Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tytułem przypomnienia

124

Komentarz

  • Czyli mnie nie obraziłaś?  
    Skoro Pani tak myśli. 

  • A ja widuje takie , tylko na PiS i pislandie narzekają.  A wszyscy co głosowali na PiS, to wszystko co najgorsze. Jakoś nie ciągnie mnie do dyskusji z tymi paniami i ich nawracania...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja się odniosłam do tego co Jajka napisała, ciekawe, czy takie Panie bierze w obroty, że tak się z nienawiścią do ludzi nie warto odnosić. 
  • edytowano listopad 2020
    Ja się odniosłam do tego co Kajla napisała, ciekawe, czy takie Panie bierze w obroty, że tak się z nienawiścią do ludzi nie warto odnosić. A takie Panie na rynku prawie za każdym razem spotykam.
  • Ja też uważam, że  nikim nie można pogardzać , jaka miarą oceniasz, tak Tobie odmierzą . 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Raczej stwierdził, że próba rewanżu zupełnie nie w temat, ale odpuścił, bo mu szkoda języka. :)

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Poniżej kilka przykładów uosobienia "kultury wysokiej":

    Ogólnopolski Strajk Kobiet:



    Postulaty!

    Wypierdalać z oświadczeniem Przyłębskiej
    Wypierdalać z Przyłębską
    Chcemy prawdziwego TK
    Chcemy prawidłowego SN, w calosci
    Chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich
    Chcemy nowelizacji budżetu - kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
    Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji
    Chcemy pełni praw człowieka
    Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół

    ***


    ***


    ***





  • Odnośnie tych filmików ze strajku kobiet naszła mnie taka refleksja 
    1 każdy używa prądu chociaż by żarówka, każdy ogrzewa mieszkanie 
    -elektrownie mamy na węgiel 
    -gazu ropy naftowej nie ma Polska własnych pokładów na tyle dużych żeby zabezpieczyć energetycznie kraj 
    -do 2030 roku mają zniknąć piece na węgiel ba nawet drzewem i słoma  oraz innymi paliwami które są odnawialne są produktami ubocznymi  np przy produkcji desek nie będzie można palić 
    Górnicy strajkowali wylała się na nich wanna pomyj że czego chcą utrudniają życie tylko itp itd nie było poparcia spoleczeństwa 
    2 Każdy  je , kupuje żywność  od lat rolnicy protestują  że  mniejsze gospodarstwa nie mają jak produkować  sprzedawać  płodów przez całe lata cały czas  jest polityka żeby zalesiac grunty rolne,  żeby nie produkować  żywności,  nikt nie popiera tych rolniczych protestów  wysłała się wanna pomyj i to nie jedna 
    3 każdy  korzysta lub korzystał z pomocy medycznej były strajki lekarzy pielęgniarek poparcia społecznego nie było, 
    4 szkolnictwo jakie by nie było ale  jest były od lat protesty że dzieje się źle  nikt nie poparl bo nauczyciele siedza na tyłku i biora kase
    I teraz tak
    1 Polska uzależnia się  od energii  z zewnątrz  czyli importu bo gaz ropa naftowa nikogo to nie obchodzi 
    2 będziemy zielonymi placami Europy  tyle że jeść nie będziemy bo będziemy uzależnieni od tego co z zagranicy sprowadzimy , w rządzie powód do dumy to jest to że eksport spadł o kilka procent ale za to import wzrósł o ok  20 proc,  czyli żywności  tylko z zagranicy ale to nikogo nie obchodzi 
    3 szpitale nie do inwestowanie, mają przynosić  dochód  ciekawe jak im  cudem szpital ma przynosić  dochód-a no nie wydając  pieniędzy czyli nie łącząc 
    4 szkoły nie doinwestowane przestarzale tez itp tez maja na siwbie zrobić  ciekawe jak ?
    Dobra w każdym  przypadku  i jeszcze  w innych protestach  poparcia spoleczeństwa nie było były  cale wanny pomyj na te grupy 
    Tu żeby móc  zabijać  dzieci takie wielkie  poparcie <span>:smile:</span>
    - popierają lekarze - ci co leczą dzieci tez wcześniaków  itd (fakt nie wszyscy)
    - rechabilitanci- żyją  z tego że pracują też z chorymi dziećmi 
    - firmy produkujące gdzie głównym odbiorcą czy docelowym jest dziecko  często te mające specjalistyczne potrzeby
    -tak nawet nauczyciele popierają i też że szkół  specjalnych 
    Nie wspominając o obywatelach w miastach i wsiach wszyscy zjednoczeni  walczą o prawo do zabicia dziecka nienarodzonego , i co najlepsze te prawo nadal maja nikt im go nie odebral 
    Nikogo nie obchodzi 
    1 że żeby się ogrzać  będzie płacił  komuś z zagranicy  jak nie zapłaci tyle ile tamten zechce to będzie marzył
    2 żeby np używać  energii  czyli lodówki też będzie  płacił  komuś  z zagranicy  tyle ile on zechce 
    3 chcesz zjeść  kup zagranicą nie zapłacisz nie jesz - A nawet w krajach 3 świata  starają się własne  rolnictwo  rozwijać  A u nas zwijamy 
    4 mamy przedsmak prywatnej opieki zdrowotnej  bo przecież  nawet  pracujący lekarze pielęgniarki  mówią  że nie ma służby zdrowia  jest opieką zdrowotna 

