:surprised:czytaj ze zrozumieniem-sprzet w szpitalu,patrz mi na usta:INKUBATORY:wink:
  • patrz na moje: k-o-m-u-n-a SZPITAL
  • Chyba nie piszesz powaznie.Nie chce wchodzic w dyskusje i bronic WOSP,ale sam fakt mi sie przypomial i tyle.Jednak Twoj tok myslenia jest chyba za bardzo przesadzony.Modl sie,to sie nie stocza.
  • [cite] kasiapiw:[/cite]patrz mi na usta
    A jak się zakocha? :cool:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] kasiapiw:[/cite]patrz mi na usta
    A jak się zakocha? :cool:
    bez obaw, zwykle i tak wzrok mi ucieka
  • To juz nie moj problem,ale nie zakocha sie:cool:
  • Taw-brawo:bigsmile:
  • Ja juz kawe z Mackiem wypilam i jakos wszystko ok:cool::bigsmile:
  • Widocznie Maciek zapomniał okularów.
  • Jak nagle watek sie ruszyl:wink:
  • Nie to co książki z teologii ciała :cool:
  • Teoria to jedno, a praktyka to drugie :bigsmile:
  • A czemu wy nie spicie?
  • [cite] kasiapiw:[/cite]A czemu wy nie spicie?
    My? Żona śpi.
  • Mój mąż też...:wink:
  • A mój pracuje:cry:
  • Ale to poczucie spełnienia moralnego obowiązku jest fałszywe, bo akcje charytatywne nie rozwiązują problemów ludzi potrzebujących. Przede wszystkim zbierają zbyt małe środki- na przykład akcja WOŚP corocznie przynosi mniej więcej 1/1000 (0.1%) środków, które państwo (z naszych składek) wydaje na ochronę zdrowia.
    Pisze lewak.

    Ale niektórzy strasznie się koncentrują na tym jednym promilu. :wink:
  • Nie, będzie kolejny "incydent" podczas WOSP.
    Fajnie wypadniesz w mediach - wielodzietna, na pewno dorobią jakąś patologię.
  • Małgorzato, nie licz wtedy na inkubator :devil:
  • Ja w tym roku pierwszy raz wrzuciła, to był taki zryw po pobycie w szpitalu, kiedy widziałam, ze większość pomp, z których korzystało moje dziecko było z orkiestry. Mój mąż uwarza, ze to patologia, zakupem sprzętu powinno zajmować się państwo a nie fundacja. Co do osoby owsiaka, jego tekstów i propagowanych haseł to jestem przeciw. Teraz właściwie nie wspieramy żadnych organizacji, przekazujemy nasz 1 procent podatku na zaprzyjaźnione hospcjum i tam też bierzemy udział w różnych akcjach typu, kup cegiełkę, bombkę, zdjęcie itp.
  • Jurek Owsiak w wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej z 18 marca poinformował, że w tym roku nie zaprosi "Przystanku Jezus", na wielką rockową imprezę organizowana przez jego Orkiestrę - "Przystanek Woodstock".


    Jako powód podał fakt, że w ubiegłym roku akcja ewangelizacyjna prowadzona podczas tej imprezy przez "Przystanek Jezus" odbywała się w namiocie użyczonym przez Radio Maryja, wokół którego można było usłyszeć audycje tej rozgłośni, co budziło spore kontrowersje wśród uczestników imprezy.

    Jurek Owsiak stwierdził, ze z powodu "elementu konfliktowego" jakim jest "Przystanek Jezus" - ciągle musimy nastawiać się na dyskusję, musimy się ciągle niemalże tłumaczyć.

    Argumentując nieobecność Przystanku Jezus szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdził: - Nie jestem krishnowcem, a katolikiem i w imię spokoju nie chcę, żeby Przystanek Jezus był na IX Przystanku Woodstock. Powodem takiej decyzji jest namiot Przystanku Jezus. - Nie chcę, aby ten namiot, który stał w ubiegłym roku i którego właścicielem jest pan Rydzyk, stał na Przystanku - stwierdził Owsiak. Dodał, że ten namiot to "coś niedobrego, coś złego, ten namiot emanuje czymś niedobrym".

    Przystanek Woodstock i Przystanek Jezus to dwie różne filozofie, dwa inne światy, niech szukają sobie miejsca gdzie indziej - twierdzi Owsiak.
  • dlaczego nie dalszy ciąg

    TRZEBA BYĆ KONSEKWENTNYM Z JERZYM OWSIAKIEM rozmawiał ARKADIUSZ ZACHEJA

    Co sądzisz o działalności takich organizacji jak nasze stowarzyszenie? Czy kwestię rasizmu, nacjonalizmu, szowinizmu w Polsce postrzegasz jako problem? Wielu zarzuca nam, że zwalczamy ruch, którego nie ma, problem, który w Polsce nie istnieje. To samo tyczy działalności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo iż prowadzisz największą w kraju lekcję wychowawczą, permanentnie jesteś atakowany, głównie ze strony polityków prawicowych, części hierarchów Kościoła...

    Demokratyzacja życia w Polsce spowodowała, że zawiązało się mnóstwo przeróżnych organizacji, stowarzyszeń itp. Między innymi istnieje nasza Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Wasze stowarzyszenie. Skoro istniejecie, to znaczy, że jest taka potrzeba.

