Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oczyszczalnia Czajka

13

Komentarz

  • @blaekie dokładna treść alertu brzmi
    "Uwaga!Główny Inspektor Sanitarny apeluje:
    w Wiśle od Warszawy w stronę  Gdańska,unikaj kąpieli i sportów wodnych.
    Nie używaj do mycia wody z rzeki.

    @Aneczka08, a my co wieczór idziemy się myć nad rzekę.
    Dobrze ,że w komunikacji "ciepłe guziki" zaklejone i na każdym przystanku są otwierane drzwi,przecież teraz cała Warszawa będzie śmierdziała.

  • @kasha, a nie uważasz, że coś jest nie tak, że Czajka znów nawala? 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • W sensie nie tylko Warszawiacy otrzymali? 
  • edytowano wrzesień 2020
    Może ze względu na obywateli? I środowisko? Żeby gówno płynęło jak najkrócej mozliwe? Albo dlatego że może bez przetargu niejako wynająć wojsko które szybko most zrobi? Płacić ma Warszawa. 
  • edytowano wrzesień 2020
    Ciekawa jestem co ustala ostatecznie jaka była przyczyna, też myślę że splot kilku błędów a nie atak terrorystyczny lub inna bomba termobaryczna. Bezobjawowa. 
  • Zgodzę się z tym że o prawdę będzie trudno zgodnie z zasadą że każdy ma swoją opowieść no i się będzie wybielał. 
    Facet który to pisze nie ujawnił wykształcenia, więc nie wiadomo czy wie o czym pisze. Szef Polskich Wód to od razu wiedział że to błąd projektowy albo wykonawczy, heloł a jaki miał być? Anioł zagłady mieczem przeciął? Pochopnie to raczej dyletanci ferują wyroki.
    Raczej osoby odbierające dokumentację projektowa są inżynierami więc dziwne że by odebrali zupełny bubel. Projektant taki eksperyment zrobił? Niestety podobno projektanci często unikają odpowiedzialności za swoje błędy, z tego co słyszałam. 
  • Oczywiście, że tak, czytam ciągle komentarze, że dlaczego pretensje w stronę Trzaskowskiego, skoro to projekt i wykonanie Kaczyńskiego.... Poszła plota i żyje.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2020
    Prokuratur Generalny może zgromadzi dostatecznie mocne dowody że sąd przekona i ten nie będzie miał wyjścia. Smoleńska ma razie nie rozliczył Prokurator. 
  • Prawdę mówiąc, to żal mi Trzaskowskiego. Bogu dziękować, że Patryk jaki nie wygrał tych wyborów.
    Podziękowali 1ewaklara
  • Izka powiedział(a):
    Może ze względu na obywateli? I środowisko? Żeby gówno płynęło jak najkrócej mozliwe? Albo dlatego że może bez przetargu niejako wynająć wojsko które szybko most zrobi? Płacić ma Warszawa. 

