Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego ceny mieszkań w miastach rosną

2

Komentarz

  • @Aga85 myślę Jasień ale bardziej Kokoszki. Rodzice, daj Boże, z 10-20 lat pożyja, to potem albo najem albo nasze dzieci lepszy dojazd na studia.
    Trochę taki spadochron chcemy sobie zapewnić na emeryturę. Mąż ma działalność, ja się na razie spełniam w domu = kiepska emerytura jeśli czegoś nie wymyślimy.
  • Wiesia, czasem warto prześledzić oferty na ujesisku i Oruni dolnej. Można wychaczyc super mieszkanie za dobre pieniądze a dojazdowa znacznie lepiej. Zwrócił też uwagę na Gdynię, Dąbrowa albo Karwiny. Znacznie tańsze od Gdańska. 
    Podziękowali 2wiesia Dorotak
  • Jasień- patrz spalarnia
  • Uparłam się chyba na te Kokoszki - bo mamy je w zasięgu 20min autem lub rowerem 1h. Mąż niedaleko pracuje (kwestia wykończenia, przywiezienia czegoś, przeserwisowania) i Rodzice mają wylot na Kaszuby (dla nich istotne).
    Jak nie będzie mnie stać na dom, to sprzedam i będę mieć blisko na basen ;)
    Chociaż fakt, Orunia też dobrze skomunikowana i basen jest.
    Jak nam się uda to opcje przynajmniej będą. Teraz tylko inflacja zjada ciężko zarobione $.
    Jestem z Gdyni (30 lat mieszkałam), Rodzice wciąż tam.
    W ciągu pół roku chciałam coś znaleźć.
  • Ja bym Orunii dolnej chyba jednak nie poleciła... 
    Jasień ma dobre ceny, z tego co wiem 
    Podziękowali 1wiesia
  • Aga85 powiedział(a):
    Ja bym Orunii dolnej chyba jednak nie poleciła... 
    Jasień ma dobre ceny, z tego co wiem 
    Oj, raczej nie ma. No, chyba, że zachodzi pod Szadółki. 
    W całym Gdańsku ceny w tej chwili są z księżyca. 
    Kilka dni temu zaczęłam na serio przeglądać oferty domów i mieszkań i nawet w słabych dzielnicach ceny są od 6 tysięcy za metr w górę. A w tych lepszych - od 9 tysięcy. Mowiąc ,,lepszych'' nie mam na myśli nadmorskich i w samym centru, tylko tycvh, które dotychczas uważane były za mniej popularne/średnie lokalizacje.
  • edytowano grudzień 2020
    Beatak, 6 tyś w Gdańsku, to teraz dobra cena jest...
    Mam na myśli "stary" jasien, nie ten koło śmietnika. Znajomi tam kupili i cena niezła w stosunku do metrażu lokalizacji 
    Kokoszki słabo znam.
  • Mąż pracuje na Jasieniu (przy osiedlowym kościele), twierdzi że niestety jak wiatr zawieje to czuć czasem Szadółkami.
  • wiesia powiedział(a):
    Mąż pracuje na Jasieniu (przy osiedlowym kościele), twierdzi że niestety jak wiatr zawieje to czuć czasem Szadółkami.
    Dokładnie.
    Podziękowali 1wiesia
  • Mnie to zniechęca, chociaż b. blisko jest węzeł PKM i trochę przyrody, co by moim Rodzicom pasowało. Ciężka sprawa.
    Mam pomysł, żeby w Bibliotece zostawić ogłoszenie, że szukam mieszkania. Tak oldschoolowo, bo na necie nie mogę od 2 miesięcy nic trafić.
  • wiesia powiedział(a):
    Mnie to zniechęca, chociaż b. blisko jest węzeł PKM i trochę przyrody, co by moim Rodzicom pasowało. Ciężka sprawa.
    Mam pomysł, żeby w Bibliotece zostawić ogłoszenie, że szukam mieszkania. Tak oldschoolowo, bo na necie nie mogę od 2 miesięcy nic trafić.
    A Ty się interesujesz rynkiem wtórnym, czy pierwotnym?
  • Tym i tym. Ale chyba jeszcze za słabo się zaangażowałam.
    Patrzę Trójmiasto.pl Otodom.pl TabelaOfert. Polecicie coś jeszcze?
  • nas w bloku było mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Skończyło się sprawą w sądzie. 

