Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

Zbliżają się wybory, a PiS będzie mogło cokolwiek zmienić na lepsze, tylko jeśli uzyska większość konstytucyjną. Bez tego utonie w przepychankach z sądami i wrogimi mediami. Czyli, jako Polska, znowu zmarnujemy szansę.
Popatrzcie, ile czasu zajęło Orbanowi wprowadzenie zmian, mimo nieustającej większości konstytucyjnej - opozycja, działając jako agent zagranicy, zrobi wespół z mocodawcami wszystko, by zmiany uniemożliwić. A jeśli się jej uda, szybko wkroczymy na ścieżkę Irlandii.

Apeluję więc, by słuszne pomysły i usprawiedliwione pretensje, schować w kieszeń i głosować na PiS, bo, w mojej ocenie, to nasza jedyna szansa, która może się nieprędko powtórzyć.
«13456792

Komentarz

 • edytowano wrzesień 2019
  Pioszo54 powiedział(a):
  opozycja, działając jako agent zagranicy
  - a PiS to niby jest taki odporny na wpływy zagranicy? Jak ktoś w ten sposób postrzega politykę PiS, to ja już nie wiem - ręce opadają...
 • edytowano wrzesień 2019
  nie ma kraju ani partii odpornych na wpływy zagranicy, ale nie o tym mówimy...

  Np. Chiny, Rosja czy Indie, mimo wpływów róznorakich pilnują interesów państwowych, uporządkowania spraw wewnętrznych,
  i, w mojej ocenie, podobnie próbuje postępować Kaczyński czy Orban, proporcjonalnie do posiadanej siły.

  :) • Przywołaj jeszcze przykład roszczeń żydowskich - czyli plan ostatecznego samobójstwa ekonomicznego
  i przykład samobójczej polityki zagranicznej, prowadzonej przez PiS - rosyjskie rakiety z powodu tej polityki są wycelowane w Polskę i nasi "sojusznicy" dobrze o tym wiedzą - Polska jest przeznaczona do zaorania w pierwszej kolejności. Jak ktoś nie rozumie drukowanego, to niech obejrzy sobie animację - bardziej działa na wyobraźnię:
  wojna rozpocznie się w Polsce...
  Podziękowali 1Odrobinka
 • edytowano wrzesień 2019
  żadna partia ani ugrupowanie w ostatnim 30-leciu, nie próbowało uporządkować naszych spraw w stopniu choćby przybliżonym do PiS-u
  (może Miller w jakiejś szczątkowej formie, za co zresztą został upomniany i cudem przeżył)

  a polityka zagraniczna jest prawdopodobnie ceną za możliwość tego porządkowania 
  Podziękowali 1Polly
 • do kiedy trzeba się zgłosić i gdzie jeśli chce się głosować poza miejscem stałego zameldowania?

 • W urzędzie gminy miejsca gdzie się mieszka.
  Podziękowali 1Małgorzata32
 • Tola powiedział(a):
  Mam nadzieję, że zwycięstwo PiS tym razem będzie mniej spektakularne. Bo że będa na pierwszym miejscu, to pewne. Strach pomyśleć, z czym wyskoczą po wyborach. Dla mnie tym razem najmniejszym złem jest PSL z Kukizem. Z bólem serca, bo nie sądziłam, że kiedykolwiek zagłosuję na PSL. ALe przynajmniej są przewidywalni i światopoglądowo nie są po lewej stronie.
  jest to absolutne zaprzeczenie demokracji, przynajmniej tej teoretycznej, gdzie wybory służą wyłonieniu rządu, będącego reprezentacją większości wyborców.
  :)
  Obecnie, we wszystkich demokratycznych krajach świata, rządy są ubezwłasnowolniane przez media, władzę sądowniczą i banki.
 • edytowano wrzesień 2019
  to, że agitujesz za sytuacją, w której nie będzie efektywnego rządu.

  a tego lobby banksterskiego nie kupuję, zdaje się, że podjęli jakieś działanie związane z repolonizacja banków, być może niezbyt efektywne, bo jak ze wszystkim - media i sądy
  bronią stanu zastanego.
 • edytowano wrzesień 2019
  niestety, demokracja jest tak skonstruowana, że dopuszcza istnienie rządów, które, z założenia, nie są w stanie rządzić, mimo większości parlamentarnej, 

  co, jeśli się przedkłada interes kraju nad interesy partyjne, powinno u świadomego obywatela :) prowadzić do działań w stylu "wszyscy gramy na wygrywającego";

  inaczej mamy to co było i co jest w świecie powszechne - rządy pieniądza za pomocą mediów,
  a demokracja jest jedynie fasadą.

