Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1272830323336

Komentarz

  • Aniela powiedział(a):
    "A jakie to niemieckie gazety czytam? Może wymyślisz coś kreatywnego. Taki komentarz ze strony osoby która swoją wiedzę o świecie, a do tego święte przekonanie o nieomylności czerpie z kręgu RM, nd i osób które się w nich obracają  jest przekomiczny. "
    -----------
    Jakie? No np. onet, albo wirtualnapolska.

    Nie przecztałaś jeszcze tych nowin jak to Marek Lisiński, "ofiara Pedofilii", wyłudził od księdza pieniądze i oskarżył go o molestowanie ponad 30 lat wczesniej? Podaję jeszcze raz linki:

    https://www.onet.pl/?utm_source=szukaj.wp.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=cc1957a2-3589-531e-8908-ce3d1a3106cc&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2


    https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-tajemnice-marka-lisinskiego-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie-6386953412941441a

    Omg, kobieto zdecyduj się albo najlepiej daruj sobie takie komentarze. Raz mi wmawiasz, jakie gazety czytam, później sama je linkujesz jako źródła. 
    O tej sprawie GW też pisała, jak chyba wszystkie media.

    Niestety przypadek Lisińskiego utwierdzi tylko osoby takie jak Ty w przekonaniu, że ofiary kłamią a wśród księży pedofile nie istnieją.

    Za to Lisiński zdobył się w tej sytuacji na coś, czego wasi hierarchowie mogliby się nauczyć. Złożył dymisję.
    Podziękowali 1beatak

  • beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    O tych wyludzeniach pisały juz chyba wszystkie media
    Tylko tak sie zastanawiam  jaki to ma związek ze sprawą 

    A o fałszywych oskarżeniach Lisińskiego księdza o molestowanie też pisały wszystkie media? Gaz Wyb tez pisała? Nie mogę znaleźć.

    Ma to taki związek ze sprawą, że pokazuje jak niektóre "ofiary" są wiarygodne, skoro sam ex-prezes Lisiński fałszywie oskarżał.
    No właśnie chyba Gaz Wyb pierwsza napisała.
    @beatak ;
    możesz podać ten link z GazWyb, gdzie jest opisane jak Lisiński wyłudził pieniądze od KSIĘDZA i fałszywie oskarżył księdza o molestowanie? Nie mogę znaleźć.
  • Aniela powiedział(a):

    beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    O tych wyludzeniach pisały juz chyba wszystkie media
    Tylko tak sie zastanawiam  jaki to ma związek ze sprawą 

    A o fałszywych oskarżeniach Lisińskiego księdza o molestowanie też pisały wszystkie media? Gaz Wyb tez pisała? Nie mogę znaleźć.

    Ma to taki związek ze sprawą, że pokazuje jak niektóre "ofiary" są wiarygodne, skoro sam ex-prezes Lisiński fałszywie oskarżał.
    No właśnie chyba Gaz Wyb pierwsza napisała.
    @beatak ;
    możesz podać ten link z GazWyb, gdzie jest opisane jak Lisiński wyłudził pieniądze od KSIĘDZA i fałszywie oskarżył księdza o molestowanie? Nie mogę znaleźć.
    Żle Cię zrozumiałam;myslałam, że piszesz o tym, jak Lisiński od ofiar wyłudzał. Bo o tym to akurat GW chyba jako pierwsza napisała.

    A o tym , jakoby też od jakiegoś księdza wyłudzał, to pierwsze słyszę. 
    Może daltego, że RM nie słucham i Naszego Dziennika nie czytam.
  • Aniela powiedział(a):
    A Ty @Aniela bylas przy tym, jak szef fundacji wyludzał kasę od ofiar księży pedofilow?
    --------------
    Nie byłam przy tym. Wymyśliłam sobie.
    Ofiary też sobie wymyśliły, co nie?
  • "Żle Cię zrozumiałam;myslałam, że piszesz o tym, jak Lisiński od ofiar wyłudzał. Bo o tym to akurat GW chyba jako pierwsza napisała.

    A o tym , jakoby też od jakiegoś księdza wyłudzał, to pierwsze słyszę. 
    Może daltego, że RM nie słucham i Naszego Dziennika nie czytam."
    -------------------------
    @beatak

    Ja już dwa razy linkowałam artykuły onet i wiadomości.wp, ale zalinkuję TRZECI raz, żebyś sobie mogła przeczytać z onetu lub z wiadomości.wp, jak to Lisiński wyłudzał pieniądze od księdza i oskarżał go o molestowanie:

    https://www.onet.pl/?utm_source=szukaj.wp.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=cc1957a2-3589-531e-8908-ce3d1a3106cc&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

    https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-tajemnice-marka-lisinskiego-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie-6386953412941441a



  • Aniela powiedział(a):
    "Żle Cię zrozumiałam;myslałam, że piszesz o tym, jak Lisiński od ofiar wyłudzał. Bo o tym to akurat GW chyba jako pierwsza napisała.