    Polacy są straszliwymi rasistami. Szowinizm narodowy jest obecny w Polsce i nie jest to wcale bardzo marginalne zjawisko. Potwierdzał to np. program Wojciecha Cejrowskiego "WC kwadrans". Wbrew temu co ludzie myślą, że ode mnie usłyszą - żałuję, że już nie ma go w TV, pomimo faktu, że zarzucano mu, iż jest rasistowski. Tak naprawdę pokazywał on tylko to, co w Polsce istnieje. To nie był program, którego nikt nie oglądał. On miał bardzo dużą oglądalność. Był najbardziej wiarygodnym probierzem, że w Polsce przy gorzale, przy piwku, na imieninach u cioci rozmowa schodzi na tematy - kto komu co zabrał, a wśród winnych pojawiają się masoni, żydokomuna, Rumuni etc......
    ..Albo się wkurzają i mówią: O! Rumun i ma telewizor kolorowy. Tak jakby mu się nie należało. Jesteśmy wrogo nastawieni do rzeczy, których nie rozumiemy. Często ślepo kierujemy się jakimiś sytuacjami. Duży udział w tym ma np. Kościół, który nie rozumiejąc pewnych rzeczy stawia kropkę nad "i".....

    ...Skąd bierze się sympatia niektórych młodych ludzi do faszystowskiego bandytyzmu i idei ekstremistycznych. Jak z tym można walczyć, a przede wszystkim jak temu zapobiegać?

    Drugą przyczyną tego typu zjawisk jest, niestety, Kościół, który prawie zupełnie nie przyciąga młodych ludzi. Ci, których przyciąga to są osoby, które się natychmiast zamykają, są jakby sami dla siebie, nie emanują czymś na zewnątrz, nie emanują przyjaźnią do ludzi. Oni mówią tak: Jeśli masz jakiś problem albo nie masz, jeśli chcesz być z kimś razem - bądź z nami. I tylko tyle.

    Skoro jesteśmy przy tej tematyce, to co myślisz o Radiu Maryja?
    Powtarzałem to już niejednokrotnie. Według mnie, ta stacja radiowa działa na pograniczu przestępstwa. ...Radio Maryja to radio, które wyzwala w ludziach najniższe instynkty - niekontrolowaną złość, przejawy wrogości itp.


    a tu kilka informacji dla kogo ten wywiad
    Od 1994 r. wydajemy magazyn "NIGDY WIĘCEJ", jedyne w Polsce specjalistyczne czasopismo poświęcone w całości problemom rasizmu i walki z nim. Na łamach "NIGDY WIĘCEJ" gościli m.in. Marek Edelman, Władysław Bartoszewski, Jerzy Kluger, Andrzej Szczypiorski, Henryk Grynberg, Michał Głowiński, Andrzej Zoll, ks. Michał Czajkowski, Konstanty Gebert, Max Cegielski, Stanisław Obirek i wielu innych wybitnych autorów, specjalistów w dziedzinie ksenofobii i rasizmu. Wielokrotnie ujawnialiśmy sensacyjne informacje z życia skrajnej prawicy

    zaprawdę zacne grono
  • [cite] kasiapiw:[/cite]Chyba nie piszesz powaznie.Nie chce wchodzic w dyskusje i bronic WOSP,ale sam fakt mi sie przypomial i tyle.Jednak Twoj tok myslenia jest chyba za bardzo przesadzony.Modl sie,to sie nie stocza.
    Bez sensu: dać pieniądze demoralizatorowi (Owsiakowi) i modlić się, aby nie demoralizował. W przypadku taaaakiej akcji jak owsiakowa to trzeba by było nieustannie modlić się.
    :neutral:
  • "specjalistów w dziedzinie ksenofobii i rasizmu."

    :crazy::crazy::rolling:
    Ożesz ta nauka do przodu pędzi...
  • [cite] kasiapiw:[/cite]Owsiak mnie denerwuje,ale chyba wiadomo,ze bierze jakis procent,przeciez sa etatowi pracownicy w takich organizacjach,w Caritasie tez mam wielu znajomych na etacie.Jednak jak odwiedzajac synka mojej kolezanki w PL i widzialam zdjecia ze szpitala jak lezal w inkubatorze(kupionym przez WOSP) i jak ona mowila,ze do niej dotarlo,ze wszystkie specjalistyczne inkubatory ratowaly na tym oddziale zycie dzieci-zmienila zdanie i zaczela dawac pieniadze,ja tez zmienilam zdanie.Nie kwestowalabym,ale widze tez jakies dobro w tych akcjach.
    Kasiu! Dobro pomieszane ze złem. 15% zbiórki Owsiak przeznacza na funkcjonowanie fundacji i organizację przystanku Woodstock, tak podaje ich statut. Jednak tego fragmentu Owsiak nie zamieścil na swojej stronie: Wyciąg ze statutu
    Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
    Przedstawiamy Wam dwa pierwsze najważniejsze rozdziały dotyczące funkcjonowania naszej Fundacji zapisane w Statucie. Jeżeli interesuje Was dokładnie cały zapis statutu, jest on do wglądu w Fundacji.

    aby poznać całą prawdę trzeba sie zgłosić do fundacji Owsiaka :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.