Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1345

Komentarz

 • I uważasz, że materiał został zrobiony rzetelnie? 
  Podziękowali 1Stokrotka
 • Ależ oczywiście; robiła go przecież nasza wspaniała, prawa i sprawiedliwa TVPIS. 
  Podziękowali 2Bea Stokrotka
 • beatak powiedział(a):
  Ależ oczywiście; robiła go przecież nasza wspaniała, prawa i sprawiedliwa TVPIS. 
  Fakt.
  To ja poczekam, chętnie zobaczę kolejne produkcje.
  Mam już nawet kilka propozycji:

  "Dwie wieże w centrum stolicy".
  "Żelazny Marian-jego spadki, kamienice"
  "Prezes i tajemnicza koperta"
  "Historia Julii- od komunistycznej sędzi do towarzyskiego odkrycia roku prezesa"
  "Farbowany lisek czyli obrazów kilka o życiu i działalności prokuratora Piotrowicza"
  "Tajemnica premierowych posiadłości i działek", "Historia małżeńskiej miłości do pieniędzy"
  "Jak będąc wolontariuszem zarobić kupę kasy - rzecz o senatorskiej pracy dla idei"
  "Tajemnica GetinBanku"
  "Kasa CBŚ uboższa o kilka ładnych baniek, czyli słów kilka jak pod okiem sprzyjającej władzy "zniknąć"  kilka (naście) baniek"

  Tak, wiem. Mało kreatywna jestem, ale ostatnie lata to wielki urodzaj tematów dla tak ambitnych produkcji misyjnych i jeszcze bardziej ambitnych dziennikarzy. Liczę, ze się nie zawiodę
  Podziękowali 3beatak Coralgol Stokrotka
 • A ja myślę, że rzetelnie , spraw w sądzie,  które wołają o pomstę do nieba jest multum.
  Podziękowali 1Prayboy
 • A ja myślę,  ze o pomstę do nieba wołają sprawy, które się w sądzie i w tvpis nigdy nie znajdą- te wymienione przez Kociare. 
  Podziękowali 1Stokrotka
 • Po dwóch stycznościach osobistych  to  towarzystwo raczej szacunku u mnie nic ma tak ogólnie. I nie chodzi o wyroki bo to wygrane sprawy były. A to co mąż opowiada o swoich " służbowych" sprawach to też nóż w kieszeni...
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Nie no, ogólnie to otaczają nas sami nieciekawi ludzie i kontakty z nimi często bywają nieprzyjemne ;)
  Tylko jaki to wszystko ma związek z całą tą nagonką na sędziów?

  Coś mi się widzi, ze znacznie więcej znalazłoby się na nieudolnych prokuratorów.

  I cały czas szukam tych pozytywnych zmian (dla Kowalskiego) w sądownictwie, co to ponoć miały już już szybciutko nastąpić.

  Macie jakieś informacje, jak to polowanie na "kastę" przełożyło się na dobre rzeczy dla Obywateli?
  Podziękowali 1Izka
 • edytowano 22 styczeń
  "Tajemnica GetinBanku"
  ---------------------
  ale tu chodzi ci o właściciela Getinu, dawnego TW?  Podziękowali 1Rogalikowa
 • edytowano 22 styczeń
  tak uważam że został zrobiony dobrze.
  na tyle dobrze że dzięki pani Staroń ta sprawa ujrzała światło dzienne.
  a te twoje wymienione sprawy to na zasadzie "a u was murzynów biją"


  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Obejrzałam sobie w internetach. Intro obrzydliwe, ale ja oglądam czasami Jaworowicz i niektóre działania prokuratury, sądów i policji są zaskakujące. Jest reportaż o dwóch siostrach, które dorobiły się od zera prężnie działającej firmy handlującej gazem. Kontrahent je okradł na prawie 2 mln, mają dowody, filmiki, a policja i prokuratura palcem nie ruszyła.
 • Ale intro to komuno wróć, im w sprawiedliwośc też nie wierzę. Tragiczne to jest.
 • Nie, nie został zrobiony dobrze.
  Pomija kilka zasadniczych kwestii. Zrobiony tendencyjnie.