    Nie trzeba wojny wojska podbijania  siła  bez napadu sami oddajemy swoją państwową  niezależność,  niepodległość,  wolność,  sami walczymy o ograniczenie liczby obywateli bo chore zabić , ogólnie  jak najmniej  rodzić dzieci bo to wstyd bo nienowocześnie, itp  , sami chcemy pracować  na dobrobyt innych państw 
    Gałęzi i innych roślinnych  odpadów  biodegradowalnych w miastach we własnym  ogródku palić  nie można trzeba oddać  do śmieci, tak samo liście trawą,  ogniska /grila zrobić nie można no chyba że grill  elektryczny lub gazowy , wedzic nie można tradycyjnie  chyba że  wędzarnia  elektryczna lub gazowa
    Itd itp pod płaszczykiem  wirusa ekologii  dbania o zwierzęta nie mając nieraz pojęcia o tym co naprawdę  dobre dla zwierząt  zaoruje  likwiduje się wszystko co polskie co może  zapewnić  nam jako państwu  niezależność ,  bezpieczeństwo  żywnościowe  , rozwój  nauki itp 
    Podziękowali 2Klarcia obwarzanek
  • Dopowiem, że to Myszaty uświadomił mi, że według planów Brukseli, z inspiracji Niemiec, Polska ma być płucami Europy i miejscem, gdzie zasobni Europejczycy (głównie Niemcy) będą mogli sobie tanio wypoczywać. W tym celu pozostaną zachowane gospodarstwa agroturystyczne i branża turystyczna.
    Docelowo właścicielami hoteli, SPA itp. miały być podmioty z udziałem kapitału zagranicznego.
    I wszystko wskazywało, że tak właśnie będzie, gdy.. PiS doszło do władzy. Wtedy nie mieliśmy złudzeń, że Układ dołoży wszystkich starań, aby ten stan długo nie potrwał.
    Tutaj się pomyliliśmy - trwa faktycznie długo.

    Już w dalsze prognozy się nie bawię, bo wszystko jeszcze zdarzyć się może.
  • Czyli Polska znika z mapy tzn nazwa zostanie z Polski  i najgorsze  że  na to sami Polacy pozwalają  ba nawet  domagają się  , i widzisz PIS robi wszystko  żeby jak najszybciej  było tak jak piszesz czyli Niemcy  tanio wypoczywaja  drogo żywność  i inne  podstawowe  produkty sprzedają  do Polski 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano listopad 2020
    > widzisz PIS robi wszystko  żeby jak najszybciej  było tak jak piszesz czyli...<

    W tym aspekcie sią mylisz, gdyby nie PiS, to już dawno było by pozamiatane.
    I zapewniam, że jeżeli odsuną ZP od władzy, to wtedy docenisz, co straciłaś, ale już daremne będą żale. Zaplanowany przez Niemców scenariusz, będzie mógł być realizowany. Jeżeli się postarasz, to może nowy gubernator da Ci zatrudnienie u panów Europy. Słyszałam, że robisz dobre sery.

    Poza tym - żeby można było coś Polakom sprzedawać, to jednak trzeba im dać możliwość zarobku.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Zalogowałam się na forum po 7 latach nieobecności. Sprzed tych 7 lat pamiętam , że po Klarci się jechało, jechano też po MMonii, ale jak zauważyłam , już się zasymilowała. Chyba zawsze znajdzie się ktoś, kto irytuje a jednocześnie daje przyzwolenie, by po nim pojechać.

