Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

13031323436

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2019
    "a historie z trzeciej ręki, czyjeś zasłyszane historie o kimś to w ogole słaby argument na cokolwiek."
    ----------------
    To nie są historie z trzeciej ręki.

    Miałam przyjemność poznać dwóch księzy, którzy musieli współpracować z ks. Isakowiczem.

    Jednego księdza poznałam 15 lat temu, a drugiego 3 lata temu. Opowiadali o dziwnych zachowaniach ks. Isakowicza w stosunku do różnych ludzi. No cóż, opowiadali, bo dosyć przykrości mieli z jego powodu, a poza tym to osoba publiczna, odpowiednio kreowana przez media. 
  • @Aniela, co do Isakowicza-Zaleskiego i w ogóle innych księży, oceniam raczej po tym co i w jaki sposób komunikują niż po tym w jakiej stacji to robią. Nie uważam, by ksiądz, który rozmawia z redaktorem tvnu był mniej wiarygodny od tego, który pisze dla Frondy. Mniej wiarygodnym w moich oczach może go uczynić treść tej wypowiedzi lub brak szacunku do rozmówcy/odbiorcy.
    Podziękowali 1Berenika
  • Szczerze mówiąc, boję się dzielenia świata na dobry i zły. I nie oznacza to, że pewne środowiska nie są mi bardziej bliskie a inne mniej. Żaden kierunek myślowy w kościele katolickim nie ma przecież monopolu na prawdę. Mogę więc bardziej "lubić" ks.Oko niż ks. Sowę, ale nie będę się autorytarnie wypowiadać o ich wartości jako ludzi. Wiem o nich tyle, ile widzę. A generalnie jest tak, że widzimy mało. I zawsze przez pryzmat własnego grzechu.
    Podziękowali 1Berenika
  • @PaniWiosna, miałam na myśli te wszystkie spory pomiędzy różnymi środowiskami, rodzajami duchowości, itp.
    Są tacy, którzy wytatuują sobie herb dominikański na ramieniu (jak Szustak) i tacy, co nie pozwolą dziecku oglądać bajki, w której bohater ma na koszulce liczbę 66, bo dwie szóstki to już prawie jak trzy. I wiele tematów można by mnożyć - choćby TVn czy Radio Maryja, ksiądz X czy ksiądz Y.
    Nie chciałabym rozstrzygać kto ma rację, a kto nie. Chodziło mi o to, że nadal jesteśmy w jednym Kościele, mieścimy się w nim i takie kłótnie często nie mają sensu. Dopóki papież (magisterium) tego autorytarnie nie rozstrzyga, darcie kotów jest głupie i niepotrzebnie zużywa energię. Niech każdy wybiera drogę, środowisko bliskie jego przekonaniom i wrażliwości i odnosi się przy tym z szacunkiem do myślących inaczej.
  • @PaniWiosna, no więc nie o szkołach filozoficznych mówiłam, być może wyraziłam się nieprecyzyjnie po prostu. Ale tak, są to jakieś kierunki myślowe, czy kierunki myślenia, jak wolisz. W podanym przykładzie np. chodzi o to jak głęboko szukać przejawów zła... Choc być może, znowu nie umiem się wysłowić, tak by przekazać mój tok rozumowania. 

  • Dogmaty wiary to jedno, szkoły filozoficzne to drugie, a upodobania to jeszcze insza inszość. Lepiej nie wymieniać wszystkiego na jednym tchu, bo zachodzi jakaś redukcja do absurdu.

    Ja mam wrażenie, że rozumiem, co ma na myśli @Polly i podzielam jej opinię.

    Nie medium świadczy o prawdzie słów wypowiadanych przez człowieka. Prawda jest prawdą bez względu na stację telewizyjną.

