Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

18788899092

Komentarz

• Elunia powiedział(a):
    Znam sporo młodzieży na rozdrożu.
    Ja też. Uczę w liceum.
  • edytowano lipiec 2020
    No przesada, takie polityczne wiatraki to są, na młodzież gorzej działa ksiądz pijak w parafii, albo ci księża, co byli autorytetami, a odeszli z kapłaństwa,  z zakonu za kobietą. Teraz gadają jakie to zakony i kler zły... A wiele lat autorytetami byli...
    Podziękowali 1Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ja też. Uczę w liceum.
    I w czasie wakacji masz stały kontakt z tą młodzieżą, której uczysz? :D
  • Musisz być kochana nauczycielka, taki przyjaciel młodzieży :D
  • Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ja też. Uczę w liceum.
    Nie, nawzajem odpoczywamy od swojego towarzystwa. Mam za to w domu byłą licealistke i jej znajomych. 
  • Aniela powiedział(a):
    Musisz być kochana nauczycielka, taki przyjaciel młodzieży :D
    I po co ten sarkazm?
  • Tecum chyba lubisz myśleć ze wiesz wszystko
    Podziękowali 1obwarzanek
  • beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ja też. Uczę w liceum.
    Nie, nawzajem odpoczywamy od swojego towarzystwa. Mam za to w domu byłą licealistke i jej znajomych. 
    I to jest to sporo młodzieży :D
  • Malo nie jest.  Spory przegląd. 
  • TecumSeh powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Tecum chyba lubisz myśleć ze wiesz wszystko
    A skąd ta rewolucyjna teza?
    Wydaje mi się, że wynika z zazdrości, że wiesz więcej :)
  • Aniela powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Tecum chyba lubisz myśleć ze wiesz wszystko
    A skąd ta rewolucyjna teza?
    Wydaje mi się, że wynika z zazdrości, że wiesz więcej :)
    Tak właśnie :D Fajni jesteście... zawsze mi humor poprawicie 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Tak to już jest. Człowiek użyje skrótu myślowego*, to go zaraz wypunktują...  :)
    na szczęście, im starsza jestem, tym mniej (a ostatnio nawet wcale) nie ruszają mnie zagrywki pt „a boś głupsza”, tylko bawią właśnie. 

To strasznie fajne odkrycie :) Jeszcze kilka lat temu, wdałabym się w niepotrzebną wymianę zdań.

* Dobrze, ze sprawdziłam przed wysłaniem, bo autokorekta poprawiła mi na „skrótu myśliwego”... ale byłoby pola do dogryzek ;)
  • Skrót myśliwego - "skrut Bronka".
    Podziękowali 1katarzynamarta2
  • Skrót myśliwego! Super - ma szansę stać się kolejnym forumowym wyrażeniem, coś jak "brawarystyczny". @katarzynamarta2 może będziesz kultowa  :D
    Podziękowali 2katarzynamarta2 Katia
  • Wie dzia łam!  :D :joy:
  • Gorzej że niektórzy np taki leguramin wcale niespecjalnie używają... Polska język trudna język 
  • Elunia powiedział(a):
    Zachwyceni funkcjonowaniem bonu, który działa niespełna dwa tyg. Jasnowidze:)
    A nie od dziś? ;) 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Rząd jest zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i już rozważa możliwość wypłacania w ten sposób również innych świadczeń. – Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca <

Pomysł niegłupi, może zniechęci do pobierania dodatku osoby, które są zamożne i nie wprowadzają tego pieniądza w polską gospodarkę.
  • A dlaczego ma zniechęcać? Skoro im się należy, bo mają dzieci, to mają prawo pobierać.
  • OlaN. powiedział(a):
    A dlaczego ma zniechęcać? Skoro im się należy, bo mają dzieci, to mają prawo pobierać.
     Mają prawo, ale w formie bonu, to już nie będzie fajnie.
    Nie będzie można odłożyć, wydać za granicą, zapłacić za coś bez faktury - i ta świadomość, że US zna Twoje wydatki.
    Wcale się też nie zdziwię, gdy okaże się, że te bony można tylko wydawać w sklepach z polskim kapitałem.
  • edytowano sierpień 2020
    Akurat zamożni wydają pewnie głównie na dodatki, nie rzeczy podstawowe.
    sa to m.in zajęcia pozaszkolne, wyjazdy letnie/zimowe typu obozy sportowe itp w Polsce, materiały edukacyjne.
    Nie znam zamożnego, który by z chęcią nie wykorzystał takich bonusów, „oszczędzając” swoją wypłatę. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Quo Vadis Zjednoczona Prawico?