    R. Trzaskowski już się pochwalił, że koszty będą nieduże, tylko za zużycie paliwa, bo przecież "wojsko nie będzie sobie liczyć za roboto godziny". :)
  • edytowano wrzesień 2020
    Ale kto był wtedy nadprokuratorem i czyja była KRS? 
  • Teraz sądy są zawisłe przynajmniej w części. Co za problem aby sądził ten sędzia który jest zawisły. No i prokurator najwyższy jeśli ma w tej sprawie wyrobioną opinię to co za problem aby złożył właściwy akt oskarżenia. 
  • Taki jeden co sobie sam poparcia udzielił mógłby się zająć tematem. 
  • W poniższym komentarzu po 13. minucie jest wspomniane , kto modernizował czajkę gadowskiwitold.pl/aktualnosci/komentarz-tygodnia-kto-szantazowal-epsteina/
  • No ale teraz są podobno zawisłe od tej "właściwej" strony?
    Zresztą dalsza dyskusja na temat wymiaru sprawiedliwości w Polsce nie ma sensu, bo pozostaniemy przy swoich wizjach. 
  • A z Czajka to byłby ciekawy przypadek do pokazywania w Discovery w dziale katastrofy, szkoda tylko że to za pieniądze podatników utopione. 
  • edytowano wrzesień 2020
    Pozostanę przy zdaniu, że to co uznajesz za rzeczywistość, jest wizją rzeczywistości. I mam nadzieję że nie imputujesz mi, że jestem przestępcą. 
  • edytowano wrzesień 2020
    Co to za firma, której ten Aleksander D jest prezesem? 
    Podziękowali 1balbi
  • edytowano wrzesień 2020
    Warbud to ten polski członek konsorcjum, prezesem jest Jerzy Werle, wcześniej był prezesem założyciel Włodzimierz Włodarczyk. Notka prasowa tak napisana, że sugeruje generalnego wykonawcę, dlatego się zdziwiłam że żadnego tam Aleksandra D nie ma w Warbudzie, Veolii itp. 
  • Myślałam że dysponujesz jakimiś dokładniejszymi informacjami. Moje z analizy netu są takie, że to chyba jakaś firma doradcza z tym Aleksandrem D. To oczywiście też zbyt dobrze nie świadczy o decydentach że sobie takiego doradcę wybrali. Natomiast ton artykułu wskazujący na modernizatora Czajki - człowiek czyli np Ty i ja od razu kojarzy z Generalnym Wykonanawca - również dobrze o dziennikarzu nie świadczy, ale to mnie akurat nie dziwi. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • edytowano wrzesień 2020
    Znowu jakieś głupie insynuacje.
    Problemem jest nierzetelność przy budowie (raczej, chociaż podobno rury miały atesty, z drugiej strony sztuczne nawierzchnie boisk też miały a są co do nich wątpliwości). 
    Przy okazji widać że trzeba myśleć przy czytaniu i szukać na własną rękę informacji. 
    Tyle. 
    Na ogół piszę wprost mimo że jestem kobietą. Jak ktoś czyta między wierszami to najczęściej nadinterpretuje. 
    Zapominam niestety ze tu jest kategoria polityka i mało kogo interesuje strona budowlana a bardziej zgadywanie kto miał interes, układy itp
  • edytowano wrzesień 2020
    Edit bo nie chce mi się tłumaczyć że nie bronię PO
  • Izka powiedział(a):
    Nie otwiera się. A co, zbadali przez weekend i stwierdzili, że był sabotaż?
    Podziękowali 1Klarcia
  • TecumSeh powiedział(a):
    Nie, stwierdzili że nie ma. Bardzo by chcieli by był, no ale co zrobić, pech.
    Czyli prokuratura musi przyjąć inną linię obrony Czaskowskiego i całego tego układu  :D
     
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2020
    Malia powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Nie, stwierdzili że nie ma. Bardzo by chcieli by był, no ale co zrobić, pech.
    Czyli prokuratura musi przyjąć inną linię obrony Czaskowskiego i całego tego układu  :D
     
    Stwierdzili ze nie ma, a dokładnie że nie znaleźli np materiałów wybuchowych, co prawda sam Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro nie był w tym tunelu. 
  • Nie złapałeś.
    Prosciej: po po piszesz razem z Malia ze prokuratura utopi temat? On nie panuje nad swoimi ludźmi? 
  • Jeśli prokuratura stwierdzi że było przestępstwo to nie widzę powodu żeby nie wniosła aktu oskarżenia. Już wstępnie byli w ratuszu por. np. tu:
    https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/awaria-czajki-policja-w-ratuszu-sledztwa-prokuratury-most-pontonowy
    Podziękowali 1Klarcia
  • Trzaskowski inauguruje "Ruch Trzaskowskiego", a w tym czasie znowu ścieki z Czajki do Wisły spływają.

    Według danych przekazanych przez Wody Polskie dobowy zrzut ścieków do Wisły wynosił 14 października 254 tys. 398 m sześc., a 15 października 230 tys. 862 m sześc.

    Nieczystości są doprowadzane wprost do Wisły od ubiegłej środy. Wówczas w wyniku decyzji o konieczności tymczasowego demontażu mostu pontonowego oraz dwóch nitek bypassa rozpoczęto ponowny bezpośredni zrzut ścieków.

    Prezes Wód Polskich Przemysław Daca informowała na Twitterze, że nawet wówczas, kiedy funkcjonował tymczasowy kolektor, miasto zrzucało ścieki do Wisły. W deszczowe dni woda opadowa zmieszana ze ściekami bytowymi i przemysłowymi lała się do rzeki. I tak np. 12 października zrzut zaczął się o zmroku. – Widać parujące ścieki i czuć fetor! O godz. 20.00 ilość ścieków przekroczyła 5,5 m sześc. na sekundę – alarmował Daca.

    W środę wojsko podjęło decyzję o tymczasowym demontażu mostu pontonowego, na którym ułożony był tymczasowy rurociąg. Przyczyną jest rosnący poziom wody w Wiśle. Szczególne zagrożenie dla przeprawy stanowią prędkość nurtu rzeki oraz niesione przez nią drzewa i konary, spływające m.in. z pól i terenów nadbrzeżnych.

    W czwartek wieczorem z mostu pontonowego zostały usunięte dwie nitki bypassa. Nieoczyszczone ścieki są znów zrzucane wprost do Wisły. Według informacji prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy w czwartek ok. godz. 18 z kolektora przy ul. Farysa płynęło 2,9 m sześc. nieczystości na sekundę.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.