Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«13456

Komentarz

• Chasydzkie  osiedle  tylko wersja  katolicka??
    Nie , dziękuję.  
    Podziękowali 1Atlantyk
  • edytowano 18 listopad
    Czytałam, pani Anna, żona p. Kamila jest córka znajomych moich Rodziców, jej Tata był bardzo w porządku, już nie żyje niestety. Jestem ciekawa opinii, myślę że niektórzy mogą być zainteresowani, ale zastanawiam się czy jakieś getto nie powstanie i co jeśli mieszkańcy niektórzy zejdą z katolickiej drogi... Nas raczej nie stać niestety. 
    Podziękowali 1Tola
  • DEBILIZM STOSOWANY.

T
    Podziękowali 2Malgorzata Odrobinka
  • Mnie we wszelkich ofertach deweloperów zawsze zastanawia, gdy reklamują się, że "budują jak dla siebie" :) Pytanie, jak oni dla siebie budują...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Poza tym, proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeśli się mylę, ale czy medaliki i inne dewocjonalia według KK mają działanie takie jak talizmany? Bo tu, wmurowując cudowny medalik, tak się je traktuje.
  • Sądząc po pierwszych komentarzach tutaj, projekt jest odważny ;) 
  • Kojarzy mi się to z sektą albo zamkniętą społecznością żyjącą poza nawiasem społeczeństwa, np. amiszami.
    Rozumiem że w przypadku np. rozwodu czy porzucenia wiary przez któregoś z mieszkańców - eksmisja?  :D
    Podziękowali 1Atlantyk
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    DEBILIZM STOSOWANY.

T

Raczej ekscentryk i indywidualista się tam dobrze nie poczuje
  • Jest wyraźnie napisane, że każdy może mieszkać, komu odpowiada takie towarzystwo,  ateista też. Nikogo nie wykluczają. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czyli jeśli większość właścicieli będzie niekatolikami, to idea się wysypie.
  • edytowano 18 listopad
    Przy kazdym domku bedzie kapliczka i strzelniczka a takze szubieniczka dla lewakow i dewiantow. A na osiedlu katolicki cmentarzyk dla zasluzonych.

T :)
    Podziękowali 4Atlantyk Malgorzata isza Ona64
  • Jest już takie osiedle na Młocinach. Znajomi.mZnajomi.mieszkaja pewnie z 7 lat.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Jest już takie osiedle na Młocinach. Znajomi.mZnajomi.mieszkaja pewnie z 7 lat.
    Mega! Ile powolan kaplanskich juz sie tam wyklulo?

T
    Podziękowali 2Klarcia Ona64
    Przy kazdym domku bedzie kapliczka i strzelniczka a takze szubieniczka dla lewakow i dewiantow. A na osiedlu katolicki cmentarzyk dla zasluzonych.

T :)
    Jak pod @TecumSeh ;) 
    Podziękowali 1Dorota
  • Idea może i ciekawa, ale czytając powyższe komentarze już wiem dlaczego może tam nie być fajnie. Nikogo się przecież nie zmusza a jednak nie brakuje cierpkich słów. Czy my, ludzie jednej wiary musimy tak się osłabiać od środka?
  • Izka powiedział(a):
    Jak pod @TecumSeh ;) 
    Ke?
    Chętnie się pośmieję, ale o co chodzi?
    Pode mną jest chwilowo tylko krzesło:)

• matka-Olka powiedział(a):
    Idea może i ciekawa, ale czytając powyższe komentarze już wiem dlaczego może tam nie być fajnie. Nikogo się przecież nie zmusza a jednak nie brakuje cierpkich słów. Czy my, ludzie jednej wiary musimy tak się osłabiać od środka?
    No to jak, Kosciol ma byc Powszechny = misyjny, czy tez idziemy sciezka wytyczona przez Zydow po roku 70 i budujemy "katolickie" getta? Nie widzisz sprzecznosci? A moze o to chodzi, ze jak katolik maz leje zone to sie nie rozniesie i zostanie "w rodzinie"? (nie mylic z telefonia ojdyra z Torunia).

