Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oczyszczalnia Czajka

24

Komentarz

  • Ula - ja to wiem - ale dla wielu osob politycy w parlamencie to poprostu "politycy z Warszawy" - stad tez po czesci taki PR ma Warszawa ;)
  • Tyle ze mądry patrzy szerzej i nie będzie uogolnial..

  • Elunia powiedział(a):
    blaekie powiedział(a):
    Bo Polacy to zawistny naród 
    Kocham takie podsumowania.
    Konkretnie w tym wypadku zawistni o....???
    O wszystko, że lepsze zarobki, że lepszy dostęp do kultury, sklepów itp. btw my najlepsze zakupy ubraniowe robimy na wakacjach 300 km od domu. A do Wwy ludzie młodzież przywożą żeby się przeszli po Złotych Tarasach...

    Takim samym uogólnieniem jest pisanie jak to warszawiacy się przedstawiaja i podkreślają że są z Wwy. Naprawdę tu na forum się tego nie spodziewałam i jestem zdegustowana atakiem na Warszawę.
  • a jak znajdujesz Kleszczów?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a jak znajdujesz Kleszczów?
    A o co chodzi z Kleszczowem?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • to taka gmina w okolicach Bełchatowa, która w związku z tym zgarnia z kopalni, czy elektrowni tyle podatków, że nie wie co z kasą robić.
    Robi za symbol nienależnych korzyści...
    Podziękowali 1Aneczka08
  • a na jakim etapie jest naprawa awarii Czajki ( a propo tematu)? interesuje mnie to bo mamy rodzine w Plocku
  • Nie słyszałam o Kleszczowie. Bogactwa nie zazdroszczę i nie rozumiem w czym problem
  • charakterystyczne :)
    MSPANC

    a trochę poważniej, Wa-wa zbiera, wg mnie nienależnie, podatki z firm, które swoje siedziby tam mają, ze względu na system gosp.-polityczny III RP oraz po prostu dlatego, że jest to stolica
  • edytowano wrzesień 2019
    ok. mógłby być nawet specjalny fundusz na stolicę (chociaz czołgając sie autem po błocku w roztopy mam tę reprezentację najzwyczajniej w d..), ale , odbudowano te kupę gruzów (na życzenie Stalina) wysiłkiem naszych rodziców, jeszcze w latach 60-tych pobierano na to podatki i organizowano "dobrowolne" zbiórki, a teraz jej mieszkańcy, szczególnie ci odpowiednio podczepieni, czerpią z tego nienależne korzyści (i wybierają złodziei do władzy)

    ogólnie, jak się wydaje, nadmierne korzystanie z lokalnych podatków to jeden z czynników atomizacji kraju
  • Księstwo Gdańskie, Księstwo Wrocławskie, Księstwo Warszawskie, Księstwo Poznańskie...

    prosta droga do rozbicia dzielnicowego
    Podziękowali 1Klarcia
  • A i tak najgorzej mają ci z Wąchocka bo wszyscy się z nich śmieją.
    Podziękowali 3Skatarzyna madzikg Klarcia
  • @Malgorzata i zrealizowano by doskonały plan Hitlera
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Pabsta
  • A ze mnie się tu wszyscy śmieją że idę na pole. A najśmieszniejsze jest to że naprawdę nue rozumieją gdzie idę :) i tak z perspektywy Krynicy Zdroju mojego rodzinnego miasteczka to mogę uznać że tylko Warszawiacy mówili zazwyczaj skąd są. I brzmiało to mniej więcej: bo widzi Pani ja jestem z Warszawy i u nas w Warszawie...
    No zabawne. Ale żeby zaraz animozji się doszukiwać...
    Podziękowali 3maliwiju kociara kowalka
  • @Elunia ale widzisz roznice ze sama w zartach mowisz zes baba ze wsi, ja tez czasem mowie zem warszafka a ze tu iles osob pisze ze ludzie ze wsi to przykladowo prostacy i nieuki, albo ze wsi z Twojego rejonu co gorsza. Nie wiem czemu to sluzy. 
  • A najsmutniejsze jest to że po wojnie prawdziwi Warszawiacy od pokoleń nie byli meldowani w Warszawie...
    Podziękowali 2iwaslim Klarcia
  • Ja się raczej niejednokrotnie spotykałam z tekstami typu a bo u Was w wielkim mieście... a bo u Was w Warszawie... 
    Podziękowali 1kasha
  • Nie umiem zalinkowac, ale na fb nawołują do zmiany nazwy z Pole mokotowskie na Dwór mokotowski.  :D bo ani wieś, ani Kraków.
    Podziękowali 2Aneczka08 Katia
  • I dlatego dyskusja zaczęła sie trochę później, niż żart Pawła.
    A tak w ogóle w tej chwili tez jestem baba ze wsi, cóż, taka prawda, bo się wyprowadziliśmy. A pamietacie, jaka kiedyś byłą awantura, jak kiedyś cos tam napisałam o podstarzałych mamusiach majac zreszta na myśli siebie? Tak wiec nawet samej sobie czasem nie mozna poubliżać, bo może być to opacznie zrozumiane. 
    Podziękowali 2Skatarzyna Aneczka08
  • Elunia powiedział(a):
    Ale serio jak moje dzieci mówiły pod Krakowem, że idą na dwór, to kolega nie rozumiał. Odpowiedział, ze na tej wsi tylko remiza strażacka jest  :D