    Równolegle np. elementarny brak szacunku dla rozmówcy, w moim przekonaniu może kompromitować ideę, choćby słuszną, a już z pewnością czyni człowieka mało wiarygodnym.
  • @Berenika, dziękuję za uściślenie. O tym własnie próbowałam napisać.
  • "Nie medium świadczy o prawdzie słów wypowiadanych przez człowieka. Prawda jest prawdą bez względu na stację telewizyjną."
    ------------
     Przecież to oczywiste.

    Ks. Isakowicz-Zalewski powtarzał propagandowe kłamstwa (może nie znał sprawy, to wtedy nie powinien się wypowiadać, tak by było najlepiej), więc powtarzał te propagandowe kłamstwa o abpie Wesołowskim na łamach Polonia Christiana. czyli jak widać medium nie ma tu nic do rzeczy.
  • Wczoraj była ciekawa audycja w RM pt: "pedofilią w Kościół" . Zachęcałabym do spokojnego wysłuchania:

    http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-pedofilia-w-kosciol/
  • Aniela powiedział(a):
    "Ale Ty sama właśnie to robisz w tym wątku. Powtarzasz przekazy medialne. Dlaczego właśnie Twoje powtarzanie po mediach miałoby być wiarygodne?"


    ---------------
    Ogólnie, to róniez to forum to pewnego rodzaju medium, gdzie przekazywane są informacje. Ja przekazuję informacje przez to medium i Ty @Parotka tez przekazujesz jakies informacje.

    Mnie chodziło o to, że ks. Isakowicz powtarza przekazy mediów głównego nurtu. Ja natomiast z książki "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa." wiem na czym polega całe kłamstwo o abpie Wesołowskim, krok po kroku. Mogę tu po krótce streścić.

    e:oczywiście wypowiedzi ks. Isakowicza o abpie Wesołowskim nie będę cytować, bo po co cytować nieprawdę.





    Czyli jakaś książka czy dziennikarz mówi samą prawdę tylko dlatego że są spoza mediów głównego nurtu, a właściwie są promowani przez media niszowego nurtu? Wypowiedzi inne niż dla RM są nic nie warte?
  • Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    "Ale Ty sama właśnie to robisz w tym wątku. Powtarzasz przekazy medialne. Dlaczego właśnie Twoje powtarzanie po mediach miałoby być wiarygodne?"


    ---------------
    Ogólnie, to róniez to forum to pewnego rodzaju medium, gdzie przekazywane są informacje. Ja przekazuję informacje przez to medium i Ty @Parotka tez przekazujesz jakies informacje.

    Mnie chodziło o to, że ks. Isakowicz powtarza przekazy mediów głównego nurtu. Ja natomiast z książki "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa." wiem na czym polega całe kłamstwo o abpie Wesołowskim, krok po kroku. Mogę tu po krótce streścić.

    e:oczywiście wypowiedzi ks. Isakowicza o abpie Wesołowskim nie będę cytować, bo po co cytować nieprawdę.





    Czyli jakaś książka czy dziennikarz mówi samą prawdę tylko dlatego że są spoza mediów głównego nurtu, a właściwie są promowani przez media niszowego nurtu? Wypowiedzi inne niż dla RM są nic nie warte?
    Nie, @Paprotka! Prawdę mówi się, jeżeli głosi się coś, co jest zgodne z rzeczywistością, niezależnie od medium. Medium to tylko pośrednik przekazu informacji.

    Problem z ks. Isakowiczem polega na tym, że on powtarza coś, czego nie sprawdził i to okazuje się kłamstwem np. w sprawie abpa Wesołowskiego.
  • @Aniela, masz jakies wiarygodne żródło odnośnie oczyszczenia Wesołowskiego?
  • Tak. Źródło od tego, który badał sprawę.
  • edytowano czerwiec 2019
    jezeli chodzi o abpa Wesołowskiego, to było to działanie polityczne - wykluczyć dyplomatę, który głośno sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych.
    Podziękowali 1aqq
  • Aniela powiedział(a):
    jezeli chodzi o abpa Wesołowskiego, to było to działanie polityczne - wykluczyć dyplomatę, który głośno sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych.
    Proszę, podaj jakiś link lub inne źródło. interesowałam się kiedyś tą sprawą. Do śmierci utrzymywał, że jest niewinny...
    Podziękowali 2maliwiju MAFJa
  • Aniela powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    "Ale Ty sama właśnie to robisz w tym wątku. Powtarzasz przekazy medialne. Dlaczego właśnie Twoje powtarzanie po mediach miałoby być wiarygodne?"


