Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego ceny mieszkań w miastach rosną

13»

Komentarz

  • Aga85 powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    andora powiedział(a)

    Stary Jasień jest tajny bo jest wszystko na miejscu. 
    Dwa przedszkola, szkoła, kościół, żabka, stokrotka, apteka, trzy warzywniaki, trochę z buta do biedronki. Do PKM 20 min ostrym biegiem. Latem lody. Acha, cukiernie dwie. Rybny,Rossman, dwa kioski.
    Ganna, 2 przedszkola panstwowe? Kojarzę tylko to przy szkole, jest gdzieś drugie?
    Między blokami jest spore prywatne
  • Ale to jest takie prywatne na prawach państwowego z dużą dopłatą z miasta. 
  • edytowano grudzień 2020
    Ale czesne jest spore. Generalnie Jasień mi się podoba, jest sporo zieleni, choć tereny spacerowe przejmują developerzy. Jednak ta dzielnica to typowa sypialnia. Dużo osób się wyprowadza, w bloku córki kilka mieszkań jest wynajmowanych, często słychać wschodni zaśpiew. No i perspektywa tej spalarni też nie jest zachęcająca. 
  • Znajomi przeprowadzili się na Jasień z banina i póki co bardzo zadowoleni, nawet jedno auto sprzedali, bo wszędzie blisko... 
  • Ja mam chyba perspektywę mojego miasteczka i wtedy to "wszędzie blisko" ma inny wymiar. 
  • W dużym mieście wszędzie blisko ma inny wymiar,  a centrum ma dużo wad.
    Podziękowali 1Aga85
  • No ją mieszkańców w ścisłym centrum bo 300 metrów od przystanku Gdańsk Wrzeszcz i kocham to miejsce. Poza cenami mieszkań to nie ma wad. Teraz w prawdzie kupilismy mieszkanie 3 kilometry dalej ale ze względu na cenę. 
  • Z perspektywy banina, to może tak się wydawać  ;)
    Podziękowali 1ganna4
  • andora powiedział(a):
    No ją mieszkańców w ścisłym centrum bo 300 metrów od przystanku Gdańsk Wrzeszcz i kocham to miejsce. Poza cenami mieszkań to nie ma wad. Teraz w prawdzie kupilismy mieszkanie 3 kilometry dalej ale ze względu na cenę. 
    Fajne miejsce andora i pewnie spokojniejsze, sporo zieleni:)  A też blisko do Wrzeszcza
  • Ja mam ogromny sentyment do Wrzeszcza. Jak rodzice kupowali dom koło kościoła jezuitow na Mickiewicza, to koszt remontu przekroczył dwukrotnie koszt zakupu, same ściany zostawili. To bliźniak, kupiony 15 lat temu. 
  • No ta waszą miejscowa tam to teraz jedna z najdroższych lokalizacji.... Chyba tylko górny wrzeszcz pod lasem jest droższy. 
    Jak by człowiek wiedział ton15 lat temu, to by był teraz milionerem, 
  • No ta waszą miejscowa tam to teraz jedna z najdroższych lokalizacji.... Chyba tylko górny wrzeszcz pod lasem jest droższy. 
    Jak by człowiek wiedział ton15 lat temu, to by był teraz milionerem, 

    Ale wrzeszcz ma swój urok, szczególnie ze teraz zrobił się znacznie bezpieczniejszy. 
    Podziękowali 1jan_u
  • Rety ale tu ludziów z Trójmiasta!
    Podziękowali 2wiesia Dorotak
  • Wiesia, nie znam cen. Ale blisko zieleni- tpk , przy pkm, jest autobus. Alfa park, promenada staw wróbla. Naprawdę ładnie położone. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Dzięki @Aga85, znam :) Bardzo mi się podoba, tylko chyba już nie mają miejsc parkingowych.
  • Ja jestem zdania, że powinno być jak w Niemczech - ceny wynajmu są wolnorynkowe, a gmina dopłaca do czynszu osobom o niskim dochodach. To nie rząd ma się zajmować budową tanich mieszkań, a jeżeli już, to powinien mieć do dyspozycji państwowe firmy budowlane.
    Na całym świecie, mieszkania własnościowe są drogie, to jest naturalne.
  • Jeszcze kilkadziesiąt lat temu biednego chłopa było stać na postawienie chałupki.

    U nas jeszcze nie jest źle, bo poza metropoliami jest dość tanio.
    Natomiast nie ma wątpliwości, że docelowo polityka jest tak prowadzona, żeby każdy miał kredyt na całe życie. Bardzo ich wciąż boli, że większość mieszkańców i domów w Polsce jest własna, a nie wynajęta.

    W Berlinie są firmy, do których należy tysiące mieszkań na wynajem. To oczywiście pokazuje, jak ma wyglądać przyszłość.