    Ja uwielbiam takie regionalizmy.


    Elunia ja tez uwielbiam regionalizmy :-) i dania regionalne :-) i regionalme zwyczaje :-)
    to jest cos fantastycznego :-)
    Podziękowali 1Malia
  • Umówmy się. 
    W Krakowie to jednak kultura.
    W Warszawie to nowobogaccy ze słomą w butach.


    Oczywiście prowokuje.
    Nie dalej niż wczoraj integrowałem się do rana z przyjaciółmi z Warszawy w Warszawie :)
    Ale ja lubię takie regionalne przytyki, można się pośmiać.


  • Warszawiaku jedź nad morze.
    Twoja kupa już tam jest :)
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano wrzesień 2019
    jest kolejna afera
    poza oczyszczalnia nie dziala rowniez spalarnia w oczyszczalni Czajka  - podobno od grudnia zeszlego roku
    takie oswiadczenie wydalo Miejskie Przedsiebiorstwo Wodociagow i Kanalizacji - oswiadczenie to dzis krazy po twitterze

  • Koleżeństwo nie rozumie?! Przecież jak wyłączą to media powiedzą że to rząd wyłączył i to rząd jest odpowiedzialny za ścieki w Wiśle. Warszawa nic nie zrobi aby było inaczej nie tylko z nieudolności, ale z wyrachowania. To jest teraz już problem rządu. Oni są bardzo sprawni w swojej nieudolności. Najbardziej sprawni są w unikaniu odpowiedzilaności oraz przerzucaniu jej na przeciwnika, to jest na pogardzanego wroga.

    Podobna technikę stosują równolegle w sprawie 500+. To jest genialnie proste: celowo lub odruchowo źle i niezgodnie z prawem i procedurami wypełniają wnioski o finansowanie, nie dotrzymują terminów. Nie dostają więc pieniędzy i natychmiast alarmują w mediach że rząd nie dał im pieniędzy na dzieci, które się dzieciom należą. I to jest prawda że rząd nie dał. Mediów i ich zwolenników oraz niedoinformowanych celowo rodziców nie obchodzą szczegóły. Kupują informację z mediów. Podejrzewam ze ta metoda szybko się upowszechni. Następnym krokiem będzie wydawanie wymuszonych i dawanych w ciemno i zawczasu pieniędzy na 500+ na inne cele - na przykład antyrządową propagandę i podnoszenie nadal larum że rząd nie daje. Prokuratura i RIO zanim się ruszą minie kilka miesięcy. Zresztą sądy i tak będą sprawy przewlekać i bardzo możliwe że przyznawać rację samorządom. To jest otwarty bunt i wojna domowa. Na razie jest bezkrwawa.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11023/brunatna-fala-rozlewa-sie-po-polsce-awaria-oczyszczalni-%C5%9Bciekow-czajka/p4
  • cheba trzeba odnowić wątek 

    Podziękowali 1Klarcia
  • Rafał już na L4, czy dopiero od jutra?
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Podziękowali 1Elf77
  • Hej, gdzie się podziało cytowanie? :o

    @Elunia "Ogólnie jestem przeciwna centralizacji." Ja też, ja też! I jestem też za wyrzuceniem stolicy z mojego pięknego miasta! Za stolycą pójdą słoiki ze swoim smogiem i będzie miło i fajnie :)

    Podziękowali 1Klarcia
  • Już Warszawiacy dostają alert RCB, aby nie kąpać się w Wiśle 
  • blaekie powiedział(a):
    Już Warszawiacy dostają alert RCB, aby nie kąpać się w Wiśle 

    och szkoda, planowilismy jutro kąpiel w Wiśle B)
    Podziękowali 2kasha asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.