  Dobrze opisuje to ten artykuł: 
  https://oko.press/kasta-czyli-niewybuch-w-tvp-kapcie-widzom-nie-spadly/#


  Sprawa "Pojezierza" jest znana od lat wielu. Faktem jest, że tam panuje od lat prezes w sposób autorytarny. Faktem jest, że robi co chce i jak chce i od lat wielu nikt sobie z nim nie może poradzić.

  Jednak omawiana sprawa pomija kilka zasadniczych kwestii, jak choćby to, ze rzeczona p. Barbara nie zamieszkiwała lokalu, z jakiego została eksmitowana. Została także eksmitowana za potężne długi, których w żaden sposób nie spłacała. Nie próbowała też swoich długów uregulować za pomocą zrzeczenia się prawa własnosci do lokalu (tak, spółdzielnie dawały taką możliwość-masz społdzielczo-lokatorskie prawo do lokalu i nie płacisz czynszu, możesz zrzec się prawa własnosci za długi, pozostając lokatorem mieszkania na prawach spółdzielczych, nie własnosciowych).

  Sprawę znam nie tylko z mediów, moja rodzina tam kiedyś mieszkała. Pani Barbara narobiła sobie (i spółdzielni) mnóstwo długów, które w pewien sposób spłacali też inni lokatorzy.

  Nie wiem, jak jest teraz ale jeszcze kilka lat temu licytacje mieszkań spółdzielczych nie były niczym wyjątkowym. Sama znam osobę, która w taki sposób kupiła mieszkanie na licytacji. Wystawiane mieszkania były zawyczaj trochę tańsze, niż inne, ale to wcale nie oznaczało, ze spółdzielnia eksmitowała zadłużonego lokatora a na jego miejsce za darmo lokowała innego człowieka

 • edytowano 22 styczeń
  Wszystko fajnie, dopóki nie musisz stanąć przed sądem przeciwko osobie z kasą i plecami. Wyprostować sprawę w wyższych instancjach tez niełatwo. Ale najbardziej bolą takie sprawy, gdzie sędzia albo głupi jak but, albo wcale nie wie o co chodzi w sprawie. Chłopak niepełnosprawny siedzi któryś rok w więzieniu za ukradzionego batonika. Też sprawa  była u Jaworowicz  wiele lat temu. 
 • Zuzapola powiedział(a):
  Wszystko fajnie, dopóki nie musisz stanąć przed sądem przeciwko osobie z kasą i plecami. Wyprostować sprawę w wyższych instancjach tez niełatwo. Ale najbardziej bolą takie sprawy, gdzie sędzia albo głupi jak but, albo wcale nie wie o co chodzi w sprawie. Chłopak niepełnosprawny siedzi któryś rok w więzieniu za ukradzionego batonika. Też sprawa  była u Jaworowicz  wiele lat temu. 
  I prawe i sprawiedliwe rządy nic z tym od 2015 nie zrobiły? Przy tak wspaniałej reformie sądownictwa? 
 • edytowano 22 styczeń
  Elunia powiedział(a):
  Obejrzałam sobie w internetach. Intro obrzydliwe, ale ja oglądam czasami Jaworowicz i niektóre działania prokuratury, sądów i policji są zaskakujące. Jest reportaż o dwóch siostrach, które dorobiły się od zera prężnie działającej firmy handlującej gazem. Kontrahent je okradł na prawie 2 mln, mają dowody, filmiki, a policja i prokuratura palcem nie ruszyła.
  Ano właśnie
  Sąd wydaje wyroki w oparciu o zgromadzony przez prokuraturę materiał dowodowy i w ramach obowiązujących przepisów.
  Ile jest takich przypadków,  w których prokuratura palcem nie kiwnęła albo od razu umorzenie? Co mają do tego sądy, które wielu spraw nawet nie widziały albo odsyłały do ponownego rozpatrzenia z uwagi na kardynalne błędy prokuratury???
  Że o skandalicznym prowadzeniu spraw nie wspomnę-zachęcam do zapoznania się z działaniami prokurator Nowickiej z Poznania i wyjątkowej aktywności jej etatowego świadka koronnego, który np w ostatniej głośnej sprawie Ewy Tylman w zamian za umorzenie sprawy gwałtu, jakiego ten etatowy świadek dopuscił się na dwóch kobietach (etatowy swiadek-gwałciciel dopuścił sie gwałtu w warunkach recydywy, wiec mógł trafić do więzienia na długo, chyba nawet 15 mu groziło) miał zeznawać przeciwko dawnym bossom przestępczym i wrobić ich w niezaistniałe przestępstwo a takze wystąpić przeciwko oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman mężczyźnie.
  I pomimo tego, ze w zeznaniach świadka (małego koronnego) sędzia dostrzegała nieścisłosci czy wręcz kłamstwa nie mogła świadka dopytać, co jest  zgodne z prawami, jakie przysługują małemu koronnemu.