    ---------------
    Ogólnie, to róniez to forum to pewnego rodzaju medium, gdzie przekazywane są informacje. Ja przekazuję informacje przez to medium i Ty @Parotka tez przekazujesz jakies informacje.

    Mnie chodziło o to, że ks. Isakowicz powtarza przekazy mediów głównego nurtu. Ja natomiast z książki "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa." wiem na czym polega całe kłamstwo o abpie Wesołowskim, krok po kroku. Mogę tu po krótce streścić.

    e:oczywiście wypowiedzi ks. Isakowicza o abpie Wesołowskim nie będę cytować, bo po co cytować nieprawdę.





    Czyli jakaś książka czy dziennikarz mówi samą prawdę tylko dlatego że są spoza mediów głównego nurtu, a właściwie są promowani przez media niszowego nurtu? Wypowiedzi inne niż dla RM są nic nie warte?
    Nie, @Paprotka! Prawdę mówi się, jeżeli głosi się coś, co jest zgodne z rzeczywistością, niezależnie od medium. Medium to tylko pośrednik przekazu informacji.

    Problem z ks. Isakowiczem polega na tym, że on powtarza coś, czego nie sprawdził i to okazuje się kłamstwem np. w sprawie abpa Wesołowskiego.
    Ale dziwnym trafem jako źródło informacji zgodnych wg Ciebie z rzeczywistością podajesz wyłącznie jedno medium. Skąd masz pewność ze to właśnie tam przeczytasz prawdę?
  • Polly powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    jezeli chodzi o abpa Wesołowskiego, to było to działanie polityczne - wykluczyć dyplomatę, który głośno sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych.
    Proszę, podaj jakiś link lub inne źródło. interesowałam się kiedyś tą sprawą. Do śmierci utrzymywał, że jest niewinny...
    W książce Sebastiana Karczewskiego "pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa." Jest rozdział "Kto zabił nuncjusza".

    Podziękowali 1Polly
  • "Ale dziwnym trafem jako źródło informacji zgodnych wg Ciebie z rzeczywistością podajesz wyłącznie jedno medium. Skąd masz pewność ze to właśnie tam przeczytasz prawdę?"
    ------------
    Nie podaję jednego medium, ale jedną książkę "pedofilią w Kościół"

    Mam pewność, że tam czytam prawdę, bo:

    1. Już nawet GazWyb przyznała, że Marek Lisiński jest oszustem i naciągaczem. Sebastain Karczewski wiedział już o tym w 2014 roku

    2. Opisywane w książce fakty  i ich wyjaśnienia są spójne. Autor np. badał każdy przypadek oskarżenia księży o pedofilię w USA. Widział wszystkie dokumenty procesów cywilnych i kanonicznych.
  • "Jeżeli chodzi o postać Marka Lisińskiego, wątpliwości pojawiały się od początku, chociażby decyzje i procesy sądowe. Ja zapoznałem się z aktami, dowiedziałem się o tym kilka lat temu i wówczas podjąłem interwencję w Kongregacji Nauki Wiary, by tę rzecz wyjaśnić. O ile Kongregacja zaczęła wyjaśniać sprawę, o tyle tutaj, w Polsce, nie chciano o tym słuchać. Nikt nie chciał niczego wyjaśniać. Przez dwa lata zgłaszałem się do różnych instytucji i medialnych, i kościelnych, próbując wyjaśnić sprawę, zadając pytania. Spotykałem się z trzaskaniem drzwiami, rzucaniem słuchawkami telefonicznymi i blokowaniem poczty mailowej. Wówczas przyszedł czas, że należało tę sprawę upublicznić i pokazać, kim naprawdę jest Marek Lisiński”"