    A o tym , jakoby też od jakiegoś księdza wyłudzał, to pierwsze słyszę. 
    Może daltego, że RM nie słucham i Naszego Dziennika nie czytam."
    -------------------------
    @beatak

    Ja już dwa razy linkowałam artykuły onet i wiadomości.wp, ale zalinkuję TRZECI raz, żebyś sobie mogła przeczytać z onetu lub z wiadomości.wp, jak to Lisiński wyłudzał pieniądze od księdza i oskarżał go o molestowanie:

    https://www.onet.pl/?utm_source=szukaj.wp.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=cc1957a2-3589-531e-8908-ce3d1a3106cc&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

    https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-tajemnice-marka-lisinskiego-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie-6386953412941441a



    Dzięki. 
  • "O tej sprawie GW też pisała, jak chyba wszystkie media."
    ----------------
    @Paprotka, to podaj proszę ten link z GazWyb, gdzie  piszą, że Lisiński wyłudził od księdza pieniądze i oskarżył go o molestowanie. Bo nie mogę znaleźć.
  • Nie ma to jak onet czy wiadomości.wp! Szkoda tylko, że tej wiadomości z GazWyb nie mogę znaleźć. @Paprotka pomożesz?
  • Kobieta powiedział(a):


    Newsweek jest raczej kiepskim źródłem informacji; na tym samym poziomie co "gówniana".
  • Aniela powiedział(a):
    Obejrzałam film, bo tak polecili biskupi.

    Wiele tam manipulacji. Np. w 45. minucie, prawnik twierdzi, że biskupi uniemożliwiają odbycie kar przez skazanych cywilnie księzy pedofilów. To zwyczajnie nie jest możliwe, aby ktokolwiek miał wpływ na odbywanie kary przez skazanego.

    Dziwię sie biskupom, że podziękowali za ten film. Biskupi wymieniani są tam z nazwiska i posądzani o dokonanie przestępstw. Posądzanie w filmie bez żadnych śledztw i procesów. A biskupi dziękują.




    Manipulacje w tym filmie też zauważyłam.
    Być może biskupom wydaje się, że jeśli się ukorzą, to oskarżający duchownych plebs będzie usatysfakcjonowany? Nie będzie i nawet wypłata milionowych odszkodowań nic na tej płaszczyźnie nie zmieni. Piętnującym przestępstwa księży, wcale nie chodzi o naprawę Kościoła - raczej o unicestwienie tej instytucji.
  • mader powiedział(a):
    Od Sekielskicb chyba nie.

    Od Sekielskich nie dostał, mało tego - to Sekielski rozpoczął ujawnienie tej afery.
    Inną sprawą jest to, że robiąc film doskonale wiedział, iż jest bardziej niż wątpliwe, aby Lisiński był rzeczywiście molestowany przez księdza. Nie ujawnił tego - to też o czymś świadczy.
    Myślę, że nie jeden Lisiński znalazł sobie doskonały sposób na wygodne życie.
    Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
  • Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 


    Abp Paetz już dawno się nawrócił - inną sprawą jest to, że dla dobra Kościoła należałoby hierarchę z Polski zabrać i niech gdzie indziej dożywa swoich dni ostatnich.
  • Aniela powiedział(a):

    Wiadomo, że Lisiński miał być bohaterem filmu Sekielskiego, ale ten w porę usunął ze swojego filmu tę "ofiarę".

    Usunął tylko dlatego, że "ofiara" za swój udział domagał się 50 tys. zł.
  • Aniela powiedział(a):

    Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 

    Skąd wiesz o bp Paetzu?
    Może @Monika73 coś wie z racji swojej pracy zawodowej?

    Ja wiem - na 100 proc. hierarcha miał kontakty seksualne z klerykami. Ale z tego co wiem, raczej ich uwodził, aniżeli do czynów nierządnych zmuszał.
  • kociara powiedział(a):
    O tych wyludzeniach pisały juz chyba wszystkie media
    Tylko tak sie zastanawiam  jaki to ma związek ze sprawą 


    Jeżeli masz na uwadze pedofilię wśród duchownych, to ma związek.
    Trudno zaprzeczyć, że zboczeni księża grasowali i grasują. Jednak należy bardzo roztropnie podchodzić do podawanych przez GW i jej pokrewne rewelacji.
    I coraz wyraźniej widać, jak łatwo jest skrzywdzić niewinnego człowieka.