    Są osoby bardzo wyraziste, które nie dałyby możliwości przeturlania..Nie zauważyłam np.,żeby kobieta- małżonka prowadząca z cudzym mężem dyskusję na forum z pikantnymi dla mnie wstawkami pobudziła kogoś do zwrócenia uwagi...


    Uderzyło mnie, że kilka osób osób wraca do Klarci aborcji. Ta historia to był mój pierwszy kontakt z Klarcią w internecie, poza forum. Przyznała się , odpokutowała. Kropka. Ma całe życie we włosiennicy chodzić?

    Wiele osób na forum przyznało się do takiego czy innego grzesznego życia przed swym nawróceniem, nie zauważyłam, by ktoś zabraniał się teraz odzywać, bo ty przecież…

    Przypisywanie komuś zaburzeń psychicznych ...Chorym się pomaga, chorych się wysyła do lekarza, choroby się nie wytyka.



    Podziękowali 5Zuzapola Ida Isako Polly Klarcia
  • Pisałam na kompie i potem wkleiłam, wyszły takie wielkie litery, jak to poprawić , nie wiem.
  • Zgadzam się, że wyciąganie życiowych pomyłek jest bez sensu.
    Ale to nie oznacza braku reakcji na inne, bieżące, zachowania.
  • Elunia powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Zgadzam się, że wyciąganie życiowych pomyłek jest bez sensu.
    Ale to nie oznacza braku reakcji na inne, bieżące, zachowania.
    W momencie, kiedy żąda ukarania kobiet w podobnej lub gorszej sytuacji?
    No ja to widzę inaczej.


    Bo ja wiem. Każdy może przemyśleć swoje błędy i wyciągnąć z nich wnioski, a nawet zmienić zdanie
  • ganna4 powiedział(a):

    Zalogowałam się na forum po 7 latach nieobecności. Sprzed tych 7 lat pamiętam , że po Klarci się jechało, jechano też po MMonii, ale jak zauważyłam , już się zasymilowała. Chyba zawsze znajdzie się ktoś, kto irytuje a jednocześnie daje przyzwolenie, by po nim pojechać.

    Są osoby bardzo wyraziste, które nie dałyby możliwości przeturlania..Nie zauważyłam np.,żeby kobieta- małżonka prowadząca z cudzym mężem dyskusję na forum z pikantnymi dla mnie wstawkami pobudziła kogoś do zwrócenia uwagi...


    Uderzyło mnie, że kilka osób osób wraca do Klarci aborcji. Ta historia to był mój pierwszy kontakt z Klarcią w internecie, poza forum. Przyznała się , odpokutowała. Kropka. Ma całe życie we włosiennicy chodzić?

    Wiele osób na forum przyznało się do takiego czy innego grzesznego życia przed swym nawróceniem, nie zauważyłam, by ktoś zabraniał się teraz odzywać, bo ty przecież…

    Przypisywanie komuś zaburzeń psychicznych ...Chorym się pomaga, chorych się wysyła do lekarza, choroby się nie wytyka.






    @ganna4 , gdyby się dało , to kliknęłabym tysiąc podziękowań pod tym wpisem.
    Dokładnie tak jest jak napisałaś.


    A co do M_Moni - jakoś się zasymilowała, bo urodziła kolejne dzieci i przeżyła tragedię.
    No to już towarzystwo forumowe łaskawie przestało ją prześladować , wyzywać (tak, wyzywać - robili to nawet mężczyźni, np. Argento i nikomu nie przyszło do głowy, żeby postulować zbanowanie Argento), wyśmiewać się z niej , drwić, dokuczać.
    Kobieta, matka, żona - a traktowano ją tutaj jak siksę, jak klasowego kozła ofiarnego. Typowy chamski, okrutny mobbing.
    Zaprzeczenie chrześcijaństwa na chrześcijańskim forum, fatalne świadectwo dla katolików niestety.

    Co do Klarci i tego bezlitosnego wypominania jej aborcji - to mam ochotę wyszarpać za kudły te idiotki (tak, idiotki), które Klarci wypominają bez końca jej grzech.

    Uważam, że te osoby odpowiedzą kiedyś przed Bogiem za dręczenie osoby, która nawróciła się, odpokutowała , żałuje, bije się w piersi, a ponadto walczy gdzie może i tak jak potrafi w obronie dzieci nienarodzonych.