Bardzo się cieszę z kolejnego zwycięstwa. Teraz przed nami 3 lata bez żadnych wyborów, więc jest to bardzo dobry czas na refleksję, co do tej pory się udało, a co nie i jakie w związku z tym stoją wyzwania przed państwem, rządem oraz jaką agendę programową realizować?

Wiem, że wielu z Was, szczególnie tych, którzy bardziej interesują się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób, pomimo oczywistych faktów. Twarde dane pokazują, że Polska gospodarczo rozwija się kilka razy lepiej niż za czasów PO (od 2015 PKB +20%, średnia płaca +30%, dochody budżetu +34%, ściągalność alimentów +389%, bezrobocie -50%, luka podatkowa -75%, dług publiczny - spadek z 52% do 48% PKB). Do tego lepsza polityka społeczna, spadła drastycznie przestępczość i korupcja. Natomiast Trzaskowski, od kiedy jest prezydentem Warszawy, z niczym sobie nie radzi (oczyszczalnia Czajka, plany zagospodarowania, infrastruktura, korupcja, reprywatyzacja, L-4 w czasie Covid19, a nawet wypłaty rządowych programów, idą tu najwolniej). A jednak opozycja jest tak blisko...

całość

https://www.facebook.com/PatrykJaki/posts/2851014131669312?__tn__=K-R

Podziękowali 3Klarcia Aniela Elf77
  • Podziękowali 1Aszna
  • Pioszo54 powiedział(a):

Quo Vadis Zjednoczona Prawico?

Bardzo się cieszę z kolejnego zwycięstwa. Teraz przed nami 3 lata bez żadnych wyborów, więc jest to bardzo dobry czas na refleksję, co do tej pory się udało, a co nie i jakie w związku z tym stoją wyzwania przed państwem, rządem oraz jaką agendę programową realizować?

Wiem, że wielu z Was, szczególnie tych, którzy bardziej interesują się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób, pomimo oczywistych faktów. Twarde dane pokazują, że Polska gospodarczo rozwija się kilka razy lepiej niż za czasów PO (od 2015 PKB +20%, średnia płaca +30%, dochody budżetu +34%, ściągalność alimentów +389%, bezrobocie -50%, luka podatkowa -75%, dług publiczny - spadek z 52% do 48% PKB). Do tego lepsza polityka społeczna, spadła drastycznie przestępczość i korupcja. Natomiast Trzaskowski, od kiedy jest prezydentem Warszawy, z niczym sobie nie radzi (oczyszczalnia Czajka, plany zagospodarowania, infrastruktura, korupcja, reprywatyzacja, L-4 w czasie Covid19, a nawet wypłaty rządowych programów, idą tu najwolniej). A jednak opozycja jest tak blisko...

całość

https://www.facebook.com/PatrykJaki/posts/2851014131669312?__tn__=K-R

Super opracowanie, wrzuciłam u siebie.
    Podziękowali 1Aniela
  • To ja też muszę wrzucić.
    Tym razem w Czechach.

W jesiennych wyborach senackich i samorządowych Czesi będą mogli zagłosować bez wychodzenia z samochodu w specjalnych komisjach - ustalili przedstawiciele partii politycznych zasiadających w czeskim parlamencie. Ponadto mają zostać stworzone dodatkowe komisje w miejscach objętych kwarantanną, a także komisje wyjazdowe, które dotrą z urnami do konkretnych wyborców. Parlament zajmie się projektem zmian w ordynacji wyborczej w drugiej połowie sierpnia.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-czechach-partie-polityczne-uzgodnily-zmiany-w-ordynacji-wyborczej-przewidujaglosowanie-z-samochodu-4657894

W Polsce też mogło tyk być, gdyby nie to, że opozycja umyśliła sobie wymianę kandydata.
  • Ach ta opozycja, winna wszystkiemu co złe. Partia rządząca już tyle rządzi i porządku zrobić mie może. Klarcia tak chwali rządzących ale z daleka, a mogłaby z bliska, mieszkając tu. No ale nikt nic nie chce darmo dać, a rzekomo tu kraina miodem płynąca i rzadzacy dają wszystkim :D 
  • A widzisz tu peany nad PO i innymi? Bo ja nie. 
    Wiec daruj sobie pierdolety
    Jak nie jesteś za PiS to jesteś za PO :D

Podziękowali 2beatak hipolit
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.