T
  • Ma być misyjny, powszechny- oczywiście! Dlatego ja osobiście nie przenioslabym się na takie osiedle, bo lubię żyć wśród ludzi różnorodnych w tym niewierzących. Zbudowanie takiego osiedla to nie są nowe wytyczne dla wszystkich, tylko jakiś pomysł, trochę zwariowany, ale jednak po naszej stronie mocy. Pewnie tak jak już ktoś napisał, po latach może się to wykruszyć, ale dlaczego od razu jesteśmy dla siebie tacy cyniczni?
    Podziękowali 1ganna4
    matka-Olka powiedział(a):
    Idea może i ciekawa, ale czytając powyższe komentarze już wiem dlaczego może tam nie być fajnie. Nikogo się przecież nie zmusza a jednak nie brakuje cierpkich słów. Czy my, ludzie jednej wiary musimy tak się osłabiać od środka?
    No to jak, Kosciol ma byc Powszechny = misyjny, czy tez idziemy sciezka wytyczona przez Zydow po roku 70 i budujemy "katolickie" getta? Nie widzisz sprzecznosci? A moze o to chodzi, ze jak katolik maz leje zone to sie nie rozniesie i zostanie "w rodzinie"? (nie mylic z telefonia ojdyra z Torunia).

T
    Będą  uprawiać  misję na osiedlu,  ( turlająca emota) 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Jak pod @TecumSeh ;) 
    Ke?

W sensie siedlisko szyte na miarę ;) 
  • I to nie musi być na poziomie budowania osiedla, takie wojenki potrafią odchodzić nawet w jednej parafii. My mądrzy, wy głupi.
    Ma być misyjny, powszechny- oczywiście! Dlatego ja osobiście nie przenioslabym się na takie osiedle, bo lubię żyć wśród ludzi różnorodnych w tym niewierzących. Zbudowanie takiego osiedla to nie są nowe wytyczne dla wszystkich, tylko jakiś pomysł, trochę zwariowany, ale jednak po naszej stronie mocy. Pewnie tak jak już ktoś napisał, po latach może się to wykruszyć, ale dlaczego od razu jesteśmy dla siebie tacy cyniczni?
    Po jakiej stronie mocy " naszej " jest budowanie  zamkniętego  grona mieszkańców  ???
    Bo nie chwytam mocy.  
  • Małgorzata
    Są to jeszcze jednak cały czas katolicy. Po prostu
  • Izka powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Jak pod @TecumSeh ;) 
    Ke?

W sensie siedlisko szyte na miarę ;) 

Aha, w sensie pode mnie siedlisko:)
    No cóż, trochę za blisko Warszawy:)

Tomasz i Ewa powiedział(a):

A i prócz tego szubieniczka zupełnie zbędna - jak jest strzelniczka to lewaków pod kulochwyt:) Przyjemne z pożytecznym:)

No prócz cmentarzyka jeszcze jakieś miejsce do zakopana lewaków i dewiantów, bo przecież nie na tym cmentarzu:)

Podziękowali 1Izka
    Małgorzata
    Skoro wyżej  piszesz,  że ma być  misyjny to prosiłam  o wyjaśnienie  misyjnosci  zamkniętego  osiedla??
    A Ty mi  wyjeżdzasz no bo katolicy. 
    Eh 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Małgorzata
    Skoro wyżej  piszesz,  że ma być  misyjny to prosiłam  o wyjaśnienie  misyjnosci  zamkniętego  osiedla??
    Eh

Pytałaś o co chodzi z naszą stroną mocy a nie o misyjność.
    Malgorzata powiedział(a):
    Małgorzata
    Eh

Dobrze. 
    To jak odczytujesz  misyjność kościoła w zamkniętym osiedlu. ??z kapliczkami,  dewocjonaliami wmurowanymi  w ramach talizmanu ( moim zdaniem)
    I  kto będzie lepszy w tej hierarchii  posiadania dewocjonaliów  na ścianie??

• edytowano 18 listopad
    Małgorzata
    Eh

Dobrze. 
    To jak odczytujesz  misyjność kościoła w zamkniętym osiedlu. ??z kapliczkami,  dewocjonaliami wmurowanymi  w ramach talizmanu ( moim zdaniem)
    I  kto będzie lepszy w tej hierarchii  posiadania dewocjonaliów  na ścianie??

Kto? To akurat proste. Ten, kto zalatwi sobie krew sw. JPII od don Stanislao.

T ;)
    Podziękowali 1Atlantyk
  • @Małgorzata
    Nie mogę odpowiadać za ludzi, którzy tam zamieszkają. Może ich rolą jest dawanie świadectwa w miejscu pracy, w szkole, gdziekolwiek. 
    Nie postrzegam postawienia lub wmurowania kapliczki jako formy talizmanu i nie zarzucam nikomu takiej intencji. 
  • a mi się idea podoba tylko metraże nie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.