    To, że Klarcia dała publicznie świadectwo swego nawrócenia, dowodzi jej odwagi i determinacji w głoszeniu Słowa Bożego, czyni to również w oparciu o własną historię - innym ku przestrodze.

    Chcę jeszcze napisać tym wszystkim pięknoduchom, którzy tak lekką ręką osadzają Klarcię, że po prostu mieli więcej szczęścia, bo wychowali się i zostali ukształtowani w całkiem innych okolicznościach niż Klarcia i teraz mądrzą się i pysznią się łaską, która otrzymali darmo i całkiem niezasłużenie.

    Bo nie sztuka być prolife, kiedy się otrzymało właściwe wychowanie, właściwą formację w  dzieciństwie, tak jak na przykład ja.

    Klarcia była od dziecka poza Kościołem, jej mama była poza Kościołem i do pierwszej aborcji zmusiła ją właśnie jej mama.
    Zresztą z życiorysu opisanego przez Klarcię wynika, że wychowała się w zaburzonym domu, co w świetle informacji, która tu padła niedawno na forum, że jej mama i babcia przeszły sowieckie łagry - w ogóle nie dziwi.

    W niektórych rodzinach skutki nieszczęść i krzywd wyrządzonych przez innych ludzi ciągną się niestety przez pokolenia. I tak jest w przypadku Klarci, więc może te wszystkie pięknoduchy o prostych życiorysach mogłyby się łaskawie od Klarci odpimpać?

    Jak uczy ojciec Szustak - uszanuj czyjąś historię, uszanuj jego/jej tajemnicę biografii, bo nigdy nie wiesz co drugi człowiek dźwiga i nie wiesz jak byś ty się zachował na jego miejscu.


    Podziękowali 3Isako Klarcia babka4
  • Klarcia powiedział(a):
    mamababcia powiedział(a):
    Ojej,  jakie tu rzeczy się dzieją. Jak można tak innych obrażać?! Wstyd. Jakbym była nie na orgu,  a pod budką z piwem.  Nie podoba mi się takie traktowanie ludzi. @Maciek_bs , nie zostaw tak tego.  To się nie godzi.
     A godzi się traktować Klarcię, jak szmatę? Jeździć po niej tam i z powrotem? Uwłaczać jej godności?
    Pomijam już rację Klarcinego  wieku.
    Moje niegrzeczna odpowiedź była reakcją na sugestię, że jestem psychol.
    Nie wiem, kto i jak traktuje, bo nie wchodzę w wątki. Zareagowałam tylko i wyłącznie na post, w którym świadomie obrażałaś kogoś. Forum daje tę piękną możliwość, że nie trzeba odpowiadać od razu, że można pozwolić emocjom odpocząć i przemyśleć odpowiedź. Ja akurat z tego korzystam, bo bardzo emocjonalnie podchodzę do wielu problemów, rozmów (dlatego nie wchodzę w wątki covidowe, polityczne i inne, gdzie wiem, że źle je zniosę). Może warto ochłonąć. A to, że sama obrażasz, przeklinasz, wyzywasz to, @Klarcia jest twój problem, bo to ty wyzywasz, a to się nie godzi. 
    Szczerze mówiąc, gdybym wiedziała, że wywołam burzę ... ech, i tak bym zwróciła uwagę. 

    Podziękowali 2Quintana Klarcia
  • Podsumowując moje przedmowczynie - dlatego szanujmy się wzajemnie i delikatnie napominajmy. 
    Podziękowali 2mamababcia Klarcia
  • Tylko tak mi się skojarzyło. Kto sieje wiatr zbiera burze. I tym siewcą wiatru, wbrew temu co niektórzy piszą jest Klarcia. Jest niewiele osób na tym forum, które nie zostały zwymuślane przez Klarcię i to ona pierwszy rzucała obsługi
  • To tak tytułem przypomnienia.
  • edytowano listopad 2020
    Rzucać obsługi tylko telefon potrafi @OlaN;)
  • Pokaż mi przykład, że Klarcia weszła na forum, żeby np Ciebie osobiście czy kogoś innego zwymyślać. Nie chcę być źle zrozumiana, wiem, że Klarcia jest porywcza, często powinna wziąć na wstrzymanie, mi chodziło w moim poście o to, by nie traktować niektórych jak worki treningowe. Niektórych. I jak się tu niektórzy odwołują do katolicyzmu, to niech to będzie po katolicku. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czy nazwanie kogoś potencjalnym morderca jest ok? Czy pisanie że jestem głupia jest ok?
  • I pomyśleć, że ja odniosłam się tylko do jednego postu.
    Bądźmy dla siebie miłosierni i traktujmy się z miłością. 
    Można wrócić do zasadniczego tematu.
    Podziękowali 1ganna4
  • ganna4 powiedział(a):
    Pokaż mi przykład, że Klarcia weszła na forum, żeby np Ciebie osobiście czy kogoś innego zwymyślać. Nie chcę być źle zrozumiana, wiem, że Klarcia jest porywcza, często powinna wziąć na wstrzymanie, mi chodziło w moim poście o to, by nie traktować niektórych jak worki treningowe. Niektórych. I jak się tu niektórzy odwołują do katolicyzmu, to niech to będzie po katolicku. 
    @ganna4 serio uważasz, że ktoś traktuje Klarcię jak worek treningowy?