    http://siodma9.pl/wiadomosci/item/2635-sebastian-karczewski-mamy-problem-nie-z-plaga-pedofilii-w-kosciele-ale-z-plaga-falszywych-oskarzen-o-pedofilie?fbclid=IwAR3Bh83V6W0zr7jf4WsD0p0LV8joSpocZgh2WR4pVNVuV0ol2svLJKSXcf8
  • @Polly ;
    Artykuł z NDz z października 2013 r., który wjasnia dlaczego abp Wesołowski został odwołany ze stanowiska nuncjusza w Dominikanie:

    "Byłemu nuncjuszowi apostolskiemu w Republice Dominikany i delegatowi apostolskiemu w Portoryko dziennikarze zarzucają nadużycia wobec osób nieletnich. Tymczasem dominikańska prokuratura nie przedstawiła arcybiskupowi żadnych zarzutów. Co więcej, w tamtejszej prokuraturze nie toczy się postępowanie przeciwko ks. abp. Wesołowskiemu, a jedynie w sprawie wyjaśnienia oskarżeń.

    O ile dominikańska prokuratura nie przedstawiła żadnych dowodów obciążających ks. abp. Józefa Wesołowskiego, o tyle od ponad miesiąca przekonują do nich dziennikarze. Według przekazu medialnego, nuncjusz apostolski na Dominikanie został odwołany po tym, jak dominikańska telewizja wyemitowała program oskarżający go o nadużycia wobec nieletnich."

    Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/56131,dziennikarski-wyrok.html
    Podziękowali 1Polly
  • I ja mam w to wierzyć, że 40 lat temu pan Wiktor (pseudonim) był molestowany seksualnie? Matce i ojcu nawet o tym nie powiedział, a ma pretensje do 150 biskupów polskich, że to ukrywali. Dla mnie to absurd.
  • Teraz udziela wywiadów gazetom, po 40 latach.
  • edytowano czerwiec 2019

    "Pod koniec stycznia 2019 r. światowe media nagłośniły sprawę ustąpienia z urzędu szefa biura Kongregacji Nauki Wiary – ks. Hermanna Geisslera po wysunięciu wobec niego przez byłą zakonnicę zarzutów o molestowanie

    Oskarżenie to wysunęła Doris Wagner-Reisinger, twierdząc, że do próby jej seksualnego wykorzystania doszło w 2009 r. w Rzymie przy okazji spowiedzi.

    (...)

    Po dochodzeniu zgodnie z kan. 1717 pięciu sędziów Sygnatury Apostolskiej rozpatrzyło sprawę, a na posiedzeniu 15 maja 2019 r. zdecydowało, że ks. Geissler nie dopuścił się przestępstwa, o które był oskarżany. "

    Media milczą o uniewinnieniu.

    https://www.niedziela.pl/artykul/143167/nd/Ksiadz-uniewinniony-media-milcza?fbclid=IwAR1JVhuVqMaJYkL6BPkUG-rlh60vbGCIQB3NlRcMpexzh8DqXzcbHcRTMw0

    Podziękowali 1Nika76
  • Mnie nie jest ciężko.  Więc chyba nie wszystkim. 
    Podziękowali 2Barbasia Aniela
  • A jak jest? Lubię mój kościół. Nie jestem idealistką. Dla mnie pedofil albo jakikolwiek zbok który idzie do seminarium jest oszustem a nie księdzem. Szczesciem częściej spotykalam tych dobrych księży. Celebrytów niezbyt toleruję zwlaszcza duchownych. Z biskupami się nie koleguje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.