    Mimo niskich zarobków, nieruchomości jakie posiadają Polacy, szokują bardzo dobrze zarabiających ludzi na zachodzie, byłem tego kilka razy świadkiem.
  • @PawelK można powiedzieć, że mieszkania to taki luksus. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano styczeń 2021
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cudzoziemcy-coraz-chetniej-kupuja-mieszkania-w-Polsce-8018765.html
    Niestety w Polsce nieruchomości może kupić kto chce. W wielu krajach trzeba spełnić sporo warunków. Przy zarobkach naszych i np. niemieckich cudzoziemcy - szczególnie zza zachodniej granicy mogą sobie pozwolić na wykupywanie nieruchomości w Polsce. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Oprócz Deutsche Wohnen ewentualne wywłaszczenie miałoby dotknąć dziesięć bądź 11 innych koncernów i spółek. W sumie chodzi o około 250 tysięcy mieszkań. 

    Ćwierć miliona mieszkań należy do koncernów...

    https://www.money.pl/gospodarka/czy-berlin-wywlaszczy-koncerny-mieszkaniowe-6542732993345153a.html


  • Jeszcze kilkadziesiąt lat temu biednego chłopa było stać na postawienie chałupki. <

    Za komuny własnym sposobem budowano z "organizowanych" materiałów, czyli ukradzionych z państwowych firm.
    Ludzie budowali swoje domy własnoręcznie przy pomocy rodziny lub sąsiadów. To było stosunkowo tanie. Tanie też były wtedy działki budowlane.

    Przybysze z Polski, w latach 1983-2000 tys. też się budowali w Niemczech własnym sumptem. Brali kredyt na materiały (tutaj nie było możliwości "zorganizowania"), a ludzi do budowy sprowadzali z Polski - pracownikom dawano lokum i 8-10 DM na godz.
    Widziałam tak budowany dom dwurodzinny (działkę pod budowę sprzedał im bardzo tanio ks. Blachnicki), zmieścili się w kwocie 500 tys. DM, a sprzedali później ten dom za ok. miliona DM. Ostatnio był znowu wystawiony na sprzedaż - koszt, ponad milion Euro.

    Natomiast nie ma wątpliwości, że docelowo polityka jest tak prowadzona, żeby każdy miał kredyt na całe życie. <

    Nie o to chodzi - po prostu, w nabywaniu mieszkań mamy obecnie wolny rynek, którego wprowadzenia tak bardzo domagają się liberałowie gospodarczy. Jest wśród nich większość zwolenników Konfederacji. Jeżeli doszli by oni do władzy, to mielibyśmy  skomercjalizowany nie tylko dostęp do mieszkań, ale i opieki medycznej. 
  • PawelK powiedział(a):
    Oprócz Deutsche Wohnen ewentualne wywłaszczenie miałoby dotknąć dziesięć bądź 11 innych koncernów i spółek. W sumie chodzi o około 250 tysięcy mieszkań. 

    Ćwierć miliona mieszkań należy do koncernów...

    https://www.money.pl/gospodarka/czy-berlin-wywlaszczy-koncerny-mieszkaniowe-6542732993345153a.html



    Przecież to jest już wyraźne wprowadzenie socjalizmu.
    Konfederacja i jej pokrewne są temu zdecydowanie przeciw. Spytajcie co o tym myśli Sławomir Mentzen.
    Berlin jest zdominowany przez lewaków, więc może tam ww inicjatywa przejdzie, ale w innych landach, szczególnie Bawarii - nie grozi.
  • Elf77 powiedział(a):
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cudzoziemcy-coraz-chetniej-kupuja-mieszkania-w-Polsce-8018765.html
    Niestety w Polsce nieruchomości może kupić kto chce. W wielu krajach trzeba spełnić sporo warunków. Przy zarobkach naszych i np. niemieckich cudzoziemcy - szczególnie zza zachodniej granicy mogą sobie pozwolić na wykupywanie nieruchomości w Polsce. 

    To było do przewidzenia - mamy owoce wejścia w struktury unijne.
    Gdyby nie przepisy chroniące wyprzedaż gruntów rolnych wprowadzone przez obecny rząd, mielibyśmy to samo z ziemią. Na Pomorzu większość areału jest już wykupiona przez cudzoziemców, na tzw. słupy. Kapitał (Fundusze Inwestycyjne), który nabył te grunty działa ostro przeciw "pisiorom", chyba słusznie licząc na to, iż po zmianie władzy wejdą nareszcie w posiadanie swojego nabytku.
  • Najśmieszniejsze, że te mieszkania należały do miasta. Czerpali z nich niezłe dochody. Ale w roku 2000 była kampania, że miasto nie powinno się tym zajmować i sprzedali za grosze. Teraz chcą odzyskać.

    A bezkrytyczny wolny rynek jest takim samym złem, jak komunizm.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Obostrzenia dotyczą zdaje się głównie ziemi rolnej(rzeczywiście od czasów PiS) , natomiast mieszkania czy ziemię do pewnego obszaru można kupić za pozwoleniem, które dostaję się już jeśli ma się zgodę na pobyt czasowy.

    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.