  :)
 • edytowano wrzesień 2019
  TecumSeh powiedział(a):
  Pioszo54 powiedział(a):
  co, jeśli się przedkłada interes kraju nad interesy partyjne, powinno u świadomego obywatela :) prowadzić do działań w stylu "wszyscy gramy na wygrywającego";
  No nie bardzo - kiedyś wygrywała PO i w interesie naszego kraju grałem przeciw wygrywającemu.
  Co więcej - uważam że dobrze robiłem:)
  mieliby przynajmniej szansę na trochę niezależności, mogliby poczuć się gospodarzami,

  wg mnie zawsze warto spróbować,

  chociaż w tem przypadku bardziej bym stawiał na działania powyborcze, czyli targi międzypartyjne
 • wogle, to "wszyscy gramy na wygrywającego" wydaje mi się jedynym sposobem, by się samodzielnie wybić na trochę niezależności
 • Na razie aferą przedwyborcza padł hotelik w Krakowie, podstawowy dla tej połowy Krakowa, która ma lewizny ;)
 • Tak,faktycznie sądy to priorytet
  :/
 • edytowano wrzesień 2019
  kociara powiedział(a):
  Tak,faktycznie sądy to priorytet
  :/
  dobrze to widać na przykładzie rządów Trumpa
  :)

 • tak, u sąsiada trawa zawsze bardziej zielona 
  a czasami klepisko
 • @Małgorzata32 jeśli masz profil zaufany, to wtedy możesz przez internet złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców, odpowiedniego do miejsca Twojego pobytu w dniu wyborów. Masz na to czas bodajże  do 8 października. 
 • TecumSeh powiedział(a):
  Pioszo54 powiedział(a):
  kociara powiedział(a):
  Tak,faktycznie sądy to priorytet
  :/
  dobrze to widać na przykładzie rządów Trumpa
  :)

  W USA aż takiej patologii nie ma. Zastanawiam się czy w ogóle gdzie indziej taka istnieje.
  tutaj np. jest kawałek o tym jak usańskie sądy opiekują się demokracją
  :)
 • @TecumSeh ; nie wiem,czy mam jakiekolwiek podstawy dyskutowac o systemie prawnym w innych krajach,wydaje mi sie,ze operujemy wyłacznie  pojedynczymi przykladami. Medialnymi czy filmowymi na przykład. 
  Natomiast z naszym systemem mam spore doswiadczenia, pokusilabym sie nawet o stwierdzenie, ze duzo większe, niz przeciętny obywatel. Byl czas,ze na sali sądowej bylam i 2xw miesiącu, sprawy karne jak i rodzinne. 
  I z moich doświadczeń wynika,ze dobra zmiana nie zrobila kompletnie nic poza ruchami kadrowymi i jeszcze wiekszym upolitycznieniem sądownictwa. 
  Dla przecietnego obywatela nie zmienilo sie nic,a wrecz przeciwnie-postępowania wydłużły się bardziej, niz wczesniej bylo. 
  Nie wiem tez,czy w przywolywanych przez Ciebie systemach byloby podobnie jak u nas chocby w sprawach ostatnich tygodni czy miesięcy.  Czy jeden z najwazniejszych politykow majacy niejasne zwiazki ze swiatem przestepczym oraz majatek otrzymany w niejasnych okolicznościach nie bylby odpowiednio sprawdzony? Nr 1 w politycznym światku,oficjalnie szeregowy poseł mogl sobie wzywac na dywanik szefa prokuratury w sytuacji niejasnej roli samego szeregowego posla w tej sprawie? 

