Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oczyszczalnia Czajka

na początek proszę zajrzeć tu i tu
Podziękowali 2Agnieszka Rogalikowa
«13

Komentarz

• Pierwsza moja myśl była taka że logiczniej bylo zrobic dwie oczyszczanie, osobno dla kazdej strony, niż budować taki drogi tunel pod rzeką. To przecież oczywiste. Jak zwykle przekręty, buble i brak gospodarnosci, troski o wspólne dobro.
  • Zawsze była to taka miła mała zemsta, że Warszawa pije to co Kraków wysika :D 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Właściwie to tutaj pasuje

Podziękowali 1matka-Olka
  • PawelK powiedział(a):
    Zawsze była to taka miła mała zemsta, że Warszawa pije to co Kraków wysika :D 
    Nie mówcie tym z Gdańska.
  • Zauważyłam, że wśród ludzi z Krakowa panuje jakaś dziwna niechęć do osób z Warszawy. W innych rejonach tego nie ma, przynajmniej nie aż do tego stopnia, z dowcipami itp. Z czego to się bierze?
    Podziękowali 1mammamia
  • na pewno nie ma?

podpowiedzią może być Kleszczów
  • Hahaha, są tez inne miasta nie palajace do siebie sympatia,  nie tylko Wawa i Krk, a skad, to się bierze, pewnie z chęci władzy.
  • Jako nastolatka pojechałam na obóz narciarski. Wchodzi dziewczyna i jej pierwsze słowa - cześć, jestem Magda z Warszawy. No cóż, miała przechlapane z nami.

Jak czytam ogłoszenie np.o sprzedaży czegoś i nie  podano miasta, to wiadomo, że Warszawa. Takie niuanse.
    Podziękowali 3maliwiju Kaika madzikg
  • No tak, ale dziwne to podejście, jakby powiedziała, "jestem Magda z Wólki", to by było ok? Takie dziwne uprzedzenia. Nie jestem z Warszawy, studiowałam tam, ale nie kojarzę jakichś nienawistnych opinii, żeby zakładać, że ktoś z Warszawy jest be.
  • To też bardzo ciekawa rozmowa.

Podziękowali 1Prayboy
  • Tola powiedział(a):
    No tak, ale dziwne to podejście, jakby powiedziała, "jestem Magda z Wólki", to by było ok? Takie dziwne uprzedzenia. Nie jestem z Warszawy, studiowałam tam, ale nie kojarzę jakichś nienawistnych opinii, żeby zakładać, że ktoś z Warszawy jest be.
    Nie kumasz nic a nic.
    Nikt nie powiedziałby 'jestem Magda z Wólki, Krakowa, Wrocławia" tak przedstawiają sie ludzie ze stolicy :)
    Podziękowali 1maliwiju
  • @Elunia Pierwsze słyszę. Natomiast widać tu ewidentnie jakieś uprzedzenia.
    Podziękowali 1apolonia
  • Bo jesteś @Tola z Warszawy to nie kumasz tego :)

Mnie akurat bardzo bawią takie niby uprzedzenia, przemawianie się, też "zaciąganie" gwarą. Komuna bardzo zniszczyła indywidualność regionów, regionalną gwarę, powiedzonka, też te "walki" międzyregionalne.
    Podziękowali 1Malia
  • Ale wylot rury jest przy moście północnym, więc i tak zanieczyszczenia płynął już w sumie poza Wawe. 
  • No płyną, ale na Warszawie świat się nie kończy.
    Podziękowali 1mader
  • Wynikają z prostego faktu. Mieliśmy fajny kraj, a potem przeniesiono stolicę do Warszawy :)
  • i Kraków pozbył się mętów :)
  • edytowano wrzesień 2019
    ponieważ jestem stary, to często, tym bardziej że 30 lat już minęło, robię porównania do PRL-u, noi nie było tak fatalnie na linii W-wa - reszta kraju...

chociaż może to tylko wiejsko-łódzka perspektywa
  • Predikata powiedział(a):
    No płyną, ale na Warszawie świat się nie kończy.
    Oczywiście  że nie. Ja się tylko odnoszę do Warszawy, że tu panika  bo woda zanieczyszczona. 
    Swoją drogą, nikt jakoś nie mówi o tych wszystkich szambach non stop oproznianych do rzek w Polsce. 
  • @Elunia No właśnie nie jestem i nie rozumiem tego hejtu. Na dwa miliony ludzi w tej stolicy wszyscy tacy straszni?
    Podziękowali 1apolonia
  • Wykonawca był wybrany w roku 2010. Wtedy też były negocjowane warunki kontraktów. To są firmy, które dzisiaj jako podmioty prawne nie istnieją, bowiem popadły w upadłość. Natomiast oczywiście nie jest to kwestia osoby prawnej, tylko osób fizycznych, jak zawsze odpowiedzialnych za poszczególne odcinki
    Powiedziała na konferencji prasowej Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w stolicy Renata Tomusiakczyli smrodu coraz więcej... Czas sprawdzić ile razy było tam odwadnianie robione...

https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11023/brunatna-fala-rozlewa-sie-po-polsce-awaria-oczyszczalni-%C5%9Bciekow-czajka
  • Współczuję Ci Tola, jeżeli ty w życiu wszystko tak bierzesz na poważnie. Wyluzuj.
    Podziękowali 3Elunia maliwiju madzikg
  • Nawet jakby wioski szamba prosto do rzeki wylewały, ile lat musiałyby to robić aby jeden dzień Warszawy wyszedł, a teraz i te wioski i Warszawa...
  • Tola myli hejt z żartobliwym przemawianiem i generalnie ma nas za idiotów.
  • A Greenpeace wzrusza ramionami i komentuje że to walka polityczna.
    Noale w polskim zarządzie same niemieckie nazwiska. Oni mają swoje niezagrożone korniki drukarze i nic a nic nie angażują się w walkę polityczną.
    A ścieki które już do mnie napłynęły to jest sprawa niewarta wspominania. Taaaa.

• Zarty, z których wyziera pogarda, nie są śmieszne. A na Was jak mówią?
  • edytowano wrzesień 2019
    Jesssoo @Tola ....
    Dobra,wyjaśnię 
    Warszawiaki cfffaniaki zawsze uważali się za lepszych,bo ze stolycy,choc w wielu  wypadkami ich stołecznosc byla,jak to śp Popiołek ("Dom) mawial: po świadectwo urodzenia dwa dni furnanką poza Warszawę jechał  ( czy jakoś tak). 

Warszawiacy tak najogólniej uważali ( -ją) się za lepszych tj bardziej światowych nowoczesnych itp.
    Za to o krakusach się mawia,ze skąpi. 
    Za to ich korzenie takie bardziej artystyczno-a-inteligenckie, w przeciwieństwie  do Warsiawki,gdzie rodowitych warszawiaków bylo stosunkowo niewielu w porównaniu z całą masą ludzi sciąganych do odbudowy stolicy .  No A pośród tych robotników wykwakifikowanych i nie raczej niewielu bylo koneserów sztuki oraz absolwentów uczelni wyższych,choćby i kompletowych. A wielu z Tych robotników pizostalo i uznWo sie pitem za warszawiaków.  A ich dzieci to juz na pewno. 
    Warszawiacy ( ci prawdziwi  ;)  ) mieli też ponoć szczycić się tym,że duzo bardziej ucierpieli w czasie wojny podczas kiedy Kraków mial okupacyjny luz.  

To tak z grubsza
    Podziękowali 1obwarzanek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.