    Praktycznie każdy kto posiada jakieś materialne zasoby może zostać oskarżony o molestowanie, jakie rzekomo miało miejsce przed wieloma laty. I niech udowadnia, że nie jest wielbłądem.
  • kociara powiedział(a):

    Na 99,9 proc. obstawiam, że gdyby ten facio nie zażądał kasy od Sekielskiego, to media wiadomego nurtu nie zrobiły by afery.
    Podziękowali 2Polly Rogalikowa
  • Klarcia powiedział(a):
    Gregorius powiedział(a):
    @Aniela cały KEP stał i nadal stoi za pedofilami i pedałami w sutannach i purpurach. Mam tego najlepszy dowód w mojej archidiecezji, gdzie szefuje  Gądecki a pod jego bokiem po pałacu arcybiskupim spaceruje sobie niejaki Paetz, który dodatkowo głosi nauki w katedrze.  Czy w tej sprawie Gądecki albo inny biskup z towarzystwa KEP cokolwiek zrobił? 


    Abp Paetz już dawno się nawrócił
    Skąd ta pewność?
  • edytowano czerwiec 2019
    Aniela, dla Ciebie. Ten ksiądz, o którym piszesz (co to Lisicki od niego chciał wyłudzać ) został uznany za winnego.

    https://wiadomosci.wp.pl/oswiadczenie-kurii-po-tekscie-wp-odpowiada-na-zarzuty-wobec-marka-lisinskiego-6387519537849985a

  • Aniela, wysokość wynagrodzenia pełnomocnika określa umowa z klientem. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości określa tylko stawki minimalne, które wypłaca się z budżetu państwa pełnomocnikom z urzędu. 
  • W praktyce, kiedy pełnomocnik nie otrzymuje zapłaty do czasu skutecznego wyegzekwowania jakiegoś świadczenia, jego wynagrodzenie dość często określa się procentowo w stosunku do wygranej w sądzie. Tak przynajmniej twierdzi mój mąż, który jest pełnomocnikiem. Sąd nie wnika w umowę klienta z pełnomocnikiem. 
    Podziękowali 1Aniela
  • Tak samo według tych stawek minimalnych zwraca się koszty zastępstwa procesowego stronie, która wygrała sprawę. 
  • kociara powiedział(a):
    @kociara ;
    Czy ja naprawdę muszę zwracać się do każdego z osobna po TRZY razy o to samo!?!

    Trzy razy do @Parotki, trzy razy do @kociara i trzy razy do @beatak.

    Ostatkiem sił piszę to samo chyba DZIEWIĄTY raz:

    Poszukaj mi, proszę, @kociara artykułu z GazWyb, gdzie jest opisane jak Marek Lisiński wyłudzał od KSIĘDZA Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne. 

    Z góry dziękuję za zrozumienie  :s
  • edytowano czerwiec 2019

    Klarcia powiedział(a):
    mader powiedział(a):
    Od Sekielskicb chyba nie.

    Od Sekielskich nie dostał, mało tego - to Sekielski rozpoczął ujawnienie tej afery.
    Inną sprawą jest to, że robiąc film doskonale wiedział, iż jest bardziej niż wątpliwe, aby Lisiński był rzeczywiście molestowany przez księdza. Nie ujawnił tego - to też o czymś świadczy.
    Myślę, że nie jeden Lisiński znalazł sobie doskonały sposób na wygodne życie.
    O oszustwach Lisińskiego już dużo wcześniej mówił Sebastian Karczewski i opisał to w książce, która pojawiła się na początku tego roku "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa" .

    Karczewski mówił, że sprawa oszustw Lisińskiego jest dobrze znana dziennikarzom, którzy zajmują się ww tematem.

    No ale kto Karczewskiego chciał słuchać? Przecież to niszowy dziennikarz z RM i NDz!! He, he, he.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano czerwiec 2019
    beatak powiedział(a):
    Aniela, dla Ciebie. Ten ksiądz, o którym piszesz (co to Lisicki od niego chciał wyłudzać ) został uznany za winnego.

    https://wiadomosci.wp.pl/oswiadczenie-kurii-po-tekscie-wp-odpowiada-na-zarzuty-wobec-marka-lisinskiego-6387519537849985a

    Tak twierdzi kuria, ale Sąd Biskupi stwierdził, że ks. Witkowski jest niewinny.

    Bp Libera, wg śledztwa Karczewskiego, przesłał do Kongregacji Nauki Wiary do Rzymu nieprawdziwe informacje, celowo obciążające księdza Witkowskiego.
    Karczewski porównywał dokumenty, które ks. Witkowski dostał od Sądu Biskupiego z dokumentami Sądu Biskupiego przesłanymi do Kongregacji Nauki Wiary w Rzymie przez bpa Liberę. Miały być takie same, a są inne!!!