    Ja swoich gości uprzedzam, że 22-7 cisza nocna, a sasiedzi upierdliwi i wzywają od razu policję. I ostrzegam, że jak przyjeżdża policja to wywalam na zbity pysk. Nie miałem nigdy nawet interwencji.
    Widać zależy od postawienia granic.
    Inny fakt, że najbardziej cenię gości z Polski i krajów słowiańskich. Goście z zachodu są zdecydowanie większymi brudasami.


    Podziękowali 2andora Katia
  • wiesia powiedział(a):
    Tym i tym. Ale chyba jeszcze za słabo się zaangażowałam.
    Patrzę Trójmiasto.pl Otodom.pl TabelaOfert. Polecicie coś jeszcze?
    To chyba najlepsze portale. Jeszcze warto zajrzeć na domiporta.pl

    Przed chwilą chciałam Ci polecić Suchanino, na ktorym kilkanaście lat mieszkałam i bardzo sobie chwalę, ale teraz nawet mieszkania z rynku wtórnego kosztują ponad 9 tysięcy za metr. Jestem w szoku. Moje stare mieszkanie 56 metrów znacznie zyskało na wartości. 

    Mieszkania są teraz strasznie drogie, bo pieniądz traci na wartości i absolutnie nie opłaca sie trzymać kasy w banku. Zatem ludzie inwestują, kupując nieruchomości, nawet na kredyt. Jest popyt, jest i podaż i póki tak będzie, to nie ma mowy o obniżce cen. 


    Podziękowali 2wiesia andora
  • edytowano grudzień 2020
    Wiesia, fajna dzielnica do mieszkania to także Morena. Świetnie skomunikowana, są przychodnie, dużo sklepów, dwa kościoły i jest też basen!
    Podziękowali 1wiesia
  • Nasz dawny bliźniak,  ostatnio widziałam za 990000 :o dzielnica Gdańsk południe...
    Tak że wszystkie dzielnice podrożały :#
  • No Gdańsk komet nie odleciał jeśli chodzi o ceny. Rozwalajace się kamienice potrafią kosztować 10 za mater. 

    Ale myślę że można coś ustrzelic. Mi. Się Kokoszki nie podobaja. Jakość ich nie lubie. Stary Jasień jest tajny bo jest wszystko na miejscu. Mnoe też pozytywnie zaskakuje Orunia dolna. I jeszcze warto spojrzeć na nowy port. To jedna z najtańszych dzielnic a myślę że w perspektywie bardzo zyska na wartości. To może być złoty strzał. 
  • No właśnie parlamentu na ceny moeszlan na kokoszkach. Jakieś nieporozumienie. 
  • andora powiedział(a):
    No właśnie parlamentu na ceny moeszlan na kokoszkach. Jakieś nieporozumienie. 
    Wejdź gdziekolwiek,  nawet w Nowym Porcie można się zdziwić. A mieszkania w starej płycie z 3-4 pokojami na Suchaninie kosztują teraz tyle co kilka lat temu dom. 
  • edytowano grudzień 2020
    andora powiedział(a)

    Stary Jasień jest tajny bo jest wszystko na miejscu. 
    Dwa przedszkola, szkoła, kościół, żabka, stokrotka, apteka, trzy warzywniaki, trochę z buta do biedronki. Do PKM 20 min ostrym biegiem. Latem lody. Acha, cukiernie dwie. Rybny,Rossman, dwa kioski.
  • ganna4 powiedział(a):
    andora powiedział(a)

    Stary Jasień jest tajny bo jest wszystko na miejscu. 
    Dwa przedszkola, szkoła, kościół, żabka, stokrotka, apteka, trzy warzywniaki, trochę z buta do biedronki. Do PKM 20 min ostrym biegiem. Latem lody. Acha, cukiernie dwie. Rybny,Rossman, dwa kioski.
    No ja bardzo lubię stary Jasień. Pracowała tam. Dodatkowo mieszka tam moja koleżanką więc często bywalam.
    To miejsce super zyskało na PKM. 

