Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500+ na dzieci nienarodzone

2»

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Polly powiedział(a):
    Proszę:

    Arcykatolickie, iście humanistyczne podejście.

    Katolickiej partii w Polsce nie ma. Niektóre ugrupowania zawierają w swoich programach elementy nauczania Kościoła. Tyle.

    Serio? Ma dużo racji w tym co mówi. Pewnie się narazę co poniektorym, ale nauczanie dzieci niepelnosprawnych umysłowo powinno być dostosowane do ich możliwości a wrzucanie ich do normalnych klas faktycznie uposledza poziom nauczania. I nie ma to nic wspólnego z wykluczeniem społecznym, na które tak chetnie się powołują co potencjalni dyskutanci.
    Edit. Forma do korekty, ale to w końcu Korwin. Sam jak twierdzi jest niepełnosprawny. Moim zdaniem nie tylko ruchowo.
  • Coralgol powiedział(a):
    Konfederacja jest bardzo żenująca często, ale fakt sondażami to oni się nie przejmują aż tak

    A jakiś konkret? Może Korwin Mikke jest żenujący ale nie Konfederacja.
  • Bambidu powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    To partia socjotechników bez wartości (choć jest tam kilka ideowych jednostek).
    Pewnie masz rację,  tylko... którą to partię mniej obchodzą sondaże i ma większe przywiązanie do wartości?
    Póki co to Konfederację. 
    Kiedyś w to wierzyłam co do niektórych w konfederacji. Ale choćby tworząc konfederację właśnie udowodnili, że wlasnie sondaże ważniejsze. :/
    A mnie się właśnie podoba że potrafili się dogadać ponad podziałami nie tracąc swoich wlasnych poglądów. 
  • Jeszcze tylko dodam że poglądy Korwina nijak się mają do postulatów Konfederacji.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Konfederacja jest bardzo żenująca często, ale fakt sondażami to oni się nie przejmują aż tak

    A jakiś konkret? Może Korwin Mikke jest żenujący ale nie Konfederacja.
    Poza Korwinem Mikke np. Bosak i jego wypowiedzi pod adresem wieźnia Auschwitz https://oko.press/bosak-atakuje-turskiego-za-przemowienie-w-auschwitz-to-lewicowa-retoryka-i-atak-na-rzad/



  • Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze tylko dodam że poglądy Korwina nijak się mają do postulatów Konfederacji.
    No i takie to właśnie  przywiązanie  do wartości... ;)
    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze tylko dodam że poglądy Korwina nijak się mają do postulatów Konfederacji.

    I serio najlepszym sposobem na zapewnienie dzieciom niepełnosprawnym umysłowo edukacji dostosowanej do ich potrzeb jest wyzywanie ich od debili i idiotów?
    Podziękowali 1Polly
  • Odrobinka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    Proszę:

    Arcykatolickie, iście humanistyczne podejście.

    Katolickiej partii w Polsce nie ma. Niektóre ugrupowania zawierają w swoich programach elementy nauczania Kościoła. Tyle.

    Serio? Ma dużo racji w tym co mówi.



    Nie dogadamy się.
    Pisaliśmy o partiach z wartościami a nie o edukacji osób niepełnosprawnych i w tym kontekście przywołałam Korwina.

    Mojego dziecka z autyzmem w życiu nie posłałabym do masowej polskiej szkoły.

  • M_Monia powiedział(a):
    Sa jednak pewne drobne elementy z ktorymi sie zgadzam ale to nie ta dyskusja. To dawac wędkę nie tylko rybe ludziom z niepelnosprawnosciami bo to daje poczucue szczescia i bycia potrzebnym. Na zachodzie wiele ludzi z niepelnosprawnosciami pracuje a w Polsce niestety niewielu a jest wiele osob ktore maja umiarkowene niepelnosprawnosci i mogą realizowac sie w pracy. Moga poczuc sie potrzebni. Wiecej pracy chronionej moze.
    To całkowicie popieram.

  • Ależ ja sie nie zgadzam z formą wypowiedzi Korwina. Choć ma rację w tym ze nie ma gorszego określenia na ludzi z deficytami jak niepełnosprawni.  Owszem kiedys nazwy typu kretyn , debil, idiota, imbecyl były okresleniami naukowymi i Korwin sobie jaja robi używając tych określeń. Nie powinien ale to jest aspergerowiec w dotaku stary. Żaden mąż stanu.
  • edytowano luty 2020
    Ale Korwin Mikke nie jest partią. Nie jest nawet prezesem Konfederacji ani jej kluczową postacią. Tam nie ma prezesa.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ale Korwin nie jest partią. Nie jest nawet prezesem Konfederacji ani jej kluczową postacią. Tam nie ma prezesa.

