Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pandemio trwaj! ;)

24

Komentarz

  • @Elunia robię zakupy zdalne te konieczne, np. kosmetyki apteczne, które trudno w aptece czasem dostać, ale i tak nie lubię, a te nakrętki, narzędzia itp. zostawiamy na święty nigdy.

    Kiedyś kupimy, pojedziemy. Trzeba zobaczyć obmierzyć, dotknąć, obejrzeć. A że strach się szwendać po sklepach budowlanych, to pewnych rzeczy po prostu nie kupujemy.
  • @Bagata ;Tu mnie zaintrygowałaś! W jakim sensie imprezy studenckie to dla Was dodatkowa robota? 
    Chodziło o takie wieczorki, na których najpierw była jakaś część naukowo-artystyczna, np. studenci coś odgrywali, recytowali, prezentowali swoje osiągnięcia itp. potem zwykle była część towarzyska, jakiś poczęstunek.
    Dodatkowa robota zamiast wrócić po zajęciach powiedzmy o 15.00 do domu, trzeba było zostać na takiej imprezie do wieczora, a czasem przed to pilotować itp.
    Ale ogólnie więcej było takich plusów takich zebrań integracyjnych niż minusów.
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano styczeń 2021
    tutaj szukamy dobrych stron.
    To w porządku - nie przeziębiamy się, bo w pracy nie stykam się z zakatarzonymi, nie muszę jechać wczesnym porankiem w korku godzinę, żeby ze 2 godziny poprowadzić zajęcia. Jeśli tak, to są plusy.
  • @Elunia
    Ja narzekanie zaczęłabym od tego, że straciłam pracę i dobrze rozwijającą się działalność.
    To poważny minus, dobrze, że jeszcze stać Cię na szukanie w ogóle dobrych stron. Szacun.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Urzędy. 
    Nagle okazuje się,  że w zasadzie każdą sprawę można załatwić on line czyli  mailowo najczęściej  lub telefonicznie , A także często  w trybie wręcz  natychmiastowym  biorąc pod uwagę  wcześniejszy  terminy do 30 dni na odpowiedź. 

    I tak mogłoby zostać!!!!!
    Ale niestety urzędnicy i urzędniczki nie wylecieli z "pracy".

    Podziękowali 2PawelK Rogalikowa
  • edytowano styczeń 2021
    A ja myślałam,.że tylko mnie jest dobrze podczas trwania pandemii. Na początku się bałam, teraz jestem szxzealiwa i mogę tak siedzieć w domu i nigdzie nie wychodzić jeszcze dlugo. Studiuje zdalnie, dzieci radzą sobie same, tylko drugoklasistę dziś wysłałam do szkoły. Zaoszczędziłam na paliwie i przestałam być szoferem  :p
    Pozytywów mogłabym tak wymieniać jeszcze wiele.
    Podziękowali 3Klarcia Mle Katia
  • Mi nie jest dobrze.
    Pytanie było jakie zalety widzę.
    Ogólny bilans jest ujemny.
  • edytowano styczeń 2021

    Nie ten wątek
    Podziękowali 1joanna_1991
  • @Polly, @Elunia gdzie kupujecie z dostawą do domu? 
    Korzystałam z szopi, ale bardzo słaba jakość obsługi. Na kilkanaście produktów, 3 dostałam zgodnie z zamówieniem. Reszta była bardzo dowolna interpretacja Pana szopera  :s
  • @Aga85, mówisz o szopi czy everli? Ja z everli byłam zadowolona bardzo. Korzystałam całe 5 tygodni izolacji i kwarantanny. 


     Ja w ogóle zaczęłam robić większość zakupów online. Allegro wyliczylo że na przesyłkavh smart zaoszczędziłam ok 3k od marca :D uwielbiam paczkomaty. 
    Podziękowali 1Aga85
  • Aga85 powiedział(a):
    @Polly, @Elunia gdzie kupujecie z dostawą do domu? 
    Korzystałam z szopi, ale bardzo słaba jakość obsługi. Na kilkanaście produktów, 3 dostałam zgodnie z zamówieniem. Reszta była bardzo dowolna interpretacja Pana szopera  :s

    Albert Fresh - świetne warzywa i owoce, Spar, apteka Doz, Auchan z opcją odbioru skompletowanych i spakowanych zakupów. Do niedawna Tesco, ale zlikwidowali.
    Jeśli ktoś jeszcze ma inną opcję, chętnie się dowiem, bo ja akurat bardzo się odnaduję w zakupach on line. Tzn. zdarzy się niedopatrzenie w kwestii wagi produktu czy inna mała pomyłka, ale to drobiazgi. Z tym że my już wcześniej dużo kupowaliśmy przez internet. Zakupy przed pandemią także nie były łatwe z Wiktorem i małym Franiem, więc zwykle było kombinowanie jak się podzielić albo kiedy ich zostawić dziadkom - często ratowałam się netem. No ale po spożywkę i do Rosmana jeździliśmy. Jest ulga pod tym względem :)
    Podziękowali 2Aga85 aqq
  • Ja bardzo doceniam moją zdalną szkołę. Zaczęłam ją trochę na wariata- że jakiś się to ułoży, bo nie miałam z kim zostawiać dzieci i ułożyło się zdalnie :D
    Podziękowali 3Polly Klarcia Mle
  • Same plusy
    Ujemne
    O dzięki
    pandemio.
    Podziękowali 1szczurzysko
  • Jest jeden dodatni. Chłopcy kopia piłkę na stadionie, nie w hali.
  • Dorotak powiedział(a):
    @Aga85, mówisz o szopi czy everli? Ja z everli byłam zadowolona bardzo. Korzystałam całe 5 tygodni izolacji i kwarantanny. 