 • No właśnie oglądając Jaworowicz dziwię się gdzie ci obrońcy odbieranych dzieci. W ciągu 2 miesięcy były ze 3 sprawy o absurdalnym odebraniu dzieci, a rodzice byli bezsilni. W jednym wypadku ta senator zadziała i oddali, ale mechanizm działa nadal.
  Ta sprawa sióstr handlujących gazem trwa zaledwie pół roku czyli już po dobrej zmianie.
 • Ja nie mówię co które partia zrobiła, tylko, że w sądach od lat jest i było źle, a sędziemu, co jest niemoralny i wyraźnie niesprawiedliwe od lat orzeka nikt nic nie może zrobić, bo niezawisłość. Nic dziwnego, że nie chcą zmian.
  Podziękowali 1antonina
 • Jednak omawiana sprawa pomija kilka zasadniczych kwestii, jak choćby to, ze rzeczona p. Barbara nie zamieszkiwała lokalu, z jakiego została eksmitowana.
  __________________
  jak to nie zamieszkiwała? 
  to gdzie mieszkała w czasie eksmisji?
  licytacja mówisz..
  i akurat córka księgowej kupuje

  ciekawe że pomijasz wybudowanie przez spółdzielnię bloku dla sędziów z mieszkaniami po preferencyjnych cenach
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Zuzapola powiedział(a):
  Ja nie mówię co które partia zrobiła, tylko, że w sądach od lat jest i było źle, a sędziemu, co jest niemoralny i wyraźnie niesprawiedliwe od lat orzeka nikt nic nie może zrobić, bo niezawisłość. Nic dziwnego, że nie chcą zmian.
  Od 2015 rządzi partia, która miała zrobić z tym porządek. Jakoś dziwnym trafem dzieją się jedynie przetasowania na stanowiskach, a zwykły człowiek nic z tego nie ma. Mamy rok 2020. 5 lat niezakłóconych rządów, wszystkie możliwe narzędzia - używane, by wywalać niewygodnych i nieswoich i obsadzać swoich. 
  Podziękowali 1Izka
 • No jakoś nie mogą do końca zreformować sądownictwa... Chociaż próbują,  Ci co mieli sztame  z sądami nawet nie próbowali... Nienawiść do pisu wam oczy zalewa. My o sadach, wy o pisie...
  Podziękowali 1Prayboy
 • Zuzapola powiedział(a):
  No jakoś nie mogą do końca zreformować sądownictwa... Chociaż próbują,  Ci co mieli sztame  z sądami nawet nie próbowali... Nienawiść do pisu wam oczy zalewa. My o sadach, wy o pisie...
  Zobacz jakie to paskudne WY MY - przecież takie skłócenie nie prowadzi do niczego.
  Podziękowali 1Stokrotka
 • Z jednym można się zgodzić: 2 mln zł odszkodowania za osiem miesięcy aresztu to w polskich realiach naprawdę wysoka kwota. Zdarza się, ale przeciętne odszkodowanie za oczywiście niezasadny areszt to 50 tys. zł. Ale nawet nie wiemy, czy te 2 mln utrzymały się w apelacji.
  __________________
  no i co z tego że nie wiemy?
  mamy sędziego który takie odszkodowanie daje
  nie wystarczy?
  i potem jego koleżkowie dostają mieszkania w bloku który buduje wdzięczny prezes
 • edytowano 22 styczeń