    @Odrobinka , ale to tak jak w Pis czy Kukiz - są osoby bardziej szanujące godność człowieka i bardziej "postępowe".
    Zmierzam do tego, że nie mamy partii katolickiej. Wybór pomiędzy Pis, Konfederacją, Psl czy Kukiz będzie zawsze wyborem (moralnie) mniejszego zła. Przekonać mogą argumenty gospodarcze, społeczne czy inne.
    Dla mnie jedynym politykiem w pełni reprezentującym poglądy KK jest Marek Jurek.

  • Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze tylko dodam że poglądy Korwina nijak się mają do postulatów Konfederacji.
    No i takie to właśnie  przywiązanie  do wartości... ;)
    A co mają wspolnego poglądy Korwina z przywiazaniem do wartości?  Zresztą w wielu kluczowych punktach poglady Korwina są bardzo wartościowe. Ja podziwiam co poniektore ugrupowania Konfederacji że są w stanie konstruktywnie współpracować z partią Korwin MIMO Korwina Mikkego. Widać ważniejsze jest zrobienie dla kraju czegoś dobrego wspólnie niż bujna osobowość pana posła. A posła Bosaka popieram i nie muszę czytać wyrwanych z kontekstu zarzutów portalu okopress bo je słyszałam w orginale.
  • edytowano luty 2020
    A dla mnie Robert Winnicki.
    Poza tym chyba nie o to chodzi żeby polityka była w pelni reprezentująca nauczanie KK. Tak to się w ogole moim zdaniem nie da rządzić. W partiach politycznych są rozmaici ludzie o rozmaitych poglądach. Polityka to dość brudna sprawa i wymaga sprytu, czasem zagrań na granicy prawa, uczciwości itd. Ideowi politycy nie robią kariery, ponieważ swiat nie jest sprawiedliwy ani nie jest Krolestwem Bożym a polityka iest grą i lawirowaniem. Trzeba natomiast jak najwięcej dobra poprzez polityke wprowadzić dla wlasnego narodu i kraju. 
    Dobry polityk to polityk skuteczny.
    Marek Jurek jest na pewno ideowcem, ale skuteczny nie jest.
    Podziękowali 2Polly Rogalikowa
  • @Odrobinka, zgadzam się. I dlatego protestuję jak ktoś wyciąga przeciw Pis np. brak ruchów odnośnie kompromisu aborcyjnego, piszac, że to niekatolickie. No pewnie, że niekatolickie. Polityczne ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • No akurat PiSu nie popieram z innych przyczyn niż tylko kompromis antyaborcyjny. Po prostu nie podoba mi się sposób prowadzenia polityki gospodarczej, zagranicznej, społecznej, edukacyjnej partii obecnie rządzącej. 
    A Konfederacja pod tym wzgledem bardzo mi pasuje plus jest za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.
    Jest też jeszcze inny aspekt całości: na ile jesteśmy niepodleglym krajem, bo wydaje mi się po ostatnich i nie tylko ostatnich  ruchach w stosunku do Polski że wcale nie jesteśmy niepodlegli. 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano luty 2020
    Nie podoba mi się sytuacja w edukacji i służbie zdrowia i  kompromis aborcyjny. Co do nie podległości, doceniam walkę o możliwość samostanowienia i że walka ta nie jest prowadzona na noże, lecz z rozmysłem. W pozostałych kwestiach popieram kierunek w jakim idzie Pis. Choć w pewnych przestrzeniach należałoby zrobić więcej, cieszę się, ze jakiekolwiek ruchy są podejmowane.

    Edit: Nie, nie mamy najlepszego rządu jaki można sobie wymyślić. Mamy umiarkowanie dobry. Po wielu latach degrengolady, widzę znaczącą różnicę i daję kredyt zaufania na zaś.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Moim zdaniem  ruchy które są podejmowane są  niewłaściwe. Zwlazcza w gospodarce i w polityce zagranicznej.  I broń Boże nie uważam że mamy iść na noże z kimkolwiek.
  • Polly powiedział(a):
    Zapomniałam dodać, że gospodarka upadnie przez darmową luteinę i będziemy niedługo jak Grecja. Co z tego, że masz leki za darmo? Przecież pietruszka podrożała.

    Dobre :D
  • Sam żeś troll, mój temat jest konstruktywny bardzo
  • edytowano luty 2020



     
  • Coralgol powiedział(a):
    Sam żeś troll, mój temat jest konstruktywny bardzo
    Pochwalisz się, co skonstruowałaś na bazie tematu?
    Podziękowali 2Rogalikowa Małgorzata32
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Sam żeś troll, mój temat jest konstruktywny bardzo
    Pochwalisz się, co skonstruowałaś na bazie tematu?

    Na razie rozważam jak można chronić prawnie prawa dzieci nienarodzonych
  • Skoro mają prawa do dziedziczenia to można je traktować jak ludzi i stosować normalne prawo karne i opiekuńcze. Moim zdaniem nie trzeba specjalnych ustaw i przepisów tworzyć. To są ludzie. Nie ważne w jakim wieku i w jakiej fazie rozwoju.
    Podziękowali 3Skatarzyna Polly Coralgol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.