     Ja w ogóle zaczęłam robić większość zakupów online. Allegro wyliczylo że na przesyłkavh smart zaoszczędziłam ok 3k od marca :D uwielbiam paczkomaty. 
    Everli, ale porażka totalna, 3 h spóźnienia. Zamiast sera koziego- owczy, zamiast proszku do kolorów, do białego, zamiast sosu tajskiego jakiś tam, zamiast almetty naturalnej cebulowa, pozostałe rzeczy innych firm. Wszystko w jednych zakupach. Brak paragonu. a zaznaczyłem, że zmiany tylko po konsultacji  :#
    Może miałam pecha. Szukam czegoś innego 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Smart był przez pandemią. Dla ścisłości. 
    Podziękowali 2OlaN. E.milia
  • Pizza z dwóch restauracji po sąsiedzku z dowozem, co mnie bardzo cieszy, bo ktoś z bliskiego otoczenia zarobi. Z okazji chrztu małej też wszystko u jednych zamówię. Niewiele, bo tylko moi rodzice i chrzestna plus my, ale zawsze coś.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Smart był przez pandemią. Dla ścisłości. 
    Był, ale przez pandemie cała masa sprzedawców dolaczyla dopiero do smarta. Wcześniej trzeba było szukać ofert. Teraz każdy sprzedawca ma smarta właściwie. 
  • Niestety powoduje to dalszą budowę monopolu korporacji allegro. 

  • edytowano styczeń 2021
    Mam gdzieś korporacje allegro :P mam herbaty, artykuły papiernicze i rękawiczki dla dzieci czasem w dobę od zamówienia w paczkomacie. Taniej niż gdziekolwiek. To mnie interesuje. 
    A od kiedy allegro ma paypo i smarta to już w ogóle - słusznie ma monopol ;) 
    Podziękowali 2Kasik Izka
  • W związku z branżą w jakiej pracujemy to był najlepszy rok ever ..
    Pytanie tylko czy pierwszy tak dobry i ostatni  :D
  • Ja absolutnie same minusy. 

    Jedyny plus - kasa zaosczędzona na paliwie. Nic poza tym.
  • Mam jednak plusy:

    - mąż wciąż pracuje, nie zwolniony, sklep nie zamknięty
    - rząd na początku sypnął pieniędzmi, w sumie cały 2020 rok nowe wymyślone zasilki, które nagle przysługują wszystkim (plus jednakze dość  krotkowzroczny,  z czego zdaje sobie sprawę).
    - urzedy, recepty itp to już było dawno, więc do plusów nie zaliczam.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie muszę wchodzić do przedszkola z dziećmi, darmowe lub tańsze dostawy zakupów i to chyba na tyle...
  • No i wyprzedażowy sezon- mam jakoś wrażenie, że wyprzedaże w tym roku faktycznie wreszcie są wyprzedażami.
    Wiem, że to handlowcy próbują ocalić co się da i może nie powinnam się cieszyć ich trudnościami, ale teraz wreszcie widać ile te szmaty faktycznie są warte...
    Podziękowali 2Hope Katia
  • AgaMaria napisała:

    > siedzę przy komputerze od czasu pisania doktoratu, czyli od ponad 20 lat mam trochę taki lockdown, <

    To już ponad 20 lat ten doktorat piszesz?

    > Jednak firmy za ten prąd, ogrzewanie i komputery płacić nie muszą, bo ludziska sobie to w domu zapewniają.<

    Moja koleżanka pracuje dla PayPal - odkąd jest zdalnie, szefostwo zapewniło jej komputer, telefon, słuchawki i dołożyli kasę na energię elektryczną.
  • Polly powiedział(a):
    Nawet aptekę załatwiam on line aktualnie.
    U mnie w aptece online jest ok. 30 proc. taniej, a od pewnej kwoty dostawa bezpłatnie.
  • Nie wiedziałem, co wpisać w tym wątku, aż nadszedł czas Nieszporów :)

    Tak, Nieszpory zawdzięczam Covidowi. Na początku śpiewaliśmy ze skautami Jutrznię w parafii w Wielkim Poście 2020, potem przyszła pandemia. Przenieśliśmy się na Discorda. Z czasem oddzieliło się to od działalności skautowej, a od września zaczęliśmy się spotykać o 21. I tak trwa do dzisiaj.

    Mój ulubiony bp Robert Barron mówi, że odmawianie Liturgii Godzin to jedna z powinności osoby, która chce walczyć duchowo. Normalnie pewnie nigdy bym się w to nie zaangażował, a tak modlitwa brewiarzowa "sama" do mnie przyszła.

    PS. Gdyby ktoś chciał dołączyć... https://www.parafiawiazowna.com/liturgia-godzin-przez-internet
    Podziękowali 2Klarcia Cart
  • edytowano styczeń 2021
    U nas z braku możliwości kontaktu dzieci z dziećmi i braku możliwości występów dla uczących się w szkołach muzycznych się powstaje w parafii zespół wokalno instrumentalny. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • malagala powiedział(a):
    Dystans społeczny. Jak ktoś na mnie włazi w sklepie, mogę zacząć chrząkać i od razu jest luźniej  o:)
    Oj tak! Ale coś się psuje. Wczoraj prawie na mnie włazili w autobusie więc sobie kaszlnęłam. I... nic. Zero reakcji.  Szczepieni  jacyś czy co? :D
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.