    Tam była tylko jedna potężną wada. Kompletnie przeładowania szkola. 
  • https://gdansk.nieruchomosci-online.pl/mieszkanie,na-sprzedaz/22352239.html ;  to jest stary Jasień, na pewno miedzkanie dużo lepsze inwestycyjne niż Kokoszki. 
    Podziękowali 1wiesia
  • A Wiszące Ogrody? PKM (wciąż blisko basen). Smród leci?

    Przez lockdown to na tych Kokoszkach trochę czasu spędzam, podoba mi się. Zbiegane mam osiedle, duży czysty Lidl, biedra jest. Rybnego nie ma fakt ;)
    Ale nic to, Mąż powiedział pół roku.
  • Na wiszących ogrodach syn mieszka, zadowolony jest,. Ale to singiel bez wymagań.
  • wiesia powiedział(a):
    A Wiszące Ogrody? PKM (wciąż blisko basen). Smród leci?

    Przez lockdown to na tych Kokoszkach trochę czasu spędzam, podoba mi się. Zbiegane mam osiedle, duży czysty Lidl, biedra jest. Rybnego nie ma fakt ;)
    Ale nic to, Mąż powiedział pół roku.
    Moim zdaniem,  bardzo fajne miejsce, jeżdżę tam czasem rowerem. 
  • smród dziś ciągnął, przez południe, morenę, aż na garnizon :'(
  • ganna4 powiedział(a):
    andora powiedział(a)

    Stary Jasień jest tajny bo jest wszystko na miejscu. 
    Dwa przedszkola, szkoła, kościół, żabka, stokrotka, apteka, trzy warzywniaki, trochę z buta do biedronki. Do PKM 20 min ostrym biegiem. Latem lody. Acha, cukiernie dwie. Rybny,Rossman, dwa kioski.
    Ganna, 2 przedszkola panstwowe? Kojarzę tylko to przy szkole, jest gdzieś drugie?
  • @tola pokazałem ci skalę. To margines. Ponad 300 tysięcy mieszkań, a pod wynajem dla turystów około 1500. Pół procenta. I to generalnie w centrum. To tylko problem dla hoteli.

    Problemem jest faktycznie kupujący na wynajem, ale zwykły. Inwestorzy kupują całe klatki. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tola powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    nas w bloku było mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Skończyło się sprawą w sądzie. 

    Ja swoich gości uprzedzam, że 22-7 cisza nocna, a sasiedzi upierdliwi i wzywają od razu policję. I ostrzegam, że jak przyjeżdża policja to wywalam na zbity pysk. Nie miałem nigdy nawet interwencji.
    Widać zależy od postawienia granic.
    Inny fakt, że najbardziej cenię gości z Polski i krajów słowiańskich. Goście z zachodu są zdecydowanie większymi brudasami.


    @PawelK Wynajmujesz wolnostojący dom czy mieszkanie w bloku? W blokach niestety nawet imprezowi studenci potrafią być uciążliwi, a co dopiero goście przyjeżdżający na kilka dni,którym nie zależy na opinii właściciela, o sąsiadach nie wspominając.
    Są tam sąsiedzi, z którymi się wychowałem. Nie zrobiłbym dziadostwa.
    Po prostu pilnuję by nie mieć bydła.

    Dużo więcej dają popalić na klatce mieszkania zajęte przez studentów. O ile ja mogę wywalić turystę w pięć minut, to student z umową jest chroniony.

    Podziękowali 1andora
  • Nadchodzą czasy braku własności. Wszystko się będzie wynajmować. Mieszkania samochody .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.