  Bomba nie wypaliła

  Autorzy programu „Kasta” nie wzięli sobie do serca zasady Hitchcocka, że dobry thriller powinien się zaczynać od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma rosnąć. Ich historia była opowiedziana nieciekawie, nierzetelnie i nieprzekonująco.


  _________________
  no i?
  w tvn zrobili bombę a okazało się że była ona w torcie z mordką Hitlera za pieniądze TVN

  ten program nie miał być bombą tylko pokazywać patologię
  i pokazuje

  najbardziej rzetelne programy robi TVN płacąc  lokalnym żulom za organizowanie Kinder party w lesie z hitlerkiem w krótkich spodenkach w roli głównej

 • beatak powiedział(a):
  Zuzapola powiedział(a):
  Ja nie mówię co które partia zrobiła, tylko, że w sądach od lat jest i było źle, a sędziemu, co jest niemoralny i wyraźnie niesprawiedliwe od lat orzeka nikt nic nie może zrobić, bo niezawisłość. Nic dziwnego, że nie chcą zmian.
  Od 2015 rządzi partia, która miała zrobić z tym porządek. Jakoś dziwnym trafem dzieją się jedynie przetasowania na stanowiskach, a zwykły człowiek nic z tego nie ma. Mamy rok 2020. 5 lat niezakłóconych rządów, wszystkie możliwe narzędzia - używane, by wywalać niewygodnych i nieswoich i obsadzać swoich. 

  niezakłóconych??
  no tak bo przecież Unia Europejska chwali i pomaga, popiera wszystkie działania tego rzędu, co więcej mówi że da nam więcej pieniędzy za reformę systemu sprawiedliwości
  weź nie  żenuj
 • Tyle że zrobienie dobrego, rzetelnego materiału na podstawie relacji jednej strony nie jest możliwe. A żeby samemu tę sprawę rozwikłać – trzeba mieć warsztat dziennikarski o wiele lepszy niż ten zaprezentowany w pierwszym odcinku programu „Kasta”.
  ________________________
  taki warsztat jak TVN kiedy paliło sobie pusty wóz transmisyjny na Marszu Niepodległości?
  wiem bo byłem dwa metry od tego samochodu
 • Prayboy powiedział(a):
  beatak powiedział(a):
  Zuzapola powiedział(a):
  Ja nie mówię co które partia zrobiła, tylko, że w sądach od lat jest i było źle, a sędziemu, co jest niemoralny i wyraźnie niesprawiedliwe od lat orzeka nikt nic nie może zrobić, bo niezawisłość. Nic dziwnego, że nie chcą zmian.
  Od 2015 rządzi partia, która miała zrobić z tym porządek. Jakoś dziwnym trafem dzieją się jedynie przetasowania na stanowiskach, a zwykły człowiek nic z tego nie ma. Mamy rok 2020. 5 lat niezakłóconych rządów, wszystkie możliwe narzędzia - używane, by wywalać niewygodnych i nieswoich i obsadzać swoich. 