  I kolejna sprawa.  Na skutek tak upolitycznionego dzialania, wysyłania policji do nachodzenia/aresztowania durnych artystow, zatrzymywania dzialaczy opozycyjnych z powodow manifestacji i jednoczesba biernosc przy sprawach duzej wagi z zawodu odchodzą stare wygi i pozostaja niedoświadczeni,czasami mierni policjanci. za moment co drugie morderstwo będzie uznane za samobojstwo,bo niedoświadczeni śledczy będą srednio prowadzic postępowania. To są akurat sprawy,ktore mogą dotknąć zwyklego czlowieka,bo te afery z pierwszych stron gazet to raczej Kowalskiego nie będą dotyczyc,o ile nie będzie kierowcą, ktorego przypadek rzucil na droge,po ktorej porusza sie kolumna rządowa a dowody giną/uszkadzają się w tajemniczych okolicznosciach.
  Moze sie jednak zdarzyc(bo prawie kazda rodzina ma mniej lub bardziej czarną owcę z roznymi dziwnymi powiązaniami),ze nasz bliski popełni w celi wieziennej samobójstwo.  Na leżąco,pod kocem. 
 • Bea powiedział(a):
  Zaś szefem MSWiA o Służb Specjalnych a dalej CBA jest skazany wyrokiem acz ułaskawiony przez głowę pañstwa człowiek przekraczający swoje uprawnienia...
  Etam. Ale to "nasz",swojak przecie.
  Tak jak "nasi " są dawni wysoko umocowani funkcjonariusze aparatu komunistycznej opresji, "nasi" są tajni wspolpracownicy bezpieki...
  Podziękowali 1beatak
 • Przecież to człowiek o krystalicznej reputacji ;) mspanc.
 • edytowano wrzesień 2019
  No i ciekawa jestem tez,czy w tych USA, w swietle kamer( o dziwo,reżimowa nie transmituje,ciekawe czemu) sejmowa komisja by wygladala jak teraz u nas,czy przewodniczacy pozwoliłby sobie na łamanie regulaminów sejmowych...dla porządku dodam,ze glosowane jest uchwalanie odwołania vice prezesów NIKu.
  No i tak...nie bylo większości,wymaganej to se przewodniczący postanowił glosowac do skutku.

  Edit: a dla drugiego porządku dodam,ze kandydatką na nową vice jest przyjaciólka Marty Kaczynskiej,kiedys ponoc szeregowa pracownica NIK, bezskutecznie usilujaca awansowac az tu nagle( wg niektorych mediów) jej kariera miala wystrzelić po zaprzyjaźnieniu sie z bratanicą j. Kaczyńskiego 
  Pis rozszerza program rodzina na swoim na rodzina i kumple na swoim 
  Podziękowali 1Ona64
 • Czyli jak nic PSL ;)
 • Ja zrobiłam ankietę celowo wypełniając wszędzie "nie mam zdania". Masę kandydatów się ze mną zgadza w circa 50%...

  Ale tam są chyba wyłącznie kandydaci SLD (przytłaczająca wiekszosc) i  KO (dużo) oraz Konfederacji. Na jednego z PIS sie natknęłam.  Patrzyłam od dwóch końców:  tych co maja zdanie zgodne "ze mna" ;) i tych, którzy mają  JAKIEŚ  zdanie. 

  Na usprawiedliwienie kandydatów mogę tylko napisać, że wiele pytań jest tak sformułowanych, że z tej samej odpowiedzi można wyciągnąć zupełnie przeciwstawne wnioski. Wiec może  bezpieczniej "nie miec zdania".

 • Tola powiedział(a):

  R wyszło mi że 7 najbardziej zgodnych kandydatów ze mną jest z Konfederacji :) nawet Korwin (79%) :) 
 • edytowano październik 2019
  A za chwilę wejdą PPK :P
 • Hope powiedział(a):
  A za chwilę wejdą PPK :P
  A co to?
 • pracownicze plany kapitałowe
 • z 500+ byłoby jak powiedział Kaczyński; nawet jak nie chcą zabrać, to będą musieli, bo nie potrafią rządzić i im braknie. Idealnie wykazali to swoimi poprzednimi rządami.
 • TecumSeh powiedział(a):
  mader powiedział(a):
  Tymczasem rząd obniżył podatek do 17 proc.
  PiS cokolwiek zrobi - jest zły. To dogmat świeckiego kościoła "ludzi na poziomie".
  No tak, bo cokolwiek zrobi to przecież jest dobry :tongue: i powinniśmy dziękować, że jest.

  Obniża podatek o 1%, ale wprowadza kolejny w wysokości 2%. 
 • Ciekawe twierdzić ze z ofe to była kradzież a opodatkowanym ppk przyklaskiwac. Kto chce głosować na autorytarnych socjalistów dysponujących nie swoimi pieniądzmi na zasadach kielbasy wyborczej i nie szanujących wolności niech to zrobi zgodnie ze swoim sumieniem. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.