    Ciekawa jestem jak sprawa się skończy. Bp Libera na razie idzie na pół roku na pustelnię do kamedułów.

    Tak czy siak sprawa jest kłopotliwa i wstydliwa dla kurii. 
  • Pustelnia mu się przyda w tej sytuacji.
  • Właśnie czytam na fb wypowiedź prawnika, który twierdzi, że poznańska kuria odmówiła wydania prokuraturze zadanych dokumentów w sprawie domniemanych przestępstw seksualnych, powołując się na tajemnicę zawodową. 
  • edytowano czerwiec 2019
    No zobacz!

    Podobnie było z Kurią w Płocku.

    Gdy oskarżony ks. Witkowski postanowił bronić swojego dobrego imienia, złożył w sądzie pozew przeciw oskarżycielowi Markowi Lisinkiemu.

    Wtedy Sąd Okręgowy w Płocku sprawę przyjął i stosownym pismem zwrócił się do Kurii Płockiej o udostępnienie oświadczeń, będących dowodem pożyczki, jaką u księdza zaciągnął Marek Lisiński. To było w 2014 r.

    Marek Lisiński poprosił kanclerza kurii, aby nie udostępniać cywilnym sądom tej dokumentacji z jego procesu w Sądzie Biskupim. No i proszę Kuria spełniła prośby Marka Lisińskiego.

    Do tego, na prośbę Marka Lisińskiego, Kuria przesłała kopię dekretu Kongregacji Nauki Wiary o ks. Witkowskim. Przesłała kopię dekretu Markowi Lisińskiemu. Przypomnę że ten dekret Kongregacji Nauki Wiary popierał kary bpa Libery w stosunku do księdza Witkowskiego, bo dekret ten sporządzono na podstawie sfałszowanych informacji przesłanych przez bpa Liberę.

  • Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    @kociara ;
    Czy ja naprawdę muszę zwracać się do każdego z osobna po TRZY razy o to samo!?!

    Trzy razy do @Parotki, trzy razy do @kociara i trzy razy do @beatak.

    Ostatkiem sił piszę to samo chyba DZIEWIĄTY raz:

    Poszukaj mi, proszę, @kociara artykułu z GazWyb, gdzie jest opisane jak Marek Lisiński wyłudzał od KSIĘDZA Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne. 

    Z góry dziękuję za zrozumienie  :s
    Po pierwsze to zmień ton, zwłaszcza ze wcześniej dalas popis w tym wątku seria mądrych pytan typu czy w filmie naprawdę pokazane są SCENY MOLESTOWANIA... :s
    Po drugie nie jestem ani wierna fanka ani adwokatka GW, a w przeciwieństwie do Ciebie nie darze szczególnym uczuciem anu ślepym zaufaniem żadnego medium, wiec na jakiej podstawie niemal zadasz ode mnie żebym linkowała Ci jakieś artykuły z GW.
  • edytowano czerwiec 2019
    Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    @kociara ;
    Czy ja naprawdę muszę zwracać się do każdego z osobna po TRZY razy o to samo!?!

    Trzy razy do @Parotki, trzy razy do @kociara i trzy razy do @beatak.

    Ostatkiem sił piszę to samo chyba DZIEWIĄTY raz:

    Poszukaj mi, proszę, @kociara artykułu z GazWyb, gdzie jest opisane jak Marek Lisiński wyłudzał od KSIĘDZA Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne. 

    Z góry dziękuję za zrozumienie  :s
    Po pierwsze to zmień ton, zwłaszcza ze wcześniej dalas popis w tym wątku seria mądrych pytan typu czy w filmie naprawdę pokazane są SCENY MOLESTOWANIA... :s
    Po drugie nie jestem ani wierna fanka ani adwokatka GW, a w przeciwieństwie do Ciebie nie darze szczególnym uczuciem anu ślepym zaufaniem żadnego medium, wiec na jakiej podstawie niemal zadasz ode mnie żebym linkowała Ci jakieś artykuły z GW.

    1. To było do kociary, a nie do Ciebie @Paprotka ;

    2. Skoro sama napisałaś, że artykuł o tym jak Marek Lisiński wyłudzał od ks. Zdzisława Witkowskiego pieniądze, a potem posądzał go fałszywie o molestowanie seksualne podany był w GazWyb, a ja go nie mogę znaleźć, to poprosiłam Ciebie, abyś mi znalazła ten artykuł. (oczywiście takiego artykułu NIE MA w GazWyb)

    3. Ty przede wszystkim nie lubisz RM i NDz oraz dziennikarzy w nich pracujących, że oni niby tacy mało znani są.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.