  niezakłóconych??
  no tak bo przecież Unia Europejska chwali i pomaga, popiera wszystkie działania tego rzędu, co więcej mówi że da nam więcej pieniędzy za reformę systemu sprawiedliwości
  weź nie  żenuj
  Ależ przecież oni się akurat Unią nie przejmują za grosz. Nie robią niczego do czego Unia wzywa. Więc może lepiej Ty nie żenuj. I bądź minimalnie bardziej kulturalny.
  Podziękowali 1Stokrotka
 • i na deser cytacik z Pani Ewy Siedleckiej

  Został jak to się ładnie mówi, przecwelony przez PiS

  —dopowiedziała Siedlecka.


  też sobie znalazłaś autorytet kociara, wulgarna Siedlecka i komunistyczny portalik oko-press Tomasza Lisa
 • beatak powiedział(a):
  Prayboy powiedział(a):
  beatak powiedział(a):
  Zuzapola powiedział(a):
  Ja nie mówię co które partia zrobiła, tylko, że w sądach od lat jest i było źle, a sędziemu, co jest niemoralny i wyraźnie niesprawiedliwe od lat orzeka nikt nic nie może zrobić, bo niezawisłość. Nic dziwnego, że nie chcą zmian.
  Od 2015 rządzi partia, która miała zrobić z tym porządek. Jakoś dziwnym trafem dzieją się jedynie przetasowania na stanowiskach, a zwykły człowiek nic z tego nie ma. Mamy rok 2020. 5 lat niezakłóconych rządów, wszystkie możliwe narzędzia - używane, by wywalać niewygodnych i nieswoich i obsadzać swoich. 

  niezakłóconych??
  no tak bo przecież Unia Europejska chwali i pomaga, popiera wszystkie działania tego rzędu, co więcej mówi że da nam więcej pieniędzy za reformę systemu sprawiedliwości
  weź nie  żenuj
  Ależ przecież oni się akurat Unią nie przejmują za grosz. Nie robią niczego do czego Unia wzywa. Więc może lepiej Ty nie żenuj. I bądź minimalnie bardziej kulturalny.
  otóż się przejmują bo niestety Unia ma w ręku niezaprzeczalny atut czyli kasę

 • Prayboy powiedział(a):
  beatak powiedział(a):
  Prayboy powiedział(a):
  beatak powiedział(a):
  Zuzapola powiedział(a):
  Ja nie mówię co które partia zrobiła, tylko, że w sądach od lat jest i było źle, a sędziemu, co jest niemoralny i wyraźnie niesprawiedliwe od lat orzeka nikt nic nie może zrobić, bo niezawisłość. Nic dziwnego, że nie chcą zmian.
  Od 2015 rządzi partia, która miała zrobić z tym porządek. Jakoś dziwnym trafem dzieją się jedynie przetasowania na stanowiskach, a zwykły człowiek nic z tego nie ma. Mamy rok 2020. 5 lat niezakłóconych rządów, wszystkie możliwe narzędzia - używane, by wywalać niewygodnych i nieswoich i obsadzać swoich. 

  niezakłóconych??
  no tak bo przecież Unia Europejska chwali i pomaga, popiera wszystkie działania tego rzędu, co więcej mówi że da nam więcej pieniędzy za reformę systemu sprawiedliwości
  weź nie  żenuj
  Ależ przecież oni się akurat Unią nie przejmują za grosz. Nie robią niczego do czego Unia wzywa. Więc może lepiej Ty nie żenuj. I bądź minimalnie bardziej kulturalny.
  otóż się przejmują bo niestety Unia ma w ręku niezaprzeczalny atut czyli kasę

  No jednak się nie przejmują, bo robią, co chcą.  
 • Sprawę znam nie tylko z mediów, moja rodzina tam kiedyś mieszkała. Pani Barbara narobiła sobie (i spółdzielni) mnóstwo długów, które w pewien sposób spłacali też inni lokatorzy.
  ___________________
  Pani Barbara narobiła sobie długów bo mąż stracił pracę, ona nie pracowała, miała 7 dzieci.
  także tak

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.