    Nie wydaje mi się...
    Ale ja ostatnio mało na forum. I w ogóle dystansuję się emocjonalnie do tego co się tu pisze. 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Małgorzato, może to jest za mocno powiedziane, natomiast jak napisałam w pierwszym moim poście w tym wątku- Klarcia jest traktowana inaczej, wiele osób odzywa się do niej w specyficzny delikatnie mówiąc sposób i do nikogo więcej w ten sposób się nie zwraca. Nie jestem z nikim z tego forum związana, nie znam nikogo w realu, dobra, jedną osobę moje dzieci znają, myślę więc że mam jakiś dystans.
    Podziękowali 2malagala Klarcia
  • Czy ja tylko to zauważyłam, że Klarcia pisząc o sobie używa trzeciej osoby ...., 
    ???
    Przypomina mi się Smigol z Władcy pierścieni . 
    To chyba coś mówi o tej pani świadomości i jakis problemach natury psychicznej . 

    Nie udzielam się w żadnych „ kontrowersyjnych „ wątkach  bo uważam że nie ma sensu włączać się w tę breję , która się w nich kisi .... ale chyba dla ogółu i pożytku  pani Klarci i innych osób , ten wątek powinien być skasowany , pani dostać bana ( dla jej własnego dobra ) , a  można otworzyć kolejny wątek, od podstaw jeśli są osoby które chcą kontynuować ten temat . 


    Tyle w temacie .







    Podziękowali 2Rogalikowa Ona64
  • Quintana powiedział(a):
    Czy ja tylko to zauważyłam, że Klarcia pisząc o sobie używa trzeciej osoby ...., 
    ???
    Przypomina mi się Smigol z Władcy pierścieni . 
    To chyba coś mówi o tej pani świadomości i jakis problemach natury psychicznej . 









    Kolejny e-diagnosta psychiatryczny.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Zgadzam się, że wyciąganie życiowych pomyłek jest bez sensu.
    Ale to nie oznacza braku reakcji na inne, bieżące, zachowania.
    W momencie, kiedy żąda ukarania kobiet w podobnej lub gorszej sytuacji?
    No ja to widzę inaczej.

    Znowu pierdzielisz, albo masz problem rozumienia czytanego tekstu.
    Miałam na uwadze te "kobiety", które nie tylko twierdzą, że "aborcja jest O.K.", obnoszą się z dumą chwaląc usunięciem ciąży i wciągają w to bagno inne młode kobietki.
    I nie tyle domagam sią pozbawianiem ich wolności, ile posłaniem do pracy społecznie użytecznej, np. w hospicjach, D Dz; trzeba by tylko pilnować, aby krzywdy podopiecznym nie zrobiły.
    Ofiary dokonanek
    Jestem przekonana, że nie da się ograniczyć podziemia aborcyjnego, nie biorąc się na serio za zwalczanie go.
  • OlaN. powiedział(a):
    Czy nazwanie kogoś potencjalnym morderca jest ok? Czy pisanie że jestem głupia jest ok?

    Będę broniła tej wypowiedzi.
    Powtórzę - kategorycznie twierdzę, że osoby świadomie łamiące reżim sanitarny podczas szalejącej pandemii, to potencjalni zabójcy. Nie tylko zagrażają zdrowiu i życiu innych osób, ale dodatkowo demoralizują młodych, którzy też będą lekceważyć przepisy przyczyniając się do roznoszenia zarazy.
    Nadal się upieram, że inaczej by wyglądały Swięta Bożego Narodzenia, gdyby nie olewanie problemu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.